» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
51 / 78
»»

PNG ::

thramos je izjavil:

"Slovenski", "nemški" trg, v dobi interneta?

Dobrodošli v 21. stoletje, ko kupci kupujemo tam, kjer je poceni in ne na lokalni tržnici. Če je to v Nemčiji, pa naj bo ... ampak to ni nemški trg, ampak evropski (oziroma kar svetovni).


Več kot očitno je, da se ti niti približno ne sanja kaj govoriš. Žal.

Zakonodaja ni tako preprosta kot (vaša) kmečka logika - nekaj kupi nekje poceni pa pol fajn prodaj dalje v Slo, nima veze kje pa od koga, samo da je cena prava.

Manu ::

Če bi trgovci na računu imeli vse lepo razčlenjeno in bi kupec točno videl, ko je plačal za izdelek, kako se razdeli njegov denar ne bi bilo toliko nasprotovanja (ali pa bi :) odvisno od informacije).

Predstavljajte si račun, kjer se vidi koliko je dobilo podjetje, ki je izdelek izdelalo, koliko je šlo za kakšno surovino, koliko je šlo za davke, za prometne stroške, za distributerja, trgovca, državi, bi imeli bolj jasno sliko. Točno bi se videlo zakaj so cene take kot so.

Transparentnost all the way.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Jaffa ::

Kolega je imel svoje podjetje in je nasel partnerja v DE - slo je za izdelke za ljudi s celiakijo. In ko je generalni uvoznik za SLO zaznal, da jih prodaja pod njihovo ceno in jih ni kupil pr njih, je takoj dobil klic...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Manu ::

In kaj se je zgodilo? Se je pozanimal, če res po zakonodaji dela kaj narobe? Se je kolega ustrašil? Je prenehal s prodajo? Povej kaj več.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

glistovje ::

šernk je izjavil:

fantje...pri avtih človek v srbiji kupi del za 30€, pol ga pa sam v sloveniji prodaja za 90€.



a to deli za katrco/yugota ki jih sploh ni več na naših cestah? pri njih so pa še vedno vozne... vidim da še nikoli nisi bil v srbiji. še zdaj se policaji vozijo s stojadini/golf 2-3 :)

Zheegec ::

Joj, spet to kreganje. Vsak naj kupuje zadevo tam, kjer mu ustreza. Res ne vem, zakaj se Kmetek nekaj napreza tukaj. Tudi ti najbrž kupiš zadevo (pač kar koli) tam, kjer je ceneje!?

Sam bi pa pohvalil HP slovenija, ker je zamenjal prenosnik, ki je precej očitno padel na tla :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

thramos ::

PNG je izjavil:


Več kot očitno je, da se ti niti približno ne sanja kaj govoriš. Žal.

Zakonodaja ni tako preprosta kot (vaša) kmečka logika - nekaj kupi nekje poceni pa pol fajn prodaj dalje v Slo, nima veze kje pa od koga, samo da je cena prava.


Ej - meni je vseeno, pa četudi se motim. Kupim pač kjer je ceneje (in v mojem primeru je bilo v nemški trgovini cca 40% ceneje).

Ne verjamem pa stokanju slovenskih preprodajalcev (na tem forumu) o nizkih maržah, majhnosti trga ipd.

mitjau ::

thramos je izjavil:

PNG je izjavil:


Več kot očitno je, da se ti niti približno ne sanja kaj govoriš. Žal.

Zakonodaja ni tako preprosta kot (vaša) kmečka logika - nekaj kupi nekje poceni pa pol fajn prodaj dalje v Slo, nima veze kje pa od koga, samo da je cena prava.


Ej - meni je vseeno, pa četudi se motim. Kupim pač kjer je ceneje (in v mojem primeru je bilo v nemški trgovini cca 40% ceneje).

Ne verjamem pa stokanju slovenskih preprodajalcev (na tem forumu) o nizkih maržah, majhnosti trga ipd.


Ej, kr verjemi jim, vsaj končni prodajalci (maloprodaja) v sloveniji bolj malo zaslužijo. Vem pa to zato, ker sem se do pred kakšnim letom ukvarjal tudi s pordajo (hvala bogu mi ni več treba). V sloveniji si tako večji delež marže poberejo distributerji (kar je po moji logiki skregano z logiko), resnica pa je tudi o malem trgu. Če ne verjameš pa poizkusi nekaj kupiti s kitajske (ali pa nemčije) pa dobi predračun za 20 ali pa 200 kosov, pa boš videl kakšna razlika v rabatu je... ;)

Če kupuješ sicer zase (ne za nadaljno prodajo) pa le vzemi tam kjer je ceneje - jst sem rač. robo prodajal, pa sem si nemalokrat raje kaj naročil iz nemčije ali kitajske - je blo pač ceneje!

