» »

Sprememba oblike foruma

Sprememba oblike foruma

«
1
2

eomer ::

Sej ne da je kaj narobe z estetsko podobo Slo-tech foruma. Samo če bi se kej spreminjala podoba bi bila zanimiva oblika kot jo ima formu Tulipzone

Gandalfar ::

ne opazim kaksne pomembnejse razlike kot to, da nimajo levega in desnega menija

BigWhale ::

Kanji? dobis takoj, samo povej a traditional al simplified chinese?

eomer ::

Pač smao neki predlog! Če in samo če nebi imeli kake ideje!

Gandalfar ::

eomer: super, vedno smo veseli predlogov. Mene je bolj zanimalo tisto, kar je tebi na tem forumu tako zelo vsec in pogresas pri s-t. Ker ce jaz gor klikam dve minuti pa itak nicesar ne morem prebrat bom bolj malo odnesel in mogoce sploh ne bom dojel kaj si hotel povedat.

Poldi112 ::

Hint: avatarji

Gandalfar ::

Se teh par avatarjev, ki je sedaj bomo kmalu ukinili. Sploh ni potrebno razmisljat naprej o tem ..

Keyser Soze ::

Jah no. Morate priznat, da je grafično podoba tega foruma res bolj skopa in rahlo preveč retro.:\ Res pa da je s tem bolj dialup in pa nasploh computer hitrost prijazna.:D

In nekateri uporabniki več dajo na estetiko kot funkcionalnost. Kar še ne pomeni, da je s tem kaj narobe.

P.S.: Pač Apple style je bil vedno všečen množicam.

P.S.S.: Ki SO sedaj, Gandalfar, ki so sedaj.:P Drugače pa tudi meni ni dost jasno kaj je napisano tam. Simplified chinese my ass. :D

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no hope at all.

eomer ::

Gandalfar: Sama oblika foruma, njena preglednost(vsaj iz mojega stališča. Na našem forumu oziroma večini slovenkih je prezasičenost strani. Večina vzhodnjaških(kitajskih) forumov je zelo preglednih. Mogoče se meni zdi ker v pismenkah pišejo(optična varka). Estetsko gledano je meni bolje blizu njihova stran.

Poldi: avatarji pa gotovo ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eomer ()

WarMaker ::

Meni je ST forum zelo praktičen... Ni zakompliciran, enostaven za uporabljat in še hitro se nalaga....

Pa važno je, kar se najde na njemu, ne pa kako zgleda...

dëych ::

Mene je tut čist vred ta oblika, edino tista osnovna predloga (črna-siva-modra) mi ni všeč, ker sploh ne morm brat. Barva pisave bi lahko bila svetlejša, je pa skor enaka kot ozadje...:\ Zdej mam pa neko oranžno al rumeno.:D

Boki_ ::

Mogoče bi la bla mal mal večja pisava, ampak sam za odtenek, k če maš veliko resolucijo pa bereš udobno zleknjen v naslanjač, je mal premajhna pisava. Pa še stil bi lah nardili kak nov, recino kak 3D, da bi si lah tisti ADSLjevci privoščili in vsaj linijo izkoristli.
I'm back

Monster ::

forum je čist OK mogoče res kak malo bl 3D look... Sm avartarji pa res niso potrebni ker suksajo do daske pa še forume naredijo bedne...
Ka zaboga...

Microsoft ::

Avatariji bi mogl bit, potem bi se pa vsak sam odlocu, a mu jih naj prikazuje ali ne.

Drgac pa alternative za avatarje ne poznam, samo uporabni se mi zdijo saj posredno. Namrec, jst pogostokrat folk kr zamenjam. Recimo, Tilen P|P|, mathjazz Mathai mk-klavz, CaqKa Poldi112,...
Ceprav majo nick name lahko cisto razlicne, vcasih v kaksni debati sploh nevem, na kateri strani je kdo (debate o operacijskih recimo). Potem pa nevem, po kom naj 'klatim'. :)))

Od vseh nickov sm si najbolj zapomnu Gandalfar (ker ma avatar in ker mi je par tem zaklenil), potem BigWhale (vedno sma istega mnenja :)) ), potem kak IceMan (ker ima izstopajoce komentarje), pa kak Tilen (SchueMacher), pa verjetno se kdo.
Samo je pa se dost folka, ko se jih sploh ne spomnem, pa ceprav se menmo ze dost cajta.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Boki_ ::

IceMan se je preimenoval, ti pa tut ne?
I'm back

BigWhale ::

> malo bl 3D look...

