» »

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč!

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč!

««
12 / 14
»»

Ziga Dolhar ::

Lej rolihandrej. Problem je, ker so posti razdeljeni na VEČ strani. Še več, različni uporabniki imajo lahko RAZLIČNO število postov na stran, in različni uporabniki vidijo RAZLIČEN nabor postov. Dva elementa, ki onemogočata "statično" ugotovitev, na kateri strani se post nahaja.

Rešitve vsekakor so, ampak na vrat na nos delat ...
https://dolhar.si/

CaqKa ::

hehe.. pa smo spet tam...
ja ziggga to da je različno število postov na različnih straneh in da ima vsak uporabnik specifično nastavitev prikaza postov je že mrstein povedal. zato je tudi bolj nujno da bi se uvedel anchoring sistem..
če bi vsak user imel enak prikaz, potem bi enostavno rekel na 3. strani 4. post.

ampak.. st spet komplicira.. mislim jao.. ja posti so v različnih temah in na različnih straneh in na različnih številih prikazov.. problem je definiran.. kako ga rešit?
em.. ja vsak post unique id. kar pa upam da že sedaj obstaja, saj drugače malo težko zložiš stran 3 teme x v kateri so iz strani 3 pobrisani vsi posti ;>
sistem pač prebere kako nastavitev ima uporabnik za prikazovanje postov in se pač tako kot sedaj izračuna število strani ki se prikazujejo določenemu uporabniku in se mu tudi tista stran odpre.
če zna že sedaj črta #neprebrano ugotovit, ko nisem prebral zadnjih 150 postov, da mi more servirat najprej 17. stran in šele nato 18 in 19. da bom prebral vse poste, potem pa ja tole nebo tako težek zalogaj? mislim več kot očitno je da rešitev za ta problem že v neki različici obstaja (črta #neprebrano, za tiste z kasnejšim razumevanjem).

kam vtaknit link? zgoraj zraven ikonice tam ko piše "Poslano:" v enega od onih atributov. s tem zagotoviš da je ancoh hkrati tudi v sami zgradbi posta. v novem designu pač ne piše "Poslano: datum ura" ampak samo datum in ura.. pa pač tja not daš anchor.

ko ga daš tja si rešil tudi že problem z zbrisanimi posti..
namreč tisti post in tudi njegov name="foo" se ne izpiše, stran ostane na vrhu. ker pa stran ostane na vrhu uporabnik vidi da nekaj ne štima...
če hočeš bit bolj fancy dodaš še malo javascripta, ki javi, da ni reference.
wihu bubu.

ja sej razumem da ne tak hitro.. samo tak počasi pa skeptično pa tudi ne. ni potrebe po 10 dnevni aktivni konzultaciji kje naj stoji link za anchor :>

OmegaBlue ::

Seveda, kaj se zgodi in kako je pri fork postih in koliko resourcov prekalkuliranje za vsakega uporabnika posebej požre je seveda spet druga zgodba.

S-T je pač drugačen kot pa "postavil-sem-svoj-phpbb" način pristopa (Ja to vključuje polovičarsko "post zbrisan, ni reference"). In s čim točno se ti kvalificiraš, da presojaš o trivialnosti implementacije v kodo sloteha?

Pač druge stvar imajo prioriteto bo, če bo, ko bo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

>>> Seveda, kaj se zgodi in kako je pri fork postih in koliko resourcov prekalkuliranje za vsakega uporabnika posebej požre je seveda spet druga zgodba.

če med vrsticami prav berem je potreba po cpu moči... no, potem zadeva itak že v osnovi pade...

>>> S-T je pač drugačen kot pa "postavil-sem-svoj-phpbb" način pristopa (Ja to vključuje polovičarsko "post zbrisan, ni reference"). In s čim točno se ti kvalificiraš, da presojaš o trivialnosti implementacije v kodo sloteha?

z ničemer (razlog je tudi ta, da nimam in tudi nisem zaprosil za vpogled v kodo). tvoj stavek pa dokaj jasno implicira, da med uporabniki pa že ne boste iskali, takih ki bi vam pomagali.
s čim točno se ti kvalificiraš za presojo trivialnosti implementacije tega featurja v kodo slotecha?
in pa kako dobro me ti poznaš, da si upaš na javnem forumu sodit o mojem znanju?

