» »

World Of Warcraft

World Of Warcraft

««
23 / 31
»»

Mato989 ::

Čeprav govorit o težavnosti v WoWu, medtem ko so tisti čas bili zunaj špili kot je bil Evergrind, je itak brezveze

yoco ::

Prilezu sem do lvl 85. V LFG se mi je odklenilo "Scenarios" in pa Raids. Mi lahko nekdo pove kaj točno so ti scenariji? Pa piše mi, da moram imet povprečen iLvl 375. Moj je 290. Kako naj ga dvignem? Delam naprej temnice?

St235 ::

ilevel dvigneš z boljšim gearom, boljši gear pride z višjimi leveli in težjimi instancami.

Scenarios so boji v katerih izbereš vlogo (dps, tank, healer) in potem skupaj z NPCji čistiš valove nasprotnikov. Ti nasprotniki imajo specifične skile, ki zahtevajo, da uporabljaš posamezne sposobnosti. Recimo kot tank boš moral pravilno uporabljat interupte, charge in active mitigation. Fora je v tem,da ti na nek način pokaže kako zgleda end game content in te prisili, da razmišljaš. Do levela 85 si namreč v katerikoli vlogi lahko prišel tako da si mlatil po tipkah.

yoco ::

Se pravi naj samo naprej delam temnice dokler pač ne začne dropat boljši gear?

DeeJay ::

Prit do lvl 100 pol pa začni raidat in ostale zadeve špilat, prej nima smisla.

nokkj ::

Scenarij je kao dungeon, samo da so samo tri igralci, vsaj na lvl 85 in 90. Ni nujno, da je zraven tank ali healer, pričakovano je, da skupina preživi, tudi če so 3 dpsji (ali se morajo sami malo pozdraviti, ali pa kar piše zgoraj, interrupti itd...)

Večji Ilevel je od boljšega geara, verjetno herojske instance Zul'Aman in Zul'Gurub na 85, če se prav spomnim.

Ta glavni scenariji so na level 90, level 85 je samo hordin napad na Theramore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

yoco ::

Eno vprašanje. Če bi rad prenesel char iz enega na drugi server, a je to plačljivo?

IcyFox ::

yoco je izjavil:

Eno vprašanje. Če bi rad prenesel char iz enega na drugi server, a je to plačljivo?

da
https://us.battle.net/shop/en/product/w...

yoco ::

lol, 20€ 8-O

Blizzard k da ma F2P igro! :|

Drgač pa hvala za odgovor! ;)

shadeX ::

Nasledn mesc k pride Legion, bo free transfer iz določenih serverje (overpopulated) na določene serverje (underpopulated).

yoco ::

S pomočjo invazij sem prišel do lvl 100 :D Odpru sem vse cheste ki sem jih imel. Dobil dva Warforged geara. Kaj naj zj ostalimi? Jih enostavno prodam?

Timmah ::

ja prodaj, drugega ne moreš ker so soulbound, edino če si enchanter jih lahko DE če ti nuca material
donde esta francesca

SimplyMiha ::

DDOS:
We continue to actively monitor an ongoing DDOS attack against network providers, affecting latency/connections to our games. #BlizzCS

https://twitter.com/BlizzardCSEU_EN/sta...

Pa ravno ko sem postal motiviran za igranje... Hja, nič, pa drugič.

Timmah ::

SimplyMiha je izjavil:

DDOS:
We continue to actively monitor an ongoing DDOS attack against network providers, affecting latency/connections to our games. #BlizzCS

https://twitter.com/BlizzardCSEU_EN/sta...

Pa ravno ko sem postal motiviran za igranje... Hja, nič, pa drugič.


Ni tako hudo kot se sliši. Meni normalno deluje pa je to obvestilo že 3 tedne.
donde esta francesca

yoco ::

Meni tudi v redu dela!

Vedno pozabim vprašat. Kaj je fora Garrisona? A je to samo za Draenor al bo tudi v Legion?

Timmah ::

fora Garrisona je bila da si imel vse tam, od rudnika do bankirjev, nekateri daily-ji, skratka ni se ti bilo treba premaktnit ven. V Legion ne boš rabil, tam bo class halls. lahko probaš garrison ampak sedaj je škoda cajta razen če potrebuješ kaj od tam.
donde esta francesca

yoco ::

Ok, sam da vem! :D
A mejbi kdo ve, če se bo dalo v Legionu že po defaultu letet? Ker nekdo mi je rekel, da v Draeneru ne moreš letet dokler ne nardiš en kup ačivmentov! :|

Timmah ::

