» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
22 / 23
»»

roko11111 ::

A se najde kje kak seznam al kaj podobnga da se vidi katera mesta so predvidena za RUNE optiko v letu 2024?

xseki ::

Točen seznam trenutno ne obstaja. Lahko pa jih vprašaš (email, facebook) za specifičen kraj/občino in ti bodo odgovorili.

V zadnjem času je bolj malo novic glede projekta RUNE.

roko11111 ::

Ja so mi včeraj odgovoril na facebooku:

Pozdravljeni. Projekt, v katerega je vključena tudi občina Hrastnik, se bo začel v začetku leta 2024. Takrat bodo tudi vsi naslovi, predvideni za izvedbo, vneseni v aplikacijo na spletni strani in boste lahko preverili ali je tudi vaš naslov vključen v projekt. Tako da predlagamo, da v aplikaciji večkrat preverite stanje na vašem naslovu. Hvala za razumevanje in lep pozdrav, ekipa RUNE

xseki ::

Dobra novica. Pozanimaj se še, kje bodo postavili Rune centralo (beli kontajner). Če bo nekje v bližini tebe, potem boš hitro prišel do optike. V nasprotnem primeru pa se lahko stvar zavleče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

roko11111 ::

In kako lahk zvem kje bojo postavli tak bel kontejner?

xseki ::

Vprašaš jih na FB/Email.

Možno je tudi, da centrala že stoji ampak v drugi občini. Na našo centralo sta na primer priklopljeni še dve sosednji občini. Mi že imamo optiko, ostali bodo se še malo načakali.

Prospekt ::

Prospekt je izjavil:

Prospekt je izjavil:

V občini blizu Polzele smo imeli prvo predstavitev Rune nakar je v dveh tednih bager že kopal.
Potegnili so samo kanal pod zemljo do vsake hiše, ki se je prijavila. Plačali nismo še nič.
So pa hiše precej na hribu in včasih tudi 100m 200m narazen tako da res ne moremo reči, da nas kdo hoče kaj nategnit, ker to bi bilo ohoho drago za posamezne naslove.

Sedaj bomo pa videli koliko časa potrebujejo, da vpihnejo optiko in montirajo omarico na fasado...

Optika že pri hiši, v prihodnjih dneh tudi omarica.

Zelene lučke na opremi, T-2 še nič ne ve da bi kej blo. Kao enkrat do konca leta. Nek GVO kombij se je vozil po hribu zadnji teden. Sej bi blo čudno, če bi blo v 2 mesecih. :-D

tico ::

Pri nas isto. Lučke na opremi, Telekom pravi, da lahko priklopijo, T-2 ne ve ali je že možen priklop.
Drugače sama zemeljska dela, vpihovanje in priklop je šlo pa hitro.
Lokacija okolica Gornje Radgone.

Toiletman ::

Imam eno vprašanje :)

Na vikendu na Goričkem mi je podjetje RUNE zgradilo optični priključek. Sedaj moram izbrati operaterja. Ker imam že na svojem stalnem naslovu Telemach bi sedaj moral ponovno izbrati telemach. Verjetno mi ne bodo nudili nobenega popusta zaradi tega? Moral bi spet vzeti paket trojček za dodatnih 43€ na mesec. Razmišljam da bi zaradi tega izbral A1 z paketom Internet (brez televizije itd) --> https://www.a1.si/a1-fix-net. Tak paket stane 17.99€ prvo leto, potem pa 28.99€/mesec. Plus tega si RUNE dodatno še zaračuna 5€, tako da paket na koncu pride okrog 28.99€+5€ = 33.99€/mesec. Eon tv pa bi si potem samo inštaliral na smart tv. A je še kakšna boljša opcija?

 a1 net fix

a1 net fix

markasaso12 ::

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Bilo bi dobro, da se čim več podeželja pokrije z optiko.

kajnepoves ::

Pa kaj ti iz Rune še sploh kje kaj delajo? Na spletu nič ne objavijo, vse mrtvo!

markasaso12 ::

Meni so odgovorili iz Rune https://yourimageshare.com/ib/ElKkGwuFgs

d4vid ::

Pri nas (Zagorje ob Savi) so trenutno kar aktivni. Jaz čakam, da mi vpihnejo optiko v cev do hiše.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

roko11111 ::

d4vid je izjavil:

Pri nas (Zagorje ob Savi) so trenutno kar aktivni. Jaz čakam, da mi vpihnejo optiko v cev do hiše.


