» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
2 / 39
»»

Ziga Dolhar ::

Yoda: pridobil? Na kratek rok boš kvečjemu zelo veliko izgubil ;).

Resno -- če bi rad Linux uporabljal za to, da se ga naučiš -- potem pa le. A imej Windowse pri roki ;-).

Sicer pa bi bila migracija v obratni smeri enako boleča :).

p.s.: ne moreš bootat iz cdja, vmware tudi ne? CD crkot morda?
https://dolhar.si/

Yoda Master ::

Ziggga imas prav si povedal, ko si rekel, da bi se rad naucil. Linux.

Dvomim, da je kaj narobe s CD-jem saj tudi pri prijatelju ne dela.
Torej dam boot from cd pa se ne zgodi nic. Saj je potrebno samo odpakirati *.iso in vso zadevo posneti na CD, kajne?

Gandalfar ::

Iso NE odpakiras. Posnames ga direktno na cd z Nerotom kot image.

Ziga Dolhar ::

Yoda: ce prijatelju tudi ne dela, kaj ni to dober znak, da nekaj JE narobe s cdjem [>> medijem!]? :=)
https://dolhar.si/

PeTe13 ::

Posnel linux.iso na CD, nastavil v biosu first boot device cd-rom, a se vseeno zaženejo winsi. Zakaj?
Capitalism stole my virginity!

Gandalfar ::

PeTe13: KAKO si posnel .iso na cd? File->Burn image? Potem bi ti moralo delat. Ce ti ne dela imas v KNOPPIX poddirektoriju en bat mkfloppy oz. nekaj podobnega, ki ti naredi boot disketo.

Matek ::

Upam da si posnel kot image in da nisi isota kar vrgel na CD kot eno veliko datoteko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Yoda Master ::

Ampak a ni vseeno, ce sem odpakiral *.iso in ga posnel na cd. Saj ti naredi Nero isto, ali ne?

McHregec ::

Boota ti lahko ne ker imaš cd-rom iz katerega to počneš na slave. Vsaj pri starih biosih je tako, da ti ne boota iz slavea. Za iso zapečt je najbolj preprosto odpret nero in potem poiskat burn image. Zaradi vaše izdaje sem si prvič ogledal linux na svojem računalu :D .
Destroyer Of The Worlds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHregec ()

Yoda Master ::

Kater fajl se pa zažene, ce bootaš iz cd-ja?

Gandalfar ::

Yoda Master: Iso ima na zacetku sessna po El Torito standardu pripet 1.4M image iz katerega bios boota. Ce na roko extractas zgubis to informacijo na cdju.

Pomojem, da bi lahko se zmeraj preko boot floopya bootal. Poskusi.

Yoda Master ::

Ja tuki bi znal bit problem.
No problem je tudi ker jaz nimam floppya.

Gandalfar ::

Daj poskusi posneti z Nerotom tako, da das File->Burn Image najdi en RW pa poskusi gor, da ne bos se enega cdja unicil.

medjugorje-si ::

Tudi sam sem poskusil iz CD-ja zagnat ST-linux in sem z njim kar zadovoljen.
1.Zanima pa me kako naj si ga instaliram na HD na prosto particjo in ga potem bootam iz dual boot zaženem.
2.Kako naj si nastavim v ST-linuxu tako kot imam na Windovsih na mreži username: uporabnik, password: geslo, log on to: domena.

To imam v sluzbi in se zato ne morem priklopit na mrezo, ceprav poznam podatke, ki jih je potrebno vpisat....

