» »

(Samo)mori žab ?!?

(Samo)mori žab ?!?

«
1
2 3

Brane2 ::

Tole sem ravnokar našel.

Gre za nenavaden pojav, ki čudi nemce in dance. Njihove žabe namreč sredi noči poskačejo iz vode na kopno, se tam napihnejo in- počijo. Baje jih dobesedno reznese in kosi telesa frčijo naokoli.

Neka priča primerja efekt z zamahom golf palice po gnili pomaranči.

Osnovna zgodba na BBCju: http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4486247.stm


Zgodba je dobila zanimiv razplet in pojasnilo. Baje da vrane napadajo žabe, vendar jih zanimajo samo žabja jetra. Ko opravijo "kirurški poseg" (v čemer so baje izredno spretne in tako ena vrana lahko "sprejme" v eni noči tudi nekaj sto žabjih pacientov), preostala žaba živi dalje, vendar pritisk v njeni pljučni votlini počasi narašča in žaba se napihuje, dokler je ne raznese.

Še link na pojasnila:

SPIEGEL

Link zgoraj je nažalost v nemščini, zato sem podal še Google-English varianto:

SPIEGEL-GOOGLE


[Originalni nslov teme, je bil: "Pomori danskih in nemških žab- zeleni, kje ste ?", ki sem si ga dovolil spremeniti v zgoraj videnega. LP, moderator]
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

:D

MA dej ne ga srat. Zdaj bomo dobili še specializirane vrane kirurge. Me pa res zanima postopek, ki ga uporabljajo pri operaciji. Svašta.

Si na pikniku.... Kvak, Kvak.... Buuuum. In dobiš eno malo prebavilo direktno v glavo.

Thomas ::

To hranjenje z jetri ni nič nenavadnega. Isto delajo medvedi z lososi, pa še mnoge zveri, kadar je obilje.

gzibret ::

Kaj pa če je zraven kaki strup (insekticid npr.). Špekuliram..... Lahko bi analizirali žabja jetra ali kožo.
Vse je za neki dobr!

Brane2 ::

BAje da so naredilii analizo in našli nič.

Poleg tega je v tisti mlaki skupaj z žabami nekaj bistveno občutljivajših vrst, ki pa se počutijo povsem fino...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

JA logično, če so pametnejše in se izogibajo vran. Ostale pa jetra na izpostavo nosijo.:)

P.S.: ZAnimivo mi je to, da pacient preživi operacijo. Ker riba pri medvedu je recimo ne.

jype ::

Ma, pravi Greenpeaceovci bi ljudi obesali tudi zato, ker kit nardi samomor. Ampak ker ocitno ni noben kriv ubogega kita zrinejo nazaj v vodo. Svinjarija.

Poldi112 ::

Cist kaksno povezavo ima ta tema z greenpeace-om ???
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

V naslovu pise "zeleni, kje ste?"

Poldi112 ::

Aha, torej tu komentirate naslov, ne pa vsebine novice?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Zeleni bodo razkrinkali še druge neekološke živali, razen človeka. Recimo vrane. Morali bi tudi leve, slone, jazbece ... praktično vsi so taki ... ekološko povsem neosveščeni.

Ampak potem se jim bo podrla ideologija. Zato bodo raje mižali.

Poldi112 ::

Zelene motijo izpusni plini, topla greda, radioaktivnost,... ne pa vrane in zabe. Vsaj jaz do sedaj nisem imel tega obcutka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Ja no, tukaj imamo pomor žab. Če bi jih avtomobili toliko povozili, bi bil hud halo.

Toliko imajo Zeleni pri tem.

Poldi112 ::

Je razlika a pobijas zabe zato ker se ti splaca (izlivas strupe v okolje) ali pa ce jih pobijajo vrane za hrano.
Sploh pa je vprasanje kdo poje vec zab, ljudje ali vrane.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Vsaj ponekod vrane. Tudi ribe požro več rib kot ljudje in sinice več črvov kot krave in ljudje skupaj.

Frdamane sinice!

borchi ::

cunamiji so zbrisali kr neki ljudi. pol je bil pa halo, ko je bil sadam mal prehitr na petelinu.

a taka je logika?
l'jga

Thomas ::

Seveda je logika. Pa pustimo to, da jih je Sadam pobil za precej cunamijev.