Maš mogoče kako informacijo če bojo res v začetki naslednga leta tud v Hrastniku začel mal počas migat?:)

d4vid ::

Pri nas počas zaključujejo, kam gredo pa naprej pa ne vem. So pa podizvajalci - Pirnat. Bom povprašal, če jih ulovim, ko me bodo priklapljali. Ravno danes sem poslal pogodbo.

A kabelske - telemach pa nimaš?
Jaz mam 10/1 adsl na a1, dela vsak dan počasneje... včasih kar hotspot vžgem, ko popizdim :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

roko11111 ::

No če slučajno lahk mal vprašaj glede Hrastnika:D

Pa mamo Telekom že dolg, sm jih zadnič spt po dolgem cajti klical in pravjo da ni nč v plani, da bi optiko zrihtal. Lahk gledamo 2 TVja istočasno, ampak en je lahk v HD, drug pa more že SD bit, ne potegne niti 2x HD istočasno8-O

markasaso12 ::

V mojem kraju bi naj začeli z izgradnjo optičnega omrežja prihodnje leto Marca tako mi je rekel moj kolega kateri dela na občini v Mariboru ??

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Na velenjskem podeželju do konca leta 1000 novih uporabnikov hitrega interneta
Na velenjskem podeželju bo do konca leta na omrežje, ki nastaja v okviru zasebnega projekta Rune, na hitri širokopasovni internet priklopljenih približno 1000 uporabnikov.

https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/pr...

Prospekt ::

Priklopljen približno v 3 mesecih odkar je bil na vasi sestanek, da bodo kmalu začeli kopati.

Hitrost taka kot imam zakupljeno pri t-2.

Machete ::

Kako kje in komu je treba težit za optično omrežje?
Imam selo levo in desno z optiko, vmes smo brez, imamo kabelsko, ki sicer dela tipi topi, ni pa optika.
Občina, Rune, ponudniki, Rastodor, Tina Gaber? Klikam te obrazce 'za povpraševanje' že leta, brez haska seveda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

celje ::

Se bos se naklikal. Pri meni dobesedno cez cesto optika, levo in desno kakih sto metrov prec optika, rune kopali cca 200 metrov prec..,,, na nasi strani bajte pa na bakru. Pa nismo sredi neke hoste (ali pa ocitno smo?).

Dtrader ::

V neko hribovje med zidanice so polagali optiko. Ampak ne eno, dva voda na enkrat in to ob cesti na vsako stran. Telekom in Rune. Tako da imam pri zidanici dva voda, tam kjer živim sem pa brez. Pa sej človek ne more verjet, kaj se s tem sranjem dogaja. Pa vprašajmo se, če nam to stekleno vlakno zares toliko pomeni... Ne vem, no, svoj trud sem raje usmeril v nakup parcel in kmetijskih zemljišč. Oni pa naj EU sredstva kradejo naprej...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

starfotr ::

Tam kjer dela rune, telekom z vso ihto naredi omrežje. Hitro, da jih prehiti. Pač zavedat se je treba, da je zaradi rune več omrežja od TS, kot bi ga bilo. In to je dobro.

celje ::

Dtrader je izjavil:

V neko hribovje med zidanice so polagali optiko. Ampak ne eno, dva voda na enkrat in to ob cesti na vsako stran. Telekom in Rune. Tako da imam pri zidanici dva voda, tam kjer živim sem pa brez. Pa sej človek ne more verjet, kaj se s tem sranjem dogaja. Pa vprašajmo se, če nam to stekleno vlakno zares toliko pomeni... Ne vem, no, svoj trud sem raje usmeril v nakup parcel in kmetijskih zemljišč. Oni pa naj EU sredstva kradejo naprej...



da nismo sosedi? :))

na vikend hisi optika od rune omrezja, doma pa baker

Dtrader ::

Nisva soseda, doma še bakra nimam. Sicer sem z dolenjske, kjer je baker vreden zlata :)
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

starfotr ::

Že večkrat so ukradli cel kolut optike. In ga potem odvrgli nekje, ker ni bil baker. To je velika prednost optike - da je poceni.

xseki ::

Kako napreduje projekt Rune v vaših krajih?

