» »

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu!

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu!

««
9 / 11
»»

christooss ::

Mal poglej po uradni strani xfceja pa po googlej mal. xfce screenshots pa to pol boš pa vidu kaj se da vse nardit.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

veteran ::

Ej, saj se da tist maximize/mimizie animacije v gnomu izklopt, greš v Configuration Editor, pol pa v apps/metacity/general in daš kljukco pred Reduced Resources. (vpliva tud na premikanje oken)

theD3viL- ::

Najlepša ti hvala veteran!!!


A se je kdo lotu irDA nastavlat? Men ga zazna če napišem lsusb - Bus 001 Device 004: ID 0df7:0620 Mobile Action Technology, Inc. MA-620 USB Infrared Adapter, nevem pa kako bi ga usposobu!

christooss ::

Probej mountat kot navadno usb napravo.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

hruske ::

Infrared pa ja ni storage device (pomnilniski medij)??! in ga ne mores kar mountat.

Si pogooglal ze kaj? Najde se namrec veliko o infrared, s 30s iskanja pridem do http://tuxmobil.org/ir_misc.html (seveda samo zato, ker si prilepil izpis lsusb)

Torej dela, with patches.
Rad imam tole državico. <3

christooss ::

Na netu se je pojavu vodič po Gnomu 2.12 ki bo izšel 6 septembra. Nekaj stvari je že integriranih v breezyja. Od 2.12 lahko pričakujemo nekaj res hudih sprememb.

Povezava

Sweet:D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Našel sem stran projekta Ubuntu lite. ki je naredil to kar sem jest hotel cko da...

Ubuntu lite

Še njihov Wiki
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Screamboy ::

kaj je razlika med ubuntu in ubuntu lite?

Nerdor ::

Bojda je Ubuntu Lite namenjen starim "švoh" mašinam. Nekaj takega kot Vector Linux ali Feather (pero) Linux.
... for lifetime!

christooss ::

Dans sem probal moj howto. ccc. Fluxbox že leti iz howtoja. Zakaj? Zato ker noče dat programov v menuje. Prasc. Cko da my preferd IceWM goes in. Ko sem delal tale hovto sem izbral fluxbox samo zato ker je kao bl odzivn. Ampak bye bye floxbox. Mogoče se eden znajde notr v njem ampak jest se ne. Icewm all the way.

Wdm men drgač normalno dela. Res pa je da sm mogu popravt xsession.

Zdi se mi da maš v Ubuntulite IceWM.(podpoben mojemu Howtoju ma še Firefox zravn) Nobenega Gnoma ali KDEja. Piše drgač kr dost na vikiju

Vloženi paketki
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

V 111 številki DistroWatch Weeklya je objavljen intervju z Jonathanom Riddellom glavnim v projektu Kubuntu.

Pravtako v tej številki. Mal nad tem intervjujem piše da je Shuttleworth Foundation lansirala projekt Freedom toasters, ki bo uporabnikom na dom zastonj prinašala CDje z različnimi Linux distribucijami ter FreeBSDjem. POstavili bodo avtomate na katerem bo uporabnik izbral distribucijo in stroj jo bo izvrgel v par minutah. To bi lahko mel tud v sloveniji. :)

Shuttleworth Foundation je ustanovil leta 2001 Mark Shuttleworth ustanoovitelj Ubuntuja če še kdo ne ve :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::



Kakšen se vam zdi logo oz banner za slovensko Ubuntu stran?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Screamboy ::

dober a bo stran al kaj slovenska?

christooss ::

Jp o tem razmišljam. Nekej člankov v slovenščini. Pa novice iz sveta ubuntuja pa to . Vse kar mam je zdej par logotov :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Screamboy ::

če rabiš kako pomoč kar povej mogoče lahko pomagam ker sem že sam hotel naredit en portal za ubuntu ;P

christooss ::

Pomagaš lahko da najprej poveš kako se prevede download.

dolpoteg?:8)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Drgač pa email me.

matic.ahacic [at] gmail.com
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Screamboy ::

ja dolgpoteg

Azrael ::

Download je že skoraj ponarodel, drugi poslovenjeni izrazi so khm čudni ali še kaj drugega, od dolsnemanja, dolpotega, do Jokerjevega izraza: doldajanje...

Kaj če bi naredil nekako tako: Datoteko lahko snamete tu, in istočasno, da bi bil tudi ime datoteke link?
Nekoč je bil Slo-tech.