Ne letenja ne bo, verjetno do prvega patcha 7.1, nisem pa še zasledil kako ga bo mogoče dobit. Tole z achievementi mi ni blo po godu in ga za Draenor nimam, sploh pa ne tisti achievement z daily-ji. Lahko malo pobrskaš po battlenet forumu kako bo z letenjem, ampak kod pravim, sem ziher da ga do prvega patcha ne bo.
donde esta francesca

nokkj ::

Garrison je samo za Draenor. Ostane še sicer naprej, verjetno bo kar nekaj ljudi še vedno počelo kakšne stvari tam (bage ipd...). Prepatch je spremenil samo to, da več ne dobivaš golda iz nobenih virov v Garrisonu (misije, armor tokeni) - čeprav ena gold misija je pa še vedno ostala :)

V bistvu se mi zdi, da je bila ideja igralcem dati neko stalno bazo, ki jo ves čas nadgrajujejo, nekako v stilu prvih RTS Warcraftov (pa logging so tudi načrtovali že ob izzidu Wow). V bistvu je v garrisonu večina tega, kar lahko počneš v WoWu (razen raidanja) - nabiranje crafting materialov, leveliranje poklicev (od 1 dalje), pet battle, redni dnevni/tedenski questi v raznih zgradbah in tudi kao PvE boji z invasioni, če si imel srečo tudi po en raid boss.

V Legion bo to vse tako kot je bilo prej, torej zunaj v novih conah.

Letenja verjetno ne bo, od MoP dalje ni letenja, dokler nisi max level (kar je meni smiselno). Mogoče tisti grind ni toliko fajn za reputation pri frakcijah (Cloud Serpent oz. oni v Tanaanu), ostalo pa ni problema.

Stran, ki ti pokaže koliko izpolnjuješ za pogoje za letenje je na Wowhead.com/flying

V bistvu zdaj na strani prikazujejo že tudi pogoje za letenje v Legion! (ves exploration, vse queste, nekaj vmes ne vem kaj je, pa Broken Isles Diplomat, to bo spet neki grind reputationa...)

nokkj ::

Aja, glede na MoP so v WoD malo poenostavili zadevo in hkrati malo poostrili.

Poenostavitev je ta, da vse kar delaš v WoD je account-wide, narediš enkrat pa imajo vsi letenje. Poostritev je pa ta, da izrecno zahtevajo, da odigraš content igre, cone in queste. Ne rabiš ničesar kupovati, ko dobiš achievement, dobiš tudi spell za letenje.

V MoPu si moral grindati z vsakim charom posebej, pa moral si biti tudi level 90, ni pa bilo pomembno kako si prišel do tja; potem pa si še moral kupiti spell za letenje z vsakim charom posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

Ajnstajn` ::

Mato989 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kombinacija grindanja questov, battlegroundov, dungeonov med samim levelanjem pa ja. Pa ja vem kaj govorim in tudi payoff je bil ogromen pri meni. Vedno sem deloval na ta način. Hairloomov nikoli nisem vzel, čeprav so me v low level BGjih ownali. Ampak naučil sem se dost, strugglal do zadnjega diha :)

Ena zadeva je res. WOD playerji nimate tistega, kar so imeli playerji v Lich Kingu in prejšnih expansionih. In to je težavnost questov/mobov itd, ker si za veliko questov potreboval grupo in bossa lahko downal samo s kakšno taktiko. (Sploh če je boss zahteval najmanj 3 playerje, bila pa sta v 2).

P.S

To kar je v današnjem wow-u sploh ne rečem več grind. Do MAX levela prideš takoj. Samo na sendvič skočiš vmes :))


Kotam se od smeha, kak Lich King, tisto je bla smešnica..... Sunwell pa Lady Vashj, Kael'Thas.... pa nenazadnje Naxx 40(do tega še jaz nisem prišo) so bli raidi... ne pa Lich King...

Tisto sekundo ko si s PUGi začel harat čez "normal" raide (WOTLK) tisti dan je bil konec pravega WoWa.... no z Arthasovim koncem se je dejansko zaključil....

Vanilla in TBC sta edina WOW "dela" ki sta pomenila kaj v smislu skilla.... pa še TBC, je potem z puganjem Caverns of time(mount Hyjal) postal semi casual.... WOTLK kot expansion je bil totalno casual oriented, če izvzamemo res redke prebliske, kot je recimo "no death" achievement v Naxx 25/40, pa še Yogg Saron.... Lich kinga sem na normal ubil z random pugom, tega se ni moglo zgodit pri Naxx 40 recimo, še Lady Vashj in Kael'Thas, sta bla težja bossa kot Arthas.... to pove vse o težavnosti pa najsi bo gear level ali karkoli drugega.


ti govoriš o normal v wotlk, kot da je to end game content. Ti veš da vse kar si opisal, je normal content za causale narejen, da vidijo, kako sploh raidi priblizno potekajo. Po opisanem bi rekel, da se contenta za hardocre playerje sploh nisi dotaknil (heroic raiding)
//

slofreak7 ::

Imam eno vprašanje glede teh artifact weaponov: Vsaka classa ima 3 razlicne te artifact weapone. Npr. Igram fury warriorja in ce prav razumem bodo imeli vsi igralci ki igrajo furry warriorja enak weapon ampak bo vsak imel drugacen izgled. Imam prav ali se motim?