Ja, kaj ko bi kar v VRMLju napisali interface a ne?


No, v glavnem, meni tudi ni vsec oblika! Tko kvadratasta je! Bolj ko raztegujem okno od browserja bolj je kvadratasta ali pa pravokotna...

... nobene domisljije, lahko bi bila elipsasta oblika ali polkrozna, kaj podobnega recimo...

Poldi112 ::

>IceMan se je preimenoval, ti pa tut ne?

Aja? Nisem opazil da bi kdo drug s projekcijami modroval.

Se pa popolnoma strinjam z MS. Avatar bi olajsal preglednost glede avtorja posta. Sej nebi bili to neki ogromni, animirani, kricoci avatarji. To bi bili lustni, mali, privlacni, cotkani, srckani avatarji, katerim se niti BigWhale in Gandalfar ne bi morala upreti :)

Keyser Soze ::

Udarimo grafično revolucijo!

Heh. Naš miha se je res preimenoval. Ampak je s tem vsaj bolj prepoznaven. Se mu nick sedaj sklada z njegovimi prepričanji(MS).

Avatarji. Mah saj pogledaš stil pisanja avtorja in ti je kmalu jasno kdo je. Vsaj meni. Imam slab spomin za imena, a se po stilu pisanja kmalu spomnim kje je kdo že kaj modroval. Ne bi bilo pa slabo malo popestrit grafične podobe. Res.

Ziga Dolhar ::

> Ceprav majo nick name lahko cisto razlicne, vcasih v kaksni debati sploh nevem, na kateri strani je kdo (debate o operacijskih recimo). Potem pa nevem, po kom naj 'klatim'. :)))

Jimi, Jimi ...

Jimi.
https://dolhar.si/

perci ::

Tistim, ki imate enak nick po več kot eno leto bomo moral ukinit pravico do spreminjanja usernamea ;). Ker se prelahko operete svojih grehov.


Avatarji pa bodo. Oz ne, ne bodo :D.

Poldi112 ::

Nihce ne uposteva zelja uporabnikov :'(

Spreminjanje imena se mi zdi pa precej bedasto. Bolje, da si clovek naredi nov account. Potem vsaj ni zmede ko vidis da nekdo brani nekoga navidezno drugega.

Vesoljc ::

meni se tudi zdi da je forum preveč kvadraten... malo več zaobljenosti bi prav pasalo...

mislm, kt anoreksične babe :D
tak, bolj "baloon look" sem mel v mislih
pač namesto tega
-------
|     |
-------


tole:
/ - - - -\
|        |
\ - - -  /


ascii art rulz
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

dëych ::

:D:D

Jst ::

Ja, tudi smiley-je bi bilo treba ukiniti.

Admini: A bi en select naredili na bazi, kdo je največji uporabnik le-teh?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dëych ::

Ne razumem zakaj bi smajlije ukinjal pa selekcijo delal. :|

Jst ::

Poglej tvoj prejšnji odgovor. Pa če si širši publiki karkoli povedal... kapo dol.

Select bi pa jaz naredil tako za info. Kot ima delphi-si stran s statistko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jebiveter ::

Jst: Slika je vredna 1000 besed 8-) :P

Bojim se, da dokler ne bodo zaceli prihajat 3D ekrani v mainstream, bo ST ostal prav tako kvadratast in oglat kot je sedaj. Sele z moznostjo 3D prikaza bo prisla ST-revolucija! (pa se ne hecam)

Drgac pa je razlog za taksen simplified design brez okroglih robov in tega, v tem, da bi to bil prevelik preformance hit in bi streznik podlegel. Ker tukaj vseeno gre za nekaj 10kb vec podatkov pri vsakem requestu. A ze tako server sopiha... :(

Fantje, ni kej, bo treba google-way. Cluster nekaj 10 starih masih (ki so btw prakticno zastonj), 100 spare diskov (na daljsi rok) in linux.support team. Navsezadnje, nas je dosti linuxacev na STju, pa ni hudic, da ne bi spravli skupaj enga sistema za load balancing... (just an idea anyway):\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Gandalfar ::

