» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
36 / 39
»»

Gandalfar ::

Jih ne. Daj si ubuntu gor.

hackerrene ::

ampak men so kr uredu in bi si jih rd naložu,če lahko poveš:D hvala!!!
snežič

hackerrene ::

čeprav ubunto sm hotu enkrat že gor dt pa mi neki ni hotu.:|

BaToCarx ::

Mene pa to zanima.

Kej lilo boot ne obstaja več, ka tle berem samo o grubu?

Aja pa sem si naredu neko disketo z grubom in jedrom, ker sem enem starem računalniku v partition magic-u opazil da so gor linux particije. Zdej pa ne znam mountat tiste particije in diska da bi videl če je kej vrednega gor. Kej se mi bol splača d/l st linux in tam pogledat?

CCfly ::

Edina prednost LILO-ta pred grubom je da dela na praktično vsaki računalniški arhitekturi. Je pač star in lesen.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

civic_ ::

no morda če bi vgradili WINE bi bilo kar koristno.
nekaterih programovn NI za linux.
kajti z njegovo inštalacijo je velik *****

ru7 ::

A podpira S-T Linux Gigaset 3070 ISDN modem al bom mogu sam nameščat?
Se mi zdi, da je problem pri live CDju je, da če ni vgrajena podpora, pol ne morš inštalirat. Vsaj na v1.0 mi ni ratalo :D

neuradni gonilniki za Gigaset 307x

Vglavnem če ni podpore je fajn da se vgradi. Gonilniki so na strani zgoraj :D

klevic ::

Lep pozdrav

Upam da ni preveč of topic:8)

Zanima pa me naslednje, po utrujanju na Slckware linuxu z kdetv (nikakor ga nisem mogle vsposobiti za tv) sem si inštaliral slotech linux na disk. Prižgem kdetv, in mi takoj pove, da se moram malo poigrat z pluginom. OK, enako je bilo v Slacku. Poizkusim vse mogoče možnosti nič nikakor mi ne ne vspe poskenirati programov. Imam pa kabelsko tv od LJ kabla. Drugače mi pa kartico ok prepozna in vse kot je treba.

Vprašanje torej kako nastaviti kdetv da bo deloval, našel programe....


hvala za odgovore
lp klemen
www.gwost.com

Eki ::

čao

Problem z exeem imam . Sicer posname vse ko pa hočem predvajati napiše da ne gre. Kaj bi bilo lahko narobe
Eki

timko ::

Kaj mi lahko nekdo pove kje lahko zloadam slo-tech linux preko torrenta. Ker ovi ne dela: http://metelkova.aufbix.org/stl-2004083...

HVALA!

hruske ::

Itak ti torrent ne bo vleku nič hitrej kot s serverja. Pejt na navadn http al pa ftp.
Rad imam tole državico. <3

timko ::

En resen odgovor prosim.

CaqKa ::

Vlady ::

Ja torrent vleče hitreje, ker lahko vleče z več sourse-ov hkrati. Pa še možnost napake je zelo majhna, ker klient na koncu datoteko tudi preveri, pri http pa lahko oz. velikokrat dobiš corrupt download. Pri ftp-ju je malo manj napak ampak ne moreš pavzirati razen če imaš kak poseben program.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

timko ::

Eh, ce sem reko, da ne dela tam.

Gandalfar ::

Dej si ubuntu gor.

Vlady ::

Men je delal prek torrent-a. Možno da je torrent file kej bogi al pa da nimaš naštimanga odjemalca pravilno. Kaj ti javi napako? Odjemalec ali tracker?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

BaToCarx ::

No bi lahko dobil odgovor na moje drugo vprašanje, prosim?

Skrat ::

BaToCarx: ja, bolj se ti splaca vzet LiveCD!

Lilo se obstaja, ampak je grub nekoliko bolj funkcionalen.
Free software is a matter of liberty, not price.

theD3viL- ::

Trenutno sm tik pred živčnim zlomom.


Vse do nekaj mesecov (5) sem uporabljal windows, nakar mi je začel štekal etc.

