» »

kako si daš slikico v slo-techu.

kako si daš slikico v slo-techu.

««
«
1 / 9
»»

speljak ::

Zanima me kako si dam slikico v nastavitvah.
:D

STASI ::

Če misliš avatarja. ne moreš. rezervirano samo za TP, admine, pisune na S-T.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Sami ::

to bi morali počas spremenit...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bzp ::

pa obvezno se dodat opcijo 1600*1200 slik v podpisu + flash animacije!

A. Smith ::

Se strinjam z BZP-jem. Nobenih slikic, to imajo na ringaraja.net in podobnih.

Sem pa za to, da se ukinejo tudi slike tistim, ki jih trenutno imajo --> malce enakopravnosti ;)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Poldi112 ::

Avatarji so zakon, ker v nasprotju s splosnim prepricanjem vecine na tem forumu mocno prispevajo k preglednosti.
Ampak kako to dopovedati nekomu, ki ni dojemljiv za argumente. Jaz se trudim ze leta...
Menjam avatarja za podpis. Gratis: odpoved smilijem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Daedalus ::

Avatarji so nadležni. In to zelo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

Saj ga lahko izklopis. Tako kot podpise. Jaz podpisov ne vidim.

Naj mi nekdo razlozi, kako je lahko ena staticna slicica levo od teksta, ki te zanima, bolj moteca od bedastega texta sredi texta, ki te zanima?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Daedalus ::

Ne vklopi se v obliko strani. Moteče je. Požira pasovno širino in dodatno obremenjuje server. In zakaj? Zato, da je folk zadovoljen ob grafični upodobitvi svojega on-line alter ega. Poleg tega je marsikak avatar daleč od statičnega - da še ja bolj motijo. In obenem je večina avatarjev zelo neizvirnih (bebavih, če sem direkten - poglej Jokerjev forum). Brez veze, IMHO. Forum zaradi tega ne bo nič boljši, kvečjemu slabši in se zato z avatarji ne splača ubadat. Če ga pa hočeš met, si ga pa z rednim sodelovanjem pri ustvarjanju vsebine strani priboriš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

Jaz ga nocem toliko zase kot za druge. Da iz avatarja ze od dalec vem, kdo je avtor posta.
Pasovne sirine ti ne zrejo, ce jih ugasnes. Poleg tega se nisem opazil, da bi kdo od tistih ki delajo na serverju zavracal avatarje zaradi strojne prezahtevnosti. Vecinoma vse moti da vse utripa. Kot da je treba narediti najslabso mozno implementacijo...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Timmah ::

HOORAY @ Daedalus
se strinjam
donde esta francesca

Poldi112 ::

YOOO Poldi112
Tocno tako. Se 100% strinjam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Paramedic ::

Lahko bi bila avatarji opcija, ki bi bila po defaultu izklopljena, tisti, ki bi pa radi dobivali epileptične napade od flasha in gifa, bi si jih pa lahko vklopili. Opcija bi bila pa v profilu, se pravi bi moral biti registriran. Kaj bi bilo s tem narobe, pasovna širina ni tak problem saj bi si jih bolj malo vkloplo avatarje? Se pa strinjam s tem, da po avatarju hitreje prepoznaš avtorja, namesto da prebereš nick vsakič. Deluje asociativni pomnilnik :D.
Premilsite.
End transmission.

kihc ::

Pa recimo da uštimate samo remote avatarje, tako da se pasovne širine ne rabi spljoh.
x

civic_ ::

slo-tech je edina kolkr tolko strokovna, in na katero lahko dostopa člowk z slabe povezave (dijaški dom) in če pa si gdo slućajno želi gledat gnusne aviće naj gre na www.mobisux.com in se pogovarja o problemih z IE

Tic ::

berac: kaj si tako bebav. Pa jih sklopis, pa ti ne kradejo tvoje počasne povezave na splet. Jaki problem. TKo k skopiš podnapise, sklopiš avatarje. Da jih ST nima je porazno in samo kaže na eno stvar... vodstvo.
persona civitas ;>

Zheegec ::

Jez si bolj zelim 3-vrsticnih podpisov (tako kot sedaj), ki bi bili daljsi in z manjsimi fonti *za 1 ali 2 manjsi fonti*, tako da ima lahko vsak user nekaj kar predstavlja njegovo osebnost, pa pozrli bi manj dolzine in vec sirine :D
Avatarji pa so zakon...ce jih ne vidim >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Vikking ::

a po avatarju hitreje prepoznaš avtorja, namesto da prebereš nick vsakič. Deluje asociativni pomnilnik

Se popolnoma strinjam z paramedicom. Ukinite podpise, in kar je res res res resnično moteče so smajliji, a tiste okrogle zdevce.

Pa tisti ki je omenu ringarajo, si naj pogleda še druge resne slovenske forume, kjer bo ugotovil da so avatarji dovoljeni.

Enakopravnost za vse... yeah right!!!

Kakšna je razlika med Bushem in admini foruma?

