» »

Kateri DVD medij?

Kateri DVD medij?

Hux ::

Kateri DVD-/+R so danes dobri za uporabo?
Glih kar sem testiro moje prvo posnete SmartBuy DVDje in vse imajo siti graf ter error nakoncu.
Bili so sicer posneti z LG 4x. Zdaj pa imam NEC 3500.
Tudi oba SmartBuy DVDRW se ne odzivata vec. Eden je crkno takoj nazacetku se takrat z LG writerjem.

Medtem uporabljam razne DVDje. Swistec, Intenso, Verbatim ter Giga (se ne testirani)
Imam tudi 2 memorex DVDRW ki sta priblizno tudi stara 2 leti in se delata.

jurre ::

ah smartbuyi so bl jajc. Jaz uporabljam Verbatim, pa so vsi ok. Tiste, ki imajo hitrost 4x, se da pect na 8x, 8x pa na 12x:D

Hux ::

Zdaj sem se par Intenso in Sfistecov sprobo in pri vseh padne hitrost citanja do podna nakoncu ampak zaenkrat se nena errora ven vrzejo. A je mogoce da je NEC kurcev writer nasplosno? Dobo sem ga v zamenjavo LGja ki je crkno.

Caligula ::

Imas najnovejsi firmware?
Drugace je pa NEC kvecjemu prej slab citalec in ne slab pekac.

Hux ::

Nisem nic updejtal firmwera se. Je sicer OEM verzija ki je bla na servisu zamenjana za LGja.

Nero Speed pravi da je NEC ND-3500AG V2.18.

Ne pomaga mi dosti ce NEC nekaj napise in pol nezna vec prebrat cez 2 meseca :8)

PROTOTIP ::

Kupujem najcenejše medije, komplet 25 komadov za 1800, firma kr'ena - univerzal, pa pekač lite-on zaenkrat brez napak peče. :D Sem tud verbatim kupoval, pa ni nič boljš in sem z verbatimom imel edinokrat težave do sedaj, ko so se relativno hitro pojavile neke poškodbe na zapečenem disku, pa nisem grdo ravnal z njim. Smartbuy pa ne kupujem, ker so me že cd-r od njih hudo razočarali, sam verjetno je bil kriv tud prejšnji pekač, torej eno noobovsko sranje od MSI. |O

MEDENA ::

smartbuy niso nobeni jajc

malinavc ::

jst tut verbatim skoz kupujem, na pcju gre vse brez napak (branje&zapisovanje), pekač je tut nec 3500a, druga zgodba je pa pri pstwo, kjer mi igrice posnete na noname dvdje (pa tudi kaki iomega,sony,bigbang..)nalaga tudi po 10 minut, ko ga pa posnamem na verbatim, pa dela ko šus.
...odvisno s katere perspektive gledamo...

RC14 ::

Tile neci se dobro razumejo z Verbatimi.Tud sam jih uporabljam.
Nekateri drugi pekači pač imajo rajši kakšen drug medij. Sprobaš in vidiš kaj mu leži.

Lp

Hux ::

Kolko vidim mu nic nelezi kaj prevec. Ko posnamem DVD bo verjento ravna crta pri testu z nero speed. Zdaj po par tednih pa nakoncu stopnice in padne do 4x branja. Zadnic sem DVD gledo in ravno tam nakoncu je zacelo stekat kot 20fps. Pomoje ce probam v Divx playeru nebo nic stekalo tam.

DMX ::

jaz imam Pionerja A08/108 pa drugih DVDjev kot Verbatim ne uporabljam (4X, 16X). Posnel sem ca. 100 DVDjev pa še nobenega nisem zaje**l.

Han ::

Poskusi z Verbatim Pastel ali FUJI, DVD+R, 8x, made in Japan (by Taiyo Yuden).

Hux ::

Definitivno je NEC zakurac bralec. Jaz, pa oba frenda ugotavlamo to. Oni majo sicer novejsi 3550 model al kaj je ze.
No sem sprobo Smartbuye na pocasnem Toshiba laptop writerju in je graf ravni medtem ko ga NEC nemore niti prebrat nakoncu. Tudi Divx komponenta spila vse te normalno.

Zdaj sem posnel par na Verbatim DataLifePlus Advanced AZO in zgleda da je vredu. Graf je cist smooth na vseh. Me zanima kak bo cez 2 tedna sej takrat se ponavadi zacne degeneracija.
Pise jih sicer z 8x nekje sem bral da se dajo Verbatimi tudi z 16 a niti ne ponudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SloMusty ::

No večina DVD/R medijev je dobrih. Jaz sem na Poljskem kupil dvdje activejet in benq. Dal sem približno 75sit za kom pa sem zelo zadovoljen. Drugače pa verbatium tudi niso slabi.

lp
Freestyle wind riders!!!

mtosev ::

Kaj meni za LG GSA-4163B priporočate?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lešo ::

Fantje neki bi prasu in sicer grem v videoteko si sposodit film in ga dam v racunalnik in mi ga noce predvajati???
Iz neta sem povlekel win. media player 10 in se zmeraj ni vredu
povlekel sem tudi najnovejse kodeke in NIC
To so bile moje besede

SloMusty ::

Nekateri filmi so zakodirani, da jih ne gre predvajati v računalniku. Sem prašal v videoteki.

Sem pa že tudi naletel na glasbeni CD, ki ga ni šlom predvajati na računalniku.

lp
Freestyle wind riders!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SloMusty ()

Han ::

Lešo: Windows nima vgrajene podpore za dekodiranje DVD filmov, zato moraš namestiti namenski program (WinDVD, PowerDVD ipd.).

SloMusty: Nisem še naletel na DVD film, ki ga ne bi mogel predvajati v računalniku. Zaščito lahko zaobideš s posebnimi programi (AnyDVD, DVD Region+CSS Free ipd.).

SloMusty ::

Han

Kako zaobiti zaščito na dvdju če ko ga vstaviš računalnik enostavno zmrzne. Enako sem ugotovil pri enem cdju.

Potem pa sem sprobal dvd na dvd playeru pa cd na radju pa je vse super delalo...

lp
Freestyle wind riders!!!

Han ::

Če imaš najnovejši AnyDVD in med zagonom držiš Shift, tudi zmrzne, ko potem ročno poženeš predvajanje?

SloMusty ::

Bom probal ko bom na kaki taki film spet naletel. bil je sposojen...

lp
Freestyle wind riders!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297270 (26372) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100885 (25394) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389894 (7047) reber
»

DVD mediji

Oddelek: Kaj kupiti
292070 (1446) TheHijacker

Več podobnih tem