» »

Slike množičnih grobišč v Iraku

Slike množičnih grobišč v Iraku

mtosev ::

Muthanna Mass Grave Photos

PS Posnetki so grafični.

Komentar videnega?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Thomas ::

Kokr v Sloveniji, kjer je tudi preko 400 grobišč.

Mirovniki še navijajo za Sadama? Za Tita? :\

Poldi112 ::

Ne delaj se neumnega. Nismo za Sadama, smo proti nacinu, kako je bil zrusen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Ja, seveda. Način vam je bil bolj mrzek, kot bi vam bil Sadam dalje na oblasti. Jasno.

Stepni Volk ::

Način rušenja je bil primeren. Samo time-ing je bil slab. Ravno takrat, ko so Francozi in Rusi (majhno malenkost še Nemci)imeli večino pravic za pretakanje nafte.

Monster ::

...eh jebat vedno vec bo tega(vidnega) ko so mediji ..recimo temu "napredovali"
Ka zaboga...

Poldi112 ::

Nacin rusenja je bil en velik nateg. Kje imajo WMR?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Nacin rusenja je bil en velik nateg. Kje imajo WMR?

Here we go again.

Po moji oceni je to v Siriji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Thomas ::

> Po moji oceni je to v Siriji.

Možno, dokaj. Mogoče tudi v Iranu. Že med I. vojno v Zalivu, je Sadam tja pošiljal recimo avione, da mu jih niso uničili.

gfighter ::

V Ameriki ga je največ. ;)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mtosev ::

Ja majo dosti tega samo oni nebojo s tem ljudi napadli tak kak je Saddam kurde pobil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gfighter ::

mtosev: Najprej se vprašaj, kje je Sadam dobil tisto orožje, s katerim se je spravil na Kurde.

Pa da ne bo Thomas spet govoril bedarij o totalitaristični naravi "kao" mirovnikov (in hkrati zagovarjal totalitaristične ideje takoj, ko pridejo iz Amerike) - lepo, da Sadama ni več na oblasti. Je pa to edina dobra stvar, ki so jo Američani naredili v Iraku. Pri vseh ostalih stvareh so naredili toliko napak, da jih je že nesmiselno preštevati, hkrati pa so že od začetka okupacije gledali zgolj na svoje interese in ne na interese Iračanov. Ampak ne bom spet govoril že prežvečenih stvari o stanju v Iraku. Samo za premislek: Vojna v Iraku je Američane stala 207 miljard $ (to je zgolj denar, ki ga je oddobril kongres od začetka vojne). Hkrati je ameriška pomoč VSEM drugim državam (vir: OECD) v letu 2004 znašala slabih 19 Miljard $ (In to je daleč največja vsota v zadnjih letih, prejšnja leta je bila še manjša, npr. za leto 2000 je znašala dobrih 10 miljard). Vojna v Iraku je torej Američane v dveh letih stala več denarja, kot celotna pomoč državam po svetu v 15 letih. Je torej ta vojna ekonomsko upravičena? Moje razmišljanje je, da če gledaš zdajšnje stanje v Iraku, potem ni, razen če imaš tam skrite interese, ki so seveda drugačni od zgolj "prinašanja demokracije".
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mtosev ::

Med '80 leti so bili Francozi in Američani dobri prijatlji z Saddamom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Luka Percic ::

"hkrati pa so že od začetka okupacije gledali zgolj na svoje interese in ne na interese Iračanov."

"Vojna v Iraku je torej Američane v dveh letih stala več denarja, kot celotna pomoč državam po svetu v 15 letih. Je torej ta vojna ekonomsko upravičena?"

Zanimivo, prvo ugotavljas, da gre američanom samo za dnar, potem pa ugotavljaš da jim ne gre samo za dnar.

Pa te bom tako vprašal; komu bi mogli dat teh 207 miljard, da bi se stanje v regiji tako izbolšalo kot se je (posredno in neposredno)?

Združenim narodom (nenameska poraba denarja nafta za hrano)?
V afriko (da bi končno lahko mačete zamenjali za kalašnike)?

V središče so udarili, za to porabili ogromno denarja, hkrati pa (hote ali nehote) povzročili proces demokratizacije povsod okoli. A da je naključje? Da bi se itak zgodilo, z američani ali brez njih?
Ne verjamem!

Thomas ::

Glede pomoči se EU in USA posebej močno ne strinjata.

EU bi kar dajala pomoč, odpisovala dolgove ... USA pa vedo, da brez pošlihtanja tamkajšnje situacije, je to povsem neproduktivno. V resnici potem le mačete zamenjajo za kalšnikove.

gfighter ::

Zanimivo, prvo ugotavljas, da gre američanom samo za dnar, potem pa ugotavljaš da jim ne gre samo za dnar.


