» »

Superiornost Microsoft Office

Superiornost Microsoft Office

«
1
2

BigWhale ::

Tule je bila nadvlada MS office veckrat omenjena.

No, danes me je na enem racunalniku Word resnicno nadvladal... ;>



Pognan je bil samo Word... :P
  • zavaroval slike: BigWhale ()

Ziga Dolhar ::

Jst bi se na tvojem mestu zjokal.


Ups, si se že.
https://dolhar.si/

der_Alte ::

Mogoče bi bilo dobro, da GABY diplomo piše v čem drugem. >:D

hruske ::

Disk ni "full", ergo mora bit preveč datotek odprtih.
Rad imam tole državico. <3

Microsoft ::

Ampak Ziggga ti je z eno samo potezo dal mat. Direkt mat.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

veteran ::

Hehe, ta bug pa vlečejo že nekje od Worda 2.0 naprej, če se prav spomnim. Prostora na disku več kot preveč, butasti word pa javka, da je "disk full". Seveda občasno naredijo kakšen popravek in se zdi, da zdaj bo pa ok, ampak ko potem pride nova verzija office-a, hrošč spet prileze ven. :-)

Včasih se je dalo rešit s copy-paste v nov prazen dokument. Ali pa shraniti na disketo. Verjetno se danes lahko rešiš s shranjevanjem na usb flash. Pomaga pa, da vedno ročno sproti shranjuješ, tolčeš ctrl-s, in če stvar crkne iz kateregakoli razloga, izgubiš največ odstavek ali dva. Ko se navadiš, to potem delaš čisto avtomatsko, nagonsko. ;)

Myth ::

Kolikor vem ima od Office XP dalje možnost izgubljeno datoteko povrniti v prejšno stanje. Zdaj kr ga sam ne uporabljam (jaz imam Office 2000), ne vem več kako zgleda. Kolikor pa se spominjam, bi naj zadeva bila vklopljena avtomatsko.

BW, jokanje nič ne pomaga.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

BigWhale ::

Ah ne, moj post ni bil jokanje, dalec od tega, mogoce bi ga moral dat v funny links... :P

Datotek ni blo prevec odprtih, ker je druga instanca worda delovala cist ok. Pa tudi odprt je bil samo en Word, nic drugega. Ko sem en graf zbrisal iz dokumenta, ga je word uspesno posnel. Potem sem zaprl word in ga ponovno pognal, pa je spet ok delal... ;)

Copy/Paste v nov dokument ni pomagal.

Po mojem se mu je skegljalo, ker sem v dokument nametal polno grafov, jih potem nekaj pobrisal, nekaj popravil, spet kakega dodal, pa spet kaj pobrisal... I to tako pet sest puta... :P

MS, meni ni nihce dal Mat-a... Dalec od tega... ;>

jype ::

Latex, David, Latex je sexy! Se posebej za diplome :)

Marjan ::

Probi delat v OpenOffice, tam bo šele hudič :P

Ja, Latex je kul, ampak smo ponavadi preleni.

der_Alte ::

Marjan, kar poskusi... boš presenečen. Prijetno.:D

Marjan ::

Alte, kaj nej poskusim? MsO, OO ali L. ? ;)

Brez skrbi, sem na tekočem z vsemi.

jype ::

Meni OpenOffice zadostuje za tisto malo dokumentacije, ki jo moji odlicno preprosti programi potrebujejo (in je orodja za avtomatsko generiranje dokumentacije ne zmorejo).

Latex je fajn za kake akademske tekste, ker potem prec dobis visjo oceno :)

hruske ::

Latex ma totalno lepe črke :)

aja, pa texmacs, če kdo pozna, je kr simpl.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

BigWhale ::

O vsem skupaj razmislis, ko moras stvar narediti, brez da se ucis nekega novega opisnega jezika ali pa vsaj dela le-tega. In ce je nekdo naredil za nek office ze template, ki pod drugim officem ne dela tako kot treba, potem uporabis prvega. Zal.

Vmes se ti pa hecno zdi, kako se stvar obnasa in to je bistvo tele teme. Kako se obnasa MS Office, 2000 v tem primeru.

Ne pa kaj v cem pisat. Spokajte se ven! ;>

Lahko pa kdo razlozi, zakaj bi se office tako obnasal, ker tudi mene zanima. Je precej hecen bug. :P

Pa da ne bo kdo zdaj rekel, da ni bug, ker ce imam jaz dovolj placa na disku in ce imam odprto samo eno aplikacijo in stevilo procesov, ki laufajo ni nic drasticno vecje, potem en office ne more rect, da imam prevec filetkov odprtih ali pa premalo diska, v drugi instanci programa, pa stvar deluje tako kot treba. ;>

Myth ::

BW, kot sem že omenil, nabavi si Office XP ali 2003. :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

jype ::

Ali pa maca in office 2004 :)

Ma, to je grozno. V zivljenju sem videl stiri (4) raziskovalne/diplomske naloge, ki jih je Word pojedel. Ni jih bilo vec. Malo je manjkalo, da pisci niso sli delat samomora, ali pa vsaj vrgli prekleto kisto skozi okno.