Fritz ::

Naj dodam še svojo negativno izkušnjo s podjetjem akcija.si.

V nedeljo oddam naročilo in me v ponedeljek (8.8.2011) po e-pošti obvestijo, da je naročilo sprejeto. V torek dopoldan me pokličejo, da so po pomoti poslali drug izdelek in naj zavrnem paket. Na moje vprašanje, kaj je z izdelkom katerega sem naročil mi odgovorijo, da je že na poti. V sredo me ponovno kličejo, če sem že zavrnil pošiljko..ravnokar sem prispel domov in videl obvestilo, da me čaka paket, zato jim odgovorim, da grem to narediti. Na pošti vidim, da so mi poslali precej dražji izdelek (sedaj razumem paniko a vseeno) in zavrnem pošiljko. Drugega paketa ni. Vikend, praznik, torek...paketa še ni. Pišem jezno kaj se gredo in mi iz skladišča comtron pošljejo izpisek češ, saj smo vam poslali izdelek v četrtek. Zanimivo, torej mi je tisti, ki me je klical zaradi napake - lagal.
Skratka - napako razumem, nategovanja pa ne prenesem. Seveda bom zavrnil tudi drugo pošiljko in zahteval vračilo denarja. S takšnimi podleži se ne grem več..nikoli.

mihec87 ::

Kljub temu da naši trgovci teško dobijo izdelke ne vem koliko ceneje zaradi trga, bi lahko ponujali vsaj nek nivo storitve ne pa da je poleg cen še ta ponavadi v kurcu če prej ne ko je treba dat garancijo, servisirat,pa razne laži npr zgoraj, potem o nabavi izdelka vsak tedn bo drug tedn pa je mesec naokoli.Tako da niso problem samo cene..

Tom-Cat ::

Tega "nategovanja" jaz sploh ne razumem... s tem samo sebi delajo škodo, saj nekdo ko ga enkrat nategnejo ne bo več kupil tam, razen če je mazohist. Je res tako hudo poklicati po telefonu in povedat da je prišlo do napake in da bo izdelek poslan takrat in takrat, pa da si lahko premisliš če je prepozno, ali pa da je sprememba cene, etc.?
Pa tudi isto za servisiranje in na splošno pomoč uporabnikom, po mojem bi obdržali veliko več strank če bi parkrat požrli kakšno pošiljanje po pošti levo-desno da se reši problem, kot pa da se kupca ignorira. Jaoooo, ta Slovenija :(

tt1024 ::

Hahaha zato ker nategovalci še vedno delajo, poglej npr. Solo, Demise,... koliko je povsod napisanega o njih pa jim še vedno laufa posel, pa grem stavit, da se tudi kakšen nategnjen vrne k njim, zato ker bo prišparal 2 eur...

thramos ::

mitjau je izjavil:


Ej, kr verjemi jim, vsaj končni prodajalci (maloprodaja) v sloveniji bolj malo zaslužijo. Vem pa to zato, ker sem se do pred kakšnim letom ukvarjal tudi s pordajo (hvala bogu mi ni več treba). V sloveniji si tako večji delež marže poberejo distributerji (kar je po moji logiki skregano z logiko), resnica pa je tudi o malem trgu. Če ne verjameš pa poizkusi nekaj kupiti s kitajske (ali pa nemčije) pa dobi predračun za 20 ali pa 200 kosov, pa boš videl kakšna razlika v rabatu je... ;)


Kakšen mali trg? Ali kdo preprečuje Slovencu da proda v Nemčijo? Nemci lahko prodajajo v Slovenijo, slovenski prodajalci pa so omejeni na majhen trg?

In vsa ta množica omejenih slovenskih prodajalcev je torej zgolj skupina mazohistov, ki se namesto da bi se ukvarjali s čim bolj donosnim, raje zbira ubožne marže, da zbere za kruh in vodo ...

