» »

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D

1 2
3
»

twosocks ::

Še moja izkušnja s pečko DVDRW Liteon 811S.

Dobro naj bi bilo da ima plošček PI pod 280 in PO pod 32.


Princo - beli s potiskom - 4x peka - cena 360 SIT/kos:



Traxdata - srebrn s črnim potiskom - 10 pack - 4x peka - 400 SIT/kos:




Men zgleda tale traxdata čist vredu in danes sem jih 10 zapeku in testiral - vsi z dobrimi rezultati.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

ElMeR-FuD ::

Kje pa se dobijo ti Traxdata mediji po taksni ceni? Ker po scanu sodec so precej dobri...

twosocks ::

Velik stvari se splača zdej kupovat na Hrvaškem (tm so bli kupljeni). Četud davka ne dobiš nazaj.
10 pack TraxData pride 120-130 kun ... cca. 3900-4000 SIT. Drgač pa pr nas dobiš tut ugodno traxdata, sam ne vem če iste kvalitete. Vpiš v najdi.si dvd nakupi ...:)
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Realman ::

CaqKa: Ni problem v pecki, dela bp.Z mediji tudi lepo ravnam, nima nobeden nobenega risa.Jaz pravim, da se bomo pogovarjali cez 1 leto, ali pa se prej.Upam si trditi, mogoce pretiravam, bo cca. 50% plosckov neberljivih.To ne pomeni, da bodo popolnoma zanic, samo 100% pa ne bo vec berljiv.Opazam da tu pa tam pocasi kaksen bit crkne, oz. se ga ne da vec prebrat.Ce primerjam proti cdjem, imam stare tudi po 5 do 6 let, pa se se vsi berejo brez problema, je to katastrofa.
Mogoce se motim, vendar cas bo pokazal svoje.

Crimson_Shadow ::

Tudi sam imam občutek, da tile DVD niso kako obstojni (nasproti CDjem). Tisti moj test Nashua media je sploh posebno zgovoren. Še pred dobre pol leta, je špil prav lepo delal na konzol. Sedaj, verjetno, sploh ne več. Sicer medij ni moj ampak od kolega, ki ima še enega takega, ki tudi ni več berljiv. :\ Hmm, kar dva medija, ki ne delata več. Mislim, da bo treba biti zelo pazlljiv pri izbiri medija, ker so DVD so pa prava "potrošna roba" z zelo kratkim življenjskih rokom.

In če je to res, so DVD celo slabši od disket, ki tudi zdržijo kar lep čas (ob pravilni uporabi). Takih slabih medijev nasproti disketam pa si sploh ne želim.

Caligula ::

Jp, ni pametno met pomembnih podatkov samo na DVDju al pa vsake tolk casa mal presnet spet,..
Drgac se bo jokal :(

Dr_M ::

zanimivo kako slabi so dvd-r in malenkost boljsi dvd+r...ampak cudez, da pa takih problemov ni z dvd+rw. ocitno bo treba samo se na to pect :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Pa ce druzga ne, lahk se vedno na par mescev spet na disk vrzes pa spet zapeces just in case.

Realman ::

Ne vidim smisla v tem, da bom delal duplikate dvdjev.Jaz sem v glavnem izracunal, da sparavim na 160GB disk cca. 45 dvdjev.(potrebno upostevat, da ni vsak poln.)Cena malo bolj kvalitetnega medija cca. 500sit.Ko to pomnozim z stevilom dvdjev, pridem na ceno diska, seveda v Avstiji.Ce pa se moram duplikate delat, je pa ziher drazje, to meni kar da mislit.Enega 160GB sem ze nabavil, pa ne vem ce se ne bom kar enega.
Problem je da vsi kupujemo po 5, max. 10 medijev pa ne izgleda tako drago,ko pa skupaj potegnes pa vidis kje si.
JAz sem v glavnem razocaran nad to dvd tehnologijo.