Če smo civilizirani, ne bomo pustili kar povprek ubujati ljudi nikomur. Ne cunamiju, ne kugi in ne Sadamu.

Odpravljali in odpravili bomo vsak vzrok smrtnosti, bolezni, revščine ... ki ga bomo le mogli odpraviti. To je ves smisel civilizacije. Zaščita pred zlom. Boljšanje p/p razmerja.

borchi ::

Seveda je logika. Pa pustimo to, da jih je Sadam pobil za precej cunamijev.

itak. sem pač upal, da boš razumel kaj hočem rečt.
Če smo civilizirani, ne bomo pustili kar povprek ubujati ljudi nikomur. Ne cunamiju, ne kugi in ne Sadamu.

vožnja z avtomobili čez žabe nam pa prinese kaj?
l'jga

Urska-lolika ::

napaka:D
am....v tstem jezero(al kar koli že je)so strokovnjaki ugotovili da je voda veliko bolj onesnažena kot pa druge...-menda sm v enem časopisu prebrava-:\
Se pa strinjam s smislom civilizacije>:D
MeJte sE
ps-uboge male žabice
[remember:think before you act]

Thomas ::

> vožnja z avtomobili čez žabe nam pa prinese kaj?

Včasih transport iz kraja A v kraj B ne gre, ne da bi bila povožena kakšna žaba. Celo ne, ne da bi bil vsake toliko povožen kakšen človek.

Vendar se transportu iz A v B ne bomo odpovedali. Še slabši neto izplen bi imeli. Raje bomo poskušali dvigniti varnost za ljudi, če pa bomo lahko kako rešili še žabe (da jih bodo pojedle vrane) pa tudi prav.

Tapru je človek, potem je narava. Pa še to samo toliko in tedaj, če imajo ljudje (magari posredno) kaj od tega.

> v tstem jezero(al kar koli že je)so strokovnjaki ugotovili da je voda veliko bolj onesnažena kot pa druge

Tle ni kredibilnega vira. Seveda se novinarjem hitro zapiše kaj takega, kako so navsezadnje krivi grdi ljudje, da vrane jedo žabe ... ampak to je pripisati njihovim zelenkastim predstavam.

Myth ::

Očitno ste prešpricali ure biologije nekateri tukaj. Še osnov ne veste. In pol se pogovarjate o tem zakaj to. In kje je greenpeace, ki nima nič s tem. A maste sploh kaj logike?? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Thomas ::

A boš kej konkreten, kdo nima kakšnih osnov ... a boš streljal kar počez in na slepo? :\

borchi ::

Tle ni kredibilnega vira. Seveda se novinarjem hitro zapiše kaj takega, kako so navsezadnje krivi grdi ljudje, da vrane jedo žabe ... ampak to je pripisati njihovim zelenkastim predstavam.

ti pravzaprav ne veš kaj je vzrok za žabji vnebohod, ampak ker obstaja možnost, da so se novinarji zmotli, so pa ZELENI dežurni krivci?

presumed guilty until oposite is proven?
l'jga

Myth ::

No ja. Če že tako želiš, ti Thomas. Zdaj pa spet ne bom kar kliknil ti bom še odgovoril zakaj tako. Si že kdaj slišal za prehranjevalne verige?? Mogoče za to kako voda kroži? (to slednje je bolj manj bitno, ampak vseeno)

In kaj pri hudiču imamo mi tukaj zravn? Smo pač ljudje in nekateri jedo tudi žabe. Čudno da nea greenpeace tam okol skače. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Thomas ::

> Si že kdaj slišal za prehranjevalne verige??

Muha, žaba, vrana, lisica, človek?

:P

Stepni Volk ::

Največje prehrambena veriga na svetu je: Wallmart... :)

Žabe... za žabe delajo ob samem cestišču 30cm ograjice in še "tunele" pod cesto... se spomnim, da so tudi pri nas že postavljali takšne ograje in primerjali zaščito žab v EU in pri nas. Mislim, da sem to gledal na Tednik-u ali nekaj podobnega.
V teh spomladanskih dnevih jih namreč veliko priskače na cestišča in če ne drugega so na koncu tudi nevarna za vozila, ker cestišče postane spolzko (seveda ne zaraadi ene same žabe)...