D3m ::

In kaj od elektronike naj prodamo v Nemčijo? In ja Slovenija je mali trg.
|HP EliteBook|R5 6650U|

thramos ::

Zakaj pa se omejujete na Slovenijo?

mihec87 ::

Mal ga že serjete..To bo bol teško ker rabiš nabavit veliko količino robe da dobiš nizko ceno+daš nekaj svoje marže gor pa si na isti ceni kot nemc(zakaj bi pol nemc kupoval pri nas?) s tem da si se zaklal saj imaš ogromno robe ki bo zastarela predno jo boš prodal..

Sam raje dam kak eur več(poudarek kak eur več) našemu trgovcu, če je le storitev na nivoju(pa da vem da nebo problemov sedaj in kasneje) kar pa je že redkost..

Ne pa da roba pride drug tedn potem pa gre mesec okoli, bod fer pa reč 3 tedne bo trajalo, pa servisi do 45....ipd..

amater87 ::

Ciao.

Tako kot je napisal Lakotnik29 par postov nazaj. Kaj se obremenjujete kdo je napisal prav dopis in kdo ne in ali kdo je boljši v barantanju. Po zakonu VELJAJO napisane cene v katalogu ali na spletni trgovini na dan naročila in NE NAKUPA NE GLEDE kdaj ti blago dostavijo. Cene v katalogu ali na spletni strani so ZAVEZUJOČE. Ne more trgovec ceno spremeniti, ker blaga ni imel na zalogi in ga je naročil po tvojem naročilu dražje kot ga oglašuje. Sem sam trgovec in vrjemite, da mu pošljem koga ki mu za fejst visoko ceno (beri kazen) razloži zakon. Še zmeraj se igrajo trgovci z nami kot, da nič ne vemo.
Joj kako me to razkuri.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

amater87 ::

Kar se pa tiče vračil in servisov pa je tako in tako v Sloveniji popolna zgodba zase. Kaj več pa kdaj drugič. Dostava pa tudi je že sama po sebi umetnost za hitre pošte. Posloval po POŠTI Slovenije in vsak paket prišel drugi dan do naročnika. Plačal mislim, da 1,30 eur več pa dal nujno hitro pošto in dostavijo naslednji dan kjer koli po Sloveniji. Ne vem zakaj te trgovine uporabljajo kvazi hitre pošte, ker dejansko sploh niso hitre.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

antonija ::

To bo bol teško ker rabiš nabavit veliko količino robe da dobiš nizko ceno+daš nekaj svoje marže gor pa si na isti ceni kot nemc(zakaj bi pol nemc kupoval pri nas?)
O wow, nekdo je pogruntal da bo mogu bit konkurencen ce bo hotu prodajat!!! We are definitely making progress here!

Ja, ce bos hotu prodajat nemcom (in drugim evropejcem/svetovljanom ce smo ze pri temu) potem bos mogu bit vsaj konkurencen, povecini se bos mogu pa se prekleto potrudit z dobavo, s costumer servicom in vsem kar spada k posluvanju s strankami. Kar seveda v SLO ne pride v postev, ker smo majhen trg ni costumer servicea ne potrebujemo, k'nede? ;(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PNG ::

Mene označevati s prodajalcem elektronike je precej smešno, ker sem zaposlen v inženirskem sektorju (trenutno).

Drugače antonija in thramos vidva prav ne razumeta, da roba pride z letalom v Nemčijo in se od tam dalje razpečuje. Ja, Slovenija je mali trg, kar pa vidva predlagata pa je, da najprej kupiš od Nemcev in potem nazaj prodaš Nemcem toisto robo in nekako vmes celo ponudiš nižjo ceno, kot jo imajo Nemci sami pri sebi.

WAT - DA - FAK, res, to je vse kar lahko rečem. Nesmiselni predlogi o neskončno mnogem dumpingu cen pri maržah, ki so že tako ali tako tako nizke v slo, da bi se človek lahko razjokal - vsaj kar se tiče elektronike.

Še enkrat bom s tem zaključil in se umikam iz te debate, ker mi je postalo jasno, da debatiram z ljudmi ki nimajo pojma o vodenju podjetja ali računalništva: nimata pojma in govorita bedarije. Dajta vsaj kaj prej prebrati ali pa kakšno izkušnjo nabrati, preden si delata sramoto s svojimi idiotizmi tule.