Dr_M ::

jest bom 1x razkiru neki kesa, pa kr nabavu 10 dvd+rw, ker jih ubistvu skos rabim. trenutno jih mam 6, pa so skos vsi v uporabi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Realman ::

Ja z DVD+RWji imam tudi jaz pozitivne izkusneje, imam sicer samo dva TDKja.Sam snema in brise pri 4x brez problema.Sem ze tudi ene 10x brisal pa snemal pa nobenega problema.Samo DVD-RW so pa podn od podna,vsaj pri meni.

mirkuma ::

Kako se obnesejo BenQ DVD-R mediji? Mogoce ve kdo kaksen ATIP oz. proizvajalca imajo? Se bojim da niso najbolji ali se motim? Hvala...

Dr_M ::

poglej na prejsnji strani moje teste.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mirkuma ::

Ups sorry Dr_M ne vem kako sm lahko spregledu....
Samo tole je pa cudno, BenQ naj bi bli boljsi od Traxdate (Raitek).
Samo tole ni blo z NECOM peceno...svasta.

jabe ::

Mene pa zanima, kaj se mi bolj splača kupovati dvd-r ali dvd+r. Vem, naj bi bilo v teoriji dosti vseeno, vendar slišim jamranje da so dvd-r tok slabo narejeni, da že kmalu niso več berljivi. Je to res in ali bi se mi bolj splačao kupovati dvd+r. vem da so dražji, vendar če je kaj na tem z veseljem riskiram tudi 200sit/dvd več.

CaqKa ::

sprobaj enega in drugega in naredi test...
jaz sem že menda vsaj enih petkrat na tem forumu povedal da uporabljam dvd-r in dvd+rw medije.

Dr_M ::

jabe: ubistvu dobri dvd-r stanejo popolnoma enako kot dobri dvd+r. tko da je cist vseeno...ceprov so dvd+r malenkost boljsi :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gonilnik ::

Jaz sem se nekaj igral igral z nastavitvami in intenso DVD- (big bang 2400sit 10 kom)
Prva slika ko se imel dvd writerja nastavljenega na sekundari slave (sec. master je bil cdrw).Snemano je z 2x hitrostjo


Druga slika je ko sem dal dvdrw na sec.master in sem snemal z 4x hitrostjo.


Sedaj pa prosim nekoga da mi pove, kakšna je to kvaliteta sam se namreč ne mazumem največ na tole.

Aja, pa snemal sem z Liteonovim pekačom 451s
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: perci ()

gonilnik ::

Še ena slika
Creation dvd-r sneman z 2x hitrostjo
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

zile ::

Nekje v tej temi sem dodal link do članka kaj pomenijo erorrji. Poišči.
Testiraj pri 4x speed, odstrani kljukico pri MAX in nastavi PI/PO sum na 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Vikking ::

mene zanima če lahko kdo pokomentira ta test z creation dvd-r mediji

gonilnik ::

Zile sliki nareti po tvojih navodilih:

Intenso sneman z 4x hitrostjo


ter Creation sneman z 2x hitrostjo


Daj sedaj malce pokomentiraj tole prosim
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Gandalfar ::

gonilnik: probi ne linkat na HTML strani ampak na jpeg slike. Ce dobro pogledas voljin album bos vidu, da ti servirva html stran s sliko. Desno klikn na sliko pa dej View image ali pa kej taksnega pa potem daj tisti naslov v url.

Caligula ::

Sem nasel se en zanimiv LINK

Pa se en LINK

Pa se BY THE WAY.

Ce vam kdaj pri branju kakega DVDja mece ven cyclic redundancy,..

Dajte odpret Nerota in v drive speed omejite hitrost branja recimo na 2krat.
Dela cudeze to.

Mi NEC ni hotel brat neki DVDjev, ki sem jih posnel z tistim degenerirranim firmwerom na Liteonu in mi jih sedaj tako celo prebere.