Tic ::

Bush pošlje vojake v napad, ker je kvazi ogrožen, admini nas pa ignorirajo.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Gandalfar ::

Vikking: kateri recimo?

Ziga Dolhar ::

Podpise bi se komot ukinlo.

Zakaj jih dejansko nucamo? (Resno.)
https://dolhar.si/

Poldi112 ::

Tu je en primer kjer so avatarji cist ok. Forum sam po sebi ni nekaj blazno lepega, podpise bi z veseljem ugasnil in se marsikaj, ampak kljub vsemu je bolj pregleden od slo-tech, ker ima avatare:

Pa se link za vse ki imajo tezave z neaktivnimi povezavami
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Avatarje za vse! Omejitev naj bo 800x600 in 200KB!

;>

64202 ::

Jaz se strinjam s poldijem - pac dodatna vizualna opora, kaj je tako tezko razumet? Jaz bi si jih vklopil, ampak samo ce bi bili omejeni na recimo 64x64 & <2kb neanim. gife. Verjamem pa da nimate dosti bandwidtha. Pa vcasih tudi pase kak dober sig prebrat, sploh ce je tako legendaren kot BW-jev :))
I am NaN, I am a free man!

Gandalfar ::

Jao. Se cenzuro avatarjeb bo treba delat :/

V-i-p ::

BW, spet eden izmed tvojih prečudovitih postov, ampak ok, pustimo to. Poglejmo na zadevo drugače. Avatarji so bruh in oh in sploh. Zakaj jih pa ima potem 90% forumov sveta? Ni splošno znano, da ti neka večja skupnost pove nekaj in ne posameznik. Če avatarjev nima mojca.si, to ne pomeni da so slabi. Jst uporabnike tukaj čisto zastopim in kar se mene tiče jim dam prav. S-t je petnajst let za leseno žlico, kar sem že itak stokrat povedal. Novih stvari ni, goni se eno in isto, potem se pa čudite, zakaj narod jamra. V dobi širokopasovnih povezav, pa samo tekstovni forum, lepo vas prosim. In da so avatarji nadležni? Potem so podpisi še 100x bolj, če mene kdo vpraša.... In res je, avtorja po sliki prej spoznaš in si ga tudi bolj zapomniš kot po nicku.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

suntrace1 ::

Napopajte slikco v vsak post in je stvar rešena.

Image hosted by Photobucket.com

Vesoljc ::

hmm, a gremo stavkat? >:D

torej, hočemo MOŽNOST prikaza avatarjev, or else...

or else what? bomo začeli masovno limati slikce? :D

jest bi tega:


@primoz:
a nismo rekl, da manjše slikce ne resize-aš?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Vesoljc ()

Uros!no ::

Avatarji?
S tem bi admini postali nekoliko manj opazni (ne bi izstopali), kar jim verjetno ni všeč. :\

64202 ::

> Zato, da je folk zadovoljen ob grafični upodobitvi svojega on-line alter ega.

"Na internetu se ne bom sel psihologa/atra, se posebej ce tega ne studiram. Na internetu se ne bom sel psihologa/atra, se posebej ce tega ne studiram. Na internetu se ne bom sel psihologa/atra, se posebej ce tega ne studiram. Na internetu se ne bom sel psihologa/atra, se posebej ce tega ne studiram. Na internetu se ne bom sel psihologa/atra, se posebej ce tega ne studiram. Na internetu se ne bom sel psihologa/atra, se posebej ce tega ne studiram..."

rajt? :D
I am NaN, I am a free man!

SebaR ::

ma ja dejte no...
samo poglejte si za primer pcformat. folk ima podpise za deset vrstic in potem napiše v svoj post eno besedo, vse skupaj pa vzame toliko da še drsnika ne vidiš več :) . bolje takšni podpisi kot so na S-T -ju kot pa tisto.

za avatarje bi blo kul če bi bili, ampak čisto majhne slikce :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Paramedic ::

Ja, majhne, tako nekako kot jih ima npr. MSN messenger. Takoj prepoznaš nick, namesto da ga prebiraš. Seveda ne gif, samo png in jpg. Pa samo avatarji, ne pa slike v podpise ipd. Potem pa ostane samo še problem, kako potem st staff ločit od ostalih, kot je zdej ločljivo, ko imajo avatarje.
Torej za neregistrirane bi bili izklopljeni, za registrirane pa default off, option off, tako jih ne bi dobili tisti, ki jih nočejo, dobili bi jih pa tisti, ki jih hočejo.
End transmission.

BigWhale ::

> Zakaj jih pa ima potem 90% forumov sveta?

Zato ker je 90% forumov sveta namenjeno zgolj raji, ki nima pametnejsega dela, kot da si lima bizarno retardirane slikice v svoj podpis, ki so po moznosti animirane, kot svoj 'avatar' si pa da se kako vecjo traparijo. Potem so pa leet.

Naj te na forumu poznajo po tvojih postih, ne pa po avatarju.