D3m ::

Pridobili bi lahko vsaj izkušnje na področju trgovanja/komerciale zabavne elektronike.
Bi mogoče potlej spremenili pogled. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

antonija ::

Nesmiselni predlogi o neskončno mnogem dumpingu cen pri maržah, ki so že tako ali tako tako nizke v slo, da bi se človek lahko razjokal - vsaj kar se tiče elektronike.
Jaz (fizicna oseba) lahko kupim disk v nemciji (MWST included) za 20% ceneje kot v SI (DDV included; 4% razlike v davku). Prodajalec jamra da ima mizerno marzo (samo par %, sklepam da manj kot 5%). Ce jaz kupim doticni HDD v nemciji z namenom prodaje naprej, potem jim ne placam njihovega MWSTja (ce prav razumem, ampak moram nasi drzavi odvesti nas DDV) in dobim disk za priblizno 35% ceneje (od maloprodajne cene v SLO). Ce na to nabijem davek in 5% marze nisem se nikjer blizu nasih maloprodajnih cen. Torej je bluzenje o marzah glupost.

Edini problem bi lahko bil monopol nad uvozom diskov v SI, ampak glede an to da smo evropski trg, ne vem ce ti lahko kdo prepreci, da kupis disk v random stacuni in ga prodas naprej...

Ce pa slucajno ne znas/noces kupovat zunaj in prodajat pri nas pa to nekak ni problem kupcev.

Ampak kakorkolize, jaz sem v tem primeru stranka, vi pa trgovci. Vi rabite moj dnar, jaz vse kar rabim je vec kot eden od vas da je konkurenca. In glede na to da smo v EU je konkurenca prekrasna. Kar na koncu pomeni da, ce boste se naprej jokali o majhnosti trga in nizkih marzah, bo koncni rezultat ta, da bom jaz imel poceni elektroniko iz EU, nasi trgovci bojo pa imeli manj prometa (kaksen bo verjetno tudi zaprl stacuno) in to bo to.

Nismo vec v jugi v planskem gospodarstvu... zdaj je vsak lahko trgovec, prodaja in kopuje se lahko cez meje (brez carin, edino postnine so vcasih ovira, zadnje case pa niti to ne vec). Grow up or die.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tt1024 ::

Potem pa odpri firmo in prodajaj diske, pri 30% marži, boš kmalu obogatel, simple as that :)

fosil ::

Ne pozabit, da imamo v sloveniji dodatni davek na diske, ki ga pobira SAZAS in znaša 16,7 EUR.
Pri povprečnem disku je to več kot 20%.
Zato so diski pri nas toliko dražji.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Ziga Dolhar ::

... v tujini [EU] pa tega nadomestila, misliš, ni?

Mimogrede - ne, to nadomestilo s SAZASom nima veze.
https://dolhar.si/

D3m ::

antonija kdaj boš odprl firmo, da pridem kupit diske za cene enake kot v Nemčiji?
|HP EliteBook|R5 6650U|

fosil ::

Ziga Dolhar je izjavil:

... v tujini [EU] pa tega nadomestila, misliš, ni?
Mimogrede - ne, to nadomestilo s SAZASom nima veze.

Je, ampak ni tako visoko.
SAZAS nima veze? Kdo pa potem dobi ta denar?
Tako je!

Dr_M ::

D3m je izjavil:

antonija kdaj boš odprl firmo, da pridem kupit diske za cene enake kot v Nemčiji?



To sem ze jaz spraseval, ampak so me salabajzerji skoraj obral do kosti.
Nic ne bo s tem, sam veliko lajanja :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ziga Dolhar ::

fosil je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

... v tujini [EU] pa tega nadomestila, misliš, ni?
Mimogrede - ne, to nadomestilo s SAZASom nima veze.

Je, ampak ni tako visoko.
SAZAS nima veze? Kdo pa potem dobi ta denar?


Sredstva pobira Zavod IPF - Klik!
https://dolhar.si/

antonija ::

Zakaj bi hotel odpret firmo za prodajat diske? Hiter pregled po EU pokaze da je teh firm ze en mali milijon. Moras bit kar ornk heroj da gres odpirat firmo v tako konkurenco in pricakovat bajne dobicke (kar pocnejo nasi "trgovci" ce jih prav razumem).

