» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
36 / 78
»»

galu ::

Šteje, kakršenkoli je dan, le da je 24h.

edit: me je že ziga dolhar prehitel..
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

s1m0n ::

Ampak šteje pa od dneva, ko oni izdelek dobijo ? In ne dneva ko sem ga jaz odposlal.

bluefish ::

Da.

AngelOfDeath ::

Ena pritožba proti Avteri-nim serviserjem:


Dragi serviser Jože:

Ne morem razumeti zakaj moram čakati 5 tednov in 2x pošiljati računalnik na vaš servis. Zaradi ene in iste napake. Saj je lepo da ste pretestirali ram in zamenjali disk (po vaših navedbah). Ampak mi to popolnoma nič ne pomaga če ne zamenjate pokvarjenega napajalnika. Zaradi katerega računalnik sploh ne deluje.

Računalnika zaradi vaše famozne nalepke namreč nisem mogel popraviti sam. Tako da tudi ne vem če sta bila v okvari ram in disk. Saj kot sem rekel je takoj na začetku začel javljati napako napajalnika.


Prosil bi vas če se naslednjič več ne izgovarjate na nepriključeno tipkovnico, ker le ta je bila priključena, kot ostale naprave in vaša "zverina" je piskala napako napajalnika.

Prosim če mi naredite uslugo in greste prodajat in servisirat nekaj na kar se spoznate.

Lp
Andrej
edit: Slovnica

kitewing ::

Ampak šteje pa od dneva, ko oni izdelek dobijo ? In ne dneva ko sem ga jaz odposlal.


Šteje se od dneva ko si ga ti poslal, v nasprotnem primeru bi se našel nekdo da 14 dni ne bi prevzel pošiljko na pošti.

Če imaš izdelek v garanciji do 31.12.09 in ga daš isti dan na pošto si ga oddal v servis še v garancijski dobi, čeprav je servis dobil izdelek 4.1.2010.

Snegec ::

Saj kot sem rekel je takoj na začetku začel javljati napako napajalnika.


Kako pa zadeva piska v primeru, da je v okvari napajalnik? Mislim, po mojih izkušnjah računalniki z okvarjenimi napajalniki niti ne piskajo, ker se tudi prižgejo ne.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

kitewing ::

Ja res s tem stavkom si svoje pisanje postavil na trhle temelje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

solatko ::

Napajalnik je lahko v okvari, pa sistem še vedno kolikor toliko dela, računalnik pa javlja napake napajanja. Ko pa napajalnik dokončno počepne, pa ni več glasu od sistema.

AngelOfDeath ::

Saj kot sem rekel je takoj na začetku začel javljati napako napajalnika.


Kako pa zadeva piska v primeru, da je v okvari napajalnik? Mislim, po mojih izkušnjah računalniki z okvarjenimi napajalniki niti ne piskajo, ker se tudi prižgejo ne.



Je solatko napisal...
Sistem se je toliko zbudil da je začel svojo melodično predstavo in to je bilo to. Preko nje in googla pa zveš kaj pomeni melodija, ki jo "poje" ;)

Ja res s tem stavkom si svoje pisanje postavil na trhle temelje.



Nekaterim tukaj manjka nekaj zelo pomembnega:

izkušnje

Lp
Andrej
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Snegec ::

Motiš se.

V mojem delovnem procesu kot serviser računalniške opreme, sem zamenjal cca 95% napajalnikov računalnikom, ki se sploh niso vklopili zaradi okvare napajanika. Le nekje 5% je bilo takih, da se je računalnik še prižgal, niti eden izmed njih, pa ni oddajal kakršnihkoli melodij, ki bi označevale slab napajalnik.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

AngelOfDeath ::

Motiš se.

V mojem delovnem procesu kot serviser računalniške opreme, sem zamenjal cca 95% napajalnikov računalnikom, ki se sploh niso vklopili zaradi okvare napajanika. Le nekje 5% je bilo takih, da se je računalnik še prižgal, niti eden izmed njih, pa ni oddajal kakršnihkoli melodij, ki bi označevale slab napajalnik.



