» »

Dual Core AMD/Intel

Dual Core AMD/Intel

««
5 / 22
»»

zverinca ::

no, hvala za vse, fantje!
pa se kdaj:D

mzidy ::

Se splača kupit X2 3800+?
Nekam poceni se mi zdijo (52kSIT), zdej odvisno koliko bo potrebno čakati, da se novi Conroe pocenijo je vprašanje časa, sam a se splača počakat?

itak37 ::

Pocakaj se 2 tedna, ob izidu conroe-v se bodo cene X2 prepovovile (X2 3800 bo okrog 40.000). Conroe-ev pa verjetno ne bodo mogli dovolj izdelat, da bi zadostili povprasevanje, cene se bodo kvecjemu povisale na zacetku prodaje.

Primoz78 ::

Mislim, da se pri nas ne bodo tako hitro prepolovile...in vprasanje ce se bodo res prepolovile...nimajo pa vsi dnarja, za menjat kompet sistem...ker ce gres iz A64 na Intel platformo mores menjat tudi plato pa ram...pol se lahko vprasas ce se ti splaca menjava...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

MEDENA ::

OMG 8-O



Od jutri naprej X2 3800+ za 150$, recimo 40k pr nam enkrat avgusta-septembra :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

mandarin ::

WOHOOOOOOOOO!!!!!!
cene amdjeu x2 so sle dol! (tudi v sloveniji):))
AMD ATHLON 64 X2 3800+ je 38k
KLIK

js sm ze narocu AMD 64 X2 4200+ za 47k:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mandarin ()

bond007 ::

Res super cena ja, praktično pol cenej kot prej. Edini problem tukaj je lahko intel. Namreč pod 50k se bo dalo dobiti tudi najšikejšega dual core conroe, ki je hitrejši (na stock hitrosti), se bolje navija, manj greje,... Je pa res, da je potrebno gledati tudi cene plat, ki so za AMD cenejše. Težka odločitev torej:\

igor0203 ::

mandarin, a pa si naroču taprav procesor? Da nisi naroču AM2 procesor, plato maš pa za s939. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

mandarin ::

igor0203: pa valda sm narocu za soket 939... tak noob pa ze spet nisem :))

igor0203 ::

No sej nisem mislil da si noob, samo v naglici se marsikaj spregleda. ;)

TribesMan ::

Jest osebno zdele ne bi sel menjat na core 2... preveč stroškov (v primeru da maš S939 A64).
Za Core 2 moraš menjat plato, cpu, ram... kar je dejansko cel comp. Vsaj jest bom zdejle samo prodal A64 in šel na X2. Dovolj dobro zame.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Mr.B ::

A ni nekaj na temo HDCP ak HD** potrebuješ tudi cripto ključ na plati, ker mora komunikacija na PCI e vodilu biti kodirana ? Potem s straimi platami ne bo nič...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sthep ::

a mate kšn link o primerjavi X2 3800+ al pa4200+ z intlovim dvojedrovniki??

kuglvinkl ::

To naj bil dober joke? MIslim, tri tedne je govora samo še o tem...

BaRtMaN ::

Mogoče je mislil na primerjavo s Pentiumi D, ki so se ravno pocenili.

Shark-357 ::

Iz svojih testov ti povem da Intelova serija D ni pol k*** vredna ...
DFI Expert ,x2 3800+ @2800mhz ,7900GT@730/1000mhz 3DMark05 12500pik
Asus P5WDH Deluxe ,Intel D930@4430mhz,7900GT 735/1030mhz 3DMark05 11300pik...:\

Tako da če že razmišljaš o intelovem DC procu potem nabavi allendale e6300/e6400 ...