Ampak to sploh ni poanta; namrec stavek "zakaj pa sam ne odpres firme" v nobenem delu ne nasprotuje argumentom, da je jokanje zaradi nizkih marz nepredmetno, da je slovenski costumer service non-existant in da ce bo slo tako naprej bo zelo zelo kmalu pac vecina kupovala v tujini (se ze pocasi opaza povecanje "ej a bi narocu neki zame iz nemcije ker sam tega ne znam?" vprasanj in ce sem cist iskren jim velik rajs pomagam to, kot pa iskat med nasimi pijavkami kdo ima za 3eur nizjo ceno). O prodaji preko mej nase kokoske pa seveda noben sploh slisat noce, imajo raje "majhen trg".

Kar pomeni da razen trollanja "sej ti pa sploh nimas firme pa bod kr tiho" ni bilo niti enega pametnega odgovora. Pateticni ste... :8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Šimpanz ::

ko sem delal v bivši firmi smo v EU vsak teden kupovali približno 100-300 diskov. Naprej smo jih prodajali z 3-5% maržo. S tem smo morali pokriti transport do kokoške naše plače in tudi vračila pokvarjenih diskov. Verjami mi da to ni biznis s katerim bi obogatel. Če bi bilo tako kot praviš bi že kdo ponudil nizkonizke cene iz pokopal konkurenco pa ni tako.

PNG ::

Jaz (fizicna oseba) lahko kupim disk v nemciji (MWST included) za 20% ceneje kot v SI (DDV included; 4% razlike v davku). Prodajalec jamra da ima mizerno marzo (samo par %, sklepam da manj kot 5%). Ce jaz kupim doticni HDD v nemciji z namenom prodaje naprej, potem jim ne placam njihovega MWSTja (ce prav razumem, ampak moram nasi drzavi odvesti nas DDV) in dobim disk za priblizno 35% ceneje (od maloprodajne cene v SLO). Ce na to nabijem davek in 5% marze nisem se nikjer blizu nasih maloprodajnih cen. Torej je bluzenje o marzah glupost.

Zakaj bi ga dobil 35% ceneje? Aja, ti misliš na tiste dealerske cene, do katere se še moraš najprej dokopat pa še takrat niso takšni popusti - niti brez davka ne. Mimogrede, če imaš S.P. so davki malo več kot 20% (sploh pri večjem prometu, kar v elektroniki hitro naraste, saj so komponente drage - ne pa tudi marže, mind you).

Edini problem bi lahko bil monopol nad uvozom diskov v SI, ampak glede an to da smo evropski trg, ne vem ce ti lahko kdo prepreci, da kupis disk v random stacuni in ga prodas naprej...

V bistvu ti lahko, ker moraš imeti slovensko garancijo za prodajo izdelkov v Sloveniji. Slovensko garancijo in slovenska navodila.

Ce pa slucajno ne znas/noces kupovat zunaj in prodajat pri nas pa to nekak ni problem kupcev.

Uhuh, ti boš ravnokar rešil vsa naša podjetja, imo vsi berejo tvoje predloge, saj bodo šele sedaj lahko začeli služiti. Tvoji predlogi, ki so brez temeljev in znanja, pogruntani v 15ih minutah so predlogi, ki se ga še nihče ni spomnil. Right-o'

Zakaj bi hotel odpret firmo za prodajat diske? Hiter pregled po EU pokaze da je teh firm ze en mali milijon. Moras bit kar ornk heroj da gres odpirat firmo v tako konkurenco in pricakovat bajne dobicke (kar pocnejo nasi "trgovci" ce jih prav razumem).

Ampak ti bi imel tako nizke cene, da bi tako ali tako vsi pri tebi kupovali. Če sem prav razumel je tvoj glavni problem pri tem načrtu veleprodaje diskov samo to, da bi imel monopol v državi - LOL.

antonija ::

Zakaj bi ga dobil 35% ceneje? Aja, ti misliš na tiste dealerske cene, do katere se še moraš najprej dokopat pa še takrat niso takšni popusti - niti brez davka ne.
Jaz kot fizicna oseba se lahko sprehodim v virtualno stacuno, iz virtualne police vzamem disk in placam 20% manj (postnina do SI vkljucena). Ce kopujem kot firma za nadaljno prodajo, potem jim ne placam MWSTja (se 16% manj), ampak kasneje odvedem nas DDV ko disk prodam naprej (tale del nisem 100%, ampak ce prav razumem je taka situacija). Dilerske cene tukaj nimajo nobene veze.

če imaš S.P. so davki malo več kot 20% (sploh pri večjem prometu, kar v elektroniki hitro naraste, saj so komponente drage - ne pa tudi marže, mind you).
Ce imas vecji promet pac ne furas s.p.ja ampak d.o.o.

