» »

Dual Core AMD/Intel

Dual Core AMD/Intel

««
6 / 22
»»

Vlady ::

@ALIEn3001 mal si zamutil, ko sem rekel, da mora igra na vseh kompih enak delat. Recimo kaka starejša igra za pentium 2, bi morala enako hitro delat na starem in tem računalniku. Razlika je lahko samo v odzivnosti in FPS-jih grafike, po tvoji logiki, bi morala potem igra na tem laufat tako hitro, da še dojel nebi kaj se je zgodilo. Čese kaj takega v kaki igri zgodi, je zelo slabo sprogramirana. Drgač pa prejnšje verzije winsow so vedno delale hitrej, če si kupu nov proc al pa mal več ram-a, edin pr XP-jih se zgleda sploh ne pozna. Prav tako se ni veliko poznalo, ko sem pri 512MB ram-a dokupil še en 1GB. Mogoče je samo zelo malo bolj odzivno ratalo vse skupaj, edino igre so bolj tekoče laufale, sam je pa grafika "štekala".
Al so pa winsi napisani, da hitrej pač "ne morejo delat". Tud v linux-u nisem opazil kakih večjih pohitritev, sem pa opazil, da ko sem dodal tist GB ram-a, da je sistem po zagonu veliko odzivnejši in je manj uporabljal disk, saj ni tolko rabil swap-a. Bilo je opaziti veliko hitrejše odpiranje oken.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Dr_M ::

DC je misljen kot multitasking, kar NEEEEE!! pomeni avtomatsko 2x hitrost posameznega programa.

[Moderator] Izbrisal reference na izbrisane poste.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

muzičar ::

Se oproščam. Drugače pa kar se tiče programov, ki ne uporabljajo obeh jeder je res "mišljeno" kot multitasking, kar se tiče pa progijev, ki uporabljajo obe jedri je pa prej hitrost kot pa multitasking. Namreč potem sta oba jedra tok in tok zasedena in je/bo ubistvu isto kot pri enem jedru le da bodo programi seveda zahtevnejši itd.

joker605 ::

jaz ga pa mam in je ful hud

oktalz69 ::

Ma že kdo kakšno izkušnjo z pentium d 805? Da se ga dobit novega seveda za okoli 22-23k, pa me zanima kaj mislite o tem? Plato z 775 podnožjem že imam, tako da adm-ji odpadejo.

seminal ::

jaz ga imam navitega na 3,5 24/7 za benče 3,7ghz.
Proc je kul. Hiter>:D edino greje se ko svija:D

oktalz69 ::

Kaj ostali procesorji serije D se grejejo kaj manj, ali je stvar podobna?
Ker glede na ceno si težko predstavljam boljši nakup kot 805.

PrimozR ::

9xx so hladnejši ker so 65 nm. Kero plato pa maš?

oktalz69 ::

Asrock 775 dual-880PRO.

PrimozR ::

Ne podpira Conroe, kajne?

radiator ::

Jaz mam tudi D805 (že kar dolgo ga imam). Greje se res kot prasica (kot tudi ostali D8xx procesorji) s tem, da se na tem ne da spuščat multiplerja, ne podprira HT in FSB je 133MHz. Ampak to ni tolko kritično. Bolj kritično je hlajenje. Rečem ti, da če hočeš imeti visok clock rabiš obvezno vodno hlajenje. Jaz z zračnim dosešem 3.3GHz (stabilnih). Ampak sem zaradi glasnosti PC-ja nazaj nastavil na 3GHz in ventilatorjem znažal vrtljaje. Če boš malo poiskal po slotech-u boš našel en moj post v katerem se vidi da ga FSB niti ne bremza tolko. Sem naredil primerjavo med D805@3GHz in 3GHz Prescottom. Bom pa ga zdaj zelo hitro menjal za E6300 samo plato še čakam.

Edit:
Gretje je posledica enormne porabe eneregije. Zato moraš v PC-ju imet dober napajlnik in plato, ki zmore napajat ta CPU.
Kaj je jutri že bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: radiator ()

mile ::

kje bi se dalo kupi kakšen pameten 939 dual core proc ( opteron 165 ali X2 3800+)

trenutno imam Opterona 146 na 2.9 GHz in na slabše ne bi šel, se pravi, naj bi tudi nov proc delu vsaj na 2.9 GHz

lahko je iz tujine ( EU seveda )

PrimozR ::

2,9 za dual core je že zlo lep primerek. In z dual core ne greš 'na slabše', itak je tistih 200-300 MHz nekaj %, pridobiš pa celo jedro.

miha22 ::

Zivjo,

Jaz imam pa eno malce bolj offtopic vprasanje in sicer keri operacijski sistemi so najbolj priporocljivi(hitrost,...) za laufat na novih core2duo procesorjih. S tem me zanima njihovo stevilo bitov- 32 ali 64 bitni ??

