Razstava: 30 let x86 arhitekture
vir: KiberpipaSte se vprašali, na kakšni infrastrukturi delujejo storitve tipa Youtube, MySpace, Facebook, Flickr, Zemanta, in podobne? Kakšne računalniške gruče poganjajo tako zelo obiskane spletne storitve in koliko visoko razpoložljivega in redundantnega diskovnega prostora je potrebno, da so tovrstne informacije na voljo 24 ur na dan in 365 dni v letu? Na Pipinem odprtem terminu v torek ob 19h si bomo z Andražem Srako pogledali Amazonove visoko razpoložljive spletne storitve (Amazon Web Services).
Na Spletnih uricah v sredo ob 19h bo govora o spletni tipografiji. Posebni gost bo Richard Rutter, spletni oblikovalec iz Brightona, soustanovitelj in direktor produkcije pri Clearleft.
V četrtek ob 19h boste ponovno dočakali predavanje iz cikla o umetni inteligenci - Kako se naključnih števil lahko naučimo? Doc. dr. Marko Robnik-Šikonja bo na kratko pokazal nekaj načinov generiranja psevdo-naključnih števil in predstavil nekaj področij uporabe naključnih števil v umetni inteligenci, strojnem učenju in podatkovnem rudarjenju.
Isti večer ob 21-ih sledi otvoritev interaktivne instalacije Pufination. Pufiji, zasnovani na platformi Arduino, ponazarjajo mikroorganizme, ki sobivajo v odprtem ekosistemu, obiskovalec pa se vplete v umetno uprizorjeno "biosfero" preko aktivne, na senzorjih temelječe interakcije. Projekt izpostavlja odnos do sobivajočih kot pomemben del lastnega preživetja posameznika. Pufiji med seboj komunicirajo v brezžičnem omrežju, z ljudmi pa prek dotika, zvoka, svetlobe in tresenja. Vabljeni!