Hm, še enkrat si preberi moj post in dodaj tistemu, kar si prej citiral, še zadnji stavek. Zagotavljam pa ti, da tisti, ki so o tem odločali zagotovo niso šli v vojno zato, da bodo na koncu pristali v rdečih številkah.

Pa te bom tako vprašal; komu bi mogli dat teh 207 miljard, da bi se stanje v regiji tako izbolšalo kot se je (posredno in neposredno)?


Jaz bom pa tebe vprašal, kakšno izboljšanje? Je izboljšanje 25.000 mrtvih Iračanov več? 1600 Američanov? Stotisoče ranjenih? Mogoče še enkrat večja stopnja brezposelnosti (s 30% na 60%)? Samomorilski napadalci? Dvakrat večja stopnja umiranja otrok? Samovolja okupatorjev? Služenje nekaterih ameriških podjetij? Uničena infrastruktura? Mogoče perspektiva državljanske vojne takoj, ko bodo Američani odšli?

Kolikor gledam, vidim zgolj eno dobro stran - odstranitev Sadama z oblasti. Vse ostalo mi smrdi - od razlogov za vojno do načina, kako je bila izpeljana in še vse vmes. Programi Združenih narodov bi zagotovo koristneje porabili denar, pa čeprav bi ga 90% takoj pokradli razni funkcionarji. Vsaj ne bi šel neposredno za letala in tanke kot je šel v tem primeru.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Thomas ::

> Je izboljšanje 25.000 mrtvih Iračanov več? 1600 Američanov? Stotisoče ranjenih? Mogoče še enkrat večja stopnja brezposelnosti (s 30% na 60%)? Samomorilski napadalci? Dvakrat večja stopnja umiranja otrok? Samovolja okupatorjev? Služenje nekaterih ameriških podjetij? Uničena infrastruktura? Mogoče perspektiva državljanske vojne takoj, ko bodo Američani odšli?

Ja. Od Sadamovih časov je to še vedno napredek.

Thomas ::

> Programi Združenih narodov bi zagotovo koristneje porabili denar

Hehe ... hehehe ...

gfighter ::

Kakšen napredek bi šele bil, če bi bila tale vojna izpeljana na malo drugačen način. Če ne bi bilo pravljic o WMD-jih, če ne bi bilo Abu Graiba, če ne bi bila vsa operacija izvedena brez konsenza z drugimi državami, če ne bi vse skupaj delovalo kot en velik stroj za služenje nekaterih korporacij, potem stanje mogoče ne bi bilo takšno, kot je. Amerika in Evropa bi lahko skupaj naredili veliko več in to ne samo v Iraku, krivda za to, da temu ni tako, je pa jasno na obeh straneh, mogoče malce bolj na strani Amerike, ker ni bila pripravljena na pogajanja. Tako pa Američani zdaj z skoraj vsako potezo izgubljajo kredibilnost na bližnjem vzhodu, ki je že prej zaradi svojih prejšnjih akcij na tem področju niso imeli veliko in s tem delajo plodna tla za nove skrajneže, ki bodo že od malega sovražili "zlo" Ameriko in se igrali teroriste. Menim, da bo rezultat na koncu tak, da bo Bush odšel, stanje v Iraku se še dolgo ne bo popravilo, američani pa zaradi neuspele vojne ne bodo hoteli več sodelovati tudi v tistih misijah, ki bi bile morda upravičene... Pač, ideologija se ljudem počasi razblinja pred očmi, realnost pa ostaja.

In ja, po mojem mnenju bi bilo zato bolje, če bi tistih 200 miljard kar zažgali (kar je resnici na ljubo podobno, kot če jih dobijo UN).
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Thomas ::

> če ne bi bila vsa operacija izvedena brez konsenza z drugimi državam

.. če bi prasci letali kot lastovke ...

mtosev ::

Saddam je dobil kaj je htel (po glavi).

Sprememba režima nebi škodla v naslednjih državah: Kuba, Iran, Sirija, Libija, Zimbabve, Korea

EDIT: pa še Sudan

Mislim da sem problematične države naštel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Stepni Volk ::

Kitajska, Savdska Arabija, Kuvajt, Katar, večji del bivših sovjetskih republik, Somalija, Burundi, Guatemala, Etiopija...

Amnesty International

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Daš link to so te države naštete?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Stepni Volk ::

Na tistega zgoraj, se ti ne da klikniti?

mtosev ::

Vido sem ga. Samo kje na AI strani so te države?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Stepni Volk ::

Preberi povazave na strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iraq body count (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
534989 (4035) SavoKovac
»

Cena iraške vojne

Oddelek: Problemi človeštva
403858 (2635) Stepni Volk
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348155 (28717) gfighter
»

Pikov as je padel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20414451 (10356) Thomas
»

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1508012 (6856) nevone

Več podobnih tem