» »

Dosmrtna kazen

Dosmrtna kazen

svit ::

Poglejte si tole novicko:
www.securityfocus.com

Ameri so popenili...
Ni ideje
  • spremenilo: svit ()

Binji ::

Pa sej so fuknjeni! Dosmrtna jeca za hekerje??? Cist nc pameti jim ni ostalo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

poweroff ::

Pa omejevanje kriptografije (kar se zna vrnit v zelo slabi obliki - slabša varnost e-commerca) pa 48-urni nadzor brez odobritve sodišče.

Če je to demokracija sem jaz papež!

Tomi ::

Ja, Američani so sedaj tako ali tako največji "reveži", tako da republikanci samo iščejo razloge za zmanjševanje pravic. Počakajte par mesecev, pa bo ustavno sodišče to preklicalo.
metrodusa.blogspot.com

ABX ::

Ma itak Američani so edini kateri lahko imajo neumnost kot državno pravico.


Še malo bojo razglasili Šolo za nezakonito ustanovo, ker krši pravico posameznika da je neumen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

R0K ::

jao američani so budale na kubik ... kako lohk grejo tak daleč ... da dobi hackej dosmrtno ječo ... wtf !??!! ... prav noi bi jo mogl dobit ....

Avenger ::

Jaz bi sam neki lepga zapel, če dovolte:
*akhm*
Gooooooood bless Ameriiiiiiiiiicaaaaaaaaaaa..... (x12)

pa nekaj malega dodal:
kaj majo skupnega:
-atomska bomba
-ženske (čist povprečne), katerih riti se lahko primerjajo z ritmi nosečih afriških slonic
-Ricki Lake
-električni stol
-bugi riba
-vietnam
-hirošima + nagasaki
-mcdonalds
-silikon
-geto
-napis Kill Osama Bin Laden
-Will & Grace
-izjava jokajočega vojaka, ki da upa da bojo njega vpoklicali za misijo ->cancelling Bin Laden
-first shoot then ask

Gooooooood bless Ameriiiiiiiiiicaaaaaaaaaaa..... (ad infinitum)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

msmiha ::

Počasi boš dobil dosmrtno ječo, če boš papirček na tla vrgel. Za primerjavo si poglejte Ricki Lake tam se točno vidi kak so Američani debilni.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

luni ::

Hm poznam nekatere, ki v tem vidijo zacetek pravega gibsonovskega cyberpunka. Kakor zacne vlada omejevati dostop do informacij in kazensko preganjati tiste, ki si dostop do njih znajo pridobiti, jim cena naraste in se oblikuje neko underground protivladno gibanje hackerjev.
Sprva se s tem nisem strinjal, ker sem v isti kos basal tiste prave hackerje, ki iscejo informacije in tiste, ki jim je cilj in veselje naredit kaksen defacement da povedo vsem svetu kako so kul. Toda v primeru tak ostrogih kazni se pac slednja skupina takoj odlusci in izgine in ostane tisto pravo, resno jedro. Me prav zanima kako bo kaj s tem :)
Artificial Intelligentia

OrlyTM ::

Pa kaj je tu kaj groznega. Človeku, ki iz lastne objestnosti sproži verigo mejlov z virusi .. pogosto zlo uničujočimi, če že ne za končne postaje pa za delovanje nebroja strežnikov po svetu in zato tudi upočasnjeno delovanje vse mreže. Takemu človeku je čist pravično ukazat sedenje do smrti! Take "hackerje" bi lahko primerjal z nekom, ki veselo minira avtosecte po državah. Vsi uporabniki trpimo, da je on lahk glavni. V keho z njim! Nekateri pa so seveda drugačni. Tu pa pride naloga sodišča, da ugotovi kdo si zasluži najvišjo kazen in kdo ne.

My opinion at least.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

... ma ja sej, začnimo dajat dosmrtno kazen za vse. Tudi za une ki kadijo v zaprtem prostoru, ker krajšajo življenje ostalim. Orly: ma te prosim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

Kok ste eni nagnjeni k posploševanju. Ti bi primerjal hackerja, ki sesuje par pomembnih spletnih vozlišč z enim kadilcem ... lepo tebe prosim !

Nekateri internet tud res rabmo in nam razni par urni mrki, posledica nadebudnih hackerjev, lahko povzročijo tudi materialno škodo. Že meni, kaj šele nekemu ogromnemu podjetju, ki je res odvisno od kvalitetne stalne povezave v splet?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

luni ::

Kdaj si pa slisal da je nekdo ki je povzrocil samo materialno skodo sel sedet za celo zivljenje?

Tu se gre za nekaj drugega, in sicer enacenje hackerjev s teroristi in zatorej enako velike kazni. Kolikor pa poznamo ameriski pravni sistem, bi se v zaporu kmalu zaceli prikazovati tudi kaksni 13 letniki ki so kje na netu pobrali crva in izkoristili varnostno luknjo IIS ali kakega drugega strezniskega okolja.