Odloču sm se za namestitev Linuxa. Najprej sm poskušu iz RH 8.0, ki sm jih namestil uspešno, vendar nism mogu (znal) zrihtat neta.. nism vedu kaj nej izberm za net adapter (mrežno mam intergrerano na os. ploščo, na net pa me povezuje D-Link 604 (routr).

Nato sm reku OK, bom še naprej uporablu Win. Nism dolg zdržu, k sm že downloadu Fedoro. Namestil sm jo bp, rrja računalnik in napiše "no screens found" .. pa še pouno enih errorjov.. reku sm; dost mam linuxa in s5 sm šu na win. Ko sm se po kašnem mesecu naveliču sm na Slo-tech strani prebral, da je izšel S-T Linux Live CD... reku sm grem probat.. zakaj ne.. in sm šel.. rrju mašino bootu cd in glej ga zlomka napisalo je "no screens found"! Ko sm iskal to temo na S-T sm vidu d nimam samo jaz takih težav, in da težave (nekaterim) reši, pretvornik AGP-DVI, uzel sm ga iz škatle in priklučil - nič bolše... Nato sm S-T Linux zagnal v varnem načinu in je delalo. Dal sm ga na disk .. in s5 "no screens found"!


Kot sm razbral iz raznih postov je to problem v moji grafični (ATI Radeon 9600pro) oz. nasplošno vseh ATi grafičnih.



Zdej me zanima če se mi splača dat notr isto ATi notr... vendar ATi Rage 3D 4 mb pomnilnika, s katero bratu dela linux bp.



ABIT AN7
AMD 2600+
ATi Radeon 9600pro
512 rama (DDR 400)


Prosim dajte kakšn predlog! >:D :\ ;((

christooss ::

Probaj ubuntu dat gor
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

theD3viL- ::

aja... pozabu napisat... učer sm downloadu ubuntu Live CD ..


Napiše mi 2 vrstice errorjev... potem pa NČ!! ;((

christooss ::

kaj pa instalacija pa pol da das gor atijeve driverje?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

theD3viL- ::

hm.. u text. načinu? kako bi to naredu? ne znam... :8)

christooss ::

Tole graficno k ma brat mam tud jest. Ubuntu dela BP ampak nisem pa mogel zagnat nobenga LiveCDja razen ce sem dal resolucijo na 800*600. Cko da instalacija pride vpostev pri bratu.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

theD3viL- ::

Sej ma 2... :D A filmi mi bojo normalno delal z njo? Bi vse delal tko k mora? Sam špilat pa tud 0 ne bi mogu ... ah .. kdo kupi ATi 9600pro? :D :D

hruske ::

Tudi ati grafične kartice delajo z debianom/ubuntu, nameščanje je ravno toliko enostavno kot z nvidia grafično.
Rad imam tole državico. <3

rookie11 ::

Pozdravljeni!
Sem sicer zacetnik v linuxu ampak najprej, pohvale vasemu S-T Linux-u, ki je po mojih izkusnjah prva distribucija, kjer synaptics touchpad driver dela super pa se zunanja miska dela.
Sedaj imam Mandrake 10.1 gor in zanima me kje lahko izvem kaksni driverji so v S-T za touchpad in zunanjo misko. V Mandraku jih nikakor ne morem in ne znam nastimat. Sem probal ze vsemi mogocimi driverji pa ext miska ne dela.
A mi lahko kdo pove kje bi lahko dobil te driverje, ki ste jih vi nastimal v to distribucijo.
Upam, da sem bil razumljen. THX in lp

timko ::

rookie11: V SuSE 9.1 tut dela normalno brez problemov Synapticsov touchpad.