Daedalus ::

Download se prevaja kot prenos...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pitarda ::

Se enkrat sem si nalozil Ubuntu sistem prek miniram.sh skritpe. V skripto sem dodal poleg IceWm se XFce4 in se brez tezav zazene,... brez dodatnih popravkov Xsession datoteke.

Problem je pa sledec. Slika mi utripa. Imam notebook strejsega tipa, ampak utripanje definitivno ni okvara LCD-ja, ker mi v Live CD.jih dela zadeva brez utripanja.

V Linuxu sem nov in me vedno bolj veseli,... :D ampak v takih situacijah sem pa izgubljen. Mi zna kdo pomagat, kaj je za popravit, nastavit. Trenutno uporabljam XFce4. V Windowsih bi se verjetno samo malce poigral s kako frekvenco osvezevanja,... kle pa nimam pojma, kaj naj nardim. Hvala.

pitarda ::

Resil problem,... :D

V xorg.conf sem popravil vrstico DepthColor na 16 namesto 24 in zdej ne utripa vec,...

Bo pa treba zdej mal fonte postimat (ni sumnikov), pa izredno slabo se vidijo v dolocenih primerih. Recimo, ko vnasam nov post na forum,... so fonti zelo zelo slabo vidni. Pa v xterm-u so zelo slabo vidni.

Aja,... pa zvocna mi ne dela !? Alsa je instalirana, ampak zvocna vseeno ne dela. Bom mal strica google vprasu.
Mi je pa res tale XFce4 in "Ubuntu miniram.sh" skoz bolj vsec,...


LP.

christooss ::

No vredu.

Bom še naredu skripto z xfcejem :) Ni problema.

Glede pisav

Kaj če bi inštaliral vse pisave v ubunguide?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Screamboy ::

http://ubuntuguide.org/#extrafonts

pitarda poskusi z tem ,P

Screamboy ::

a ve kdo kako na matičnih asrock ki imajo integrirano zvočno usposobit zvok.
na ubuntu

Daedalus ::

Naj bi delalo samo po sebi... Drugače pa zgooglaj, kere module le je treba naložit za zvočno, jih vpiši v /etc/modules in je to to... Al pa modprobe ime_modula za začetek, da vidiš, če je pravi. Jaz mam na Debianu (Sarge) tole not vpisano (drugače mi zvok ni delal):

snd_via82xx
snd_pcm_oss
snd_pcm
snd_ac97_codec
snd_mixer_oss
snd_timer
snd_mpu401_uart
snd_rawmidi
snd_seq_device


Možno je, da že maš kaj vpisano not. Pač preveri, kaj maš že naloženo z lsmod in pol z modprobe naloži ustrezne module in jih na koncu vpiši v /etc/modules.

Aja, to vela za Asrock matične z VIA KT400... Misliš tako ploščo, al kaj drugega?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Screamboy ::

a to sam vpišem v etc modules?

al treba še kaj storiti?

Daedalus ::

Ja najprej lahko z modprobe ime_modula preveriš, če so to ustrezni moduli... Ostalo sem ti pa tak napisal. Nič bat, ker probat:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nikita H ::

če ve kdo pomagat...

ko v terminal vpišem "sudo pppoencof" da bi si sconfiguiral ADSL povezavo mi pri....




...napiše tole




to je moje prvo srečanje z linuxom.

aja, v windowsih vse deluje BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikita H ()

christooss ::

A maš direkt v modem al maš prek Ruterja. Ker če maš prek rutrja ol vrže vn podobn error. Da ni priklopljenega modema direkt v mrežno
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Nikita H ::

ne ni preko routerja. Direkt v iz mrezne v ADSL modem.

Najbolj zanimivo pa je da mi live verzija ubunta dela brez problemov.
Pri install verziji se pa ze med instalacijo zatakne, tam pri detecting DHCP network....

uglavnem pojma nimam kaj bi blo, razen nevem, da si windowsi prilastijo povezavo....;(

Daedalus ::

Sej ti piše - ne najde modema... kar je rahlo čudno. Si 100%, da nisi že med namestitvijo kaj štelal povezave, pa da ni že kaka povezava aktivna? Kaj ti izpiše sudo ifconfig?

Pa to inštaliraš direkt na mašino al znotraj kakega emulatorja?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

64202 ::

> Pri install verziji se pa ze med instalacijo zatakne, tam pri detecting DHCP network....