Skratka pogoni sami se zadeve zelo butasto lotevajo in je najbols rocno omejit mu hitrost, da lepo pocas cez maha bre nihanja,.. pa gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dr_M ::

Caligula: po tistem prvem linku sodec, so tvoji tako opevani SKY mediji delec najslabsi :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

pri meni so se dobro obnesli.. dočim pa so kolegi kupli glih tak v powerplusu v mariboru sky medije in pravijo da jim javi errorje če grejo testirat.. no moji skyji so vredi... bo zgleda nasldenjič treba spet samo enga kupit in če bodo vredi hip hop ponj :)

Caligula ::

Zanimivo da, delajo mi pa vsi k sus. Sploh DVD-R. Vsi brezhibni in hitri. :D :D

Cybernaut ::

:\ Pingo lahko si pogledas tole stran ker mislim da so dokaj uredu razporejeni dvd medji po kvaliteti. >Tako da bos videl da dvd+r ki si nabavil je samo za v smeti.

Tudi drugim priporocam ogled te strani .. zanimo branje je LINK
I love Cyberspace and E-music :)

Zgodovina sprememb…

Crimson_Shadow ::

Je kdo probal razliko, če je DVD pekač priklopljen kot master ali slave? Sedaj sem probal in pri Hasan DVD-R je PI0 kar za 200 pik manjši (vsaj na začetku). Še zmeraj pa je rezultat porazen. Zelo! Aja, pekač je LiteON 811S.

Pri PI/PO sum = 8 (speed 4x) sem dobil:
povprečen PI = 774,831 (za kolikor dobre DVDje je PI pod 280)
povprečen PO = 10,024 (pod 32 za dobre medije)

Imam pa dve vprašanji. Ali na trgu obstajajo PC DVD pogoni, ki berejo DVD+R/RW?

Sam spremenil book type DVD+RW (Sony), ampak mi ga moj DVD Pioneer 116, sploh noče prebrat. Začne pokat in škrtat. A komu delajo tako "spremenjeni" +RW v navadnih DVD pogonih?

Caligula ::

PC DVD pogoni?
Jah, bolj ali manj vsi novejsio, pa se starejsi kar vecinoma vsi, ce druace ne pa z novimi firmwari.

CaqKa ::

Sam spremenil book type DVD+RW (Sony), ampak mi ga moj DVD Pioneer 116, sploh noče prebrat. Začne pokat in škrtat. A komu delajo tako "spremenjeni" +RW v navadnih DVD pogonih?

tole menjaj SAMO takrat ko medij ne dela! takšne so vsaj moje izkušnje.

Mr.B ::

Danes sem testiral dva intensota DVD+R.
En je bil posnet 2.4x hitrost drugo pa z 4.5x hitrostjo na NEC-2500A. Tudi po enem mesecu so brez napak ne rumenih ne rdečih prenos slike je ista...
Bom poročal spet čez mesec dni za ista diska.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Crimson_Shadow ::

Sam spremenil book type DVD+RW (Sony), ampak mi ga moj DVD Pioneer 116, sploh noče prebrat. Začne pokat in škrtat. A komu delajo tako "spremenjeni" +RW v navadnih DVD pogonih?

tole menjaj SAMO takrat ko medij ne dela! takšne so vsaj moje izkušnje.


Hja, saj sem najprej spremenil book type. Sicer pa +RW dela na DVD Pioneer 117, na mojem 116 pa sploh ne? Bi lahko kdo probal še na kakšnem starem (kot tudi novih) DVD pogonu (Toshiba, LiteON, Teac, NEC,Sony, ...) in potem povedal ali mu dela tako spremenjeni +RW?

CaqKa ::

Hja, saj sem najprej spremenil book type.


jaz ti pravim, da ga NE MENJAJ, DOKLER ZADEVA DELA NA NORMALNEM PEČENJU.