Timmah ::

slofreak7 je izjavil:

Imam eno vprašanje glede teh artifact weaponov: Vsaka classa ima 3 razlicne te artifact weapone. Npr. Igram fury warriorja in ce prav razumem bodo imeli vsi igralci ki igrajo furry warriorja enak weapon ampak bo vsak imel drugacen izgled. Imam prav ali se motim?

Imaš prav.
donde esta francesca

Mato989 ::

Ajnstajn` je izjavil:

Mato989 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kombinacija grindanja questov, battlegroundov, dungeonov med samim levelanjem pa ja. Pa ja vem kaj govorim in tudi payoff je bil ogromen pri meni. Vedno sem deloval na ta način. Hairloomov nikoli nisem vzel, čeprav so me v low level BGjih ownali. Ampak naučil sem se dost, strugglal do zadnjega diha :)

Ena zadeva je res. WOD playerji nimate tistega, kar so imeli playerji v Lich Kingu in prejšnih expansionih. In to je težavnost questov/mobov itd, ker si za veliko questov potreboval grupo in bossa lahko downal samo s kakšno taktiko. (Sploh če je boss zahteval najmanj 3 playerje, bila pa sta v 2).

P.S

To kar je v današnjem wow-u sploh ne rečem več grind. Do MAX levela prideš takoj. Samo na sendvič skočiš vmes :))


Kotam se od smeha, kak Lich King, tisto je bla smešnica..... Sunwell pa Lady Vashj, Kael'Thas.... pa nenazadnje Naxx 40(do tega še jaz nisem prišo) so bli raidi... ne pa Lich King...

Tisto sekundo ko si s PUGi začel harat čez "normal" raide (WOTLK) tisti dan je bil konec pravega WoWa.... no z Arthasovim koncem se je dejansko zaključil....

Vanilla in TBC sta edina WOW "dela" ki sta pomenila kaj v smislu skilla.... pa še TBC, je potem z puganjem Caverns of time(mount Hyjal) postal semi casual.... WOTLK kot expansion je bil totalno casual oriented, če izvzamemo res redke prebliske, kot je recimo "no death" achievement v Naxx 25/40, pa še Yogg Saron.... Lich kinga sem na normal ubil z random pugom, tega se ni moglo zgodit pri Naxx 40 recimo, še Lady Vashj in Kael'Thas, sta bla težja bossa kot Arthas.... to pove vse o težavnosti pa najsi bo gear level ali karkoli drugega.


ti govoriš o normal v wotlk, kot da je to end game content. Ti veš da vse kar si opisal, je normal content za causale narejen, da vidijo, kako sploh raidi priblizno potekajo. Po opisanem bi rekel, da se contenta za hardocre playerje sploh nisi dotaknil (heroic raiding)



Saj to je ravno delanje šila casual... razčlenjevanje igre na LFR/normal/heroic ipd. je ravno to o čemer govorim. Da so tudi nubi igrali RAID...

Za mene je normal Lich King enak kot Heroic Lich king, story wise ni razlike, ubil sem Lich Kinga... in če ga ubije vsak drugi mulc pač ni to nič kaj herojskega ampak cateranje lower skilled playerjem...

Pa ne me narobe razumet, točno vem zakaj, tako da ne teh for da je samo 1% vidlo raide ipd.... ampak Naxx 40 je vedno bil v Vanilli nekaj k čemer si strmel kot geek, something to work for, bi temu reko, ko sem na normal ubil Lich Kinga, me je minlo it spet grindat EN IN IST raid ki sem ga že spucal da spet pridem do heroic lich kinga itd...

Hkrati pa je ta izgovor developerjev (Blizzarda) še polenil Blizzard.... v TBCju si imel entry aid, pa raznorazne tier raide, potem pa še samo LFR/normal/Heroic.... en design isti bossi, samo več dmga več abillitiyev itd... skratka, manj contenta.

