» »

Linux - problemi, problemi,...

Linux - problemi, problemi,...

1
2
»

kriko1 ::

Torej problem je ležal v sami datoteki podnapisov, ker ni bila narejena v utf-8. Uživaj v filmih s podnapisi.

christooss ::

Jp to se dostkrat pojavi ker so podnapisi iz Win mašin delani. Cko da slovenskih znakcov ni sploh. Jest ponavad pol zamenjam z urejevalnikom besedil pa je :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Hair ::

Še 2 vprašanji gleda traya. Kako zamenjati tiste ikone v trayu in kako določene ikone samo skriti? Skril bi rad povezavo z internetom.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

christooss ::

Hm a to maš zdej icewm?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Hair ::

KDE 3.3.2
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

In še eno vprašanje: Če program dodam v /.kde/Autostart , se mi ob zagonu računalnika v trayu ne pojavi tista ikona kot če je program zagnan ročno, ampak nek "kicker", ki ob kliku nanj skrije menijsko vrstico. Program pa se zažene bp.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Mislis skrivanje kot v XP? To se v kde po defaultu ne da, se mi zdi pa da je nek applet za kicker ki nadomesca tega standardnega in pocenja to. Poglej na www.kde-apps.org

Drugo pa te nisem popolnoma razumel, v bistvu vsak program ki ima opcijo da ima ikono v kickerju jo bo imel, drugi pa ne, ni vazno kako so pognani. Lahko pa v kde program prisilis da doda ikono v nastavitvah od bliznjicah (malo poglej, ker sedaj me ni doma pa pisem iz XP mashine).

Hair ::

v bistvu vsak program ki ima opcijo da ima ikono v kickerju jo bo imel

Hmm... To nekako ne drži. Če program (npr. Thunderbird) zaženem z namizja, ima tisto ikono, ki jo pač ima. Če pa to bližnjico _skopiram_ v /.kde/Autostart, mi namesto tiste ikone pokaže en siv znak od KDEja.
Pa še tole bolj natančno: Če je program zagnan iz namizja, in je v trayu pač njegova ikona, se ob kliku na to ikono okno programa odpre ali zapre.
Če pa je zagnan z Autostartom, se ob kliku na tistio tray ikono (z imenom kicker) ne zgodi drugega, kot da izgine menijska vrstica (aka Start vrstica).

Lahko pa v kde program prisilis da doda ikono v nastavitvah od bliznjicah

Ikone za bližnjice sem nastavil tam, ampak ikone za tray? Tega pa ne najdem...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Ikono das v tray (prisilis): bliznjica->propreties->Application->Advanced options->Place in system tray. Za prvi problem pa ne poznam rešitve, mogoče si kaj šaru po kontrol centru?

Hair ::

Ja, to vem. Ampak ti samo program doda v tray z eno default ikono, ki je lahko drugačna od tiste, ki jo ima sama bližnjica. Konkreten primer je recimo eDonkey. Na namizju ima ikono, ki sem mu jo sam določil, v trayu pa siv križec - tak kot je za tiste aplikacije, ki nimajo ikone.
Drug primer pa je thunderbird, ki ima v trayu in na namizju drugačno ikono, pa čeprav ga vsakič zaženem iz namizja.

Še ena stvar v zvezi z eDonkey-jem. Vsakič sproti ga moram zaganjati s sh komando. Saj imam bližnjico narejeno, ampak me vseeno zanima če je to naormalno da ga nisem nikamor "inštaliral". Tudi vse nastavitva se bp shranijo...

A je mogoče usposobiti FF-ja in eDonkey-ja tako, da bi se mi ob kliku na ed2k link ta avtomatsko prensel v eDonkeya, kot je to v windowsih z mulo? Sedaj mi v FF-ju napiše da ed2k protokol ni registriran.

PS: po nadzornem centru nisem nič šaril - testirano na popolnoma svežem sistemu.

Hvala!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Z ikonami ti ne bom mogel pomagati. Mislim pa da ikona je siva, ravno zaradi tega ker prog. nima default ikone. Ne vem kaj lahko storiš.