BorutK-73 ::

Trenutno razkopavajo v Veliki Pirešici, napeljali so že vse na Ponikvi pri Žalcu do Arnač (šentilj pri velenju).

roko11111 ::

xseki je izjavil:

Kako napreduje projekt Rune v vaših krajih?


Js upam da se bo začel kej premikat tuki v Hrastniku pr ns pu novem leti počas...

Izvijač ::

če bodo ljudje pustili kopati bo hitro šlo,drugače se pa zalomi.

TheAmunraaa ::

Sosedi so dobili optiko že oktobra. Naš zaselek ki pa je na drugi strani regionalne ceste pa čaka na dovoljenje za preboj pod cesto. Občina pravi, da država tukaj močno zavira potek, saj morajo za preboj regionalne ceste dobiti izvajalca, ki ima koncesijo od države. Spet ta naša glupa birokracija. RUNE pravi da bi naj preboj naredili nekje med februarjem in aprilom 2024.

kajnepoves ::

TheAmunraaa je izjavil:

Sosedi so dobili optiko že oktobra. Naš zaselek ki pa je na drugi strani regionalne ceste pa čaka na dovoljenje za preboj pod cesto. Občina pravi, da država tukaj močno zavira potek, saj morajo za preboj regionalne ceste dobiti izvajalca, ki ima koncesijo od države. Spet ta naša glupa birokracija. RUNE pravi da bi naj preboj naredili nekje med februarjem in aprilom 2024.


To se zgovarjajo drug na drugega. Zavedat se mormo, da je pri nas balkan, da se malo dela in veliko krade! Če jim je do dela delajo, če ne iščejo ovinke! Da birokracije raje ne omenjam!
Me le zanima če bodo začeli pri nas v drugi polovici leta 2024? Koliko bo le še tu zapletov ...

MrStein ::

Pri znancih je (rune) kabel v zemlji že več let, o internetu pa ne sluha ne duha. Je na srečo telemach s kabelsko.
Govorim o celem naselju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xseki ::

V rogašovski občini bodo začeli graditi optično omrežje Rune
Gradnja bo stekla 15. januarja.
Iz Občine Rogašovci sporočajo, da bo 15. januarja stekla gradnja optičnega omrežja Rune. Pridobivati se bodo začele služnosti za posege na zasebna zemljišča in sklepati pogodbe za priključek Rune. Že sedaj imajo vsi zainteresirani možnost, da na spletni strani Rune priključek naročijo in zanj sklenejo elektronsko pogodbo.

Kot so še sporočili iz rogašovske občine, bodo občani o natančnejših terminih izvedbe del na določenem območju sproti obveščeni.
> https://vestnik.svet24.si/clanek/aktual...

Rune pridno gradi svoje omrežje.

d4vid ::

Danes pri meni priključili ONT, čakam sedaj da se povezava vzpostavi. Lokacija Podkum, Zagorje ob Savi.

Also, ma kdo info, katere modeme A1 daje na rune omrežje? Trenutno mam na ADSLu fritzboxa 7590 in moram rečt da je modem top in ne bi menjal, ker sem se kar malo razvadil.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

roko11111 ::

Dej mal vpraši kdaj mislijo kaj v okolici Hrastnika delat:D

d4vid ::

d4vid je izjavil:

Danes pri meni priključili ONT, čakam sedaj da se povezava vzpostavi. Lokacija Podkum, Zagorje ob Savi.