Mr.B ::

Vista 64bit
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mile ::

en q

je to res, da opteron 165 na 1.5V 2800Mhz rabi vec kot 200W pod obremenitvijo ?

gruntfürmich ::

a mogoče kdo ve če obstaja kak program, ki bi preko njega lahko nastavljal na katero jedro gre kateri proces/program, in bi si to računalnik zapomnil tudi po resetiranju računalnika?
Lep pozdrav
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

celada ::

en q
en q

je to res, da opteron 165 na 1.5V 2800Mhz rabi vec kot 200W pod obremenitvijo ?


Ne, to ni res.

mile ::

čelada, imaš kakšne podatke, ki to dokazujejo?

Dr_M ::

200W...mogoce, ce bi mel na njem ene 2V napetosti.
drugac pa od oka nekje med 120 in 140W. verjetno blizji 120 kot pa 140W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

ali je upravičen nakup in nadgradnja enojedrnega AMD Athlon 64 3200+ z recimo AMD Athlon 64 X2 3800+ Manchester za Socket 939 (upoštevaje tudi navijalski potencial)?

Vlady ::

Ne vem, po mojih izkušnjah, tečejo igre počasneje na dvojedrniku kot enojedrniku. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Dr_M ::

razlike je tok, kot je razlika v frekvencah.
ce bosta pri obeh procesorjih frekvenci isti, potem bosta v najslabsem primeru enako hitra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vlady ::

Ja razlika ni samo v frekvenci, saj pri enaki frekvenci lahko dvojedrnik teoretično naredi 1x več (beri: izračuna, sprocesira,..). Ne spreglej besede teoretično. Praktično pa rabiš program, ki je večniten da ti laufa vsaka nit na svojem jedru. Nekje sem tudi bral, da dvojedrniki laufajo 7% hitreje na 64-bitni verziji XP-jev kot na 32-bitni. Seveda govorim o pro verziji (obe). Ne vem, men se računalnik ne zdi ne vem koliko hitrejši, ko sem zamenjal 2600+ z 4200+ X2. Je pa res, da lahko delam veliko stvari naenkrat, pa mi recimo winsi ne zaštekajo. Prav tako če se mi obesi program, mi winsi še vedno delajo normalno naprej, kar pa je ena dobrih lastnosti. Me pa še res zanima, kako laufa linux na dveh jedrih :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Pesimist ::

Torej kdaj pride prvi 4 core za normalne uporabnike? Torej en v rangu 6300 frekvenc in kolko je predvidljiva cena ?
Al pa vsej da bi vzel zaj 6300 pa plato na kero bo sel 4 core pol ah ja to so samo sanje ker tak vem da bo spet vse treba menjat kot vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PrimozR ::

Quad core potrebuje le BIOS update C2D plat. Zaenkrat je najcenejši QX6600. Mislim da bo okrog oz. malo čez 100 tisočakov.

Gajba ::

napovedan je še cenejši Q6400
All I found were lungs and liver

BaRtMaN ::

Štirijedrniki so bolj zeh kot ne, saj so bolj ali manj nišni proizvod. Me prav zanima, do koliko jeder na čipu bodo šli pri Intlu... Se jim obeta nov Pres[c|h]ott?

PrimozR ::

Majo 45 nm prototip z 80 jedri...

DixieFlatline ::

Sam to niso cela jedra ampak je blo sam 80 FPUjev, vseeno zelo impresivno. Išči pod intel "terascale computing".

Se pa strinjam, da nima smisla porivat samo števila jeder, vsaj za domačo uporabo. Razen če se pojavi neko nov način programiranja paralelnih aplikacij, ki bo zadevo poenostavil.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Vlady ::

Paralelno programiranje je že kar nekaj časa zunaj, še posebej kak "stone soup". Ampak to ima zaenkrat samo linux oz. unix. Za winse bomo mogl čakat še par let... :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Sodck ::

Joj pred pol leta sem kupil za 60 jurjev pentium 4 HT ko nisem vedel da bodo kmalu prišli ven dual core. Naj mi kdo razloži kaj je fora tega HT ( hyperthreading) in koliko je slabši od dualcore no ima pa moj p4ht 3,00ghz frekvenco.

SasoS ::

Stvar je ko dan pa noč. HT sta 2 navidezna procesorja, čeprav je dejansko samo eden. Deluje po predpostavki da različni programi zaposlijo različne dele procesorja in bi s tem 2 različna programa lahko zasedla 2 različna dela procesorja hkrati. Dual Core sta dejansko 2 procesorja (vse enote podvojene). HT pomaga kadar zgornja predpostavka velja, drugače pa prav nič.

