» »

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu!

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu!

««
2 / 11
»»

Jst ::

matej pika bokan afna gmail pika com
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

christooss ::

Nekaj zanimiv linov

Prvi del clanka o kostumizaciji Ubuntu-ja

Drgi del clanka o kostumizaciji Ubuntu-ja

Stran z zgornjima clankoma zelo zanimive so vizualne predelave namizij in nekaj drugih uporabnih clankov.

Kako se obnese Ubuntu linux pri materi
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Bramac ^^ ::

mene zanima kolk cdjev ste naročili in kok je bila poštnina za njih

christooss ::

Narocil sem jih pet . Postnina JE enaka 0 (NIČ)

To je popolnoma zastonj. Posljejo ti jih pa nekjeiz Nemcije
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Gandalfar ::

Pa boljse je da jih narocis ene 20 pa jih potem 19 raztalas prijateljem kot pa samo 3.

Bramac ^^ ::

Aha, hvala. Sem že naročil ;)

christooss ::

Naj te opozorim da bo trajal vsaj mesec in pol. Cko da ti predlagam ce hoces spravt to na comp ne cakat. Si raj zlodej. Ce pa nimas adsl-ja ti pa lahk jest dam originalno zapakiran cd. Ker drgac pride Aprila nova verzija ven konec februarja bodo pa ze sprejemal narocila.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Bramac ^^ ::

Čez noč bo dol. :)

Tist sm pa vidu ja. Na strani piše da mormo pohitet za to verzijo ker imajo samo še omejene količine. Vsa naročila oddana v marcu pa bodo že za novo verzijo.

christooss ::

Nekaj stvari ki sem jih izvedel od zadnjega oglasanja :)

1. Ce zelite uporabljati najnovejse programe kot so OpenOffice 2.0 prewiev relese ter Gnome 2.9.xx pa valda Firefox 1.x v /etc/apt/sources.list naslednje vrstice

deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu hoary universe
deb-src http://archive.ubuntu.com/ubuntu hoary universe

deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ hoary multiverse
deb-src http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ hoary multiverse

Clanek ena
Clanek dva

V obeh clankih piseta uporabnika o izkusnji z Hoaryom ki je po trditvah razvijalcev se nestabilen ona dva pa ugotoavljata ravno nasprotno

2. Ce zelite da se vam racunalnik ob Izhodu iz ubunta morate vklopiti acpi podporo to pa storite tako da v /boot/grub/menu.lst acpi=force. mesto je napisano spodaj

title Ubuntu, kernel 2.6.8.1-4-386
root (hd0,1)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.8.1-4-386 root=/dev/hda2 ro quiet splash acpi=force

3. Tukaj je članek o Ubuntu LiveCD Hoary verziji. To je predogledna verzija Ubuntu-ja ki bo izsel aprila tega leta

Kaksno izkusnjo pa je dozivel ko je instaliral Ubuntu na racunalnik. In kako sta njegova zen in 6 letnega mulc zapopadla Ubuntu. Vec si preberite tukaj

Naj vas opozorim se da se bodo narocila za novo verzijo Ubuntuja sprejemala od 1. marca 2005 naprej. Glede na prjsno razlicico pa lahko pricakujemo CD-je v kastelcih okoli zacetka poletnih pocitnic.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Lio ::

ok, sj me je sram...ampak ta stvar default onemogoči root, in niti passworda za roota nikjer ne mores nastavit v instalaciji, vsaj ne da bi jst opazu, zato zdaj ne vem passworda za roota, ki predvidevam da je default:8)

radiokills ::

Seveda se da registrirati root-a že ob inštalaciji. Fora je v tem, da moraš biti malček trmasti in ne preveč poslušat računalnika :)

Namreč ob dodajanju uporabnika ti pravi nekaj v smislu "root account is disabled". Jst sm pa iz čiste trme napisal username "root" povprašal me je še po geslu in shranil uporabnika root, potem pa spet skočil korak nazaj ter me povprašal po novem uporabniku (tukaj nisem bil več trmast in sem pač napisal username za navadnega uporabnika 8-) ).

Po končani namestitvi sem se lahko logiral kot root ter imel tudi vse pravice.

Lio ::

sm ze pogruntu :)

christooss ::

Danes je izsla nova verzija Ubuntu 5.04-preview. Zlodate ga lahko iz prilozene povezave.

Povezava
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Nerdor ::

Sprobal sem Hoardy Ubuntu 5.04-preview Live CD, pa sem naletel na tri težave:
- ko sem izbrals slovenščino in slovenski layout tipkovnice, mi je pri 27% zamrznil (ko prireja live session). Reboot in izbrati English in se je lepo naložil live desktop.
- pravi, da se je povezal s DHCP na net, samo se NI. In router je tako zmešal, da sem moral router in rač. ugasniti in ponovno prižgati.. lopov Hoardy!
- ni našel nobenih diskov in cdromov (da bi jih ponudil mountat, kot to počneta knpx in st-linux)

Kakšne neušečnosti ste imeli vi ST mnjeničarji s tem Live cd preview!?
... for lifetime!

