» »

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D

1
2
3

Dredd ::

:P

pingo76 ::

|O , :\ , :|

Hux ::

Ah ja meni se sanja ne. Zdaj grem lih na enga intensota z Torte zapect ki me je stal 250 sit :D

Jaz sem mel orginalni Region of Fire 7GB DVD doma pa ga nikak ni slo predvajat lepo. Ne Yamaha komponenta in ne LG. Pol sem pa z DVDshrinkom encodiral na disk in na drugi DVD pa je lepo delalo :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Intenso 250SIt DVD+R
Za tako lepo ceno kr solidni medij :D. DVDplayer ga tudi bere tekoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

zile ::

Pingo: včasih pomaga "fleshanje" firmware-a.
Sem imel dogodek, ko sem z Teac DVD (oem liteon 811) writerjem spekel backup na BASF DVD-R medij. Po testiranju ugotovim da ga Teac prbere, Toshiba m-1712 DVD-ROM pa ne.
Upgrejdam firmware z najnovejšim RPC1 (region free - Hijacker je imel prste vmes) biosom in zadeva laufa brez problema.
Tako da ne takoj metat stran posnetih dvdjev. :D

Hux ::

Dr.S:

DVD+R in DVD-R sta dva standarda. DVD-R so pocasnejsi pri snemanju in majo 100% podporo z DVDplayer komponentami tudi z onimi zelo zelo pocenimi. DVD+r pa ze mora komponenta podpirat torej ne cist taka za 100 evrov. DVD-RW in DVD+RW je razlika tudi v multiseason pisanju. DVD-RW moras zaklucit +sa pa nerabis.

THor71 ::

Hja, meni pridejo prav smao -Rji, nisem pa vedel da moras -RW pri multisession zakljuciti, se nisem probal. Sam tole, kar slisim od pingota je pa strel v glavo, da po parih dneh zadeva crkne? Drugace imam pa Intensote, za kaksne manj pomembne zadeve. So pa najbolj ugodni, nisem nasel ugodnejsih. Moram tale progy dol potegnit, pa malo potestirat kvaliteto zapisa. Sam ce so tak poden, pa mi jih hisna komponenta vseeno bere?

Intenso rulz, sam ne vem za kolk cajta. he he he

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: THor71 ()

Hux ::

8x DVDji za 77Sit? Je to mogoce?
www.jae.si cisto spodaj akcija. NArisana je skatla 10 komadnov huh?

Caligula ::

Ta cena je na komad. En pride dobrih 700 SIT. Ce ze hoces to firmu kupi DVD-R deklariran 4kratno. Vsaj nec jih pece 8kratno.

pingo76 ::

Hux:
DVD+R in DVD-R sta dva standarda

Aja? od kdaj pa? Da ne boš živel v zmoti. Obstajajo dva formata... standard je pa zaenkrat le DVD-R(W), Pa še tisto kar vsi radi govorimo da je "minus" je le črtica in ne matematični minus. Mnogo zmešnjave je naredil tisti DVD+R(W) (kao plus).

Mediji ki se ne berejo povsem lepo takoj, gredo pri meni naravnost v kanto za smeti. Jaz rabim zelo malo medijev na določen čas in tisti morajo biti karseda kvalitetni. Še malo bom stestiral pekač in če bodo pomisleki bom probal zamenjat enoto da se prepričam da ni z mojo enoto kaj narobe. Potem pa nabavljam le še TY medije in se neham mentalno masturbirat :\ .

SasoS ::

eh, nova enota ti ne bo prav nič pomagala. krš je krš. Sploh ko vsi gledate medije na spodnji cenovni lestvici. Kupi TDK za jurja pa boš imel čist lepo krivuljo garantirano.

Mr.B ::

Jaz sem zapekel štiri Intensote DVD+R, pa so čisto lepo brljivi, tudi na ELTA. Prav tako mi evo n160 prekopira cel medij, pa una krivulja je čist ok. Zapečeno je pa na NEC-u 2500a. Upam da bo čez pol leta isto?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

Kupi TDK za jurja pa boš imel čist lepo krivuljo garantirano.

sori ampak se nism vidu TDKjev ki bi sami nardil, ampak so spet samo prepakirani...al so TY al pa ritek. tko da ce nisi dost pozoren lahko dobis sranje za VELIK denarja. drugac pa mam z TDK bolj slabe izkusnje (s CDji).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

pingo:

Ah ja sanja se mi nena kiri DVDji so najbolsi vem pa da sta - in + dva razlicna standarda. Prvi officalni drugi ne. Tretji je pa -RAM.

R in RW sta pa formata.

Tak da nebos ti zivel v zmoti ne. Tolk o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

pingo76 ::

Ah ja sanja se mi nena kiri DVDji so najbolsi vem pa da sta - in + dva razlicna standarda. Prvi officalni drugi ne.
Si nisi že sam dogovoril? Unofficial standard = no standard.