PrimozR ::

Sodck nisi resen. Pred pol leta so bli Intel Core 2 Duo zunaj eno leto, Pentium D še kako leto več, AMD X2 pa še malce več. Že pred tem se je na vseh forumih komaj pričakovalo večjedrne procesorje, ti pa si POL LETA nazaj za 60k kupil 3 GHz P4ko??? Za 60k dobiš E6600, 3. najbolši C2D!! (še 6700 in X6800)

Dr_M ::

P|P: a si ti 100%, da je core 2 duo biu pred pol leta ze eno leto zunaj? :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Hm... A je samo pol leta? Mnja, poletje 2006 :\ Stupid me.

gruntfürmich ::

opazi kdo zmanjšanje oz slabše odzivnosti windowsow in ostalih programov, če imaš eno jedro obremenjeno?

jst ful opazim padec učinkovitosti. dosti konvertam z virtualdubom, in ga samo njega usmerim na eno jedro, drugi programi pa drugam. ampak potem je sistem zelo neodziven, in v igri mi tudi šteka zaradi tega. in to me ful moti, ker sem mislil da ne bo tako.

ali je morda to samo nastavitev ali kaj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mih@@ ::

Po mojih izkušnjah (WinXP in AMD X2 4400) je bolje prepustiti razporejanje po jedrih sistemu. Vsakič, ko sem procese na roke razmetaval po jedrih, je bil sistem manj odziven.

jest10 ::

Ne vem zakaj se ti zdi čudno, da ti virtual dub zamori sistem? Program stalno bere in piše po disku, ti se pa sprašuješ zakaj ti šteka.

gruntfürmich ::

ne, imam več diskov not in virtual dub ni bil neposredno v stiku z diskom, na katerem je C (sistem). drugače pa sem tudi ugotovil, da mi morda rama primanjkuje, ker mi ga ostane na voljo ko konvertam samo 100M. tko da še rame dokupim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mih@@ ::

Koliko RAMa pa imaš? Na 2 GB se meni zdi VirtualDub dobro odziven oz. precej bolje kot preostali softver za video-editing... Resda ga pa na kakšnih 512 Mb nisem nikoli poganjal (si znam pa predstavljat, da bi znalo bit mazohistično...)

gruntfürmich ::

imel sem ga 1G, od dons pa ga imam 2 G, tako da pričakujem drastično izboljšanje odzivnosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

prljavac ::

Zgodilo se mi je nekaj neverjetnega. Kupil sem v jae-tu comp. po komponentah in bi priporočal vsem naj ne kupujejo komponent v jae čurnučah pri eni trgovki, ki nima pojma o računalništvu in res ne vem kako je ona prišla tam. Kot prvo mi je dala narobn procesor, ki ga matična sploh ne podpira in rame ki tudi niso bili pravi. Za nameček mi še na servisu niso hoteli upoštevat reklamacije in so mi za zamenjavo zračunali 30€ (izgovor kao da smo poškodoval matično, kar seveda ni res). Pa še slabši procesor sem dobil. Skratka katastrofa.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

energetik ::

Če si prou zapomnu, zaenkrat ni veliko preogramov in iger, ki bi izkoriščali obe jedri naenkrat.
Kakšen prednosti ima torej še DC razen multitaskinga pred enojedrnim? Seveda glede na razliko v ceni. Recimo da ne poganjam hkrati več požrešnih programov in poganjam v glavnem igre, ki ne izkoriščajo obeh jeder. Kakšna je potem primerjava med kakšnim P4 za 100€ in 2x dražjim C2D, ali se splača? Dobr, se mi zdi da med eno in dvojedrnimi Athloni ni take cenovne razlike, to že razumem da se pol splača. Ampak Intel...
A mi lohk kdo razloži, kakšna razlika je, če igram Flight Simulator recimo na P4 3,4GHz al pa recimo C2D 6400?

PS: kaj pravite na tole akcijo: http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=2380024120

jest10 ::

Če nisi zahteven uporabnik, je ta kombinacija na linku super. 2x2000MHz Sempron na hitro rečeno. Malenkost počasneje od čistokrvnega X2 3800+

Tugo ::

energetik: tista akcija je neumna. pogledam tvoj link in vidim spodaj 2 linka do MB in CPUja... vsako posebej je 10€ ceneje kot v kompletu :D

lp, T.

energetik ::

Hudo fora, sploh nism vidu! :D

energetik ::

V bistvu me zanima razlika v hitrosti med Athlonom 64 4000+ in 1 jedrom Athlona 64 3800+ X2. Ceni sta skoraj identični, zato pa me zanima kako bi se eden in drug odrezala pri kakšnemu špilu, ki ne uporablja obeh jeder. Se X2 splača v tem primeru?
Lp

gruntfürmich ::

ravno zato pa nabavi X2 5200+ ali več, da ne bi prišlo do problemov v stilu: imam prešvoh oba jedra (X2 3800), če mi kuri igra eno jedro; al pa: ne morem dveh cpu-jevsko požrešnih stvari delat naenkrat, ker nimam 2 jeder (4000). štekaš?
X2 5200+ je zelo ugoden!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
6 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727955 (6849) H3ro1n
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254336 (29794) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866621 (4673) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413280 (8557) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815590 (4093) PrimozR

Več podobnih tem