Pri nobenem starejšem nisem srečal tega. Je pa plošča od Gigabyte in awardov bios. 30sekund googla pove sledečo napako:

Continuous short beep :Power supply unit failed


Pri vsej zgodbi me najbolj razkuri dejstvo da serviser ne prizna svoje napake, ampak si kar nekaj izmisli in ima uporabnika za norca... Pa to ni edina zgodbica z Avterinim servisom, kjer me majo za norca...


Evo še spisek vseh piskov pri tem biosu:

1.AWARD BIOS
1short beep :System normal
2 short beep :CMOS Error
1 long beep and 1 short beep :Memory error
1 long beep and 2 short beep :Graphic card error
1 long beep and 3 short beep :AGP error
1 long beep and 9 short beep :Memory Error
Continuous long beep :Memory not correctly installed
Continuous short beep :Power supply unit failed

Kot vidiš iz opisa piskov se sploh ni mogoče zmotit, kaj bi naj le ti pomenili...
Le vzeti si je potrebno kakšno minutko...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

49106 ::

35 dni? Še v nemčijo če pošleš na RMA dobiš prej

Gost ::

Enaa zaračunava še xy provizijo pri prevzemu pošiljk poleg že zaračunane cene "dostava in pakiranje" 3,6EUR. Zelo neprikladno in zavajujoče.

kuglvinkl ::

Ja, neki podobnega sem videl zadnjič pri aplikaciji, s katero oddaš fotke v razvijanje, firme Foto Grad. Na prvi pogled zlo konkurenčne cene razvijanja, vendar, šele ko oddaš naročilo, vidiš na obvestilu o računu neke 2 evra za obdelavo fotk. Mislim, WTF.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Gost: in koliko je to?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Če ne bi pošiljjali mailov, bi dali reklame na TV in imeli samo večje stroške, ki bi jih morali všteti v naše cene. Tega nočemo. Seveda pa nočemo pošiljati mailov tistim, ki tega ne želijo.


Spletno oglaševanje verjetno ni nobena novost?
Your focus determines your reallity

s1m0n ::

Mene pa zanima zakaj je Avtera uvoznik za toliko firm ?
Pa kako to da tako dolgo rabijo, da dobavijo določen izdelek in niti ne vedo kdaj bo pri njih in imajo naročenega :)

imagodei ::

Morda zato, ker se ukvarjajo z uvozom oz. trgovino na debelo? In potem druge firme za lokalno prodajo oz. trgovino na drobno odkupujejo od njih?

:\
- Hoc est qui sumus -

dadooo ::

Mene pa mimovrste malo živcira, ko pregleduješ izdelek, piše da je na zalogi, ko pa oddaš naročilo pa izdelka ni več na zalogi in moraš čakat (7,10,..dni).

solatko ::

Če bi prodajali samo tisto, kar imajo dejansko na zalogi, na spletnih straneh ne bi imel kaj gledat. To so trgovine, ki niti slučajno nimajo na zalogi več kot za nekaj kEUR materiala, če pa tega nima dobavitelj, je čakanja koikor hočeš. Mimovrste sem nekaj stvari kupil že pred leti, pa je prišlo iz Avtere, Azbis-a....

s1m0n ::

Ja pač včasih traja! Večinoma pa zdaj, če imajo na zalogi tudi piše da je na zalogi v jesenicah. Je pa možno, da je zadnji kos pošel in niso spremenili ter
čakajo na novo pošiljko. Jaz tudi na tiskalnik čakam že 14dni pa je tudi pisalo da je na zalogi :) Uvoznik pa je Avtera, ki sami nimajo pojma o pojmu :)

Dr_M ::

Tudi vecina fizicnih trgovin nima neke zaloge, mogoce imajo kaksno bolj prodajano in cenejso robo, eksotika pa samo po narocilu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gost ::

Gost: in koliko je to?