Nekaj vrst žab je tudi prepovedano imeti za "ljubljenčka"... V USA so namreč posamezniki odkrili staro indijansko drogo = žabo... nekatere žabe se namreč pred napadalci branijo s strupom... in človek, ki zaužije tak strup v pravi meri ima "koristne posledice". Več o tem in točni vrsti žab je bilo pred leti zapisano v Mladini.

Zakaj tiste žabe raznaša, ne bi vedel... morda je to samo trening za žabje samomorilce, ki bodo kmalu preplavile naša mest v stilu "Judean suicide squad" (LIfe of Bryan - MPFC)... morda ima tudi kak Osama prste vmes? Ali pa Palestinci?
Mogoče so se samo rodile s prevelikim egom...

Urska-lolika ::

Tapru je človek, potem je narava. Pa še to samo toliko in tedaj, če imajo ljudje (magari posredno) kaj od tega. -TEMU SE REČE IZKORIŠČANJE NARAVE IN PA MIŠLJENJE DA JE ČLOVEK VEČ VREDEN!!!!!
;( ste mogoče pomislili da so bile živali in rastljine 1.prebivalci Zemlje.(in ne človek)
;( ste mogoče pomislili da živali in rastljine niso 1.škodljivci na zemlji....(človek je)
Ljudje smo pač samo eni **** ki majo mozeg.
ammm.....nič nimam proti lovljenju za hrano samo za hobi tako kot pa tule=> pomor:'(
no ja......
[remember:think before you act]

Thomas ::

> TEMU SE REČE IZKORIŠČANJE NARAVE IN PA MIŠLJENJE DA JE ČLOVEK VEČ VREDEN!!!!!

Je. Človek je definitivno nekaj vreden, vse drugo je bolj pogojno.

Če moram pobiti vse konje, da rešim enega človeka, me lahko ustavi samo eno. Da bi zaradi pomora konj umrlo več ljudi kot eden.

IgorGrozni ::

He,he, izbezali proto-tip ˝zelenega-zeleno ˝. :D ! ...Dejmo mu odstranit jetra.>:D

Urša-lolika :
Že prvi človek je (in vsi drugi živi/neživi so ) ˝izkoriščal ˝ naravo. Kako pa bi drugače preživel/bili ?

BigWhale ::

Naslov teme je bebavo stupidna provokacija. In je povsem neprimeren.
Prav taka je debata.. Vecinoma offtopic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Thomas ::

Zakaj pa bebavo? Provokativno pa vsekakor. Sej to je namen foruma.

Sej meni je jasno, kako si kar večina forum predstavlja. Kot politično korektno blejanje črede človeških ovac. To bi pa blo bebavo, ja.

BigWhale ::

Te zabe imajo z 'zelenimi' toliko veze, da so morda zelene. Ni pa nujno, jih se nisem videl. Ne gre se za politicno korektnost ampak za smiselnost vsega skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Thomas ::

Majo kar mau več veze. So Zeleni že delali paniko zaradi žab. Tistih ki jih povozijo, tistih ki jih pojedo Francozi ... Tud iz prvega članka na BBC veje Zelena zaskrbljenost.

Ampak ja, Zeleni se vedno nehajo vtikat, ko je zadeva pojasnjena brez vpliva človeka. Oziroma, še vedno tak vpliv iščejo. Tudi če izbruhne vulkan.

Sorry, take so izkušnje.

Urska-lolika ::

Že prvi človek je (in vsi drugi živi/neživi so ) ˝izkoriščal ˝ naravo. Kako pa bi drugače preživel/bili ?
-Kot sem že prej napisala ammm.....nič nimam proti lovljenju za hrano samo za hobi
:P
aja Tomas upam da te bo potem eden izmed tistih človkov ki bi jih moral rešit POŽRL!!!!!aja pa saj če tako razmišlam potem pa zakaj ne bi smeli pobijat ljudi za zabavo(brez kazni)!!!!>:D >:D >:D
[remember:think before you act]

Thomas ::

Potem pa premišljujem, kako naj povem, da po moje leta 2020 (že dokaj gotove tehnološke singularnosti) ne bo preživela nedotaknjena praktično nobena živalska vrsta. Upgrade (transcend) or delete.

