» »

Kako razrezat MP3??

Kako razrezat MP3??

Golden eye ::

MAm file velik 500 mb zdej bi ga pa rad sam ročno izrezal določene dele k so mi dobri! S kterim programom naj to nardim! NAj bo enostzaven in dober!!!

Damjan Jagar ::

MP3 Cutter

Zelo enostaven za uporabo. Označiš začetek in konec ter klikneš na gumb.
http://jagar.si

JOKER ::

Ha ha , ta prava tema za mene !
Glej najlažje praviš ?
Potem lahko to nardiš kar z Nerotovim Wave Editorjem.
Naložiš fajl, ter ga po mili volji obdeluješ. Komad, ki ti je všeč enostavno izrežeš in ka posnameš. Kasneje, ko si vse komade ki si jih izrezal ponovno enega po enega nalagaš in obdeluješ. Ker si jih izrezal, se jim po vsejverjetnosti ne začnejo začetki lepo niti konci.
Potem pa na začetku komada označiš recimo prvih 5s (sekund), ter nato izbereš "Fade In Linearno" in ko ga boš poslušal boš videl oz. slišal da se komad iz tišine lepo vzpne na normalno glasnost.
Ker je konec tud kar izrezan pa na koncu komada recimo zadnjih 10-15 sekund (odvisno od komada kakšen je konec izbereš "Fade Out Linearno".
Ko preveriš sprednji ter zadnji del pesmi in da je cel (nepoškodovan) ga pa posnameš na disk. Izbiraš lahko ali ga boš posnel v Wave ali MP3, ter določiš koliko bit na sek.

In tako je komad porihtan.
Predvidevam, da snemaš glasbo iz internetnega radija ;)

Drugače pa imaš še kar nekaj profi programov, katere je pa precej težko za uporabljat saj ti nudi XY varjant (peech control - hitrost komada predvajanega z mixanim prihajajočim ..... itd).
Upam, da sem ti napisal osnovo, pač sem se malo raspisal.
________________________________________________________
Ka te češ ....

kockish ::

Ce je vir mp3, racunaj da bos zrtvoval kar nekaj kvaliteta pri pretvorbi mp3->wav->mp3 pri uporabi jokerjeve metode. Poleg tega obstajajo dosti boljsi wav editorji na netu kot Nero.

Torej ce imas mp3, uporabi z e omenjeni mp3 cutter ali pa mp3directcut, drugace bo vsak wav editor sluzil namenu.

JOKER ::

@lordkocka: ne ne, narobe si razumel mojo razlago predvidevam. Nič nisem pisal, da moraš MP3 pesem spremenit najprej v Wave !! Če jo želiš po oblikovanju pa ti program to dopušča.
Hočem reči, da ti program nudi tudi to varjanto, da zadevo posnameš v Wave ... itd.
Brez skrbi, Nero Wave Editor dopušča urejanje tudi MP3 fajlov, ter ko ga urediš ga lahko posnameš: ali ostane v MP3-ju ali pa v Wave.
Ni potrebna pretvorba MP3-ja v Wave in potem nazaj v MP3 !!
Enostavno povedano: program ti omogoča spreminjanje obstoječega MP3 fajla.
Pravim pa, da ga na koncu lahko posnameš: SAVE (obstoječ spremenjen komad zamenja z urejenim) ali pa SAVE AS .... in ti da možnosti, ki ti odgovarjajo.

Upam, da sem bil dovolj jasen.
________________________________________________________
Ka te češ ....

kockish ::

Sem sel preverjat. Zadnji nero. Odprem testni vbr mp3 (lame 3.92). Oznacim zadnji del komada, dam cut. Dam file->save. Kaj dobim? 128kbps cbr mp3, lame 3.93. Da ne govorim o tem, da shranjevanje komada traja sumljivo dolgo. Lahko se igram kolikor hocem po save as, pa bo mp3 se vedno lame 3.93, kar pomeni re-encodiran.

Torej Nero Wave editor DEJANSKO naredi pretvorbo mp3->wav->mp3 in je totalno neuporaben za rezanje mp3jev. Enako se iirc obnasajo vsi wave editorji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za snemanje zvoka... enokanalno...

Oddelek: Zvok in slika
92005 (1953) Tic
»

Rezanje skladb?

Oddelek: Programska oprema
173764 (3460) bostjanv
»

Pojačati zvok filma.avi v virtualdub?

Oddelek: Zvok in slika
5903 (852) zile
»

Rad bi "rezal" mp3-je (kater programček?)

Oddelek: Programska oprema
201870 (1616) Person
»

Prog. za editiranje MP3 brez spreminjanja v WAV?

Oddelek: Zvok in slika
131123 (925) Vlady

Več podobnih tem