Cca 1€.

Dr_M ::

To je verjetno tisti znesek, ki ga posta zaracuna zaradi placila po povzetju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gost ::

Po mojem ne. Gre za neko drugačno pogodbno enaa s pošto. Mimovrste in vse ostale štacune tega recimo nimajo. Ne vem, zakaj potem ne vključijo tega zraven prvotne cene.

Dr_M ::

Meni je postar ze veckrat zaracunal tist euro ob dostavi, tudi iz drugih trgovin.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Pri Mimovrste oz. pri nekaterih drugih trgovinah zraven na ta 1EUR opozorijo, da je že vključen v pogodbo.

svetetko ::

Meni je poštar prav tako stalno zaračunaval ta evrov (ob naročilu na mimovrste). V zadnjih tednih sem dvakrat nekaj naročil in mi tega evra ni več zaračunal. Zgleda, da so Pošto opozorili na to pogodbo ali kaj podobnega.
Sicer bi pa mimovrste pohvalil, naročil sem miško (na zalogi) in tipkovnico, za katero je dobava 14 dni. Oba izdelka sem dobil že naslednji delovni dan. Z njimi imam same dobre izkušnje, tudi dobavni roki so skoraj vedno krajši od navedenih. Pohvalno.

s1m0n ::

Ja pri mimovrsti ti pošta ne sme nič računat, 3EUR je vse kar daš za poštnino k ceni izdelka na strani!

s1m0n ::

No kot zgleda še bom na tiskalnik pri mimovrste čakal par tednov!

Zdaj pa me zanima kje drugje bi ga lahko kupil ?, pri nas ga žal ni!
Avstrija ? rad bi šel osebno po njega, npr.: Graz

Aja gre pa za Epson PX710W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

matej_jack ::

Pohvale spletni trgovini Komportal! Dopoldan pri njih naročil artikel, pisalo, da je na zalogi.
Pred kratkim me je poklical prijazen gospodič in rekel, da je pošiljka šla na pošto in bo jutri verjetno pri meni. Odlično fantje, kar tako naprej.

s1m0n, če še nisi kupil, jaz pogledam cene na geizhals.at, naročim pri najustreznejšem (cena in feedback) in si pošljem poštno ležeče na pošto v Špiljah (Spielfeld, Šentilj), takoj čez mejo - če si štajerc.

Spock83 ::

En velik minus Siemens Fujitsu podpori. Cel dan jih kličem in jih ne morem dobiti :( Pa še to da sem čakal v vrsti na telefonu eno uro tudi ni zastonj! Tako, da sem preplačal njihov Collect & Return. Vsak to, da mi je laptop crknil par dni pred garancijskim iztekom. :(

cerko ::

Kritika za Enaa, predvsem odnos pri naročilih (dobavni roki so nerealni - verjetno delno razlog tudi pri njihovih dobaviteljih), reklamacijah (bolje na pooblaščenem servisu urediti sami kot pa čakati na njihov "mlinček") in za podjetja neživljenskimi pogoji poslovanja (novega pokvarjenega izdelka se ne da takoj zamenjati oz. zahtevati povračilo denarja).

Pohvale gcomputers (res ugodne cene in oseben pristop strankam), mimovrste (poslovna odličnost in dober odnos do strank) in AGT (dober servis in oseben pristop; vse razen dobavnih rokov).
LPC

mihco ::