Kako nej to povem? Sej me bodo fental.

Ampak premislimo malo. Dve možnosti sta. Da se sloni zavedajo in da se ne zavedajo.

Če se zavedajo, ne bomo dopustili, da levi požirajo njihove mladiče, mamam slonicam se pa trga srce pri tem. Tudi ne moremo dopustiti, da se samci z okli zabadajo med rebra kdo bo glavni v čredi, kdo bo pa poginil. Jih je moralno nujno upgradeat.

Če se ne zavedajo, nima smisla da dopustimo, da kakorkoli teptajo po trebuhih čutečih bitij, kot so recimo črnci ali gorile. Takoj ko eventualne druge funkcije slonov niso več potrebne, slonov kot so ne rabimo več.

Heh, težko bo dopovedat, čeprav je logično.

Keyser Soze ::

Ejej, punca ne bodi se s Thomasom. Nima smisla. :D

Myth ::

Thomas, daj ne mej fint. Že ta misel da 2020 da bo vse naseljeno and no species je znanstvena fantastika kakor v filmih. Meni se vedno bolj zdi da ti preveč teh filmov gledaš. Ker logično sklepat in mislit ne znaš več. Glede tega da se ljudje vedno bolj zavedajo da s(m)o mi del narave in ne ona nas, in da brez nje kakršna je, ne moremo! Ali pa misliš vse umetno ustvarit? Ko bom to doživel, se bom rajši v glavo vstrelo. |O
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Keyser Soze ::

Hja v tem smislu bo šlo. Ampak samo Thomasove napovedi so malo preuranjene pomoje. Pač ura teče nič ne reče. Leta se pa nabirajo in je treba pohitet če hočemo to dočakat ne? Ampak eni smo še mladi in lahko počakamo 11 let namesto Thomasovih 10.:D

Eno hipotetično vprašanje, ki spada pomoje bolj v drugo temo. Recimo da kopiraš CD na trdi disk(image presnameš). Kaj se zgodi z CDjem potem? Tole mene najbolj muči pri teh stvareh.

Thomas ::

> Že ta misel da 2020 da bo vse naseljeno and no species je znanstvena fantastika kakor v filmih

Ne vem kaj misliš pravzaprav z zgornjim stavkom: "vse naseljeno and no species". No, znanstvena fantastika to niti ni. Znanstveno fantastiko pišejo bolj v stilu "leteči avto, warp 7 ..." in podobni nesmisli. Tole je bolj hladna kalkulacija, koliko nam še manjka, da kontroliramo svet z atomsko preciznostjo in da kontroliramo vse okoliške atome. To je povsem tehnično vprašanje. Priti moramo na 1/10 nanometra, zdaj smo na okoli 50 nanometrov.

> Ko bom to doživel, se bom rajši v glavo vstrelo.

Ne boš čutil nobene težnje, da bi se vstrelo v glavo. Sej v tem je dobršen del heca.

Thomas ::

> Recimo da kopiraš CD na trdi disk(image presnameš). Kaj se zgodi z CDjem potem? Tole mene najbolj muči pri teh stvareh.

Nemara bi obiskal tiste tri sobe? Belo, zeleno in modro. Nekje v Z&T je.

strictom ::

Smo lahko srečni da bomo imeli Zemljo do takrat. Optimisti napovedujejo da imamo še dobrih 20 let preden bo stvar prenaseljena. Čist tko, BTW :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Thomas ::

> Optimisti napovedujejo da imamo še dobrih 20 let preden bo stvar prenaseljena.

Kateri "optimisti" napovedujejo prenaseljenost v 20 letih? Takega trenda v naraščanju prebivalstva preprosto NI.

Myth ::

Ne vem kaj misliš pravzaprav z zgornjim stavkom: "vse naseljeno and no species"


Kaj si naenkrat spomin zgubil , da se ne spominjaš tega v filmih?? Da je vsa Zemlja poseljeno tako na gosto z visokimi stavbami in nikjer ene rastline... :8) In da , tudi to je znanstvena fantastika. Kolikor pa vidim, se pikneš samo v tisto kar sam veš. Glede na to da se imaš za "znanstvenika" si malo premalo učen. Vsaj za moje pojme. Sicer pa zavijamo off-topic... :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

strictom ::

Krivulja strmo narašča. Še posebej pri nerazvitih državah. Tako kot nam je profesor za geografijo povedal, da če s v tistih državah nebo dvignil standard(in se tem tudi manjšanje števila otrok), se nam obeta črno obdobje lakote in vsega kar sledi s prenaseljenostjo. Ampak to je čisto nova tema :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Thomas ::

> Da je vsa Zemlja poseljeno tako na gosto z visokimi stavbami in nikjer ene rastline...

