» »

Umetna inteligenca

Umetna inteligenca

Slashdot - V računalništvu srečujemo tudi besedo "umetna inteligenca", ki jo največkrat srečamo v raznih igrah. Ko igramo npr. Unreal Tournament, ki naj bi bila ena izmed streljačin z najboljšo umetno inteligenco smo vsi paf, ko vidimo, kako nas kup pikslov sesuje kot za šalo. Vendar to, kar mi imenujemo umetna inteligenca je še vedno svetlobna leta daleč od prave inteligence. Ti piksli v UT, ki predstavljajo pametne nasprotnike, so še vedno liki, ki ne znajo misliti, ampak se gibljejo po vnaprej določenih poteh in izvršujejo ukaze, ki so jim jih zapovedali programerji. Sicer nisem izvedenec za UI, ampak vsaj po mojem mnenju se neka stvar smatra za inteligentno, ko se zaveda samega sebe. O umetni inteligenci si lahko preberete tudi zanimiv članek, ki ga boste našli tukaj. V njem obravnavajo projekt Cyc, ki naj bi kazal zametke inteligence, vendar so ti še vedno precej na nivoju prej omenjenih "pikslov" v UT, saj je Cyc ena velika baza podatkov, ki vsebuje ogromno pojmov in še več definicij zanje. To pa je zaenkrat tudi vse. Če je verjeti avtorju članka, potem zaenkrat še ni računalnika, ki bi opravil Turingov test - test, v katerem so zastavljena vprašanja, na katere bi moral računalnik dati logične odgovore. Do prave umetne inteligence, ki bo konkurirala človeški, bo vsekakor preteklo še veliko časa. Ob vsem tem pa se pojavljajo številna vprašanja, kot so npr. "Kaj pa, če nismo zmožni ustvariti pravega inteligentnega stroja?" ali pa "Kaj pa, če smo s popolnim prihodom na čipe zavili na napačno pot, ki pelje v slepo ulico?". Kar zanimive tem za v Ložo, kajne?

3 komentarji

Thomas ::

Link na Cyc sem dal v PROTOKOLU že kdaj. :D

Dejte vi novičarji včasih mal dol stopit, med nas navadne sotrudnike ... v Ložo ..

Tam smo obdelalovali že kar nekaj tem, s katerimi ste vi prišli ven šele precej kasneje. 8-)

slycer ::

Thomas, če bi ti na dan predelal toliko texta, kot ga jaz, potem močno dvomim, da bi bil pripravljen pregledovati razne forumske debate

Hellios ::

a nobenega ne skrbi da bo ta UI (AI) hotla preživez pa bo iz ljudi začela delat baterije

hec, The matrix je itak ZF, to se ne bo zgodil a je tko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi, slike in glasba: Ko se srečata umetna inteligenca in umetnost

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
94748 (4126) Fabio Jelani
»

Domače branje: Christopher Steiner: Automate This (2012) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Domače branje
7214264 (11046) jype
»

Razvoj umetne inteligence v polnem zamahu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14320301 (17127) Jst
»

Prebujajoči up na UP?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
232686 (1886) Thomas
»

Umetna inteligenca

Oddelek: Loža
361736 (1395) Thomas

Več podobnih tem