» »

Dual Core AMD/Intel

Dual Core AMD/Intel

««
17 / 22
»»

PrimozR ::

Pinki ne znaš brat ane? Ta opcija je itak vklopljena, ampak tut CoreTemp kaže temp le 1. jedra. CPU-Z javi 1 jedro in 1 thread. Možnosti izbire jedra ni.

Sicer pa menjava kernela in hal.dll neuspešna. Rešil me je Linux Live CD, s katerim sem prekopiral nazaj backup. Kot info, backup vedno dajte na drugo particijo v root folder (takle kritičen) oz. na sistemsko particijo, sicer do njega nimate dostopa prek recovery konzole :D

Aja, M-XXXX Valda da majo AMDji večjo porabo, če majo pa integriran memory kontroler. Morš gledat skupaj s plato!!!! In to s 780g!!!!!!!

PINki ::

Ja sori, ker hočem pomagat.:\

krneki0001 ::

Pip ali si probal zamenjat driverje iz mono v multi proc kernel?

M-XXXX ::

Aja, M-XXXX Valda da majo AMDji večjo porabo, če majo pa integriran memory kontroler. Morš gledat skupaj s plato!!!! In to s 780g!!!!!!!

Všteto v ceno:
http://arstechnica.com/reviews/hardware...
http://www.tomshardware.com/reviews/amd...
http://www.legionhardware.com/document....

PrimozR ::

nebivedu zamenjan je bil kernel in hal.dll. Pa se ni bootalo, fasal sem BSOD.

Pesimist ::

Zaj ko mam 4 core. Ce poganjam Skype zraven pa pozenem CSS test. Sevedno dobivam kakih 20-30fps majn kot ce brez skypeja poganjam. Kak je to mozno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

SasoS ::

RAM bandwidth, disk? Niso vse samo cori...

Pesimist ::

Ram prek tece, disk? zakaj ze? bandwith kaj bo te skype tolko zr.
CSS ziher nena vc kot 2 cora uporabla skype pa pravtako samo 1ga. Tudi ko sem dal CSS na prve 3, skype na zadnega. Isti drek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

x45 ::

kako konfiguracijo maš ? napiši vse detaile....

Tilen ::

In kolk fps maš ti Sawyer s quadom? ;)

Že jaz imam kar spodobne rezultate. >:D

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

en zanimiv pripetljaj: sem istaliral in uninstaliral asusov cool&quiet in nakar se nekje programu zmeša, ker itq mi ni pravilno delal že prej, in mi je ventilator od procesorja nabijaval na 5500 obratov /min (everest), in obrati so še kar rasli!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TechStreme ::

en zanimiv pripetljaj: sem istaliral in uninstaliral asusov cool&quiet in nakar se nekje programu zmeša, ker itq mi ni pravilno delal že prej, in mi je ventilator od procesorja nabijaval na 5500 obratov /min (everest), in obrati so še kar rasli!


C&Q ni potrebno instalirat, le vklopiš ga v biosu... tiste čudne asusove programe pa zbriši, ker so vsi polni bugov.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

DinoS ::

Ne vem zakaj je tu sploh potrebna kakšna razprava ker AMD že zdavnaj ni bil več kos Intelu, sedaj pa je ta primerjava kot da bi primerjal bolho s slonom!!!

PrimozR ::

Kaj ti bluziš??

OmegaM ::

DinoS, si ti mogoce ka takega pojedel al od kdaj ti spremljas te zadeve in kako?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Volta ::

Ne vem zakaj je tu sploh potrebna kakšna razprava ker AMD že zdavnaj ni bil več kos Intelu

Kako da ne? Da ti osvežim spomin. AMD je pred izdajo C2D imel stvari v svojih rokah, s prihodom teh intelovih procesorjev pa je malo izgubil stik s konkurenco, saj je naredil več napak, katerih si ne bi smel privoščiti, vsaj proti intelu ne.

DinoS ::

Sorry samo moj bogi stari Intel Pentium 4 3000mhz še mi nikoli pri nobeni stvari ni prišel na 100% uporabe, medtem ko nekateri novejši AMDjevi procesorji so že pri enih programih kot so od Office na 100% usage!!!