V časih TBCja in Vanille je bilo še zabavno imet več charov, sem z enim šel v MC in ZG, z drugim na Nefariona in v AQ40, pa še tretjega sem rihtal... ko sem imel v WODu 5 lvl 100 in sem z vsemi igral ISTI design instanca, mi je vse skup presedlo, kaj ti pomaga LFR, normal, heroic, mythic, če sem skoz gledal iste bosse... sem moral uninstallat ker sem skor bruhal :)

Truga ::

Zakaj ti je pa problem ce low skilled player vidi story? Sej ti mas se vedno e-peen ker si na heroic koncal.

yoco ::

Kdaj pa lahko začneš Heroic raide delat? Trenutno lahko samo na normal in sem jih že en par naredu, sam k nimam te screče pa noben drop od bossa nisem dobil! :(

Epialt ::

Čez 4dni in pol, boš na 0 s celim svetom. =)
Tako da še vsaj 1 mesec ne, če ne boš tega naredil v roku teh 4 dni.
To, ali pa greš pri 110 nazaj 100 HC delat :D

Evolve ::

Aloha...pred kratkim sem zacel igrat wow..sedaj lvl 48 hunter.. Pa me zanima kaj je s temi pet-i. Ne od hunterja pet ampak neke male zivalce, ki imajo neke svoje queste... Kako se tej questi zacnejo?

Jerry000 ::

Mene pa zanima kaj delat po 100lvl. Zdaj mam 100 lvl human warrior. K čemu naj zdaj strmim in mam cilj? Do zdaj sem imel queste ter lvling katerega pa zdaj ni več.

Epialt ::

Jerry000 počakaj še 4dni pa boš mel spet questanje in lvlanje. Do takrat si poskusi priskrbeti nekaj golda in večje bage.

Jerry000 ::

Epialt je izjavil:

Jerry000 počakaj še 4dni pa boš mel spet questanje in lvlanje. Do takrat si poskusi priskrbeti nekaj golda in večje bage.

Kaj je bage? Na to čakam ja :), ampak vseeno me zanima na kaj vi ciljate ko pridete do max...al greste novega chara lvlat?

Epialt ::

Bag-e ( torbe ).
Ko prideš do max levela, se lotis opremljat svojega junaka.
Hodiš po temnicah in dviguješ ilvl opreme ( item level - kakovost ).
Ko dvigneš kakovost opreme na določen nivo, se ti odprejo težje temnice ( višji ilvl ) oz. večje temnice ( raidi ), ki nagrajujejo še z bolj kakovostnimi kosi opreme.
Lahko pa se odločiš tudi za player vs player način igre, kjer se v arenah in battlegroundih boriš za teritorij in tako pridobivaš boljšo opremo.
Začetnikom svetujem, da se pridružijo guildu in z guildom osvojijo temnice in raide.

ENDGAME ( PVE - player vs environment )je čiščenje mythic raidov in mythic+ temnic katere nagrajujejo najbolj dedicated igralce z najboljšo opremo kar jih je v igri.

ENDGAME ( PVP - player vs player ) je biti najboljši gladijator v arenah in nastopiti na tekmovanjih, ki jih organizira blizzard.

EDIT: jezik >_>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

Jerry000 ::

Temnice...to misliš na raide ali dungeone? Nekaj sem že delal, ampak ne dobim nič...samo gold. Če pa dobim kaj, je pa veliko slabša oprema kot trenutna (povprečje item lvla je 700, imam pa od legiona cel set)

Epialt ::

Ja to sem mislis s temnicami. Všeč mi je slovenska beseda :P jebiga.
Da dobiš samo gold se zahvali RNG-ju, ( RNG = random number generator )
loto-ish sistem, ki vsakič, ko mob umre vrže "kocko" katera potem določi kaj dobiš.
Imaš določene predmete, ki ti omogočajo ponovn met "kocke".

EDIT: V tvojem primeru, ko si svezi lvl100 in si ilvl 700 gearan, pomeni da si skippal s to opremo celoten content (normalne tezavnosti) trenutnega expensiona in si pripravljen na HC content.

Glede tvojega geara pa tako, temu se reče catch up mehanika, ki jo blizzard uporabi preden izda nov patch ali content. Vsem igralcem omogoči na hiter način pridobiti odličen gear, da lahko igralci clearajo ves content ( vse raide ), ki jih še niso oz. se bolje pripravijo na content, ki prihaja.
Ko se bo legion začel, boš dober gear pridobival veliko počasneje.