OmegaM ::

Pozdravljeni!
1. v zivoteku sem si nalozil linux pa se to za potrebo faksa.NAlozil sem si pingo 3.1.
Sedaj je bilo med namestitvijo vse ok, toda po namestitviji se mi noce pokazati izbrnik al kaj ze je oni za zagon v winse al pingo,no ce pa se mi ze pa mi gre v linuxe v winse pa ne,naslednji problem pa je da sem med namestitvijo imel misko,sedaj pa mi v linuxu ni vec miske
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Skrat ::

Samo v vednost: tole je tema z naslovom Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Za probleme z ostalimi distribucijami odprite nove teme. Pa se nasvet OmegaM: potrudi se z malo bolj natancnim opisom tezav in tvojih postopkov, preden je prislo do tezav. Ti bomo mnogo lazje pomagali. Pa kot ze receno - v novi temi.
Free software is a matter of liberty, not price.

tuncek ::

naložu sem si slo-tech linux in ga zapeku, pol pa ponovno zagnal računalnik in izbrav da zalaufam linux. Pol se mi tam začne nalagat, in ko se naloži(tis pride do konca) še nekaj časa čaka, potem pa se računalnik ponovno zažene.
Probov sem preštelat tud grafiko pa ni šlo.
Kaj naj naredin?8-O

:\
tuncek

Gandalfar ::

probas se ker drug livecd

tuncek ::

kje pa naj ga dobim?
tuncek

Skrat ::

Eden od mnogih spiskov zivih plosckov: The LiveCD List &middot; The LiveCD List
Free software is a matter of liberty, not price.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skrat ()

tuncek ::

a obstaja še kšna drga zastonj verzija liux
tuncek

Vlady ::

Ni verzija ampak distribucija in obstaja jih mnogo (malo morje). GUGL
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

tuncek ::

povej kkšne linke.
ob pomožnosti naj bodo linuxi v slovenščini
tuncek

christooss ::

Povezava 1

Povezava 2

Za slovenscino si pa instaliraj Pingota
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

tuncek ::

kje pa ga dobim
tuncek

grim_ ::

tuncek ::

ko kliknem pol prenose pol pa še iso slike se mi odpre ena mapa.
A pol to sam skopiram na računalnik?
A je treba prtisnt kej druzga?
tuncek

Vlady ::

Em tuncek... dej mal preber okrog po guglu pa po tejle temi in temu forumu. Prosm. Hvala :D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

tuncek ::

OK.
Zdej prenašam!
Kam pa nej dam tist bot file. A ga zapečem na prvi cd al ga sploh ne rabim?

:\
tuncek

christooss ::

Zapeces boot.iso v nerotu kot image. Potem pa reboot win. Nastimas da je cdrom prva naprava iz katere se boota (to nardis v biosu) potem pa pocakas in nato
2. izberite FTP ali HTTP način namestitve,
3. izberite mrežni strežnik slorpms.pingo.org in
4. imenik pingo/3.1/net

Tole je drugac temo o slo-tech linuxu in zato o pingotu raje odpri novo temo ozroma poisci nekaj ze odprtih tem ki govorijo o pingoru za pomoc imas tukaj LINK
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

tuncek ::

ok!
sam al jest boot datoteko zapečem skupaj s cd1?
pomojem pr image lahko pečeš samo 1 datoteko
tuncek

christooss ::

Boot zapeces na EN cd pol pa vso instalacijo nardis prek neta. Sej pise da pol izberes nacin instalacije prek FTPja. Ni ti treba pect ostalih cdjev
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Darker ::

Jz sem pa nekako probal prek VM zagnat pa ne dela. Ko pride tisto loadanje do 100% (pingvin pa jajca:D ) se vse ustav. Pa prej vrže error da je najdu samo 1 procesor pa še neki da ne najde naprave na ne vem kje...ampak se normalno potem začne loadat
what if you were unable to wake up

tuncek ::

kakšna pa sta naslova ftp in imenika kjer je linux pingo ftp ali nekej podobnega uglavnem tiste dve stvari ki jih je pr ftp instalaciji treba napisat
tuncek

Gandalfar ::

To je tema za s-t linux. Za pingo si odpri novo.
««
36 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351937 (1427) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131749 (1517) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533282 (2663) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795293 (4519) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395542 (4137) TICKO

Več podobnih tem