Slovensko garancijo in slovenska navodila.
Jaz se nisem v rokah drzal diska z navodili... garancija pa itak pomeni da se disk poslje porizvajalcu (al imamo pri nas servise ki znajo HDD popravit?). Moot point.

Uhuh, ti boš ravnokar rešil vsa naša podjetja, imo vsi berejo tvoje predloge, saj bodo šele sedaj lahko začeli služiti. Tvoji predlogi, ki so brez temeljev in znanja, pogruntani v 15ih minutah so predlogi, ki se ga še nihče ni spomnil. Right-o'
To sklepam da je spet treba razumet kot "argument"...

Ampak ti bi imel tako nizke cene, da bi tako ali tako vsi pri tebi kupovali. Če sem prav razumel je tvoj glavni problem pri tem načrtu veleprodaje diskov samo to, da bi imel monopol v državi - LOL.
Moj "problem" je to, da s trenutnim delom, ki ga opravljam, zasluzim veliko vec (za veliko manj dela) kot bi s prodajanjem diskov (ali katerekoli druge robe kjer je konkurenca na EU nivoju zelo mocna). Tvoj problem (pozorni bralec bo opazil pomanjkanje narekovajev) je pa ta, da nikakor ne mores sprejeti dejstva, da tak poslovni model, kot ga funajo nase "trgovine" (pozorni bralec bo opazil prisotnost narekovajev), ne more (ubistvu ne sme) bit uspesen na trgu, kot je evropski (20% visje cene, neprilagajanje strankam, non-existant costumer service).
Dokler bo FUD z garancijami in servisi deloval bo verjetno kdo se kupil pri nas elektroniko, ko pa enkrat hoces uveljavit garancijo in porabis ogromno casa in denarja za prazen nic (pa zivcev ker so prodajalci tako prijazni do strank) se pa precej enostavno odlocis za par 10km voznje cez mejo oz. za narocilo preko spleta. Ugani kdo bo v tem primeru na boljsem, slovenski trgovci ali slovenski kupci?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Je čisto ista fora kot s šiviljami v Muri. One ne morejo konkurirati Kitajkam, male računalniške trgovine pa ne morejo konkurirati velikim nemškim trgovcem. Dokler je dovolj takih, ki jim je težko naročit v Pixmaniji, bodo še nekako živeli, ampak takih bo vedno manj.

O.

PNG ::

Glej, jaz se strinjam s teboj da bi stvari lahko bile dosti boljše. Se strinjam s tem, da so v tujini boljše cene. Strinjam se s tem, da je Slovenija bližje Slovenistanu kot Sloveniji.

Hočem ti dopovedati, da so kljub temu marže v elektroniki minimalne in cene na slovenskem trgu niso posledica visokih marž, temveč visokih nabavnih cen. Recimo, da imam iz preteklosti izkušnje iz tega in sem imel vpogled v nabavne cene robe elektronike in ti lahko povem, da so marže res minimalne.

Zdaj pa ali ti meni o maržah verjameš ali ne, je pa to tvoj problem. Osebno se s prodajo elektronike ne bi hotel ukvarjati v Sloveniji, ker je konkurenca zdrava, zaslužki pa posledično niso ravno bajni.

Ganon ::

Kaj je pa z gcomputers? Lani so obljubljali, da bo nova stran štartala septembra, pa se še do danes ni zgodilo nič.

šernk ::

vi ko kupujete v tujini, dajte mi povedat v kakšnem jeziku se z njimi menite? nemškem ali se lahko tudi v angleškem?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bluefish ::

Večina prav lepo razume poslane maile v angleščini in tudi odgovarja potem tako.

Brias ::

in pol najdes novo, nepoznano firmo za diske kot je recimo bila proti koncu devedesetih JT ( JTS diski :) ) ...

JT Storage @ Wikipedia

roli ::

Pa ni problem samo v diskih. Kaj pa gaming oprema, igre, knjige, DVDji, ...? Zakaj, ko grem v BB plačam za eno igro 49EUR, ko grem v Mueller 29EUR in, ko pogledam na gameplay ali pa zavvi pa dobim isto igro za 10EUR? Mi lahko to kdo razloži?

Potem imajo trgovine kot so gameplay tudi preowned igre, ki so praktično zastonj in sploh ne izgledajo kot, da bi bile rabljene. Zavvi ima tudi zelo nizke cene, pa še poštnina do Slovenije je zastonj. Torej bi teoretično moral imet naš trgovec par % višje cene ne pa 50% in več.

