» »

Anketa - Avatarji na Slo-Tech

Anketa - Avatarji na Slo-Tech

««
3 / 14
»»

V-i-p ::

P|P|, se mi zdi, da ti prodajaš buče. Veš zakaj? Ker če ti "navadni" avatarji niso všeč, potem pomeni, da ubošček ne obiskuješ 99% forumov širom sveta....
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

thramos ::

Lahko jih boš izklopu.

Oz. če si jih boš zaželel videt jih boš vklopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

SavoS ::

Hmmm še en glas ZA avatarje...... če komu ne pašejo, pa naj si jih IZKLOPI!8-)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Microsoft ::

1*****************(17)
2*****(5)
3*****(5)
4**(2)
5*******************(19)
6*(1)
(49)



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bond007 ::

No zgleda jih je še vedno več ZA, kot PROTI.

Mislim, da zna trajat (večnost), da se procent vseh tistih, ki so ZA spusti na 5:)

Microsoft ::

Niti jih ni vecina za. Ce pogledas vprasanje 1 in 2, lahko das ta dva v isti kos, prav tako vprasanje 4 in 5. Pa skor enako med za in proti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

pri vse skupaj nekje 1000 aktivnih članih in cca 30k registriranih člnaih je 49 ljudi, ki je glasovalo v tej anketi komaj 5%
torej je onih ki hočejo risanje avatarje do zdaj komaj ubogih 2,5%? (če računamo na registrirane pa tak nimate za burek :>

fahrenGONE ::

Res aktivnih je veliko manj kot 1000.

St@jler ::

2.

TribesMan ::

manj kot 1000? Si siguren? Ker število obiskovalcev v zadnjih dneh se giblje okoli 19000. Sicer pa kaj je definicija _res_ aktivnega člana?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

fahrenGONE ::

Sicer pa kaj je definicija _res_ aktivnega člana?


To je zame tisti, ki si vzame cas da tudi kaj napise v forum in sodeluje pri anketah ipd. Ne samo tisti, ki bezno preleti forum ali pa ga uporabi, ko kaj prodaja ali ima trenuten problem s PCjem in v ta namen napise vprasanje na forum. Aktivni so tisti, ki pogosto sodelujejo na forumu in s stranjo v obliki novic, opisov ipd... Sicer pa -- a moram te bedarije res razlagat?

ST jih ima dalec pod 1000. Saj ne da je to slabo, ampak 1000 je pretiravanje.

CaqKa ::

poglej si pod anketo kolko je 'skupaj glasov'
tole je meni dovolj dober pokazatelj aktivnih članov.. ker nekaj je tudi takih, ki se jim pač ne ljubi vsakič logina delat, ampak enostavno samo preberejo stvari.
in ja aktivnih članov je cca 1000. te cifre nebi kar iz lufta reko. mislim pa da z svojim prebitim časom na stju lahko tole cifro dosti bolj natančno napovem, kot ti.

primož a nam zaupaš koliko uporabnikov se je prijavilo v zadnjem mesecu?

TribesMan ::

Ce se prav spomnim je bilo govora o okoli 8000 aktivnih clanih (na mesecni ravni)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

fahrenGONE ::

Na forumu dajejo odgovore vedno eni in isti - to so zame aktivni clani. Pasivni pa so vsi, ki so se prijavli ali bili prisiljeni v to, ampak kvecjemu samo preberejo zadeve in morda kliknejo na gumb za anketo. Nic slabega v tem, ampak to so obiskovalci, ki imajo veliko drugega dela in ne morejo porabiti veliko casa na forumu in se manj v enem threadu, ki je kot neka kvazi-anketa. Zato pravim, da so rezultati cisto brezveze.

Dajte anketo na prvo stran, ce hocete. Sicer pa bomo ze drugi naredili to, kar vi ne zmorete. :)

CaqKa ::

potem takem tudi avatarjev ne rabijo.. simpl.
saj bodo do naslednjič ko se bodo prijavili itak pozabili kako je zgledal tisti avatar.
mi ne zmoremo? kvečjemu ne utegnemo.

drejc ::

Ce bi bli po difoltu izklopleni sm kuj za. V bistvu sm kr za ce to popedenate.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

V-i-p ::

CaqKa, brez zamere, ampak a se ti ne zdi, da na slo-techu zadnje čase precej stvari "ne utegnete" postoriti? Saj poznaš verjetno tisto mojo o "kje so testi, članki, recenzije, normalen search, itd...". Ampak kaj bi o tem, važno da vi ne utegnete...:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CaqKa ::

V-i-p sej veš izpiti pa to. višji letnik bolj zahtevna snov.

fahrenGONE ::

Ampak ce potegnemo crto -- avatarjev za uporabnike se vedno ni in jih verjetno tudi nikdar ne bo. Isto kot je bilo ugotovljeno ze 3 leta nazaj. :D

veteran ::

mi ne zmoremo? kvečjemu ne utegnemo.