Hvala za pomoč
Herman
www.medjugorje-si.org

CaqKa ::

gand: najboljše bo da nekam na vrh napišeš kak se zapeče iso ker nekateri očitno nimajo pojma. :)

http://www.google.com/search?hl=sl&ie=U...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

poweroff ::

Jaz pa pogrešam OpenOffice ter to, da bi se ti na disk (ali pa disketo) zapisala ena config datoteka, da ne bib ilo treba gatewajev in tega vedno na novo štelat. Izgleda pa cool in zelo Windowsovsko, kar olajša prehod.

matter ::

Sej naj bi bil openoficce. Vsaj v knopixu je

Jeebs ::

Sej je gor OpenOffice. :D Shit, enim se pa tud pogledat ne da. :\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Aspirinix ::

iso image ni isto kot da bi direktono na cd gor dal datoteke. ISO je kao neke vrste arhiv in ga je potrebno peči na poseben način. Ne v Nerotu, ker nero peče nrg image (torej svoje). Priporočam uporabo programa CdrWin (www.goldenhawk.de), ki zna isote tak lepo delati, da se kar oči rosijo od veselja.
Drgač pa je OpenOffice gor, ampak je angleški. Za tiste, ki bi radi linux na hdd, pa so navodila na www.knopper.net (vsaj za knoppixa baje delujejo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirinix ()

Jeebs ::

Hm... Jst do dons še nism imel problema, če sm kakšen ISO zapeku z Nerotom.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

medjugorje-si ::


Meni tudi Nero peče ISO!

Sicer pa ste malo sfalili nekateri moje prejšnje vprasanje, ker meni dela ST-Linux, samo jaz bi ga rad dal na disk na particjo, ki jo imam prazno in mi nebi bilo potrebno vsakokrat zaganjat CD-ja, rad bi testiral kar z diska.

1.Zanima pa me kako naj si ga instaliram na HD na prosto particjo in ga potem bootam iz dual boota.

2.Kako naj si nastavim v ST-linuxu tako kot imam na Windowsih na mreži username: janez; password: 1trdina; log on to: 1domena.

To imam v sluzbi in se zato ne morem priklopit na mrezo, ceprav poznam podatke windowsow, ki jih je potrebno vpisat....

Hvala za pomoč
Herman
www.medjugorje-si.org

Gandalfar ::

medjugorje-si:

1) Sicer bi ti to osebno v tej razlicici odsvetoval ampak, ce si resnicno zelis lahko to storis iz root konzole z ukazom 'knx-hdinstall'

Kar se tice dual-boota se bos moral znajti sam oz. pobrskati na netu. Zraven naslednje razlicice bodo navodila. Zaenkrat pa se nisem raziskoval tega podrocja.

2) Tega pa ubistvu ne vem. Use google oz. postavi splosno linux vprasanje v 'Operacijski sistemi' oddelek.

Jeba1: na cdju ni OOja. Samo dozdeva se ti.

Matthai: Predpogoj za Slo-OO na tem cdju je, da je na voljo za Debian distribucijo. Trenutno se ni. Angleskega pa ne bom vkljuceval. Linux svet je poln alternativ tako sta na cdju Abiword in KOffice.

Jeebs ::

Ups, se opravičujem za tale lapsus. Pol je pa KOffice al pa karkoli že je tisto. Men je v bistvu OK. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Frgazor ::

hm se en predlog... a bi lahko dodali gor alsa sound driverje, da bi mi koncno zacela delat moja onboard via vt8233 zvocna? :) podpora za zvocne v kernelu je namrec zelo borna... samo se to in slo-tech linux bo postal moj popolni backup-rescue sistem ob primerih sesutja diska :)

Gandalfar ::

Frgazor: razlicica knoppixa, ki je prisla ven 4 dni nazaj podpira also tako, da bo tudi naslednja razlicica slotech linuxa.

Frgazor ::

v nestrpnem pricakovanju nove razlicice :)

Gandalfar ::

mathjazz: sem si pogledal SuSEgreeter. Tutorial bi se dalo narediti, ker je html za sam startup app bi ga bilo pa potrebno napisati saj suse ni objavil source kode na internetu.
Verjetno pa bi bilo to dela za en popoldne pa izgovor, da se malo igram s kylixom.

blazp88 ::

Aja, samo eno vprašanje, če bo tale distribucija možna tudi z inštalacijo na disk? Je sicer ql demo, ampak operacijskih sistemov se ponavadi ne goni iz cdja. :)

Jeebs ::

LoL, sej tole je šele poskusna verzija. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Gandalfar ::


blayco: bo mozno.