FF pa verjetno lahko nastaviš da odpira ed2k protokol, poglej pod preferences (vsaj v operi je pod programs/protocols, tam not definiraš ed2k:// in program/plugin s katerim naj odpre).

christooss ::

Ja je čist možno da program poganjaš prek skripte. Enako jest delam z novo FF. Cko da to ni nič čudnega
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Hair ::

No, pa sem poštimal še te ed2k linke. Našel sem tole (sicer piše za amule, ampak je princip enak).
network.protocol-handler.app.ed2k sem nastavil tako:
/pot/do/edonkey-ja/edonkey2000

Če bo slučajno kdo kdaj uporabil iskanje... :D

Hvala! -- razmišljam da bi si dal tole ker v podpis! >:D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

smihael ::

Pozdravljen,
Kar se tiče monitorja, imam več sistemov in v vsakem je malo drugače pomaknjen. Probaj s gumbom Avto ali podobno ( Če ga tvoj premore ), drugače pa lahko kazalno površino premikaš (precej zamudno).

Hair ::

Saj sem že poštimal to z modeline-om. Hvala vseeno.

Imam pa nov problemčič.

Ko začnem zaganjati Audacity, mi vrže ta error, kasneje, ko pa želim predvajati datoteko, pa mi napiše še tole. V preferences pod zavihkom Avdio I/O sploh nimam na razpolago nobene naprave, pa čeprav se mi v amaroku istočasno predvaja glasba... Poizkusil sem tudi z ugasnjenim amarokom. ;)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

Še dodatne informacije. Če se logiram kot root, bi dela brez problema. V primeru da sem logiran kot navaden uporabnik, in zaženem Audacity kot root, pa ne dela... Dodal sem se tudi v skupino audio, a brez uspeha.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Poglej pravice /dev/dsp. (sli dsp0, dsp1...)

Hair ::

660 - nisem pa 100%

Poizkusil sem že vse, da bi nastavil na 777, ampak ne gre, pa če se na glavo postavim.

Probal sem že kot root, kot ne root, v KDE-ju in v konzoli (chmod 777 /dev/dsp - je to prav?)...

Ko dam OK in še 1x pogledam, je še vse tako kot more biti, potem pa, ko restartam sejo, je spet po starem...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

660 je že prav. Mogoče bug? Najboljše da za take stvari vprašaš na njihovem forumu/mailing listi.

M.B. ::

mogoče je problem v tem da hkrati poganjaš amarok. Ugasni ga in počakaj 60 sekund in nato zaženi audacity. Ta timeout si lahko nastaviš v nadzornem centru > zvok > zvočni sistem
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Hair ::

Prav imaš! Je pa zanimivo da ima mnogo ljudi probleme s tem - sem preiskal "cel google", a nihče ni prišel do take rešitve! :D

V Nadzornem centru pa sploh ne najdem nobenih nastavitev za zvok (razen pod hardware za zvočno kartico...)

In imam seveda nov problem... Razrezati želim .wav fajle, posnete z mp3 predvajalnikom. Ko dam Import raw data in izberem fajl, mi ponudi en kupček enih nastavitev, za katere nimam pojma kaj pomenijo. Malo sem se igral z herzi in še eno drugo nastavitvijo, ampak največ kar sem izvlekel iz vsega skupaj je bilo samo šumenje...

Hvala!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Mogoče tole pomaga: Odpri control center (od kde-ja, ne yast!) in klikaj: Sound & multimedia->Sound system, obklhukaj Run with the highest possible priority, pa poglej če imaš auto suspend. Nato klikni tab Hardware in pod audio device izberi ALSA (advanced linux sound system).

Hair ::

auto suspend? Kje naj bi bilo to? Sicer imam vse v SLO, ampak mislim da bi ga prepoznal če bi ga videl...
Ko izberem ALSA (advanced linux sound system)., mi ven vrže tole, zvok pa neha delovati.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

kriko1 ::

Hm, mogole pa tvoja zvočna uporablja oss module za zvočno in ne alsa, kar je pa slabo. Kakšno zvočno imaš?

Hair ::

Mja, z OSS-jem mi je zvok delal... Kartica je pa integrirana na matični - kopirano iz nadzornega centra: ICH2 810 Chipset AC'97 Audio Controller
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

M.B. ::

važno je da imaš v Kcontrol > Zvok in Večpredstavnost > Zvočni sistem > označeno samodejna zaustavitev, če je nedejaven (potem oa številko nastavi na eni 2 sekundi)

Toliko časa boš moral čakat, potem ko boš ugasnil amarok, da bo Audacity lahko prišla do zvočne kartice.

Kako pa delat z Audacity si pa poglej na domači strani
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117099 (32773) RedDrake
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96343711 (21013) Anteus
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295243 (22900) Skrat
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032682 (20223) Trubadur
»

Vprasanja glede linuxa (suse linux) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
805200 (4292) kriko1

Več podobnih tem