Aja? Za cenzuro oz. brisanje sporočil se pa vedno najde čas. :P
Predlagam, da kakšnega tajnega policaja pošljete na tečaj php/mysql, bo bolj koristen. >:D

V-i-p ::

To pa res drži. Če imaste čas za toliko brisanja in "pametovanja" po forumu, ne mi rečt, da za druge reči ga pa zmanjka. Saj vas je dosti, samo pametno bi vas bilo treba razporediti. Mi je pa jasno da si bolj in z oznako krimič ob imenu, kot pa programer ;P
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

fahrenGONE ::

En je enkrat omenil, da se bi verjetno ST forum totalno zaribal, ce bi vsak uporabnik imel avatarja. Ne vem koliko je to res, ampak zgleda da bo nekaj na tem, saj na primer zvecer ko je vec ljudi na forumu, dela bolj pocasi. Z avatarji bi po moje klecnil pod obremenitvijo.

To je (verjetno) razlog zakaj jih ni. Kot 'razlog' se omenja, da so nekateri proti in da bo forum otrocji, kar pa nima logicne podlage saj si jih lahko vsak izklopi in publika je malo bolj resna kot drugje. Ob tem lahko das omejitev na staticne slike in velikost.

Seveda moderatoji in admini navajajo vse sorte razlogov, ampak v bistvu to govorijo samo zato, ker se to nekako pricakuje od njih. Trije recejo ne in cetrti bo ponovil isto...

Primoz ::

Avatarji ne prinašajo nobene dodatne obremenitve ;)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

frenk ::

A to pomen da bo vsak svojga hostal? :D

Nejc Pintar ::

1


[Se opravičujem za napako/ izbrisal napačen post :/ --Omy]
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

fahrenGONE ::

To pomeni da jih ne bo, ker v tem primeru ne prinesejo nobene obremenitve, kot je Primoz dejal.

Matek ::

5
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

drejc ::

LOL, najbol pa da je un k ma avatarja proti njim...
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Matek ::

Če se glasuje za oziroma proti, sem raje proti in izgubim svojega, kot pa za in gledam, kako se forum spremeni v smetišče vseh ostalih.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Ziga Dolhar ::

drejc: pač posledica genialno zastavljenega vprašanja.
https://dolhar.si/

zigi ::

5

fahrenGONE ::

Ja, LOL! :D

Po moje kar drzi tisto o obremenitvi foruma. Ampak Primoz bo seveda to zanikal.

gzibret ::

1

Pod pogojem, da so avatarji približno tako veliki, kot sedaj.
Vse je za neki dobr!

TribesMan ::

Zakaj pa bi bla obremenitev foruma kaj vecja? Sej avatarje si boste itaq sami hostali ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

V-i-p ::

Hja, samo to je hudo nepkraktično. Predstavljaj si, jaz imam avatar na shrani.si, ti ga imaš na nekaj.com, dvajset ljudi ga ima na slika.net, itd... potem ti pa stran dol pade in gledaš na forumu same rdeče križce, ker slik ne more prikazat in je grdo za znoret. Isto je zdaj v forumu, ko je folk linkal slike, pa jih pol ne dela in vidiš - nič...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

fahrenGONE ::

Pa naj bo brez avatarjev, bo vsaj kaksen drug forum bolj zanimiv potem. :D

PrimozR ::

Če ti je nek drug forum bolj zanimiv, ker ima avatarje, kaj še delaš tukaj? Jaz sem tu zaradi vsebine.

goba ::

5

TribesMan ::

Predstavljaj si, jaz imam avatar na shrani.si, ti ga imaš na nekaj.com, dvajset ljudi ga ima na slika.net, itd... potem ti pa stran dol pade in gledaš na forumu same rdeče križce, ker slik ne more prikazat in je grdo za znoret. Isto je zdaj v forumu, ko je folk linkal slike, pa jih pol ne dela in vidiš - nič...


Se popolnoma strinjam... še en dober argument proti avatarjem :P

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Matri[X] ::

Slo-Techov server ti zmore poslat ~2k razlicnih avatarjev na sekundo. Vprasanje je, ali si jih ti zmozen prejeti? Ce se vklopijo avatarji se bodo strani na forumu prikazovale vsaj 5x pocasnejse (zaradi avatarjev) na racun pocasnih internetnih povezav.