Yoda Master ::

Fantje hvala za pomoc, sedaj sem usposobil Linux in moram rece, da mi je zelo všec. Kdaj pa naj bi luč sveta ugledala nova verzija?

root987 ::

Gandalfar: A potem boste v naslednjo različico "vstavli" tut gonilnike za isdn modeme, ki jih ponuja telekom, ter niso podprti v nobeni verziji in/ali distribuciji.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

root987: vse je odvisno od casa, ki ga bom imel na voljo ter dosegljivost le teh. Morda se ne v razlicici 2 za v verzijo 3 se bi pa znal najti cas..

Jeebs ::

Jst bi pa rabu gonilnike za Canon S750 tiskalnik. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Marjan ::

lol, jeba1. Verjetno imaš glasbeno željo tud ;)

Gandalfu in vsem vpletenim pa čestitke! Še tako naprej, vse do v.2 in 3 .......

:)

Jeebs ::

Marjan to tud lohk ja. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Gandalfar ::

Ubistvu se zna zgodit, da bom celo sprejemal glasbene zelje :)

tauko ::

Nisem se uspel stestirat ;( , danes bom sele lahko :)) ...

Bom pa jaz napisal, kaj bi si zelel:
kaksna razvoja orodja - java, g++(to je ze bil predlog), kaj na osnovi pascala (mogoce tudi basica), pa mysql bi bil dobrodosel, divxplayer naj bi podpiral za podnapise, kaj podobnega wincmd.

Pa ne vem ce bi si zelel linux v slovenscini (mogoce) :\

LP

Gandalfar ::

freepascal je ze na TODO.. mysqla pa ne bo notri. Taksen streznik nima nicesar za pocet na live cdju, kjer izgubis podatke, ko resetiras racunalnik.

Seveda se ga pa da namestiti ob instalaciji zadeve na disk. V naslednji verziji..

Murja ::

Najprej cestitke za dosedanje delo. Mislim, da se energija množice ljudi, ki stoji za slo-techom končno usmerja v nek pameten projekt, namesto čebljanja v forumu :D

Glede same distribucije pa: Pohvalno je, da stvari ni nujno namestiti na disk, tako naj ostane tudi v bodoče.

Stvari, ki jih ni, pa bi jih želel imeti pa so:
- OpenOffice (verjetno je to že kdo omenil)
- gcc
- g++
- java SDK
- podpora nForce2 (ne spozna mrežne)
- podpora avtomatskemu iskanju gatewaya za net, glede na to, da je to pogosto kar 192.168.0.1 to ne bi smel biti problem
- miškin kazalec naj bo že default nastavljen na malo bolj urno premikanje (recimo tako kot v Win), ker se dobesedno vleče in je škoda, da mora to človek vsakič znova nastavljati

In še zadnji predlog: Mislim, da bi bilo potrebno narediti posebno stran (v okviru slo-techa), ki bi se ukvarjala samo z razvojem Linuxa. V forumu bi bil lahko oddelek "Slo-Tech Linux".
Tukaj bi tudi lahko objavili, če rabite kakšno pomoč oz. kakšne sodelavce, bodisi za slovenjenje, dokumentacijo...objavljali bi novice na to temo, v posebni temi pa bi bil recimo bug report.

Zanima me, če imate že narejen načrt, kako naj bi se stvar razvijala, kdaj bomo ugledali beta verzijo, kdaj je predvidena končna verzija (roadmap).

To je zaenkrat vse, pridno delajte še naprej.
Ste na pravi poti.