Pa se moje izkusnje z spletnimi trgovinami:
Odlocil sem se za nakup novega LCD tv-ja. Najceneje sem izbran model nasel v PCgiga.si. Izkusnje z tem amaterskim prodajalcem sem na kratko opisal v temi "Trgovini pc-giga.si in mediamarket.si". pa da ponovim. IZOGIBAJTE se PCgiga.si!!! Clovek je neresen in denar mu ocitno smrdi. po neprijetni izkusnji z pcgiga.si sem televizor narocil pri http://www.makspro.si, ki pa jih resnicno moram pohvaliti. TV-je imajo se ceneje kot pri pcgiga.si in kar je najbolj neverjetno. Izdelek mi je majstor dostavil iz LJ v MB v dveh urah po narocilu(zastonj)! Vse dela tako kot treba, tudi odnos do strank je korekten in prijazen. Tako da v vsakem primeru priporocam!

mimovrste- veckrat narocil, vedno hitro dostavljeno in brez problemov

solo.si- slaba internetna stran(podvojeni izdelki, in izdelki ki so ze zdavnaj iz prodaje), pocasno delovanje in izpadi strani, kljub temu so bili pa po telefonu prijazni in ustrezljivi.

svetkomunikacij.si - ZELO dobre izkusnje: zelo poceni izdelki, hiter odziv na narocilo, strokovnjaki na podrocju, hitra dostava

-aja pa se elektronika.si(oz dinocomp zdaj): kupil pred letom dni racunalnik po komponentah: tip je sicer flegmatik in ni ravno za neke dolge pogovore ampak je bilo z dostavljeno robo vse ok in dostavljeno v dveh dneh tako da nimam pripomb(res pa je da vse dela tak kot treba, v primeru reklamacij pa se morda lahko zakomplicira glede na to da se firma menjava ko spodnje gate)
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

matonson ::

Ima kdo kakšno izkušnjo s SWEDATA?

solatko ::

V Swedata sem dosti kupoval, imel tudi 3 reklamacije, vse supe.
reklamacije:
disk 80gb - zamenjan takoj - za 120gb
router - zanič napajalnik - zamenjan takoj
ram ddr - ni deloval - zamenjan takoj

kupoval sem matične, grafične, monitor (rabljen), rame, diske, DVD-RW-je ...... do sedaj super.

Morda ko prideš v trgovino, delujejo malo zaspano, vendar so zelo fleksibilni, ustrežljivi in na dokaj visokem nivoju znanja, tako, da je nakup vedno realiziran zadovoljivo.

matonson ::

Hvala:)

amacar ::

Evo, spet piše. Na spletni strani enaa sem naročil kontroler ventilatorjev. Dobavni rok je pisalo, da je 2-3 dni. Sam sem naročil v sredo ob pol 12 zvečer, tako da so naročilo verjetno obdelali v četrtek. V petek sem robo že dobil na dom.

Hitro, in brez problemov, pa še cena je bila najnižja na spletu. O dostavi so me tudi brezplačno obvestili s sms sporočilom, ne samo z mailom.
Zmotilo me je le to, da sem moral še doplačati poštarju, po tarifi pošte. (okoli 1 euro).

Drugače pa zaenkrat vse pohvale. Bom zagotovo še kaj kupil pri njih.

Zaenkrat priporočam.

him ::

1EUR se doplača če si izbral opcijo da te obvestijo po SMSu...vsaj tako mislim, ker jaz nisem doplačal tega EUR :)
http://img395.imageshack.us/img395/4779/clips21ar.gif

bluefish ::

Če je tako kot pri MImovrste, potem je ta 1EUR strošek, ki je že vključen v pogodbo med trgovino in dostavno službo in ga poštarji v nevednosti kljub temu zaračunajo.

kitewing ::

To je provizija za vplačilo kupnine. Nekatere trgovine same prevzamejo ta strošek nase, druge pač ne. Kako pa to potem Pošta računa ali ne računa kupcu je pa drugo vprašanje.

amacar ::

Ne, na računu imam 42,16 EUR, plačat sem pa mogo poštarju 43 pa še neka EUR. Tisti sms je brezplačen. 1EUR je doplačila, če te pokličejo točno (čas), kdaj bo pošiljka pri tebi, da ti ni treba čakat doma poštarja.

sajko ::

Je že kdo kupoval pri kupipoceni.si ? Imam namen kupit en TV.