Npr (primer). Vsi bomo strmeli k ilvl 100 (normal raid), ki nam bo dropal prvi raid.
Ko bomo imeli ilvl 100 že nekaj časa, se bo odprl content, ki bo droppal ilvl 120 opremo.
Takrat bo blizzard verjetno uporabil catch-up mehaniko in dodal en mini content, kjer bodo igralci brez raida lahko pridobili ilvl 100 opremo.
S tem bodo naredili sledeče:
- vsi igralci bodo lahko clearali prvi Heroic raid, ki dropa opremo ilvl 110
- vsi bodo lahko clearali novi raid ( normal ), ki bo dropal 110 opremo.
- tako bodo vsi igralci lahko videli ves content, ki ga igra ponuja.

Upam, da ti nisem preveč zakompliciral fck ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

slofreak7 ::

Imam eno vprašanje glede tega raidanja. Sam še nisem prispel do lvl 100 in poskusil sem pvp in dungeone ki jih clearaš. Ugotovil sem da mi je bol ušeč tole dungeon clearanje oz na višnjih stopnjah raidanje. Sedaj pa nastane dilema: WoW igram in nisem sprejel še nobenega guilda in baje je težko raidat če nisi u guildu in ne komuniciraš preko team speaka. Je to res? Sam igram wow občasno in zelo uživam ampak PvE mi je bolj všeč. Še en problem je : Sem na kazzaku ki je PvP server. So kakšne možnosti za raidanje na tem serverju ali bom mogel leavat server in iti na novega ki ima PvE content.

p.s.: legiona še nisem kupil

St235 ::

Sedaj pa nastane dilema: WoW igram in nisem sprejel še nobenega guilda in baje je težko raidat če nisi u guildu in ne komuniciraš preko team speaka. Je to res?

Vsekakor. NAjtežji raidi so rezervirani za dobro uigrane ekipe. Osnovno se da tudi z random folkom, seveda ne takoj na začetku.

Še en problem je : Sem na kazzaku ki je PvP server. So kakšne možnosti za raidanje na tem serverju ali bom mogel leavat server in iti na novega ki ima PvE content.

To, da je server PvP nima nikakršne veze z tem ali lahko igraš PvE vsebino. Kazzak je med starejšimi serverji, ki ima stabilno populacijo. Imaš tudi dober slovenski guild, ki je zelo aktiven - Ikona.

Sam igram wow občasno in zelo uživam ampak PvE mi je bolj všeč.

Kaj je zate občasno? Za raidanje moraš računat vsaj dva večera na teden.

Epialt ::

slofreak7 je izjavil:

Imam eno vprašanje glede tega raidanja. Sam še nisem prispel do lvl 100 in poskusil sem pvp in dungeone ki jih clearaš. Ugotovil sem da mi je bol ušeč tole dungeon clearanje oz na višnjih stopnjah raidanje. Sedaj pa nastane dilema: WoW igram in nisem sprejel še nobenega guilda in baje je težko raidat če nisi u guildu in ne komuniciraš preko team speaka. Je to res? Sam igram wow občasno in zelo uživam ampak PvE mi je bolj všeč. Še en problem je : Sem na kazzaku ki je PvP server. So kakšne možnosti za raidanje na tem serverju ali bom mogel leavat server in iti na novega ki ima PvE content.

p.s.: legiona še nisem kupil

Zate upam da si horde.... else you're gonna have a baaad time.

nokkj ::

Timmah je izjavil:

slofreak7 je izjavil:

Imam eno vprašanje glede teh artifact weaponov: Vsaka classa ima 3 razlicne te artifact weapone. Npr. Igram fury warriorja in ce prav razumem bodo imeli vsi igralci ki igrajo furry warriorja enak weapon ampak bo vsak imel drugacen izgled. Imam prav ali se motim?

Imaš prav.

Zakaj bo to? Vsi igralci, ki igrajo fury warriorja bodo imeli isti artefact, to vem. Ali bo lahko vsakdo po svoje nadgrajeval izgled orožja? Ziher obstaja neko maks. število kombinacij izgledov, bi rekel. (no saj bom videl, kako gre, čez kak teden).... :)

yoco je izjavil:

Kdaj pa lahko začneš Heroic raide delat? Trenutno lahko samo na normal in sem jih že en par naredu, sam k nimam te screče pa noben drop od bossa nisem dobil! :(


Vsak raid (navaden ali heroic) ima svoj predpisani minimalni ilvl, preden lahko greš v njega. Level osebe in ilevel geara sta edina pogoja za raid dandanes. Za stare raide samo preklopiš težavnost instance (dungeona ali raida) na normal... na svojem portretu z desnim klikom. Za prejšnji expansion, MoP, pa še ne gre vse raide solirati, je pa dovolj, če so 2-3-4 ljudi (odvisno od klase). Za WoD raide moraš pa biti v skupini. V skupini ta preklop naredi Raid Leader, pa se cela skupina ravna po težavnosti, ki jo on nastavi.