Zgodovina sprememb…

sthep ::

no res sm se mal nerodno izrazu, ampak shark mi je odgovoril ravno to kar sem hotu:))

gruntfürmich ::

sorry, sem prebral celo temo pa še vedno ne vem. zanima me, kako je z dvojedernostjo z navadnimi programi in igrami: use programe in recimo kompresiranje videa al pa mulo lahko dam na en procesor, igro pa na drugega, pa da so to navadni programi, neprilagojeni za dvojedernost. al pa če je igra al pa program prilagojen na dvoj., potem če je na obeh jedrijh, dela pač hitreje? pa prava mora biti samo plata al so prave use am2 in 939 za X2? pa še to: windovsi so ok navadni xp pro al so posebni za dvoj.? prosim za odgovore, ker se odločam za nov komp in me to zanima. thx unaprej!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jan987 ::

Windowsi so ok navadi. prav tako so vse plate na MA2 prilagojene na x2 procesorje, za 939 pa je pšri starejših potrebno nadgraditi bios.

Pri uporabi je pa tako:

Če recimo igra ne podpira dvojedrnika, lahko daš antivirus messenger ipd. skratka vse kar ti dela v ozadju na eno jedro, drugo jedro pa je povsem rezervirano za igro.

Če pa igra podpira dvojedrnika, pa igra iskorišča obe jedri, torej bo delala kar dosti boljše kot na enojedrniku.

gruntfürmich ::

ktiro plato priporočaš za X2? AM2 ali 939? (pa ne zato ker je ena nova druga pa stara)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jan987 ::

ja AM2 boš lahko nadgradil na štirijedrne procesorje. Glede hitrosti in cene pa sta isti, tako da vzemi AM2.

coti ::

@zverinca & ostali nevedni

Dual core = dvojedrni procesor AMD
Core duo = dvojedrni procesor Intel
Core 2 duo = druga generacija dvojedrnih procesorjev Intel (bolj zmogljivi, manj gretja...)8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coti ()

BaRtMaN ::

To je precej za lase privlečeno.

Dual core je splošen angleški izraz za dvojedrni procesor. AMD trži svoje dvojedrnike pod imenom AMD Athlon64 X2. Intlovi prvi dvojedrniki so Pentium D, nato Core Duo in sedaj še Core 2 Duo.

globoko grlo ::

in core duo so zdej price/performanse ok, al ne

Jan987 ::

Price/performanse so sedaj x2 3800+.

ker če gledaš najcenejši core 2 duo je 50k + solidna plata 40k je 90k8-O

najcenejši x2 38k + 15k solidna plata je 53k, kar je skoraj pol cenej.

TribesMan ::

Solidna plata za A64 ima zlo podobno ceno kot solidna plata za Conroe. Problem pri Conroeu je edino to da trenutno še ni izbire poceni plat. Mislim da je trenutno na voljo samo nekaj od Asrocka.

Da je pa solidna plata za A64 15k je pa buča. Spodobna stane nekje 25k... solidna čez 30.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bond007 ::

+ če že vzameš ceno 38k za x2 3800+, vzemi še 46k (in ne 50k) za e6300 ( klik)

jest10 ::

Na tvojem linku stane 52.950

Jan987 ::

jah z asrockovo plato se pri amd-ju kar da navijat pa stane 15k pa tud nevem da bi kej crkavale, tko da...

bond007 ::

so zgleda spremenil ceno klik

muzičar ::

@jani123 pa ti jaz povem da imajo še vedno Asrock logo gor in temu primerno te je*ejo u glavo. IDE+Sata večinomakrat ne dela, dva optična pogona na istem IDE kablu tudi ne, kdaj pa kdaj pade frekvenca ramov itd. pač še vedno loterija. Tako da če govorimo o solidnih (solid) platah to Asrock žal ni. Je pa res da so solidne plate od 30k naprej ne od 40k naprej kot pri Conroe. Oz. je K9N Neo že kar solidna plata za AM2.

Jan987 ::

imaš izkušnje prav z to plato? Sej ne rečem da ni bila nobena asrocka zanič (bilo jih je velik zanič) ampak če se naredil eno dobro zdej za vredu ceno pa ne bidm razloga da je nebi kupu če jo rabš.

muzičar ::

2 meseca testiranja bi rekel da je izkušnja ja. Je tudi tema tu na st-ju kjer nekdo opisuje problem Sata +IDE itd.