R in RW sta pa formata.
A kje pravim nasprotno?

Ma pustimo to. Nima sploh veze, važno da tisti ki kronično sprašujejo kaj naj pišejo (plus al minus?!?) ugotovijo da ne bondo zgrešili nič če se lotijo "minus" variante.
Kakor je meni znano naj bi bili naj nja mediji taiyo yuden (npr. TYG01). Problem nastane ko čisto komot dobiš (kupiš) ponaredke pa tega niti ne veš. No ja saj ugotoviš ko je prepozno. Mnogo medijev je ponarejenih in ni treba iti daleč za jih najt kje na policah. Če me kdo vpraša če dvomim v slovenske trgovce bom odgovoril pritrdilno. Izkušnje so kakor kje. Nekje je zaupanje na maksimalni ravni, nekje pa te bi radi kar brez vazelina.

Pojdite do oddelka kjer imajo DVD medije. Vzamite nekaj podpovprečnega/slabega in nato povprašajte malo tiste ki naj bi bili v pomoč o kvaliteti izdelka. Saj ne rečem nič če ti tip prizna nimam pojma in ti žal ne morem pomagati. ČE ti pa naklada da je npr. Princo 1x DVD-R najboljše kar lahko kupiš ali pa ti svetuje kvaliteten medij tako, da si najprej pogleda cene vseh in ti nato svetuje najdražjega. Takim kretenom bi najraje brco nekam dal. Nekomu bo tako nekoč prodal čistilni DVD (če bodo to neumnost sploh naredili).

Trenutno edini kvalitetni mediji ki sem jih sprobal.
Fujifilm 1-4 DVD-R (TYG01) 738 SIT/kom - Merkur (Zraven klešč, izvijačev ipd.:D :D :D )
Verbatim pastel 5pack 4x DVD-R (TY01) ???

krneki ::

Pioneer DVR-A05 -> medij RITEKG03 @ 2x pred slabim letom

Prebrano s Toshibo 1802 firm. J013


Prebrano s Toshibo 1802 firm. J013, malo hitrejše branje


Dobri mediji, samo včasih jih grdo spakirajo, da sta prvi in zadnji (mogoče še kakšen) medij v torti poškodovana.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

pingo76 ::

Lepo, lepo.

THor71 ::

Ehh, prodajalci ti lahko bolj malo pomagajo, razen, ce sam tega ne uporablja. Najboljse informacije so tu na forumu, res pa je, da na doticno mnjenje vpliva kaksno opremo ali potrebo imas. Za kak levi film, je meni Intenso cisto dovolj, za backup, pa ne vem, ce sploh bi kaksnemu mediju zaupal.

Torej, trenutno vidim, da imamo dokaz da Ritek mediji zdrzijo vsaj do 1 leta, kdo ima rekorderja, ki je zdrzal se vec? In kateri so mediji, ki so pa definitivno out po 1 mesecu. :))

pingo76 ::

Dr_M, si morda dobil kak dvd nazaj? Pokaži nam kako kaj tvoji mediji na liteonu DVD-RW (kprobe). Thanks.

Realman ::

Bolj ko vas poslusam o teh medijih in cenah sem prisel do preprostega izracuna.Kupis medij po 750sitx35 = cca.26k.
Za to ceno jaz dobim disk 160GB z 8MB cacha.Na katerega prav tako spravim za backup teh 35 dvdjev, mogoce kakega manj.
Sedaj pa vprasanje kdo tu koga nateguje, kje so podatki bolj varni? Na disku ali na dvd mediju.Malo se zamislite.
Ne vem ce ne bom kar ena dva diska 160GB nabavil, namesto teh dragih medijev, ker po mojem mnenju nas res posteno nategujejo.

Caligula ::

No ja, malce se to popravi, ce das ceno 650 SIT za DVD RW medij, ki ga lahko pac en cas prepisujes.

Imas pa drugace prav, ker prenosni disk je za nekatere stvari se vedno boljsi imajo pa tudi DVDji svoje prednosti-za kaj prenasat v zepu, za predvajat v DVDju,..

Skratka ni to konkurencna zadeva na celi crti. Se marsikje dopolnjujeta. Jaz mam oboje in pac za neke stvari uporabljam disk za neke pa DVDje.

Realman ::

V dvd predvajalnik bos disk res tezko spravil.Samo ko se tukaj pogovarjamo o pomembnih podatkih shranjenih na dvd mediju, pa vendarle mislim, da je boljse za to uporabiti disk.Pa tudi programi,igre na dvdju ali cdju se dajo lepo poganjat direkt iz diska.Seveda za dvd komponento pa bo zal se vedno treba posnet na dvd.