Gandalfar ::

Naslednja razlicica je nacrtovana enkrat kmalu po maturi.

o OpenOffice bom razmisljal, ko bodo obstajali obstajali debian paketki za slovenski OO.

Za javo ravnokar gledam, kaj tocno rabite. GCJ zadostuje ali kar celo blackdown javo?

Meni ustreza privzeta nastavitev miskinega kazalca tako, da se bojim, da je zadeva prevec subjektivna in odvisna od tvoj miske. Bom pa objavil navodila kako si shraniti nastavitve na disk.

Kar se pa mreze tice.. postavi dhcp streznik nekam na mrezo in se ti bo avtomatsko nastavila. Marsikdo ima namrec tudi 192.168.1.1 recimo ali pa kaj tretjega. Ne da se z dovolj veliko verjetnostjo predvidevat. Poleg tega je vprasanje kateri IP bi potem dodelil mrezni kartici? Si vzamem kar random iz 192.168.0.255 ali .. ?

Kar se podooddelka in lastne strani tice je pa stvar debate in tega, da jo bo nekdo vzdrzeval.

Seveda si vabljen, da pomagas pri razvoju :)

root987 ::

In kdaj bo verzija 3 oz. 4 če do 3 še ne bo časa??
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Murja ::

Gandalfar:

Glede jave: Zakaj ne bi vključili kar Sunovega SDK (tukaj)?
Z mojega vidika bi bilo to zelo dobrodošlo.

Glede avtomatskega iskanja gatewaya in hitrosti miške maš pa prav - vse bo to rešeno, ko se bo dalo nastavitve shraniti na disk.


Sicer sem pa pripravljen pomagati tudi pri razvoju. Po svojih močeh, seveda.

Gandalfar ::

A si to upam? Licenca je taka zelo cudna. Poskusi si jo prebrati. Se posebaj tisti deli, ki omenjajo redistribucijo. ( http://java.sun.com/j2se/1.4.1/j2sdk-1_... )

Hm.. sedaj vidis eno cudno zasebno sporocilo. Sodeluj pri pluvanju moje izbire paketkov.

demokedes ::

No ce se jest dodam svoje. Jest tud tale post pisem iz linuxa in najprej bom sicer pohvalu vse skupi, res super dela pa vse, sam kaksen linux pa je to brez gcc-ja. mislim a ni to ena od osnov, ki pa naj bi jih Linux imel. Jest sem si ga ravno zarad tega zapekel, da bom lahko kaksne programe skomapjlal pod Linuxom, ker so dostkrat zgodi,da doma kej nardim, pol pa pridem na faks, kjer mormo program zagovarjat v Linuxu in se zgodi da ne dela.

Torej zanima me, ce res sigurno ne obstaja nobena varianta da bi naknadno kakorkoli instaliral gcc.
Aja pa se to a instalirat se pol prou nic ne da. Bi bil zelo vesel, ce bi si lahko instaliral Jedit.

Lep pozdrav

ROk

vojkoz ::

demokedes: govora o inštalaciji je že kar nekaj blo v tej temi.. malce pobrskaj..
izvleček; inštalacije programerji (tega linuxa) ne priporočajo.. zaradi varnostnih razlogov (tudi na cd-ju piše).. pa itd,..
L.p.

Gandalfar ::

demokedes: gcc bo v naslednji razlicici
jedit bo vkljucen, ce bo dodana podpora javi

fictionel ::

a mi loh en prosm pove, kje bi dobu tole distribucijo na netu?
nevem, al sm tolk mutav da ne vidm tle kje, al pa res ni nkjer prow tko napisan (ja.. tut na dopustu sm biu zele :D )

lp

ank ::

Dobiš jo lahko tukaj:

http://slike.slo-tech.com/linux/slotech...

Meni dela odlično:)

fictionel ::

ja hvala.. ze downloadam
««
2 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351935 (1425) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131746 (1514) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533277 (2658) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795286 (4512) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395535 (4130) TICKO

Več podobnih tem