Volta ::

Sorry samo moj bogi stari Intel Pentium 4 3000mhz še mi nikoli pri nobeni stvari ni prišel na 100% uporabe, medtem ko nekateri novejši AMDjevi procesorji so že pri enih programih kot so od Office na 100% usage!!!

Sem imel tudi sam P4 3.4 in dobro vem koliko je bil ta procesor zmogljiv. Ampak ne moraš kar tako v prazno govoriti, da so nekateri novejši AMD-ji pri officu na 100%. Navedi kakšne primere, dodaj linke, skratka argumentiraj stvar.

Vlady ::

Sorry samo moj bogi stari Intel Pentium 4 3000mhz še mi nikoli pri nobeni stvari ni prišel na 100% uporabe, medtem ko nekateri novejši AMDjevi procesorji so že pri enih programih kot so od Office na 100% usage!!!

To je sedaj spet čist odvisno kako se to meri in na kakih sistemih. Meni AMD zaenkrat dela zadovoljivo imam 4200+ X2, je pa res, da je AMD smotan in ne znajo napisat enga dobrega gonilnika za svoje proce, da bi vsi špili delal normalno. Tu so močno nesposobni.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

DinoS ::

AMD Athlon 4000
Sempron 3600

Za ta dva vem, da sta imela pri PowerPoint usage skoz na 100%!!!

jest10 ::

Ne krivi procesorja zaradi svoje nesposobnosti in zasmetenega sistema

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jest10 ::

Ne krivi procesorja zaradi svoje nesposobnosti in zasmetenega sistema.
P.s. da nisi ti gledal idle

OmegaM ::

hehehehehe
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

DinoS ::

Ne vem zakaj moje sposobnosti ker tisto sta od šolskih računalnikov pa sistem ni nič zasmeten ker so gore le 3 al 4 programi + CSS!!!

jest10 ::

:P
Šolski računalniki?
Izvrstno gojišče raznega spywara, trojancev in toolbarov. Poleg tega jih ima večina nesposobne administratorje in posledično razštelan sistem.

mtosev ::

mi smo 2006/07 meli p2 cpuje. pa 14/15" monitore stare 7-8+ let. v soli:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

Ja itak, za slabo postavljen sistem je kriv procesor. Itak to usi vemo... >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

AMD Athlon 4000
Sempron 3600

Za ta dva vem, da sta imela pri PowerPoint usage skoz na 100%!!!


P4 3000 je slabši tud od semrona in to krepko. Sem testiral oba kaki dve leti nazaj. očitno nimaš kaj drugega pošlihtanega.

mtosev ::


P4 3000 je slabši tud od semrona in to krepko. Sem testiral oba kaki dve leti nazaj. očitno nimaš kaj drugega pošlihtanega.


samo LOL lahko recem tu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DinoS ::

AMD Athlon 4000
Sempron 3600

Za ta dva vem, da sta imela pri PowerPoint usage skoz na 100%!!!


P4 3000 je slabši tud od semrona in to krepko. Sem testiral oba kaki dve leti nazaj. očitno nimaš kaj drugega pošlihtanega.

Ta pa je dobra samo me ni treba v dobro voljo spravljat, ker sem že dobre volje, ker imam Intel :D

PrimozR ::

Sorry samo moj bogi stari Intel Pentium 4 3000mhz še mi nikoli pri nobeni stvari ni prišel na 100% uporabe, medtem ko nekateri novejši AMDjevi procesorji so že pri enih programih kot so od Office na 100% usage!!!


WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, kako znanstven test! Tile rezultati so popolnoma presenetljivi. Najbolš da vsi C2D menjamo za P4ke. Jest tut lahko naložim 2x SuperPI na E6750, ga zabije v nulo, A64 3000+ pa pustim Idlat na desktopu. Intel sux. Ker je zabilo obe jedri.

mtosev tudi jaz :D

DinoS s P4ko bi bil jest zadovoljen predvsem pozimi. Sploh pa s pentium D. Njami, 'free' kurjava. Postaviš F@H farmo Penitum D jev in se zakleneš v brunarico za čez zimo. Ko jebe kurjavo, sej maš gretje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

DinoS ::

mtosev ::

everest verjetno narobe kaze. mel p4 s478 pa zalman pa je bila temp do 57-58c.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DinoS ::

everest verjetno narobe kaze. mel p4 s478 pa zalman pa je bila temp do 57-58c.