Mogoče lahko poveš kaj več, pri katerem bossu si? Če si v skupini, ki dela Hellfire Citadel na normal, bi ziher moral dobiti kak drop, še posebej, če je nastavljen Personal Loot. Lahko si pa v garrisonu ali v Ashranu bonus rolle zrihtaš...

Sicer bo pa zdaj v Legion spet najprej leveliranje na 110, nato pa sta najavljena zaenkrat najavljena 2 raida pa o neki instanci Karazhan se govori (ki je bila level 70 raid na začetku Burning Crusade ekspanzije).

Evolve je izjavil:

Aloha...pred kratkim sem zacel igrat wow..sedaj lvl 48 hunter.. Pa me zanima kaj je s temi pet-i. Ne od hunterja pet ampak neke male zivalce, ki imajo neke svoje queste... Kako se tej questi zacnejo?


Peti so pokemoni, Blizzard varianta. Po zgradbi manj zanimivi kot ta pravi pokemoni (no, tisti iz Pokemon Go), pa nisi v pravem svetu, pač pa v virtualnem. Imaš pa PvE naloge, ko se s svojimi Peti (pokemoni) boriš proti raznim pet battle trainerjem, pozneje tudi proti legendarnim živalcam, ki so v raznih conah in ta zadnji je pet battle PvE scenarij na Timeless Isle; ali pa PvP, ko se boriš proti drugim ljudem in njihovim petom.

(Peti so v WoW sicer že od vedno, ampak do MoP so bili samo kozmetična stvar, pač so hodili za osebami; v MoP je pa blizzard iz njih pokemone naredil).


Jerry000 je izjavil:

Mene pa zanima kaj delat po 100lvl. Zdaj mam 100 lvl human warrior. K čemu naj zdaj strmim in mam cilj? Do zdaj sem imel queste ter lvling katerega pa zdaj ni več.


Par dni še je za nabrati čim več opreme na ilvl 700 iz legion invasion skrinjic, da si pripavljen na naslednji expansion (razen če si raidal Hellfire Citadel, potem pa tako imaš večino opreme okoli ilvl 700). Aja, če imaš vse ilvl 700, potem je bolj tako z opremo iz raidov, mogoče na višjih težavnostih, na normal ne bo boljša, še na heroic ne. Mogoče lahko greš kakšne stare raide delati, v igri je ene 30 starih raidov (in prav toliko dungeonov), samo takšne stvari se ponavadi delajo proti koncu ekspanzije, ne pa na začetku.

Drugače pa poglej na wow.gamepedia.com/raid, za vsak raid piše kakšen level je raid in kakšen gear dropa.

wow.gamepedia.com/Hellfire_Citadel/#Loot je bil ta zadnji raid,
- minimum item level 650
- LFR dropi 675
- normal dropi 690 in +15 ilvl za vsako naslednjo težavnost
- heroic dropi 705
- mythic dropi 720
(pa še neke mehanike so, ki malo povečajo ilvl včasih)


Jerry000 je izjavil:

ampak vseeno me zanima na kaj vi ciljate ko pridete do max...al greste novega chara lvlat?

Ko prideš na max level, so Raidanje (normal - heroic - mythic težavnosti), PvP (battlegroundi in arene), pa zadnja 2 ekspansiona še Challenge/Mythic dungeoni. Je pa še polno drugih stvari, achievement hunting, pet battles, nekateri uživajo pri igranju AH (Auction House), brawler's guild (ki se zdaj ukinja) itd... Lahko pa tudi drugi char, če imaš zdaj melee DPS, bi lahko probal range DPS, ali healerja, ali tanka... zdaj bo tako boost za enega novega direktno na lvl 100.

slofreak7 je izjavil:

Imam eno vprašanje glede tega raidanja. Sam še nisem prispel do lvl 100 in poskusil sem pvp in dungeone ki jih clearaš. Ugotovil sem da mi je bol ušeč tole dungeon clearanje oz na višnjih stopnjah raidanje. Sedaj pa nastane dilema: WoW igram in nisem sprejel še nobenega guilda in baje je težko raidat če nisi u guildu in ne komuniciraš preko team speaka. Je to res? Sam igram wow občasno in zelo uživam ampak PvE mi je bolj všeč. Še en problem je : Sem na kazzaku ki je PvP server. So kakšne možnosti za raidanje na tem serverju ali bom mogel leavat server in iti na novega ki ima PvE content.


