Slo-Tech - Razvoj baterij kot predmetov, ki shranjujejo energijo oziroma jo "proizvajajo", se očitno le odvija nekoliko hitreje, čeprav že dolgo nismo zasledili nobene konkretne inovacije, ki bi bila dovolj majhna, močna in poceni.
Toshiba je pred kratkim razvila nove gorivne celice, ki delujejo na metanol, kar po domače pomeni, da, ko se "baterija" izprazni, zopet napolnimo rezervoar z metanolom, kar je nadvse uporabno, saj pomeni, da nimamo nič več dolgotrajnega poljnjenja.
Zaenkrat je podala Toshiba naslednje podatke o novem izdelku:
Masa: 8,5 g
Moč: 100 mW, (kar zadostuje za poganjanje MP3-predvajalnika),
Kapaciteta: naprimer 20 ur delovanja MP3-predvajalnika,
Uporaba: Dovolj majhna in lahka, da se jo uporabi v mobilnih telefonih.
Izdeluje pa tudi večje in močnejše metanolne gorivne celice, ki so zmožne poganjati prenosne računalnike.
Take gorivne celice imajo v nekaterih nemščih mestih avtobusi (in nekateri avtomobili). Zakaj pa niso taki avtomobili v prodaji. (Davki, kaj pa druzga...)
100mW (primerjava: neprekinjeno lahko poganja mp3-predvajalnik do 20 ur)
to da lahko neprekinjeno napaja mp3 20ur je podatek o kapaciteti.. to da pa lahko oddaja 100mW pa je podatek o tem kako močn tok lahko iz nje vlečemo oziroma, kak močn porabnik lahko gor priklopimo... sicer lahko podatek o kapaciteti dobimo tudi z zmnožkom 100 mW * 20 ur = 2 Wh
2 Wh, koliko je to mili-amper ur? Ena polnilna NiMH baterija AA ima lahko tudi 2400 mAh (mili-amper ur). Da lahko primerjam z baterijami ki jih zdej uporabljam.
Za mojga digitalca, ki rabi cca 3,5 W, bo treba še kar nekaj razvoja. Pol bi blo pa super, da namesto dragih baterij vlačim s sabo raje kup poceni metanolovih bombic. Samo ti časi so najbrž še kar oddaljeni