Aja, aja ... to si videl v filmih in te je impresioniralo. Aha. Mene ni preveč.

> Glede na to da se imaš za "znanstvenika" si malo premalo učen. Vsaj za moje pojme.

Moram te popravt. Niti se nimam za znanstvenika, bolj za nekakšnega izumitelja. Če dovoliš, da se imam. Ti me lahko imaš, za karkoli želiš.

Ti recimo se imaš za nekakšnega razumnega človeka. Jest te mam za enega hudo povprečnega tipčka.

Ja, tole zavija off topic. Ampak samo obravnavanje narave, živali in rastlin in našega odnosa do njih pa ni off topic.

Back!

Thomas ::

> Krivulja strmo narašča. Še posebej pri nerazvitih državah. Tako kot nam je profesor za geografijo povedal, da če s v tistih državah nebo dvignil standard(in se tem tudi manjšanje števila otrok), se nam obeta črno obdobje lakote in vsega kar sledi s prenaseljenostjo

Link.

Ni taaaake sile. 8 milijard bi nas bilo sila težko do leta 2020. Profesor te mau heca.

Ziga Dolhar ::

> Krivulja strmo narašča. Še posebej pri nerazvitih državah. Tako kot nam je profesor za geografijo povedal, da če s v tistih državah nebo dvignil standard(in se tem tudi manjšanje števila otrok), se nam obeta črno obdobje lakote in vsega kar sledi s prenaseljenostjo. Ampak to je čisto nova tema :)

Lakota?

Res je.

Nam? Ne, njim.

Kaj novega za njih? Ne preveč.

p.s.: nam se v starosti obeta 'lakota', če ne bomo mel več otrok.
https://dolhar.si/

Thomas ::

> nam se v starosti obeta 'lakota', če ne bomo mel več otrok.

Ali če ne bomo robotizirali ekonomije. To pa bomo, plus še mau več kot samo to.

Myth ::

Aja, aja ... to si videl v filmih in te je impresioniralo. Aha. Mene ni preveč.

Ne, me ni. Čeprav rad gledam zf me to ne impresionira.
Ti recimo se imaš za nekakšnega razumnega človeka. Jest te mam za enega hudo povprečnega tipčka.

Sem povprečen človek in se nimam za razumnega, stremim pa k tem.
Ja, tole zavija off topic. Ampak samo obravnavanje narave, živali in rastlin in našega odnosa do njih pa ni off topic.

Točno tako. Če želimo slednje moramo spremeniti naslov. :8)

btw, Zigga, verjetno je mislil nam kot vsem.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

zee ::

od Thomasa:
Ne vem kaj misliš pravzaprav z zgornjim stavkom: "vse naseljeno and no species". No, znanstvena fantastika to niti ni. Znanstveno fantastiko pišejo bolj v stilu "leteči avto, warp 7 ..." in podobni nesmisli. Tole je bolj hladna kalkulacija, koliko nam še manjka, da kontroliramo svet z atomsko preciznostjo in da kontroliramo vse okoliške atome. To je povsem tehnično vprašanje. Priti moramo na 1/10 nanometra, zdaj smo na okoli 50 nanometrov.

Na instituciji, na kateri delam, se že vsaj eno leto igramo z atomi in ustvarjamo delce velike od 3-30 nanometrov. Brez problema.

Zdi se mi, da vsi pozabljate na dejstvo, da je Zemlja(planet) prenaseljena.

priznam pa tudi: Erare humanum est.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj so škropiva škodljiva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15223368 (16033) Pyr0Beast
»

Patentiranje "narave" (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16311223 (8280) Luka Percic
»

clovek je merilo vsega (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
736540 (5444) Thomas
»

Top predators (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188670 (7285) Airskull
»

HA! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1147854 (6121) OrlyTM

Več podobnih tem