Jebiveter: odvisno kaksne podatke imas. Googlu ni problem, ce niso vsi njihovi serverji syncani ves cas. S-t bi bil pa bolj cuden, ce bi vcasih malo vec.. vcasih pa malo manj vsebine foruma prikazoval :)

Jebiveter ::

Gandalfar: Sej jest nisem govoril o nacinu loadbalancinga, predlagal sem samo googlov nacin izvedbe kar se HW tice. Kako potem izvesti zadevo programsko je pa tema za novo debato. Predvsem bi blo po moje treba locit med static in dynamic delom in pa sql in php delom. Se pravi storage-process.... Kako potem syncat baze, kako resevat redundancy, ipd. so potem finese, ki v bistvu zadevo poganjajo.

BTW: ce prav vem potem ima google per-file plain-text tip hranjenja podatkov (db direkt na disk) kar omogoca zelo lahko sinhroniziranje. Ampak kaj podobnega tukaj niti priblizno ne pride v upostev, ker je verjetno pgsql baza prevec "prelinkana"...

Zdej se tukaj jest delam pametnega, v bistvu pa samo brainstormam ideje... clustering sem preuceval pred slabim letom, a sem pol izgubil zanimanje, predvsem zaradi pomanjkanja infrastrukture za eksperimentiranje (apliciranje) sproti pridobljenega znanja (neki tazga kot, ce kot php programer ne bi imel na voljo apacha+php+etc. na katerem bi zadevo razvijal). :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

Gandalfar ::

s-t (zal?) nima tezav s serviranjem staticne vsebine (ta je vsa na static.slo-tech.com) ampak z querji po bazi. Navsezadnje imamo 80k page view/dan.

Jebiveter ::

No, kot pravim, nimam pojma kako se to sedaj izvaja. Vem samo (pac, kolikor je povedal Primoz), da so velika omejitev "pocasni" diski - verjetno prav zaradi queryjev po bazi. Sem pa skoraj 100%, da se da te zadeve nekako zbalancirat na vec sistemov. Recimo ena ideja, ki mi je padla je, da bi imel posebej masine za vsak oddelek v Forumu (vsaj recimo po sklopih) in posebej info o uporabnikih, ki jih pa kontrolira en centralni node, ki skrbi za to, da se queryja prava baza. Ker, ce pogledas, da ni problem v procesni moci, ampak v pocasnosti diskov (disk pac zavira celoten sistem) bi bilo mogoce bolje, ce bi se pac tako razporedilo, ker potem ti ne more obesit celotnega STja ampak v najslabsem primeru le najbolj obremenjen sklop. Vprasanje je, ce bi tukaj kaj pridobili na performancah. Pri zanesljivosti verjetno ze, performancno pa... ne vem koliko bi tukaj bila ovira Gbit mreza med nodi, ipd.

Opozorilo: Vse kar pisem je zgolj teorija/brainstorming in niti priblizno se mi ne sanja kako bi se taka zadeva implementirala v praksi. Je pa zanimiva tema za raziskat...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tody ::

ja ja ti bi imel za vsak post svojo mašino ane ? Dnar pa leti iz lufta ! JUPI ! Ja če bi imel denar bi seveda zdraven že obstoječega serverja vsaj še 5 jih blo pa še 5 v rezervi tko slučajno če kateri crkne :D
Kar se tiče avatarjov so pa foo. Mislim S-t ma recimo 6000 userjev, čeprav jih je napisanih več.. Pa da vidmo 6.000 slikc različnih in skrbet potem za to da uporabnik ne bo dal kakega glupega gifa da ne bosta imela da enako sliko itd. itd. itd. Avatarji kvečjemo poslabšajo zadevo. Če ste preveč leni/butsti da bi bral nicke je pa vaš problem, če se na osnovi imena ne morete odločit koga bi kurcal... Jimi mislim ti si res TALENT in pol.

Jebiveter ::

Tody, narobe si razumel. Ideja je cluster na vecih masinah in to takih, ki jih v podjetjih mecejo za tabo. Ker ce pogledas, da je problem dostopanje do diskov ne pa procesorka moc potem ne potrebujes nekih mocnih racunal. Vsekakor pa je verjetno bolje razporediti workload na recimo 7 1.x GHz + 1 two-way master node, kot pa da se eden sam muci z taksno kolicino zahtevanih podatkov.