>>> Pač druge stvar imajo prioriteto bo, če bo, ko bo.

sem na konec napisal da me prav nič ne moti če se kake druge stvari ki so bolj pomembne prej naredijo.. no ta trenutek mi od bolj pomembnih na pamet pade edino tisto z štetjem novih postov v temi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Bellzmet ::

@omegablue: S-T je pač drugačen kot pa "postavil-sem-svoj-phpbb" način pristopa

Hmmm če pogledaš poste zgoraj piše, da je kao razlog oz. opravičilo, zakaj je bil izdan na pol funkcionalen in nedodelan slo-tech ta, da naj bi uporabniki sodelovali pri ustvarjanju nove strani. No kakor vidimo komentar zgoraj, zgleda, da je to bullshit. Pač je v veljavi bo ko bo če bo in tišina.

Aja pa Rolihandrej (se mi zdi) je naredil neki svoj skin, pa se mi zdi, da še ni nič objavljen. Pa je boljši od vašega belega, vsaj po screenshotu.

OmegaBlue ::

Bellzmet, če se prav spomnim sta bila dodana 2 stila narejena s strani uporabnikov, par AJAX popravkov s strani uporabnikov (oz. enega pridnega uporabnika). Določene IE6 napakice so bile odpravljene, čeprav je samo 1% uporabnikov z IE6 na tej strani in se še dela na njem. Vsaka stvar doda nekaj na času, ki ga rabimo za druge stvari - da ne pozabimo na testiranje predno gre public.

Predloge se pač doda na to-do seznam če so smiselni implementira se jih pa če le utegnemo. Trenutno se pa dela na funkcijah, ki so navadnim uporabnikom skrite.

Zdej pa Caqka ;)
tvoj stavek pa dokaj jasno implicira, da med uporabniki pa že ne boste iskali, takih ki bi vam pomagali.

Kje pa misliš da smo jih našli?

s čim točno se ti kvalificiraš za presojo trivialnosti implementacije tega featurja v kodo slotecha?
in pa kako dobro me ti poznaš, da si upaš na javnem forumu sodit o mojem znanju?

Simpl, bolj intimno poznam S-T kot ti. Upam si sodit po kvaliteti tvojih predlogov, ki so polovičarski.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

roli ::

Heh mojega stila tukaj pač ni - je hladno-moder samo ne tak kot ga jaz želim.
To kar sem jaz poslal:


To kar je trenutno na strani:


Saj večina je OK moti me bel logotip in zelen meni (ta še posebno)!

Drugače pa imam predlog - dodajte možnost, da za stil uporabim lasten CSS!
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

hamax ::

IMO je rolihandrej-ev stil precej lepsi.

mile ::

meni se pa zdi tale zeleni menu cist OK..razbije monotonost :)

drugače pa mastna opica ;)

El Nino ::

Rolihandrejev je IMO bolj barvno usklajen in manj vpadljiv. But I still prefer black :P

OmegaBlue ::

Bom povprašal, če se da alternativni stil še dodat z današnjim update packom ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

blackbfm ::

Dejte odstrant novice zgori ker se skos odpirajo ko klikaš na zavihke. wa res mi gre na k...

OmegaBlue ::

Em.. stvar ima delay nevem kako ti rata odpret to med zavihki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

nicjasno ::

Meni tudi ratuvle. Cudno se obnasa tole.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

mile ::

jp, zadeva se definitivno prevečkrat odpre na poti do tabov

opeter ::

jaz takih problemov nimam... kako velik ekran pa imate?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Good Guy ::

men je zlo všeč tist posebni izpis:D

dela ko šus
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Primoz ::

Reference na specifične poste bodo. Na način, ki bo odpru temo na pravi strani ne glede na nastavitve.

Z eno vrstico prihranimo približno 2 gigabajta prometa na dan, tako da to ne bo šlo nikamor. Vse strani so xhtml 1.0 compliant. Uporabi kakšen normalen xml parser če ima tvoja rešitev za branje strani probleme.

V neki bližnji prihodnosti bomo na enak način skompresirali še cssje in javascripte. Takoj ko uploadam še IE6 popravke na vse barvne sheme in nekaj slikic k modremu designu.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Primoz ::

Kar se pa tiče priprave HTMLja za tisk ... pa po mojem mnenju ni potrebna. Naj nekdo pritisne print na tej strani in pove, kaj točno bi bilo potrebno "popraviti".
There can be no real freedom without the freedom to fail.

root987 ::

Mogoče bi moral skriti še polje za hitri odgovor, sicer je pa stvar OK
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

strictom ::

Hitri odgovor ga rula. Ne tega skrivat :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PARTyZAN ::

Na listu papirja je zelo uporaben, ja.

Primoz ::

Izpuhtel z lista nekaj minut po rootovi opazki.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

MrStein ::

V neki bližnji prihodnosti bomo na enak način skompresirali še cssje in javascripte.