64202 ::

> In router je tako zmešal, da sem moral router in rač. ugasniti in ponovno prižgati.. lopov Hoardy!

Kaj mas win98 za rutr? :D

Nerdor ::

bojda linux v routerju >:D
... for lifetime!

Ferplay ::

2. Ce zelite da se vam racunalnik ob Izhodu iz ubunta morate vklopiti acpi podporo to pa storite tako da v /boot/grub/menu.lst acpi=force. mesto je napisano spodaj

title Ubuntu, kernel 2.6.8.1-4-386
root (hd0,1)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.8.1-4-386 root=/dev/hda2 ro quiet splash acpi=force


Kaj si mislil s tem? Da se čisto ugasne? Ali kaj drugega. Ker namreč na mašini imam problem da se procesi ustavijo vendar se računalnik noče ugasniti v biosu pa je tudi prav naštimano.

lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

ThinMan ::

Kaj si mislil s tem? Da se čisto ugasne? Ali kaj drugega. Ker namreč na mašini imam problem da se procesi ustavijo vendar se računalnik noče ugasniti v biosu pa je tudi prav naštimano.


JA to je to. Vse se vstavi a lučka sveti, s temi vrsticami pa dosežeš da se tudi lučka ugasne :))

Sicer imam Ubuntu Warty-a, del ako šus, sm ga zrihtal za server (PII 350, 512 MB ram, etc) in moram rect da dela res ko šus, kaj bi šele delal na P4 3 GHZ

No, pa lep večer.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Nerdor ::

A je komu ratal usposobit internet povezavo med Ubutu linux in domačim soho routerjem. Nočeta in nočeta se "pomenit" (s dhcp) med seboj. Sem tud zamenjal mrežno (iz nforce2 v Realtek), pa je isto. Ubutu je Hoardy live cd preview. Od zdej naprej, če ne dobim odgovora bodo Ubutu in podobne disto. inštalirane pod VM. (VMWare, Xen in itd.)>:D Ne razumem, zakaj je tako problematično se povezati s dhcp!? In po končanem poizkusu moram oba PC in router enostavno ugasniti!! Whot's goin' on!?
... for lifetime!

christooss ::

Ce pa imas installiran Hoarya pa imas to podporo vkljuceno ze ob prvi instalaciji ni treba nc gruba spreminjat.

Ce pa imas installiranga wartyja pol pa dodas extra repozitorije in potem installiras paketek acpi. To ti potem instalira podporo za acpi

Samo predlagam da dodaz Hoaryjeve repozitorije in si nadgradis sistem.

Po frisni instalaciji Hoaryja ni sumnikov oziroma ni slovenske tipkovnice. To je zato ker je intliran xorg pa neki ne zazna slovenske tipkovnice. To tudi razlozi problem Nerdorja. Cko da ce kdo ve resitev za to oz. jo najde pred mano potem kar na dan z njo.

Aja pa zdj Sound Juicer podpira se luscenje cdjev v flac. Za mp3je pa je zopet potrebno zlodat kodeke. Isto je z dvixi

V ubuntu je nadgrajevanje postalo se preprosteje. Ni sploh treba uporablat vec synaptica, sej ga mas nalozenga za instalacijo novih programov, ker mas zdej Ubuntu Update manager.

Tudi nautilus je sedaj dozivel nekaj sprememb. Takih dobrih

Komej cakam April ko bo izsla popolna verzija Hoarya. Upam da z OOo 2.0
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Live CDji mi ne delajo Knopix neki zaje*******bava. Dj probj z instalacijo. Ker kokr sm s frendi govoril jim je BP zaznal ruter.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Nekaj uporabnih linkov

Vsakdanja raba Ubunta Razlaga o prepovedanih formatih kot so MP3 itd.

Informaciji o Grumpy Groundhogu

Se obvestilo 30 marca izide Hoary Hedgehog Release Candidate. Teden pa koncna verzija Hoary Hedgehoga.

Zgornje informacije so lahko dostopne na Ubuntu Wikiju
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Na tej strani tukajle si laho zlodate Kubuntu ke je distribucija ki temelji na Ubuntu le da uporablja namesto Gnoma uporablja KDE. DLjate lahko Kubuntu prewiev ali pa LIVECD.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

BigWhale ::

LOL
Teli Linuxi so res LOL.

;>

64202 ::

Hehehe uni trije KDE zmajcki :))) Kej tacga, majo pa smisel za humor :).

Ceprav me moti, da niso razlicnih ras, kot original slika. Vsaj en zmaj bi moral bit rozast, drug pa vecje rogove recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Nerdor ::

64202: dej to informacijo po e-mailu posreduj še avtorejm Kubutuja :)
... for lifetime!

CaqKa ::

a ubuntu temelji na gnome. kul. te bo pa res treba probat :)

Gandalfar ::

Po 12h preizkusanja .. lahko recem da ni nevem kaj.

hruske ::

Osebno mi je debian bolj vsec, je pa res, da ni podpore za debian.