Kot sem rekel, to je teoretiziranje. Kaj se pa dejasko tako pridobi pa je vprasanje empiricnega dokazovanja.:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

BigWhale ::

> To bi bili lustni, mali, privlacni, cotkani,
> srckani avatarji, katerim se niti BigWhale in
> Gandalfar ne bi morala upreti :)

Jaz se lahko vsemu uprem...

perci ::

Gaby se ne moreš >:D. Očitno :D.

Primoz ::

Ej ljudje ... 98,5% vseh requestov je odgovorjenih v manj kot dveh sekundah. Kaj bi še radi?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Azrael ::

>98,5% vseh requestov je odgovorjenih v manj kot dveh sekundah...

in naj tako tudi ostane, vsekakor pa se lahko poveča samo % ali zmanjša samo čas.

Tisti, ki bi želeli zvito, mavrično itd. sliko foruma pa ena čisto poceni, enostavna in učinkovita rešitev: nabavite si en napol crknjen monitor, mogoče ga še malo razštelajte, pa bo... :D

Slikce zraven nickov, ne hvala, sem že videl preveč propadlih forumov z avatarji.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

dëych ::

A se da pri "novoletnem stilu" nardit, da bi snežinke padale, pa kakšna LED dioda da bi kje utripala. :))

:8)

Poldi112 ::

>Ej ljudje ... 98,5% vseh requestov je odgovorjenih v manj kot dveh sekundah. Kaj bi še radi?

Avatarje...

BigWhale ::

To bi samo ti rad :P

Poldi112 ::

Jaz sem samo glasnik volje mnozice. Avatarji so neizbezni in so samo se vprasanje casa. Imam vizijo lepse, svetlejse prihodnjosti.

Pa primozu se danes statistika kvari, ker ze cel dan na odgovor cakam cca 5s, kar ni manj kot 2s.

beerhunter ::

Lahko bi ponudili le kakšno barvno kombinacijo več, tako bolj očem prijazno, nekatere nas pač že malce oči matrajo.

Drugega pa po moje ni treba spreminjat. No, če pa imate ravnokar kakšen ustvarjalni napad pa tud prav.

PrimozR ::

Racer_D neki ustvarja. Saj neki cajta nazaj je...

Gandalfar ::

beerhunter: v kateri barvi pa?

Poldi112 ::

Ce smem jaz: ena nezna svetlo modra. Ker vecina teh shem je res ali tezko citljivih ali pa prevec agresivnih.

A to bi slo da bi si sami barve za dolocene elemente vpisali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Gandalfar ::

Bel stil ni dovolj nezen?

Tody ::

kaj je pa z hladnomodrim narobe ? Jest tud komi gledam original tale hladno mder pa prov paše :)

Poldi112 ::

Ne vem. Sem si dal zdele belo in pisem v njej in mi ni ocem prijetna. Prevec je mrzla. Ce bi bila bolj rumena mogoce, ampak tole prav reze v oci (ok, pa jaz se napol spim:)

Pri hladno modri je pa premalo kontrasta. Modre crke na modri podlagi. Ceprav je se kar uporaben. Vsaj tekst v forumu. Tisti meniji na levi so pa precej bolj necitljivi.

Sam sicer uporabljam oranznega, ampak mi tudi ne odgovarja prevec. Pa zelen je se nekako, to sem imel prej. Ce bi imel moznost bi si naredil svoj stil. Dovolj ce so samo web colors.

Bramac ^^ ::

Jst sm se pa že čist navadu na priporočljivo (črno) barvo. Učer sm šel menjat barve pa sem prestavil kar nazaj ker se mi zdi še najboljša. Drugač pa ni take panike :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa - Avatarji na Slo-Tech (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
67140268 (22831) Gandalfar
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68744007 (25873) Ziga Dolhar
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
777635 (6219) Poldi112
»

kako si daš slikico v slo-techu. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Slo-Tech
42431306 (23734) Mr_Globus
»

Ikonce pod nicki (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
996410 (4745) V-i-p

Več podobnih tem