THor71 ::

Ja, se popolnoma strinjam, da je HD bolj zanimiva zadeva. Jaz potrbujem DVDje vecinoma za filme, je pa res, da se mi teh navadnih CDjev mota okol k dreka (z raznimi programcki, ki jih nikoli ne uporabljam), in tole zreduciranje stevila plosckov okoli mize tudi pomaga - cene CDjev za enega DVDja (kapaciteta) je tam nekje istega ranga se mi zdi (ze dolgo nazaj sem jih kupil pa ne vem kaksne so sedaj cene). Na zalost imam vse IDE slote zabasane, nimam kam vec kaj ustekat... trunutno kapaciteto pa imam tudi zadovoljivo.

Edino kar me muci je backup lastnih fotografij. Te imam sedaj na HD in eno kopijo na DVD. E tu bi pa rabil nekaj pametnega za backup! Tu mislim, da trak/tape pa OmniBack se vedno rula. he he he

pingo76 ::

Upajmo le da bodo z blu-ray naredili eno orenk zadevo. Kapaciteta ubija (32-50Gb), če naredijo še nekaj za trajnost bo pa to res dobra zadevca.

Dr_M ::

se opravicujem, ker nimam se dvdjov, da bo objavu rezultate.
za pokusino pa dajem enga.... traxdata 8x za 570sit.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Dr_M ::

tuki je ena zelo lepa primerjava.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

branko_bm ::

TX (think xtra)

branko_bm ::

na cd-ju pise TX (think xtra) 4x
smart burn pa izpise:
------------------------------------------------------------------
Drive Type = DVD DUAL
Disc Type = DVD-R (Single Layer)
Disc MID = 4D 43 49 34 58 47 (MCI4XG)
Disc TID = 30 31 00 00 00 00 (01....)
Nominal Capacity = 4.38GB
Manufacturer Maybe = Nashua
SMART-BURN Speed Limit = 2.0X (Write)
------------------------------------------------------------------

snema le 2x, ali bi moral biti cd zapecen na visji hitrosti? ali so ti rezultati primerljivi z rezultati, ki so objavljeni vise?

ravnokar sem zamenjal firmware na DR8GS0C, vse ostaja isto

v cem je fora spremeiti BookType ?

Dr_M ::

em, za testiranje mors nastavit 4x speed (pri MAX ne sme bit kljukice) in PI/PO sum 8ECC. potem bos dubu taprave rezultate.
teli nashua tut ne slovijo kot kvalitetni mediji.
booktype pride v postev samo pri dvd+r/w medijih, za vecjo kompatibilnost z dvd predvajalniki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

branko_bm ::

hvala!
in zdaj se realen rezultat:

Dr_M ::

evo...dubu sm dvdje nazaj, pa sm kr use cez test vrgu.

benq dvd-r (sony) @2x
benq (sony) @2x
benq.....@2x (baje je pokvarjen neki)
benq....@2x
benq....@2x
benq.....@4x
benq.....@4x
benq.....@4x
mmore dvd-r (optodisk) @4x
ricoh dvd+r @8x
verbatim dvd+r (mcc002) @8x (dvd btw ne dela)
traxdata 8x dvd+r (ritek) @8x

tok za1x. je pa zanimivo videt pri dvd+r @8x kako naraste kvaliteta zapisa z povecevanjem hitrosti (razn na koncu so kriticne tocke). vsi tej dvdji so testirani na sonyjevmu dvd predvajalniku (delajo vsi razn verbatima) in na enmu eltinem predvajalniku (ki pa predvaja samo dvd-r). delajo vsi bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

verbatim @4x

evo se en verbatim pecen pri 4x....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Black Adder ::

Dr_M, kako nastaviš takšno okno za KProbe (imam enako verzijo - 1.1.29).
Hvala vnaprej za odgovor.
BlackAdder stroke again!

Dr_M ::

kliknes na disketo in shranis sliko :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Dr_M: niso ravno lepi tvoji scan-i, razen morda verbatima pa mmore.

Sicer pa se zdaj ukvarjam zakaj mi sonic recordnow dc zapiše dvd-je neprimerno lepše (3x manj PI/PO) na enake medije. Ne štekam kje je fora a zagotovo nekje mora biti. Zdaj bom probal še z nero 5.5.10.56 (podpira NEC 2500A) pa poročam. Ta nero 6 je krneki (vsaj zame) čeprav nimam z njim (očitnih) težav.
Aja vsi ki nameravate preizkusiti sonic recordnow dx pazite ker program je v stilu WinXP kar pomeni pokemon style meniji :D. Nagravžen skratka. Aja pa hitrosti zapisovanja so tudi oslarija. Na voljo je le min, med, max namesto 2x, 4x, 6x, 8x ...:\

Upam da mi rata do dopusta (jutri štartam, lan party, 12 ljudi, 7 dni :D :D :D ).