Pa nic ne pomaga. You live, you learn. Tisti, ki se rajsi na svojih napakah, pa naj, ane.

bili_39 ::

Kolikor se spomnim tega buga, je problem v številu datotek v "temp" direktoriju. Ja, odpravljeno šele v Office 2003 (tudi v XP verziji je še bil ta bug - ampak redkeje se je pojavljal).

Mene je MSOffice toliko izučil, da kadar pišem kaj pomembnega shranjujem variante v nova imena (vsakih nekaj strani) - saj vem, da sem paranoik, ampak ko enkrat gre v nič teden dni intenzivnega dela si raje malo bolj preračunljiv :)

Je pa rešitev v takšnih primerih samo kopiranje v novo datoteko ali pa, da sam sebi pošlješ vsebino po e-pošti.

V 2003 verziji pa lepo dela reševanje skreširanih dokumentov.

BigWhale ::

Ma nehajte ze jokat, to je bil dvo stranski dokument, ki je imel vkljucene stiri grafe, ce se prav spomnim.

To se ni diplomska in vprasanje ce sploh bo.

hruske ::

Enkrat sem bral intervju, v katerem so omenjali ta bug, pa ga zdaj ne najdem več. :\
Rad imam tole državico. <3

bili_39 ::

BW:
Lahko pa kdo razlozi, zakaj bi se office tako obnasal, ker tudi mene zanima. Je precej hecen bug. :P


Vprašal si, sedaj pa odgovarjamo..;)

BigWhale ::

Ma ja, to je je ze ok... Ne zanima me modrovanje v stilu 'rajsi tisto uporabi'. Ker ne sprasujem po uporabi ampak po bugu. :P

Tear_DR0P ::

BW to ni bug, to je feature, ki te zaščiti pred probremenitvijo sistema in izgubo kakšnih drugih, bolj pomembnih podatkov.:\
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

hruske ::

Tist bug mislim da je not zaradi čudne implementacije undo-ja, kar sega še od takrat, ko so moral bolj šparat s pomnilnikom. Potem pa je blo še tako, da so na macos verziji to že popravli, popravljena koda pa potem ni šla še v vindovs verzijo, in so se potem nekako čudili, ker je bil ta bug že kao popravljen. :>

Precej hecna zgodba pravzaprav.

Reševali pa so ga običajno tako, da so samo višali ene meje ne vem česa že ... uglavnem, niso (ne vem ali hoteli ali mogli) šli delat kake pametnejše rešitve iskat.

Bah, k bi vedu kje sm to prebral bi blo precej lažje ...
Rad imam tole državico. <3

klemen22 ::

Če bi toliko folka uporabljalo Open Office bi bilo tudi tam najdenih nešteto napak. Pač popolnega programa se ne da narediti tako je to. Meni do te napake še ni prišlo (sicer uporabljam word ene 3 urce na tedena ampak vseeno).
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

jype ::

To vsi recejo, da vec ljudi ko uporablja, vec je napak. Wrong. Linux posredno uporablja vecina uporabnikov Interneta, pa ni zaradi tega v njem vec napak, kot v konkurencnem desktop sistemu, vsekakor pa tiste, ki jih najdemo, bistveno hitreje odpravimo.

klemen22 ::

Pač priznajte da odprtokodni open office še zdaleč ne dosega offica. Pač to je dejstvo. Linux je že kul sistem samo tukaj je govora o open office ki nima veze z linuxom v tem kontekstu.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

Klemen, offtopic si, ves to? Najbrz ne.

No, samo toliko da ves.

darkolord ::

Linux posredno uporablja vecina uporabnikov Interneta
jype: A to si sam spesnil, ali ti je kdo pomagal? Ze nekaj casa nisem videl bolj nesmiselnega stavka...

BW: Drgac pa, v cem je point tega, da na dan vleces buge v starih verzijah programa? 0:)

jype ::

darkolord: ko postas na slo-tech uporabljas Linux.
Ko gres gledat vremensko napoved na arso.gov.si uporabljas Linux.
Ko googlas uporabljas Linux. Ko kupujes na Amazonu in gres iskat filme na imdb.com uporabljas Linux.

Celo ko gledas Pixarjeve risanke posredno uporabljas Linux.

Se ti ne zdi, da povprecen uporabnik interneta uporablja Linux?

alexb ::

jype: hmm trenutno sicer sm v linux-u in surfam in postam iz linux-a. Ampak ostali znanci delajo vse to iz windows-ov in razmerje v realnosti je se precej vecje.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexb ()

darkolord ::

jype: ko postam na slo-techu, uporabljam windows... ko grem na google, tudi uporabljam Windows... in ko gledam risanke, glej ga zlomka, tudi Windows...

v nasprotnem primeru bi pa itak ti tudi uporabljal windows, ker je moj post napisan v njem

jype ::

Ja, ampak ce gres na slo-tech, potem uporabljas Linux, mar ne?

Tudi google na svojih serverjih poganja Linux, kar pomeni, da ga posredno uporabljas, ko googlas.