Za nezahtevnega uporabnika je pa seveda super plata.

mmicro ::

Imam eno vprašanje, kateri procesor je najboljše kupiti za prenosnika, pentium m, ali core duo, ali AMD turion 64?

BaRtMaN ::

Meni je pri prenosniku najbolj pomembna avtonomija baterije in čimmanjše gretje, šele nato me zanima zmogljivost. Oboje se lahko doseže s procesorjem, ki ima najmanjšo porabo električne energije.

Kateri izmed naštetih to je na pamet ne vem, bi pa takega vsekakor vzel.

Zheegec ::

Najmanjšo porabo bi imel najbrž kar Pentium M ULV, sledijo pa Pentium M, Turion64 MT, Core Duo, Turion64 ML, Turion64 x2... kakšen bi bil točen vrsti red ne vem, imata pa najbrž Turion64 ML pa x2 IMHO majčkeno večjo porabo kot Pentium M ali Core Duo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vlady ::

Mislm da če maš dvojerdnik ne dela tak, da maš en probgram na enem jedru, drugega pa na drugem. Ampak se vse niti "razporedijo" med oba jedra in oba hkrati delata. Saj pri meni tako vidim, pa imam 4200+ X2. Je pa res, da če ena nit zavzame celo jedro, je eno jedro obremenjeno na full drugo pa hvata krivine vmes. Da bi bila pa kaka velika pohitritev pa ne vidim. Ne pri kake stiskanju (rar) ne kje drugje. Men se zdi, da dela podobno kot enojedrnik. :\

Aja pa Intel Pentium M za prenosnike je jajc, saj kar se tiče hitrosti. V prenosniku mam 1,7GB M, pa dela ko stara jajca 500MHz. ;(( Pa mam 1GB RAM-a.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

Goldee ::

Ja Pentium M ma enkrat frekvenco 600MHz (low) drugič pa polno (max) frekvenco. Odvisno kako maš nastavljeno... predvidevam pa, da to itak že veš ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jest10 ::

Vlady: Program ki ne podpira delovanja na dveh jedrih, bo deloval enako hitro kot na enojederniku. Res da tudi pri takih programih winsi malo razporedijo delo med jedri, samo več kot 50% izkoriščenost ne boš dobil. Zato pa lahko komot laufaš 2 programa hkrati s polno hitrostjo:D

Vlady ::

O ja, so programi, ki izkoriščajo dva jedra. To so predvsem Java programi, ker kot sem že omenil, sem malo gledal statistike proca in zgleda, kot da vse thread-e OS razporedi med oba jedra. Se prav, če je večnitni program, lahko laufa na obeh jedrih, drugače pa samo na enem. Sem pa že obremenil proc na 100%. >:D Sam tud, ko sem imel prej 2600+ enojedrnik in sedaj 4200+ dvojedrnik ne opazim večje razlike v hitrosti. V bistvu je bil prejnšji na realni frekvenci 2075MHz, sedajšnji pa je na 2221MHz. Torej malo več kot 100MHz samo realne razlike v frekvencah in me ne čudi, da ni opazne razlike. Sm ugotovu, da tale AMD mal nateguje s svojimi produkti. Zdej me samo zanima, če so Intelovi proci opazno hitrejši od AMD-jevih, glede na to, da imajo višje realne frekvence. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

igor0203 ::

Kupi pa boš videl, kako te bo Intel nategnil z njihovo 8xx in 9xx serijo. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

globoko grlo ::

men tole ni jasn, XPji naj bi vendar podpirali 2 proca in bi človk pričakoval, da program vidi 2 proca kot en sam in dela pač hitreje, ampak zgleda, da to ni tko

Zheegec ::

Vlady - frekvence so tako - če imaš vozilo X in vozilo Y, poznaš pa samo en podatek (max. število obratov motorja, moč motorja,...), ne veš katero vozilo gre lahko hitreje oziroma ima lahko večje pospeške.