Dr_M ::

niso ravno lepi tvoji scan-i, razen morda verbatima pa mmore.

ja ampak uni nelepi delajo vsi, lepi pa ne:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

jest sm ravnokar ugovotu, da so IDE kabli klucnega pomena pri pecenju. uceri sm neki odklaplju dvd pekac, pa sm bl slabo nazaj priklopu. prej se spravim zapect en dvd+rw in nekak ni delala zadeva. probam s k-probe poskenirat in je blo polno napak...ampak res hudo velik. parkrat pobrisem ceu dvd in zapecem, ampak vedno iste tezave, potem pa ugasnem comp, use kable spulim vn, pa lepo nazaj utaknem in specem isti dvd+rw pa je rezultat....neprimerno boljsi.

tko zdej bom bl na pamet povedu, ampak za orientacijo bo.
prej: PI max tut do 700, avg. 150+; PO tut cez 200 max, avg cca 20.
zdej: PI max 22, avg 2.52; PO max 6, avg 0.11.

tko nekak.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

ja ampak uni nelepi delajo vsi, lepi pa ne

A ni kruto?

Tero ::

Tole mi vrne moj nec 2500 in smartbuy dvd-rw :'(




Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Dr_M ::

kup taprave medije, pa ne bos meu takih tezav.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

THor71 ::

Se dobro, da je RW. he he he

zile ::

Dr_M: povej kaj se dela z računalnikom med pečenjem. Mogoče teče v ozadju kakšen program, ki dodatno piše po disku ali kej podobnega.
Ker razlika je ogromna.

Dr_M ::

zile: oboje je blo pod istimi pogoji...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phoebus ::

Čakte samo a se ni glih na ST govorilo da DVD mediji so pa 100x bolj kvalitetno narejeni od CD medijev in da bodo temu primerno tudi tolk dlje zdržali? Zdaj pa govorite o pol leta, kar so mi pa prav vsi, tudi najbolj krš CDji zdžali.

CaqKa ::

krneki: kako to da ti ona toshiba ne bere hitreje?

krneki ::

Tiste dve slike sta od istega medija, samo da je prvič prebran s 6x povprečno hitrostjo (bolj natančno z manj napakami in tišje, kar se tudi vidi z grafa), medtem ko je drugič prebran s povprečno 8x hitrostjo (da se še hitreje). Kok hitro hočeš imeti je pa odvisno od firmwera.

Dr_M ::

mene zanima ce je ze kdo naletel na verbatime ki majo oznako MCC003... teli mcc002 ki ji prodajajo v 10 kom cake so kratkomalo poden.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Realman ::

Jaz sem sem prisel do ugotovitve, da so danasjni dvdmediji taki shit, da glava pece.Sedaj nazadnje sem snemal na ta cheep Intenso, po cca. dveh tednih medij ni vec 100% berljiv.NAjboljsi test medija, je za mene se vedno, da poskusis vse podatke kopirat na disk, ce gre skozi je ok.Seveda pri filmih dvd je to mal drugac.Sony kateri je bil od MCC, kode ne vem vec tocno, posneto pred kakim mesecem, prav tako ni vec 100% berljiv.Vseh se tudi meni ne da kontolirat, sem kontroliral samo tiste na katerih imam pomembne podatke.JAz sem zdaj ze nabavil en 160GB disk, pa imam kar tega za backup pomembnih programov, iger in filmov.
Ker kako bo z temi dvdji cez leto dni, pa tusi ce so od TY je veliko vprasanje.JAz misli, da je tezava v plasti, na katero zge laser, saj je pri vseh dvdjih ista.Ocitno se zelo hitro stara.Ok, ne bom vec bluzil, jaz sem v glavnem razocaran.Ja pase to imam se ena dva Princota, kupil pred dobra pol leta od p*****v, prav tako ni vec celi berljiv, ceprav se se movie za silo da gledat.

CaqKa ::

jaz bi na tvojem mestu:
a) menjal dvd pečko
ali pa
b) začel nežneje ravnati z ploščki

Crimson_Shadow ::

Branko_bm, kaj ko bi tisto sliko (bmp) pretvoril v kakšen bolj prijazen format (gif)?

Posneto z LiteON811S, 2x hitrost. EMTEC DVD-R


Posneto z NEC2500A, 2x hitrost. Maxell DVD-R


Evo, tole je pa DVD, ki mi je pred slabimi 7 meseci še delal brez težav v PS2, žal ga ne morem preveriti (velika verjetnost, da sploh ni več berljiv), ker mi konzola nit pod razno ne bere več DVDjev (niti originalov ne ;(). Snemano z strani anonimnega pirata :D. Nashua DVD-R

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297313 (26415) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100920 (25429) nuclear
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220257 (11773) svejk
»

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

Oddelek: Strojna oprema
493573 (2352) EiYou
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656134 (4750) pingo76

Več podobnih tem