Ej kateri program pa imaš ti da ti pravilno kaže bom ga še jaz gor dal da bom videl mojo real temperaturo????

bluefish ::

poskusi še s SpeedFan.

x45 ::



zdaj pa še hitrostne teste naredi vse pa prilepi pa game zbenčaj pa boš videl.

Sempron 3600+ K8 je hitrejši ( povprečno ) od tega, poleg tega da manj kuri jasno.

mtosev ::

everest verjetno narobe kaze. mel p4 s478 pa zalman pa je bila temp do 57-58c.

Ej kateri program pa imaš ti da ti pravilno kaže bom ga še jaz gor dal da bom videl mojo real temperaturo????


cpuid hardware monitor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DinoS ::


No to je s speedfanom tist programček bom pozneje potegno ker zdaj grem na kolo, v geeki pa gnijte za compi!!!

PrimozR ::

Jao folk, pa dej dojemte že, temperatura in poraba procesorja sta nekaj popolnoma nasprotnega. kaj mislite da pri uproabi tekočega dušika (-100-150° C) zadeva srka vase vso energijo okrog sebe (ja, vem da srka električno v vsakem primeru :P).

Če zadeva porabi 200 W in ima 10 oz. 100 W in ima 30° C, še vedno porabita 200 oz. 100 W. In če govorimo o mikroprocesorjih, rpav toliko energije oddata tudi v okolico.

In ja, s478, BOX kuler, z odprto stranico, vedno na max 57-59° C. P4 2,6 GHz.

OmegaM ::

DinoS ... samo to ... eeh :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OChack ::

AMD je itak bolši, whateawer :)))))
Int€l inside, IDIOT Outside

Myrel ::

AMD pa Intel sploh ni vprašanje, je dosti boljših lastnosti pri Intelu kot pri AMD-ju, kot prva je kvaliteta izdelave, naprej pa nebom našteval ker je preveč lastnosti ki pokopljejo ubogi AMD.

jest10 ::

kot prva je kvaliteta izdelave

Res? Prosim podrobnejšo razlago.
Pa tudi naštevaš lahko dalje, da bo bolj smešen večer.

DinoS ::

everest verjetno narobe kaze. mel p4 s478 pa zalman pa je bila temp do 57-58c.

Ej kateri program pa imaš ti da ti pravilno kaže bom ga še jaz gor dal da bom videl mojo real temperaturo????


cpuid hardware monitor.



No še pa s tvojim profesionalnim programom... Lahko še ti narediš en screeshot tvojih temperatur????

mtosev ::

nimam rama za p4.

samo lahko dam temp za T7500 Merom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

kot prva je kvaliteta izdelave

Res? Prosim podrobnejšo razlago.
Pa tudi naštevaš lahko dalje, da bo bolj smešen večer.


Hudo.

ni nobene razlike.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

DinoS, na tvojih slikcah je procesor neobremenjen. Zalaufaj kakšen program, ki 100% obremeni procesor in potem glej temperaturo.(superPi, prime95, OCCT,...)

DinoS ::


No tu je CPU Usage skakal med 64 -85%, odprto sem mel 20 min prej Settlers6 not v campaign 14 misija, že prej 1 ura igranja tako da je že bilo veliko stavb pa folka, potem sem mel ofnano SC4D, skor čisto zgrajeno mesto na velikem kvadratku, ta špil je prej 15min laufal, pa še muzke poslušal v winampu... No meni ne uspe spravit CPU Usage na 100%, to mi še ni nikoli ratalo!!!

bluefish ::

No meni ne uspe spravit CPU Usage na 100%, to mi še ni nikoli ratalo!!!

Pri opravilih, ki si jih našel ti tudi ne bo. Čim pa bi se ukvarjal s kakšnim resnejšim delom bi bil ta proc občutno preobremenjen.

Blinder ::

A ni normalno, da z hiperthreadingom obremenitev ne doseze 100%? Jaz na mojem dvojedrniku nisem še nikoli videl, da bi oba jedra 100% zasedena.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
««
17 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727931 (6825) H3ro1n
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254289 (29747) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866615 (4667) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413256 (8533) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815579 (4082) PrimozR

Več podobnih tem