V glavnem tole je hkrati tudi pohvala za trgovini gameplay in zavvi, ker za praktično nič denarja ponujajo izvrstno robo. Poštnina je ali 3.5GBP ali pa je sploh ni, dostava pa je v naslednjih dveh do treh dneh od naročila.
http://www.r00li.com

Zheegec ::

Pa ni problem samo v diskih. Kaj pa gaming oprema, igre, knjige, DVDji, ...? Zakaj, ko grem v BB plačam za eno igro 49EUR, ko grem v Mueller 29EUR in, ko pogledam na gameplay ali pa zavvi pa dobim isto igro za 10EUR? Mi lahko to kdo razloži?

Trgovina v UK dobi igro po nižji ceni, kot jo dobi slovenski dobavitelj (oziroma dobavitelja), potem mora pa slo dobavitelj še svojo maržo prišteti in seveda še trgovina.
Razen, če se jih naroči par 100k, potem je pa cena ista, kot v UK. Samo malo težko jih boš prodal potem toliko v Sloveniji in boš moral zapret.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

šernk ::

Trgovina v UK dobi igro po nižji ceni, kot jo dobi slovenski dobavitelj (oziroma dobavitelja), potem mora pa slo dobavitelj še svojo maržo prišteti in seveda še trgovina.


a britanci pa nimajo marž? delajo zastonj? sedaj pa ali dobi uvoznik v britaniji 50% popust na količino?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

thramos ::

Če imata enaki marži in petkratno razliko v ceni, majo tele Britanci ene blazne popuste pri dobaviteljih ...

Zheegec ::

šernk je izjavil:

Trgovina v UK dobi igro po nižji ceni, kot jo dobi slovenski dobavitelj (oziroma dobavitelja), potem mora pa slo dobavitelj še svojo maržo prišteti in seveda še trgovina.


a britanci pa nimajo marž? delajo zastonj? sedaj pa ali dobi uvoznik v britaniji 50% popust na količino?

Imajo maržo, samo na dosti nižjo nabavno ceno v štartu, kot sem napisal. So tudi povprečne marže nižje (zaradi večje konkurence), ampak Slo trgovina z 0% maržo bo imela igro dosti dražje, kot je na v UK.
Se pa vsekakor strinjam - kupuj tam, kjer je ceneje. Jaz samo odgovarjam na vprašanje :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

šernk ::

Imajo maržo, samo na dosti nižjo nabavno ceno v štartu, kot sem napisal. So tudi povprečne marže nižje (zaradi večje konkurence)


čakaj malo, kako nižje marže, če so pa že v sloveniji kot govorijo nekateri na par % marži? kam grejo pol britanci z maržami? v minus?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PNG ::

Elektronika =/= videoigre.

Ted ::

Eno so marže v maloprodaji, drugo so marže pri dobaviteljih. Rešitev slovenskih trgovcev v maloprodaji (in posledično znižanje cen) je zamenjava dobaviteljev in naročanje direkt od proizvajalcev oz. dobaviteljev iz EU. Potem bodo pa tudi cene bolj konkurenčne. Pri nas tekmujejo samo firme v maloprodaji medtem ko se uvoznikov nihče ne dotakne. Zakaj Big Bang ne zamenja dobavitelja če pri ceni izdelka ni konkurenčen in je prodaja zato slaba?
Mah...

bluefish ::

Zakaj Big Bang ne zamenja dobavitelja če pri ceni izdelka ni konkurenčen in je prodaja zato slaba?
Očitno še vedno zaslužijo dovolj.
Pravzaprav me pri vsem tem jamranju okoli marž čudi precejšnje število trgovin s tehnično robo pri nas; sploh če govorimo o nekem malem trgu.

Dr_M ::

Zakaj Big Bang ne zamenja dobavitelja če pri ceni izdelka ni konkurenčen in je prodaja zato slaba?


Zato, ker direktorje boli ku....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

luky ::

Fantje kako je kaj poslovanje z Funtech spletno trgovino. Namreč imam namen nekaj pri njih nabaviti, pa ne vem kako so ažurni pri izdobavi naročil.
luky!
««
51 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14423073 (9697) Ganon

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562133257 (72797) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116730 (48071) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531763 (20605) cholt45

Več podobnih tem