Vsaj za to je znano, da je to bug v instalaciji (ko se instalira dela ok). Moras na roke vpisat
I am NaN, I am a free man!

Nikita H ::

ubuntu instaliram direkt na mašino.

sudo ifconfig pa izpiše tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikita H ()

Nerdor ::

Nej mu en pomaga izklopit tista jajca IP6, ker za Ubuntu je prav BLESAV s tem privzetim IP6 protokolom, namest, da bi lepo dal IP4. Ka so te pri Ubuntuju čist prtegnjeni s tem IP6!? Meni se je Ubuntu lih s tem IP6 zameril!
... for lifetime!

christooss ::

Končno je breezy namenjen za uporabo v datoteki /etc/apt/sources.list vse hoary zamenjajte s breezy. Pravtako za komentirajte vse vrstice z backport linki.

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

In tada breezy je tu. Baje da je stabilen :8)

Tema iz Ubuntuforum.org
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Kami ::

Probal, pa je dokaj bugast.

No saj je logično, ker še ni dokončan :))

theD3viL- ::

Bom kr še neki cajta ustov na hoary ;)

fRiK0 ::

Nekje sem zasledil neka navodila za ubuntu za stare compe P200 in podobne samo ne najdem vec linka. Ve kdo kaj vec o tem. To naj bi bla nenaksna mini verzija ubunta, katero iz apt-get skupaj spravis.
Hvala

LP Tadej

Daedalus ::

Preberi prejšnjo stran/dve tele teme...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

christooss ::

Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

pitarda ::

Obupan sem!

Par dni ze skusam usposobit zvocno, pa mi ne uspe.

Imam chipset CS4232, notebook je toshiba tecra 780DVD.

Ko zazenem modprobe snd-cs4232, mi javi:

FATAL: Error inserting snd_cs4232 (/lib/modules/2.6.10-5-386/kernel/sound/isa/cs423x/snd-cs4232.ko): No such device


Kaj mi je storiti?

christooss ::

Mogoče bo tole pomagal
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

pitarda ::

Na žalost ne deluje nič od tega :'(

Poleg ostalih napak javlja: "No device found"

Glede na to, da je to zelo star laptop, sem začel že dvomiti v to, da je zvočna šla k vragu. Bom moral ene Windowse gor dat, pa preverit, če je s hardwareom vse OK.

pitarda ::

Hmm,...

cHRü$tooß : zakaj mi noče več skripta delat??

javi mi:

mv: cannot stat 'sources.list': No such directory or file.
ERROR No1: There was an error downloading the sources.list ?!?!

Če grem pa ročno z wget, mi pa normalno shrani !??

christooss ::

ups bom popravil.

Hvala za opozorilo
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

pitarda ::

pa še to,...

težave mam in z Xine-om in XMMS-om,...

nočeta mi predvajat datotek!? XMMS mi naloži komad, ampak nič ne se ne dogaja,...
Xine pa isto,...
Sem instaliral MPLAYER, je pa samo črn zaslon, brez zvoka,... pa še štekne,... ?

christooss ::

Najprej tole

Za xmms morš pa spremenit Output plugin iz OSS na eSound
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

PItarda mislm da bi mogla skripta delat!

Morš jo pa kot sudo pognat!
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Živeli! nedavno sem si na prenosnik namestil Ubuntu 5.04, dela skoraj vse. Imam pa probleme pri uporabi syaptic upravjalnika s paketi, ker ima nekaj nedosegljivih repozitorijev. Seznam datotek na njih pobere brez problema, ko pa označim paket za instalacijo mi pa javi, da je bila napaka pri odpiranju datoteke, primer:
W: Failed to fetch ftp://mirror.mcs.anl.gov/pub/ubuntu/pool/universe/s/sdl-image1.2/libsdl-image1.2_1.2.3-6_i386.deb
Unable to fetch file, server said 'Failed to open file. ' [IP: 140.221.37.133 21]

A mi lahko skopira en delujoč sources.list za 5.04? Hvala. Vem, da bi lahko preprosto iz seznama odstranil problematične repozitorije, ampak brez njih se izbira paketov drastično zniža.
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

Oddelek: Operacijski sistemi
151469 (1164) Zvezdica27
»

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

Oddelek: Operacijski sistemi
181452 (1257) Icematxyz
»

Ubuntu compiz

Oddelek: Operacijski sistemi
161876 (1553) Loaded
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472432 (1289) Border
»

Ubuntu 5.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
558881 (7216) Tarzan

Več podobnih tem