Stari ekspansioni so imeli precejšnjo hibo, da če nisi bil v guildu, nisi mogel raidat in konec. LFR je to odpravil, tako da lahko vsakdo vidi tudi raid content na najlažji stopnji. Pred nekaj časa je blizzard prav tako omogočil, da se lahko igralce povabi v raid skupino z njegovo ID številko (tista z #NNNNN), tako da se lahko dandanes skupina za raidanje sestavi iz celotne regije, pri nas EU+Rusija regije. Obstajajo strani, ker se lahko prijaviš za raidanje in če izpolnjuješ pogoje in nisi popolnoma zanič lepo raidaš, OpenRaid je bila takšna stran; zdaj je naslov openraid.zergid.com

Če imaš guild je seveda še boljše - če ti to paše - ker ste vedno povsem isti igralci in se lahko opozarjate na napake in vzpodbujate in pomagate itd... Prav tako je za čisto zadnjo težavnost Mythic Raid nujen guild, mythic težavnost je rezerivara samo za guild grupe.

PvP server nima veze, pomeni samo to, da ste aliansa in horda zares sovražniki in da se lahko prosto napadate po celem svetu (razen v par izjemnih mestih, kot je Dalaran), na PvE serverju se pa ne morejo napadati, če tega izrecno ne želijo.

Jerry000 ::

waw, veliko informacij :). Ja, tiste kocke ni v dungeonu več...prej ko sem še lvlal, je blo tko da mi je ponudlo 3 ali 4 opcije: need, greed, skip,...zdaj pa ni nič. Je pa res da večinoma drugi dobivajo, kot sem omenil nimam sreče, samo gold dobivam :). Ampak ok...po vrsti :)

nokkj ::

Evolve je izjavil:

Aloha...pred kratkim sem zacel igrat wow..sedaj lvl 48 hunter.. Pa me zanima kaj je s temi pet-i. Ne od hunterja pet ampak neke male zivalce, ki imajo neke svoje queste... Kako se tej questi zacnejo?


Aja, kako se questi začnejo...

Prvi quest je v mestu; če si aliansa stoji en NPC s questom v Stormwindu zunaj za gradom blizu portalov za Cata cone; če si pa horda pa stoji prvi NPC s questom v Orgrimmarju zgoraj pri cepelinih in flight pointu.

yoco ::

nokkj je izjavil:


Vsak raid (navaden ali heroic) ima svoj predpisani minimalni ilvl, preden lahko greš v njega. Level osebe in ilevel geara sta edina pogoja za raid dandanes. Za stare raide samo preklopiš težavnost instance (dungeona ali raida) na normal... na svojem portretu z desnim klikom. Za prejšnji expansion, MoP, pa še ne gre vse raide solirati, je pa dovolj, če so 2-3-4 ljudi (odvisno od klase). Za WoD raide moraš pa biti v skupini. V skupini ta preklop naredi Raid Leader, pa se cela skupina ravna po težavnosti, ki jo on nastavi.

Mogoče lahko poveš kaj več, pri katerem bossu si? Če si v skupini, ki dela Hellfire Citadel na normal, bi ziher moral dobiti kak drop, še posebej, če je nastavljen Personal Loot. Lahko si pa v garrisonu ali v Ashranu bonus rolle zrihtaš...

Sicer bo pa zdaj v Legion spet najprej leveliranje na 110, nato pa sta najavljena zaenkrat najavljena 2 raida pa o neki instanci Karazhan se govori (ki je bila level 70 raid na začetku Burning Crusade ekspanzije).

Smo ravno včeraj uspešno ubil enga bossa (pozabil sem ime, na koncu je filmček, in model kao ubije Gouldana) in nisem dobil nič, razn en low lvl gear pa mal golda. Vedno se izpiše na ekranu kdo je vse dobil loot.

nokkj ::

Jerry000 je izjavil:

waw, veliko informacij :). Ja, tiste kocke ni v dungeonu več...prej ko sem še lvlal, je blo tko da mi je ponudlo 3 ali 4 opcije: need, greed, skip,...zdaj pa ni nič. Je pa res da večinoma drugi dobivajo, kot sem omenil nimam sreče, samo gold dobivam :). Ampak ok...po vrsti :)


yoco je izjavil:


Smo ravno včeraj uspešno ubil enga bossa (pozabil sem ime, na koncu je filmček, in model kao ubije Gouldana) in nisem dobil nič, razn en low lvl gear pa mal golda. Vedno se izpiše na ekranu kdo je vse dobil loot.

Zveni kot Archimonde, ta glih ne dropa low lvl gear. Ne glede na težavnost je to najboljši gear v igri do zdaj, boljši gear od Archimonda ima samo Archimond na naslednji težavnosti (če ne štejem Legion invasion gear, ki je bil dodan 2 tedna nazaj).