Ne bi bilo boljše gzip oziroma drugo kompresijo uporabit ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mile ::

jp, zadeva se definitivno prevečkrat odpre na poti do tabov



problem je predvsem ta del okol "zadnje novice"....tam ni nobenga delay-a, zadeva se takoj odpre če se z miško zapelješ čez.

zlo tečno

Primoz ::

mile: kater browser?

MrStein: gzip tudi uporabljamo. Še vedno ne vidim nobenega smiselnega razloga, zakaj bi dodajali neke čudaške znake v tekst, če nimajo nobenega pomenta. Lahko pa me razsvetliš.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

mile ::

opera 9.5,Firefox 3.0 in Ie7

povsod se isto obnaša

Primoz ::

Tam gor moraš miško ustavit notri za eno sekundo (je ne premikat), da se odpre. Tako da mi je ta "nobenega delaya" zelo zanimiv podatek. Se odpre ZELO hitro, premikaš miš zelo počasi oz. res ni "nobenega delaya" sploh?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

mile ::

Thagirion ::

@Primoz - ja, ko je novica zgoraj napisana tam je delay ja, sem sam testiral sedaj, ker se mi je tudi čudno zdelo to kako da ni delaya, ampak ko pa greš čez napisa Zadnje novice na desni strani tega okenčka, tam pa res ni delaya in je res nadležno =)

Primoz ::

Bom dodal.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

pozitron ::

Bi se dalo kak "sticky" objavit, kako narediti link kot včasih, kurzivno pisanje, objava slik, itd.

Mam poln kurac telih /najkasneje pred označenim mestom manjka ... Lahko bi naredil bolj uporabno za povprečnega uporabnika.

nicjasno ::

Em.... saj mas TU
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

dukenukem ::

zdj al sm slep, al še zmerom nemorem zbirat barv pisave in ozadja ,ali to še pride :)raje bi mel plavo namesto bele ;)

roli ::

A slučajno obstaja kak plugin za firefox, da lahko na neki spletni strani (v tem primeru S-T) uporabiš lasten CSS? Ker, če sem ga že prebarval ga bom tudi uporabljal.
http://www.r00li.com

Primoz ::

webdeveloper
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Road Runner ::

Zakaj slotech konstantno pozablja da zelim fiksno sirino (« gumb desno zgoraj)?
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

roli ::

Webdeveloper sicer deluje - dokler ne pritisneš osveži, klikneš na link forum... Rabim nekaj kar bo za vse skupaj (na domeni slo-tech.com) VEDNO uporabilo moj CSS. Razen, če sem slep in ne najdem kake take opcije.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

root987 ::

Mogoče greasemonkey?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Road Runner ::

rolihandrej: Za firefox lahko urejas userContent.css, ki ti postavi pravila za prikaz spletnih strani. Ce v ta pravila dodas ukaz !important, ti jih slo-techov css ne bo prepisal. Da pa s tem ne bos poskodoval ostalih strani, ti pa pomaga tole:

<body id="slotech">
Torej vse kar potrebujes je "body#slotech" pred vsakim pravilom.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

jernejk90 ::

Velika pohvala z moje strani glede črnega ozadja!

Tr0n ::

Jup, crni template pwnz.

OK.d ::

wellcome black
LPOK.d

Poldi112 ::

Sveta groza. Ko gledam to črno me ima da bi spet začel uporabljati star stil. Zakaj za vraga ne morem nazaj na belega?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ffka ::

Tale still mi je najbolsi drugi novi stili suxx totaln

OrkAA ::

Poldi112: odjavi se in v desnem meniju poišči belega

sverde21 ::

Predvidevam da je tole razlog za črnino?
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

zee ::

tudi jaz upam, da je prej omenjeno vzrok črnini.

zakaj pod nastavitvami ne morem ničesar spremeniti (namreč, ničesar tam ni :O ). Work in progress morda?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Looney ::

Kaj ti ni jasno? Odjavi se in izberi bel stil, a ne.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

StandAgainst ::

Zakaj so avatarji zopet beli, ne pa temni tako kot prej, ker ta bela prav žari iz črne podlage.
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj se dogaja s Slotechom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
14218212 (7890) VaeVictis
»

Stari Slo-Tech se ukinja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Slo-Tech
29016866 (11145) Tody
»

Članki: star/novi slo-tech.

Oddelek: Slo-Tech
291856 (1262) root987
»

videz slo-techa (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585426 (4078) steev
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815100 (9577) Jst

Več podobnih tem