Also, ma kdo info, katere modeme A1 daje na rune omrežje? Trenutno mam na ADSLu fritzboxa 7590 in moram rečt da je modem top in ne bi menjal, ker sem se kar malo razvadil.


UPDATE: Danes se je ONT povezal. Prejel na mail obvestilo, da imam 14 dni časa za pogodbo s operaterjem (da plača priklop), zato sem takoj pisal na FB A1. Jih moram enkrat za spremembo pohvalit, so bili hitri in odzivni, v 15 min sem imel vse digitalno podpisano. Sedaj samo čakam na priklop.

Za hrastnik žal nimam info, so mi ušli prehitro. Pa tud vprašanje če bi vedeli, ker so sami podizvajalci. Pr nas se je vleklo ene 2 leti preden se je dejansko začelo kej delat, do pred ni blo nič. Potem se je pa začel premikat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Dtrader ::

Ne podizvajalci, ampak pod-pod-podizvajalci. Toliko vsi zabiti, da ne vedo tudi za koga delajo; Rune, Telekom?
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

d4vid ::

Spet jaz :))
Danes so me priklopili na A1.
Hitrosti blizu obljubljenih (500/100). Upam da tko ostane.
 RUNE hitrost

RUNE hitrost

Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tribal ::

Pa ne A1, kje najdete od vseh najslabše :D

d4vid ::

Kje drugje dobim za 50€, brez vezave, 500/100 povezavo, 2 TVja in ogled nazaj?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

xgeorgex ::

d4vid je izjavil:

Kje drugje dobim za 50EUR, brez vezave, 500/100 povezavo, 2 TVja in ogled nazaj?


T2 - vezava 2 leti, 1000/200 povezava, 3 TVji + 3xTV2GO, MAX shema, ogled nazaj, mobilna številka za 55EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xgeorgex ()

starfotr ::

Seveda si "pozabil" napisat, da po preteku 2 let bo pa plačeval bistveno več, kot do sedaj. In tudi, če pogledaš, so 10 % dražji klub akcijski ceni z vezavo.

xgeorgex ::

Po preteku 2h let gre lahko k drugemu ponudniku, sej se ne bo poročil s T2. Res je 10% dražji, nisi pa poudaril da ima x2 hitrost, TV več in mobilno številko.

starfotr ::

Mobilna T2 je katastrofa. Hitrejšega interneta ne rabi, 3x TV mogoče tudi ne. Zakaj bi si človek delal delo, če lahko izbere in uživa? In po 2 letih T2 bo izbral kaj? A1?

d4vid ::

Mobilne številke ne rabim, sploh pa ne od T2 ali telemacha. A1 (HOT) mi doma vleče 5G, telemach pa po večini roama na telekomu. Predvidevam, da T2 ni nič boljši.
Za "popuste" pa ne mislim menjavat ponudnika na 2 leti.
500/100 mi je pa tud vrh glave. Ne rabim več, že 100 downloada bi mi bilo dost.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

xgeorgex ::

Omenil sem primerljiv paket s podobno ceno. Kaj ti rabiš jaz res ne vem.

mirčh ::

Meni so do vikenda pripeljali optiko (namestili vtičnico in priklopili eno škatlico). Sedaj moram izbrati ponudnika.
Potrebujem samo internetni dostop, brez TV-ja. Zanima me, pri katerem operaterju je najcenejši paket, ki vsebuje samo internet?
V pogodbi piše, da moram v roku 90 dni skleniti naročninoz enim od ponudnikov, drugače pa plačati kazen v višini 250€.
Nikjer pa ne piše, kako dolgo moraš imeti sklenjeno naročnino.
Ali kdo ve, če bi lahko sklenil naročnino brez vezave, in potem naročnino prekinil jeseni. Ali bi moral plačati kazen 250€?

hojnikb ::

A1?
#brezpodpisa
««
22 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE network in gradnja optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
72304 (227) markasaso12
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133835 (2299) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336151 (2062) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295576 (3538) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344892 (2398) w0mbat

Več podobnih tem