Lp

Volta ::

Moram pohvaliti trgovino Enaa, ker so mi v zelo kratkem času sporočili, da izdelka ni mogoče nabaviti in mi celo ponudili nekaj dejansko konkurenčnega. Sicer kasneje tega nisem vzel, tako da ne morem povedat nič o hitrosti pošiljanja, ampak to, kar so naredili in v kako hitrem času se mi zdi zelo fer, tako da velika pohvala za njih!

P.S. Zdaj sem naročil en kabel, bom videl kako bo s hitrostjo pošiljanja :)

Tilen ::

enaa.com še kr na polno pošilja spam. Vnaprej opozarjam vse da pazite kateri mail zaupate spletni trgovini www.enaa.com.

enaa.com - spam

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hugo ::

s1m0n je izjavil:

Mene pa zanima zakaj je Avtera uvoznik za toliko firm ?
Pa kako to da tako dolgo rabijo, da dobavijo določen izdelek in niti ne vedo kdaj bo pri njih in imajo naročenega :)


Živjo
Si morda kdaj delal v distribuciji? Težava zakaj se ne ve kdaj določen izdelek pride je predvsem v principalih (HP,Canon, Asus......). Ti namreč ne znajo povedati kdaj dobiš izdelek in zato posledično tudi tebi ne morejo odgovoriti. Pa to se ne zgodi le enkrat ampak je večni problem. Posledično se zgodi da tudi trgovec ki proda končni stranki ne more dostikrat potrditi točnega roka dobave.
Ko bodo principali lahko potrdili točen datum dobave takrat bomo vsi bolj srečni in zadovoljni.

Šimpanz ::

No pri Avteri so res počasni. Pred časom sem nabavljal neke specialne Kingston rame pa so imeli pri Avteri rok dobave 2-3 tedne pri Acordu pa 3 dni. Obe firmi kupujeta direktno od Kingstona. Aja pa še cena je bila pri Avteri višja za skoraj 40 eur. Vzel sem jih pri Acordu in res že po dobrih dveh dnevih so me obvestili, da so rame že dobili.

#AzZey ::

Pohvale trgovini http://www.itvision.si/ Naročim plato, mi osebje na mail piše da je izdelek na zalogi, kako je z garancijo, cena z poštnino itd. nato pošljejo in je drugi dan pri meni doma. Hitro opravijo, da bi pa opazil pa z zalogo še za enkrat nimajo težav. En plus jim dam pač.

Veron ::

še ena graja čez mlacom prodajo. te kot da ne zanima, da bi kaj prodali... tak odnos po telefonu, zato sem enostavno odložil telefon in kupil drugje, pa čeprav malenkost dražje...

sicer nevem zakaj sem sploh poklical, ker je tako vedno bilo in očitno bo, se ne spremenijo...

solatko ::

V ponedeljek sem se pri mlakomu zmenil za Antec 300, prodajalec prijazen, rezerviral naročilo in v torek mi je poleg ohišja, prodal še zvočnike, monitor, tipkovnico. Odnos prijazen in profesionalen, tako da dvomim v tvoje izkušnje, res pa je da je prodajalcev več in sem jaz morda imel srečo. Še bolj prijazen pa je fant na izdaji blaga.

Poleg tega bi rad pohvalil tudi g.Grega in AGT, naročil nekaj robe, dobil takrat kot je bilo obljubljeno, s tem, da sem bil zmenjen, če ohišja ne bo, da ga vzamem drugje. Je pa res, da ima večina uvoznikov težave zaradi povečanega povpraševanja v zadnjih mesecih in nikoli ne vedo, kaj vse bo od naročene robe prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()
««
36 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14423033 (9657) Ganon

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562133015 (72555) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116607 (47948) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531698 (20540) cholt45

Več podobnih tem