Paramedic ::

5
PREBERI PRED GLASOVANJEM:
Vse uporabnike na ST lahko delimo v dve skupini - ena, ki želi avatarje in drugo, ki jih noče. Vsem bi pa lahko ustregli, če bi tistim, ki jih ne želijo, pustili vse tako kot je (=PRIVZETO), tistim, ki jih pa želijo, pa v nastavitvah dajo možnost "prikaži avatarje vseh uporabnikov"(=PO ŽELJI). Mar ne?
Kar se pa tiče hitrosti serverja, je pa možnost, da za hosting slik poskrbijo uporabniki sami.
End transmission.

Zgodovina sprememb…

fahrenGONE ::

To je samo teorija, v praksi pa bi hitro videli da hosting avatarjev drugje upocasni nalaganje in ni dobra ideja ce hoces hitrost na forumu.

Ne vem ce jih lahko ravno 2000 prikaze, saj se popoldne in zvecer na primer ze vidi zastoje na forumu, ko je vec obiska... Pa ni nic avatarjev.

frenk ::

avatarji se tistim, ki jih ne bodo hoteli gledat, ne bojo prikazovali, pravtako pa ne bodo imeli vpliva na hitrost nalaganja s-t...v čem je pol problem?:)

fahrenGONE ::

Niti ne sprasuj, ker odgovora ne bos dobil. Sem gledal tudi ene stare debate o tem in vedno so bili podani neki cudni odgovori v stilu 'ce ti ne pase pojdi drugam' ipd... Skoda casa sploh govorit o tem.

R33D3M33R ::

Hja, samo to je hudo nepkraktično. Predstavljaj si, jaz imam avatar na shrani.si, ti ga imaš na nekaj.com, dvajset ljudi ga ima na slika.net, itd... potem ti pa stran dol pade in gledaš na forumu same rdeče križce, ker slik ne more prikazat in je grdo za znoret. Isto je zdaj v forumu, ko je folk linkal slike, pa jih pol ne dela in vidiš - nič...

To se mi zdi najboljši razlog zakaj avatarjev ne.

4
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tic ::

Hja, samo to je hudo nepkraktično. Predstavljaj si, jaz imam avatar na shrani.si, ti ga imaš na nekaj.com, dvajset ljudi ga ima na slika.net, itd... potem ti pa stran dol pade in gledaš na forumu same rdeče križce, ker slik ne more prikazat in je grdo za znoret. Isto je zdaj v forumu, ko je folk linkal slike, pa jih pol ne dela in vidiš - nič...


To se mi zdi najboljši razlog zakaj avatarjev ne.


Odlično! Tebi jih bodo IZKLOPILI, ostali bomo pa uživali.


Ja, IZKLOPIT SE JIH DA. Nemoršverjet.
persona civitas ;>

Damjan Jagar ::

Tic, da ne boš tolk veselo boldal. Izklopit se jih da, samo nekateri bi vseeno radi videli avatarje od adminov, glupe slike od ostalih uporabnikov pa pač ne. Te možnosti pa (še) ni.
http://jagar.si

Poldi112 ::

Te moznosti tudi ne bo, ker bodo tudi slike adminov kmalu "glupe". Vsaj tako so rekli pred pol leta. Samo da bo izpitov konc. Tako da recimo aprila bi se znalo kaj zgoditi na tem podrocju. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Paramedic ::

Cyber, zdej si pa glih tako reku, kot da je TAAK problem ločit admin avatarje (ki so na serverju - restricted) od user avatarjev (ki so na hostanju nekje).

Generator: ja za tebe bil pač bilo tako kot je zdej, če ti avatarji ne bi bili všeč. Se pravi admin avatarji na ON, user avatarji na OFF. Big deal.

PS: js si niti ne želim avatarja, sam hočem jih videt na drugih, ker so eni dokaj zanimivi. Pa zaradi prepoznavnosti. Če bi imeli to, bi bil ST prvi tako napreden forum v SLO verjetno (to da ni samo ja ali ne).
End transmission.

Damjan Jagar ::

Sploh nisem rekel v takem stilu, da bi bil to problem, sem samo repliciral na Ticov post.
http://jagar.si
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do avatarja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Slo-Tech
20214469 (10811) V-i-p
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
777656 (6240) Poldi112
»

s3|\/| 1337 h4x0rz? WTF??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
695359 (3839) Alexius Heristalski
»

kako si daš slikico v slo-techu. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Slo-Tech
42431361 (23789) Mr_Globus
»

Opravičilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
826560 (6022) DominusSLO

Več podobnih tem