Core 2 Duo z lahkoto povozijo Pentium 4 ter Pentium D, pa imajo nižje frekvence, isto velja za AMD Athlon64/x2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Celeborn ::

globoko grlo: dodaten procesor ti enega samega programa ne more pohitreti, če ni posebno pisan za dvojedrnike. Program, ki ni pisan dvojedrno, se izvaja zaporedno: dobi ukaz, ga izvede, dobi nov ukaz... Ponavadi je za izvedbo drugega ukaza potreben rezultat prvega ukaza, tako da OS ne more pač poslati enega ukaza enemu jedru, drugega pa drugemu. Pač ne gre. Programi pisani za dvojedne procesorje pa se izvajajo paralelno, in sami določajo, kateri ukazi grejo kateremu jedru, in zato delujejo hitreje, ker se hkrati izvajata dva ukaza. Ne dvakrat hitreje, ker je treba še vedno čakati na kakšen rezultat operacije, je pa hitreje.

Je pa seveda viden pospešek, ko se izvaja več aplikacij na enkrat. Takrat se nekaj aplikacij izvaja na enem jedru, nekaj pa na drugem in se hkrati izvajata dva ukaza različnih aplikacij.

Aja, to je samo približno opisano, ne jemat čist dobesedno.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Vlady ::

@ALIEn3001 ja to štekam, samo prej sem imel enojedrnik 2600+, zdej imam dvojedrnik 4200+, pa ne opazim večje razlike v hitrosti. Včasih ko sm kupu nov proc sm takoj opazu, kako je kompjuter začel bolj šibat, zdej pa tega ni opazt. Edino kar opazim je občutno hitrejša grafika. Lahko pa tud, da winsi pač ne morejo delat hitrej, kako lahko recimo delajo na 2600+ proc-u.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

OChack ::

če si mev na 2600+ winXP na athlonu64 pa vista potem res ne bo razlike ekr so vista še 1x bl požrešni
itak s epozan sam v igrcah in pa rendranju slik. jst sm iz durona na 2G navitga šov na semprona 2.3G navit in tud ni razlike, špile mogoče bol delajo pa pretvorba mp3/ video ostalo pa ni opazt
Int€l inside, IDIOT Outside

Zheegec ::

Jah 2600+ na 3 leta starem OS je walda več kot preveč, tako da razlike v Winsih res ne more biti če ne delaš kaj bolj zahtevnega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OChack ::

problem ej u tem da ti ful rama požre vista, in tle je pol ta haklc zakaj tok počas dela, vsaj 2Giga rama za spodobno hitro delovanje rabš, tisti ki majo 1Giga al ap 512 to je nekak minimum kokr sm sprobov. sam useen azdeva ni tok hitra kot win xp tko da raj uživam v XPjih z 2g rama in tem procom ki ga mam, od viste itak ni koristi razn problemov.
Int€l inside, IDIOT Outside

Vlady ::

Pa sej winsi niso tak kot igrca, kjer naj bi na vsakem procu enako hitro laufalo. Ko sm šu iz 1800+ na 2600+ je bilo malo opazne pohitritve, tore bi moralo bit iz 2600+ na 4200+ tud nekaj opaznega. :\ Vsaj za odtenek mogoče?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zheegec ::

Igra na vsakem procu enako hitro dela? Razlike so ogromne, primerjaj Celerona 1.8GHz pa Core 2 Duo 2.13GHz >:D

Jah Winsi optimalno delajo na procesorju, ki je bil ob izidu Windows XP nekje high-end.
To kar je več pa bo vse enako delalo če je dovolj RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727925 (6819) H3ro1n
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254285 (29743) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866613 (4665) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413252 (8529) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815579 (4082) PrimozR

Več podobnih tem