Vesoljc ::

90?
a ni 92.351%?

vse vaše naštete minuse se da rešit z enim bitom! on/off

zna biti pa še ena dodatna stvarca zanimiva: avatar on/off per user

aja, pa napiše se 1337 ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

Tear_DR0P ::

ej ka je slo-tech berljiv tudi v tekstovnih web browserjih?

morm kr probat. grafika sux. spet prihajajo časi ko sem bil vesel script kiddie.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

b0B3k ::

Zakaj vas tako moti "grafika". Vsi bi imeli neke slikce pa risanke.
A morebiti tudi knjige berete samo tiste, kjer so slikce pa risbice?
Tako kot je, je čisto vredu. Ne pozabite, da slo-tech poskuša oz. je strokovni forum in ne ciciban.

To je moje mnenje ...

Ziga Dolhar ::

Hja.

V večini cajtengov so avtorji pod svojimi prispevki podpisani, ponekod imajo celo svojo slikco.

Ampak v The Economistu pa avtorji niso niti podpisani. Čeprav to počne 99 % ostalih cajtengov.
https://dolhar.si/

Daedalus ::

>Zakaj jih pa ima potem 90% forumov sveta?

90% forumov sveta (verjetno še več) ni berljivih. Al predlagaš tisto ovčjo - če se en vrže v prepad, gremo vsi za njim?

64202 - Pogledal bom v SSKJ, da bom v prihodnje vedel kaj je ironija, pogledal bom v SSKJ, da bom v prihodnje vedel kaj je ironija, pogledal bom v SSKJ, da bom v prihodnje vedel kaj je ironija, pogledal bom v SSKJ, da bom v prihodnje vedel kaj je ironija;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tic ::

Pa kaj je z vami. Saj bi meli moznost OFF in boste imel vaš super-duper-cooper-mooper-booster berljiv forum, ostali pa po izbiri.

Učasih me prav presenetite, kako ste tako pametni glede forumov, pa še brat ne znate kaj pišemo. Zaskrbljajoče :\
persona civitas ;>

perci ::

Učasih me prav presenetite, kako ste tako pametni glede forumov, pa še brat ne znate kaj pišemo. Zaskrbljajoče


Zaskrbljujoče. Zdej, če vi ne znate pisat, kako naj potem mi znamo vaša skropucala brati?

Primoz ::

Za tiste, ki tega še niste opazili ... avatarji so že sedaj izklopljivi.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Tic ::

perci: Oh gospod še-nikoli-nisem-naredil-napake, mislim, da nisem najhujši primer tukaj.

Sploh pa ka kaj ima to veze z avatarji. :|


Za tiste, ki tega še niste opazili ... avatarji so že sedaj izklopljivi.


Super, samo še dovoli, da si 'uklopimo' svoje.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

BigWhale ::

Mar bi kak drug bug popravli...

lambda ::

Tud avatarji niso taka kriza, ampak izraz "Posts: xxxx" je pa forum killer. Folk začne preprosto nabijat poste, pa tud če so kar nekej, samo da si čimprej naberejo tolk pa tolk tisoč postov. Žalost, kar se pa avatarjev tiče je pa prav, da jih ni ...

Microsoft ::

Pri vsem tem je najboljse to, da je treba samo temo o avatarjih postavt, pa se zacnejo vsi retardirani osebki razpisvat.

Nekdo rece avatar, a takoj zatem retardirani osebki zagrabijo kost in zacnejo nabijat o nekih fleshi meshi shiti 43MB 4096x10000 pikslov velikih animacijah. Za pokozlat so ti komentarji.

Cist preprosto bi lahko dodali avatarje, po defaultu bi mel to disejblan (se pravi, da ga ne bi imel). Tud na novo registrirani bi imeli disejblano. Kdor bi pa hotu, bi si pac tisto 64x64 slikco uredil.

Pa kaj, sej se bo spet enih 100 retardov oglaslo, kake animacije, kake 100 kilometrov velike slike, zakaj se ne da onemogocit prikaza, ... Skratka, podn ste.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kuglvinkl ::

Microsoft, easy! Avatarja ti sicer ne bom dal, pač pa podnapis k tvojemu nicku.
Your focus determines your reallity

Paramedic ::

No, pol se pa menimo o 'podnapisih' pod nickom - lahko bi bli tudi spodbudni, nasprotje kazenskih :D. Joke.
End transmission.

roli ::

Microsoft:
Ja 64X64 max bi blo vredu.

Avatarji bi zelo pripomogli k prepoznavnosti.
Pa tudi nadležni niso.
Seveda bi morali prepovedati animacije.
Pa slike v podpisih so tudi nadležne.
http://www.r00li.com

STASI ::

Pa tudi nadležni niso.

Tudi taki se najdejo. Zdej se bo še kdo najdu naj se uvedejo zvezdice nazaj.:|
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

SebaR ::

zvezdice?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa - Avatarji na Slo-Tech (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
67140314 (22877) Gandalfar

Avatarji & podpisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535020 (4258) kuglvinkl
»

Kako do avatarja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Slo-Tech
20214467 (10809) V-i-p
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
777653 (6237) Poldi112
»

Opravičilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
826551 (6013) DominusSLO

Več podobnih tem