Preberita si o loot sistemih: www.gamepedia.com/Loot

Kakšen sistem lootanja bo v veljavi določa Raid Leader, po defaultu je v WoD raidih personal loot sistem, vedno dobiš gold, včasih pa loot, ti je pa vedno pisan na kožo, torej če dobiš, statistike ustrezajo tvoji klasi.

Naslednjič pojdi v Stormshield (kje ima horda ne vem), tam čisto zraven AH stoji ena arakkoa (inteligentni ptiči), kjer lahko kupiš bonus roll currency (kupiš pa z enim od svojih resursov, garrison resourci, apexisi, goldom...). Kupiš lahko max 3 enote tedensko, potem boš lahko pri bossu še enkrat vrgel kocko za loot (bonus roll) (ki je seveda spet lahko gold... - brez RNG ni igre :)

Tisto prej je bil pa "Need before Greed" sistem. Raidi drugače uporabljajo še "Master loot" sistem, še posebej če je guild grupa.

yoco ::

A so Mythic temnice ful težje od Heroic?

slofreak7 ::

Izbiram dps class za PvE ki si jo bom boostal. Katera je bolša: frost death knight ali ret paladin?:)

St235 ::

Ne igram nobenega od teh, tako da so moje info iz druge roke. V vseh opisih sem zasledil, da je v legion frot death knight bistveno bolj zabaven od ret paladina. Ret se je še v vseh revieview pojavil med slabšimi melee dps klasami.

99ghetto99 ::

Boostaj dk-ja in igraj unholy spec. Sedaj je res op:)

Jerry000 ::

Kako dobivaste denar? Oziroma sem lvl 100, dokaj frišen in me zanima, kako bi lahko hitreje dobival gold. (ja, google, rad bi pač od vas slišal in predebatiral) :)

St235 ::

trenutno nima smisla razmišljat o tem. Smo tik pred patchom in vse kar je veljajo tokom obstoja WoD je neuporabno, prav tako je neuporabno vse kar se je dogajalo zadnji mesec, ker pred patchom ima wow ekonomija povsem druga pravila. Kako bo pri leveli 110 je pa še predaleč.

Dejansko je v tem trenutku smiselno razprodat WoD materiale, super se prodajajo torbe (pač kup demon hunterjev mora nekam dat robo), dobro se da tudi zalužit z invazion, med tem ko šopaš xpje na altih.

nokkj ::

slofreak7 je izjavil:

Izbiram dps class za PvE ki si jo bom boostal. Katera je bolša: frost death knight ali ret paladin?:)


Ne pozabit pripeljat DKja na lvl 60 pred boostom, lahko še z legion invazijami ali pa z questi. Pa če hočeš imeti konkretne poklice, jih izberi pred boostom.

For all characters of any level:
- Boost to level 100.
- All classic zones[citation needed] explored on the map.
- Riding skills up to Artisan (up to 280% flying speed) and all regional riding skills up to Pandaria (Cold Weather Flying, Flight Master's License, etc.).
- If your Battle.net account doesn't have any flying mounts, your boosted character will receive their faction's basic flying mount (gryphon for Alliance, wyvern for Horde).

If character is level 60 or above:
- Both primary professions and First Aid are boosted to 700.[1]
- Characters who receive a profession boost must learn recipes from a profession trainer in-game.[1]
- If the character doesn't have primary professions, they'll be given class-appropriate professions according to the table.[1]

Armor class | Professions
Cloth | Enchanting, Tailoring
Leather | Leatherworking, Skinning
Mail | Leatherworking, Skinning
Plate | Blacksmithing, Mining

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

Jerry000 ::

St235 je izjavil:

trenutno nima smisla razmišljat o tem. Smo tik pred patchom in vse kar je veljajo tokom obstoja WoD je neuporabno, prav tako je neuporabno vse kar se je dogajalo zadnji mesec, ker pred patchom ima wow ekonomija povsem druga pravila. Kako bo pri leveli 110 je pa še predaleč.

Dejansko je v tem trenutku smiselno razprodat WoD materiale, super se prodajajo torbe (pač kup demon hunterjev mora nekam dat robo), dobro se da tudi zalužit z invazion, med tem ko šopaš xpje na altih.

Hvala za info. Torej se potem bolj osredotočam na invasione. A se splača novega chara narediti in preko invasionov lvlat? Moj edini char je human warrior kateri pa je že 100lvl.

««
23 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šestnajst let pozneje: World of Warcraft

Oddelek: Novice / Igre
225597 (2816) shadeX
»

World of Warcraft vs Guild wars (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
67259787 (12817) kr?en
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132420 (62131) ahac
»

Aion (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Igre
81461464 (23759) Meizu
»

Rift: Planes of Telara

Oddelek: Igre
487175 (4623) Denis6

Več podobnih tem