Crimson_Shadow ::

:\

Saj sem napisal, da (moj) DVD Pioneer 116 NE BERE +RW. Kot, verjetno, velja za vse druge stare DVD pogone. Zato pa sem spremenil book type, da bi bil +RW berljiv vsaj v nekaterih DVD pogonih (no, vsaj Pioneer 117 ga potem prebere, moj 116 pa še zmeraj ne). Kaj je tu nejasno?

Caligula ::

Probaj Pioneerju firmware zamenjat
Daj Hijackejevega shackanega gor, pa mogoce bre tidi +RW

pingo76 ::

Sprobal mojega NEC 2500A na Sec.slave in sedaj na sec.master in razlike ni sploh. Kprobe pravi vedno eno in isto. Edino kar pa mi še zdaj ne gre v račun je to da imam manj napak če uporabljam sonic recordnow 4.61 namesto nero 6.3.x.x in celo Nero 5.5.nevem.56 se obnese bolje. Zaenkrat še vsi moji intensoti -R delajo in kprobe je enak. TY mediji so enaki kot prej. Sem pa posnel ponovno en traxdata (ritekG04) in je poln read errorjev (poleg PI=800-1200 PO=45-250). Ta medij naj bi povzročal mnogo preglavic lastnikom NEC 2500A pečke. Jaz jih že ne kupim več. To je praktično edni medij ki je apriori uničen že v procesu pisanja :). Sicer pa druge medije pečka piše zelo dobro.

pingo76 ::

Danes nabavil tanove smartbuy medije -R (tiste v beli škatli) in jih nekaj posnel. Če upoštevam kprobe je posneto fantastično, drugače pa jim ne zaupam niti malo. Zanesljivo pa so svetlobna leta pred prejšnjo serijo ki pa je bila objektivno gledano čisti krš. Medij me je presenetil s povprečnim PI=6.796, PO= 3.888 na liteon DVD-ROM. Ker so poceni jih bom kar nabavil nekaj saj za ta denar zlepa ne dobiš nič primernega. Pečejo se "le" 4x a meni hudo ni saj raje zapisujem v načinu CAV kot Z-CAV (mi zelo smrdi tista menjava prestave pri pisanju). Sprobal v raznih DVD-ROM enotah in se v vseh berejo povsem gladko brez kolcanja. Če bodo še trpežni (nekaj se hvalijo na škatlici češ da je ah on oh pa neki AAA grade medij). ID medija je prodiscS03 in ga enakovredijo z RITEkG04 ki je srednja ruba (NEC-i 2500 jih baje ne marajo, moj tudi ni izjema saj je to edini medij s katerim sem naletel na težave).
Če bo berljiv čez pol leta bo to moj medij No.1 za standardno rabo.
Posnel 3 komade in kprobe na njih ima kake 2-3% variacije kar mu štejem lahko le v plus.
Zgleda da smarbuy želi pridobiti na ugledu saj ga je pošteno sral s prejšnjo serijo "DVD" palačink, ehm... medijev.

reber ::

Kaj boste komentirali na podatek, da sem v knjižnici si izposodil dvd (sicer je gor risanka) in ugotovil da je pečen, opazil sem da je nekam vijolične barve spodaj in bolj natančno pogledam in vidim, da piše 4x firme pa nisem videl.
Hm, le kakšne medije uporabljajo da so zanesljivi, ker bi morali biti zanesljivi, če so v knjižnici, potem jih najbrž tudi prodajajo.
Saj ne bi vedel, le želel sem malo testirati peko in sem prepekel ene par dvd-jev z risankami za mulce z alcohol 120%
Peka je šla v redu, pri maxell dvd-rw 1x je vse v redu pri trax data dvd-r 4x pa nekaj ne bo v redu saj se občasno zatika, sem pa opazil spodaj na dvd eno piko, ki ni površinska.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297313 (26415) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100920 (25429) nuclear
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220257 (11773) svejk
»

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

Oddelek: Strojna oprema
493573 (2352) EiYou
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656134 (4750) pingo76

Več podobnih tem