Na sposobnost sodics se jaz osebno sploh ne bi zanasal, treba je ze na zacetku dolociti SMISELN interval kazenske dobe za neko dejanje. In dosmrtna jeca za hackanje to res ni...
Artificial Intelligentia

ABX ::

Aha potem če sem pravilno razumel, človeku lahko skrajšaš življenje le materialno škodo mu ne smeš storiti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

poweroff ::

Ne - je razlika če nekoga ubiješ ali pa če povzročiš materialno škodo. Vprašanje je kaj kaznovalni sistem postavi višje - življenje ali materialne dobrine.

Sicer pa - če bodo uvedli dosmrtne ječe za hakerje ki izkoriščajo varnostne luknje, potem naj najprej uvedejo avtomatski preklic licenc v primeru da se ugotovi da ima softwer varnostno luknjo, ALI: da firma varnostno luknjo v 10 dneh odpravi na lastne stoške (= VSEM registriranim uporabnikom pošlje CD in jim prizna poseben popust v bodoče ker so morali porabiti svoj dragoceni čas da so naložili popravek).!!!!!

ABX ::

Ne - je razlika če nekoga ubiješ ali pa če povzročiš materialno škodo. Vprašanje je kaj kaznovalni sistem postavi višje - življenje ali materialne dobrine.

Ma kaj si pil ali misliš resno? Najbolše da te jaz kr počim in kot kazen plačam 100.000 Sit, seveda na obroke.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

danielka84 ::

če bilo po moje, bi smrtno kazen dal le tistim, ki so povzročili, da je nekdo umrl oz. da ga je ubil!
Ne pa v sloveniji ko eden enga ubije pa je 5 let v restu in potem je vse spet ok!?!wtf

Torej: smrt za smrt!:D

Lp
ni-da-ni

sketch ::

Prihodnost iz knjig je tu. Ni prišla s fanfarami in spremstvom - priplazila se je počasi, na hrbtu časa. ko smo(ste) brali ZF knjige, kaj je tam nastopalo? Velike teroristične akcije? Omejevanje svoboščin? Dvoličnost politikov? Neizobraženi, pohlepni, zaplankani voditelji? Omejevnje informacij? Welcome to the future. Enjoy your brief stay.

lp
s.

p.s. Ta zakone ne bo sprejet v taki obliki, bo pa zagotovo prišlo do strožjega nadzora. Če bodo monopolni giganti lepo vodili politiko, bomo hitro doživeli razcep intertneta... po možnosti na .net in protocol 6 veji, ali pa kaj podobnega.

p.p.s. se opravičujem za filozfski vložek - danes sem čudno razpoložen.
Adapt and overcome.

poweroff ::

ABX - a se delaš neumnega ali misliš resno?
Ma kaj si pil ali misliš resno? Najbolše da te jaz kr počim in kot kazen plačam 100.000 Sit, seveda na obroke.

Ravno to trdim - ni isto če nekoga ubiješ ali poškoduješ, ali pa če nekaj materialnega uničiš!

Vprašanje je ali kaznovalni sistem ločuje med tema dvema dejanjima ali ne. In kako ju razvršča - kaj bojl kaznuje.

Jaz osebno zagovarjam stališče da mora biti za umor ali poškodovanje človeka strožja kazen kot za uničenje ali obremenitev računalnika.

Ameri zgleda postavljajo drugačna merila - kazen za hekanje je hujša od kazni za npr. posilstvo.
To je seveda posledica kapitalistično-materialistične miselnosti, ki materialne dobrine postavljajo pred človeka.

P. S. mislim da si me narobe razumel, kot da zagovarjam da bi morala biti kazen za umor materialna... še zdaleč ne, kajti to bi privedlo do tega da bi bogataši nekaznovano pobijali (oziroma bi le plačevali kazni). Kar pomeni da človekovemu življnju postaviš ceno - in z njim začneš trgovati. S tem se pa ne strinjam.

ABX ::

Zgleda da smo se slabo razumeli in sicer po moji krivdi ker sem hotel nasprotovati OrlyTM-ju in z njegovo izjavo da je pravilno da hacker dobi smrtno kazen. A kaj ko sem zamešal tvoj post z njegovim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aretiran spamer (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
699001 (7592) t00r
»

Ah, američani spet presenečajo...

Oddelek: Loža
211425 (1068) boogoo
»

Smrtna kazen in mladoletniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1329179 (7809) Brane2
»

Umor v Šoštanju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1005797 (4757) snow
»

usmrtitev - civiliziranost ali barbarstvo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
564934 (4433) Yohan del Sud

Več podobnih tem