Za ksna podjetja.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

BigWhale ::

Hm, vse distribucije temeljijo na Linuxu. Samo da nekatere favorizirajo eno omizje, druge pa drugo. :)

Nerdor ::

.. in na tiste, ki jim pride do živega Fork Bomb in na tiste, ki se mu uspešno ubranijo, preden klecnejo. Vir informacije
Vi BSD*ji so imuni na tak napad. >:D

Popravek: FreeBSD 5.3 ni imun na ta napad, kot tudi Debian, oba (v deafult configuraciji seveda) klecneta po 10 min, vrtenja while(1) fork; stavka. :)
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

BigWhale ::

V default konfiguraciji, ti bo tudi avto crknil, ce ga bos iz stacune peljal v drugi po avtocesti z 8000 obrati...

Nerdor ::

Ehm, ni dobra primerjava, try again! Poleg tega ostajajo blokade motorja, ki preprečijo take zlorabe, če bi se uporabnik spomnil take neumnosti. Vsaj v boljših avtomobilih..
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

BigWhale ::

No, drzi ga na najvecjih obratih, kljub blokadi... Upas?
Fork bomb ni nic strasnega.

Nerdor ::

Če bi imel hondo ali bmw bi se upal, s svojim renault-om pa ne.. že 5000 obratov zna biti usodno zanj.
... for lifetime!

christooss ::

Vceraj je izsel Ubuntu 5.04 RC Hoaryje. Seveda je mozno dobiti tudi Kubuntu. TUKAJ izveste vec o tem. Podani so tudi linki za DLjanje

DLjate ga lahko tudi na uradni strani

Se EN teden do tazaresnega Hoarya.

Takrt bom pa ze imel ADSL uipi
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Samo pazi, da ne boš pol padel v apt-get zasvojenost>:D Jaz sem mel po prvi inštalaciji Debiana čisto zasvinjan sistem, ker mi je bil tak všeč apt-get install krneki:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Screamboy ::

hm meni je kar všeč ta nov ubuntu

Gandalfar ::

hoary je kul. Novi apt je mal paranoicen ampak tudi to je za nase dobro

CaqKa ::

R.I.P.

borchi ::

may it resurrect come the end of april fool's
l'jga

BigWhale ::

LOL

christooss ::

Ce ze glih obstaja tale tema bom se naprej pisal linke

Ubuntu na IBM Thinkpad vsebuje tudi navodilo kako s tipkami na tem prenosniku
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

jurkojurko ::

Jaz sem se podal v linux vode pred nekaj kakšnim mescem in si instaliral wartyja.

Sej je bilo vse v redu a jaz sem preveč zahteven (ali pač)?
-mp3, divx, mplayer, peka cdjev, grdi fonti v aplikacijah, firewall....

vse to sem moral predelati in po tednu rdečih oči za računalnikom ob branju forumov je sistem končno delal tip top.

Potem sem ugotovil, da za wartyja ne delajo več novih programov in je vse le za hoaryja. Prišla je nova verzija in sem se odločil da jo nadgradim (s tem da zamenjam warty v hoary v etc/apt/sources list).
Seveda ni stvar delovala brez zapletov.Cel računalnik mi je postavilo na glavo...
Po novih dveh tednih lahko rečem, da zdaj dela....

Samo kot opozorilo začetnikom. To je dobra distribucija, a je še vseeno linux, ki za delovanje rabi svojega administratorja, ki ima veliko časa.

Gandalfar ::

Samo opozorilo. Ne si se dajat Breezya gor. Sem bil toliko 'pameten' in sem upgradal nanj. Stvari sicer delajo, ampak je bumpy ride.

christooss ::

Kaj je pa drugace pri Brezziyu?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

A je kdo slucajno ze usposobil Gmail notifier v Ubuntu. Na netu nism najdu ksnega pametnega howtoja. Zmerm so mi pol manjkale knjizice pa tud ce sm jih dal gor je bil gmail-notifier broken package.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Gandalfar ::

kcheckgmail mi kvazi dela
mail-notification pa tud kaze znake, da to podpira

christooss ::

kcheckmail je gotov za KDE ane? Cko da zame ne pride v postev. Hocem za gnome. Da mi ne zasede pol en tak koorcev programcek dodatnik 100MB

Zdejle pa probavam mail-notification
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

mail-notification se mi zazene ampak ni nobenga okncka odprtga. kako se pa to configurura. Ker drgac bom kr kgmailnotifier installirov
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

Oddelek: Operacijski sistemi
151461 (1156) Zvezdica27
»

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

Oddelek: Operacijski sistemi
181448 (1253) Icematxyz
»

Ubuntu compiz

Oddelek: Operacijski sistemi
161871 (1548) Loaded
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472427 (1284) Border
»

Ubuntu 5.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
558855 (7190) Tarzan

Več podobnih tem