» »

HIFI sistem kaj vi predlagate

HIFI sistem kaj vi predlagate

vladika ::

Sem velik ljubitelj glasbe, tam pa tam tudi včasih kaj zaigram na klaviature.
Seveda tudi rad poslušam glasbo takšno in drugačno.

Sedaj pa k problemu.Rad bi imel dokaj kvaliteten hifi sistem.
Prosim vas tiste, ki se spoznate na te stvari, da mi pomagate kaj naj izberem.
Kupil bi najraje rabljene komponente, vsaj določene (problem je cena novih).

Kaj mi priporočate od:
- CD player
-ojačevalec
-kasetnik
-tuner
-zvočniki (moč,frekvenčno polje?)

Na kaj naj bi bil pozoren pri določeni stvari? Soba v kateri bi to poslušal je 6*4m stene in strop je izoliran z lesom.

Nekaj sem gledal na e-bay.de (tudi na bolhi se kaj najde) in opazil, da se prodaja veliko takšnih in drugačnih stvari po dokaj nizkih cenah vendar ne vem kaj je vredno in kaj ni.Kako je kaj tu tvegan nakup?

Cena reabljene komponente naj ne bi presegala 100 eu.
Zvočniki pa so tako ali tako poglavje zase.To me še najbolj muči.Recimo, da bi dal za rabljene največ 200 eu.

Tako rad bi imel neki hifi sistem za okrog 500 eu oziroma povprečna neto plača v slo.

Hvala vsem, ki se boste kakorkoli odzvali na moja vprašanja in mi pomagali pri izbri mojega (no za mene) high end sitema.

Pa lep pozdrav!

VLADIKA

Poldi112 ::

Nocem biti nesramen, ampak zvocniki + 4 komponente za skupno 500€, pa ce gres v trgovino in vzames najcenejse kar imajo ne prides cez z 500€, ali pa komajda. In potem temu reci high end. To se hifi ni.

Ampak ok. Vsekakor rabljeno, razen cd mogoce raje nov. Prvo pa preberi temo: Vse o HI-FI zvočnikih.
Pa razcisti kako glasno zelis poslusati. Jaz osebno bi vzel enega najcenejsega NAD-a, najbolj beden cd, za zvocnike pa ne vem. Vsekakor ene majhne.

glinik ::

Pridi k nam, ja. Vse o Hi-fi zvočnikih :D Z veseljem te bomo sprejeli :) . Tako kot je Poldi povedal, za 500 EUR dobiš pač en hi-fi sistem, nič posebnega. Ampak še vedno dosti bolše od kakšnega stolpa. Vsaj nekaj, ane?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

neres ::

Imaš dosti izbire, na pamet ti pa lahko predlagam recimo kak ojačevalec Rotel(verjetno najboljše razmerje cena/kvaliteta) ali kak NAD...Izogibaj se kake Yamahe, ki jih je dosti okoli.

Sem imel en kasetnik Marantz(SD-63) in se mi je zdel odličen, če že res rabiš kasetnik...

CD lahko isto Marantz, samo so morda malo precenjeni. Če ne pa kak Pioneer, niso slabi.

Zvočnikov je spet dosti, sploh v tistem cenovnem rangu. Dobro preišči po netu.

Lahko pogledaš še na Tnt-audio, je dosti uporabnih stvari.

dr.J ::

"kvaliteten HIFI" in "500 Eur" pač ne gre skupaj.

Če si ljubitelj glasbe, si vzemi čas in pojdi v posamezne specializirane trgovine, kjer imajo ustrezno sobo za poslušanje.

Drugače pa je najbolj pomemben sestav ojačevalnik s predojačevalnikom, zvočniki in pa ne pozabi na kable! Te komponente ti tudi dolgo zdržijo, saj se zelo počasi spreminjajo. Kaseta je bolj kot ne out, CD se bo še nekaj časa držal.

Rotel: sem zelo zadovoljen z njim!

d.k. ::

Neres ?
Kaj te pa moti pri yamahi?

Rotel je sinonim za kvaliteto sam kak dolbi digital pa pozabi,marantz in onkjo pozabi za to ceno,razna poslusanja po raznih sobah za amaterje odpdejo,bodi pozoren ce ni kje v kotu prizgan kak dodatni Wofer,moj nasvet:poglej po salamoncu ce kdo kaj prodaja v kompletu,vzami kakega frenda ki se mal spozna ,bodi pozoren predvsem da niso zvocniki skurjeni,kasetarja ne kupuj je zgodovina,kupi kak reciver z dolbij digital in dvd ki podpira cimvec formatov,ne poslusaj prevec ostalih okoli sebe, vazno je da je zvok ki ga slisis tebi vsec.Potem pa pocasi dograjuj sistem v skladu s svojim proracunom,Zelim ti ugoden naklup je pa prevec za pisati o tej temi , upam da sem ti pomagal.

MOJ NASVET:reciver YAMAHA ni prevec drago,DVD kak rabljen MARANTZ,zvocniki po moznosti kaki iz UK ,ce najdes tole rabljeno mas dober nakup ,bos mel mir par let:D

P:s Veliko uzitka pri poslusanju glasbe in gledanju filmov (v mejah normale da sosedi neznorijo);)

neres ::

No najbrž sem se malo prenaglil z Yamaho, sploh ker sem resno poslušal samo eno, ampak meni pač ni bila všeč, sem jo primerjal z dvema cenejšima ojačevalcema(Dual in Rotel- ok, slednji je bil cenejši ker rabljen) in sta oba bila za spoznanje boljša. Vsi trije 60W, ampak Yamaha je najbolj hreščala, ko si dal na glas.

Imam pa en star Yamaha tuner(v kratkem več o tem;), ki mi je všeč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539146 (10254) Ales
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073130 (5093) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187075 (52218) Janac
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379574 (7767) CMpunk
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475839 (4087) Primož12

Več podobnih tem