Kaj tu ni jasno?

jype ::

darkolord:ja, in? Se vedno vecina uporabnikov interneta posredno uporablja Linux, ker jim Linux priskrbi informacije, ki jih zelijo.

To da so odjemalci v vecini primerov Windows, je jasno tudi tako zabitim, kot sem jaz, ja.

darkolord ::

IMHO malo pretiravas... torej po tvoje ti posredno sekas drevesa, ubijas zivali in zlorabljas afriske otroke ?

jype ::

Ja, a ti jih ne?

Noben sistem ni zaprt in vsako tvoje in moje dejanje ima posledice, ki sezejo dalec. Ce jes hamburgerje, potem si pac odgovoren za rejo in pobijanje krav, ker ce ne bi nihce jedel kravjega mesa, potem tudi krav ne bi nihce redil in pobijal. Logicno, ne?

In ce bi Linux imel toliko bugov, kot bi jih moral imeti, ker ga uporablja toliko ljudi, potem ga ne bi uporabljal nihce.

darkolord ::

a ti jih ne?

Ne.

jype ::

Iz katerega vesolja prihajas?

(kok bo tole vse rdece, ko pride moderator :)

Daedalus ::

Ma jype kr prav. Edino če bo kdo začel trditi, da z obiskom strani ne uporabi serverja, na kateri stran lavfa.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

Kar ne vidim ne obstaja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ziga Dolhar ::

Jype: uporabljam Windows IN Linux.

Lohka gremo pa tudi v nasprotno smer. Vsakič, ko nekdo [z Windowsi] obišče Slotech, Slotech uporablja ene Windowse.

Zdej pa štet, česa po vseh kombinacijah nanese več.

p.s.: če 10k obiskovalcev obišče 1 strežnik, gremo potem ta strežnik štet kot 10k operativnih kopij Linuxa?

Če ne, si off.
https://dolhar.si/

jype ::

Jaz samo trdim, da vecina uporabnikov Interneta posredno uporablja Linux.

Nic nisem rekel, koliko jih uporablja Windows, ker je to za ovrzt tezo, da "vec kot je uporabnikov, bolj je software buggy", popolnoma nepomembno. Bistvo je "mileage", recimo procesorski cas, ki ga uporabnik porabi ko surfa, gleda risanke ali karkoli temu podobnega, kjer procesor poganja Linux. Tega je pa zagotovo veliko, glede na to da vecina uporabnikov Interneta posredno uporablja Linux.

Ze ce bi samo google uporabljal Linux to znese dovolj intenzivnega testiranja sistema, da bo nas darkolord tezko zagotovil, da je Linux nekvalitetna programska oprema.

In ce je edini argument proti OpenOffice to, da "ko bo imel vec uporabnikov, bo imel vec bugov", potem sem ga brez tezav spodbil, ker se to ni zgodilo nobenemu free software projektu, pa jih ni tako malo (Apache ima celo absolutno najvecji trzni delez med spletnimi strezniki, pa ni 1/4 tolk buggy kot npr. IIS, samo malo smotan design ima).

Po moje je OpenOffice problematicen predvsem zaradi njegovih zgresenih konceptov. Sam bi neznansko uzival, ce bi OpenOffice writer znal biti polno funkcionalen DocBook editor, pa bi se lepo integriral s programom za risanje SVG in tako dalje. No, ce bo prihajajoci standard, ki se ga bo drzal OpenOffice 2, dovolj dober, potem bom zadovoljen tudi s tem. Rad bi cimbolj enostaven export v PDF, html, postscript, in, bohpomagi, microsoft office format.

BigWhale ::

Torej, ce se vsak dan na enem avtobusu prepelje 10k potnikov, potem bomo ta avtobus steli kot 10k delujocih avtobusov.

Ce ne, potem tudi ti potniki nisi uporabniki avtobusa.

Torej kaj so?

Naj nekdo razlozi.

BigWhale ::

> (Apache ima celo absolutno najvecji trzni delez med spletnimi strezniki, pa ni 1/4
> tolk buggy kot npr. IIS, samo malo smotan design ima)

Da ne bo kdo mislil, da to pomeni, da IIS nima smotanega designa.

darkolord ::

Torej kaj so?

Uporabniki ENEGA avtobusa mogoce?

hruske ::

Souporabniki, morda?
Rad imam tole državico. <3

MTm2H37rqt7B ::

in kaj majo linux serverji veze z desktopi in openofficom!?

stick to the topic ;((

BigWhale ::

Darko, torej si tudi ti uporabnik enega Linux streznika, vsakic, ko prides na slo-tech, mar ne?

darkolord ::

Nevem... avtobus je precej bolj neposredna zadeva, tle je pa se 50 stvari vmes...

mchaber ::

BigWhale pokliči/sendaj email na MS support center.
.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10359895 (25660) noraguta
»

Izšel LibreOffice 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8421821 (17065) System
»

Nov intervju: Chris Bryant (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
7416424 (14496) Icematxyz
»

Microsoft objavil vrsto specifikacij - Word, Excel, Powerpoint, Exchange (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15318167 (12659) gzibret
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42139777 (31240) jype

Več podobnih tem