» »

kako si daš slikico v slo-techu.

kako si daš slikico v slo-techu.

Primoz ::

Kolk je gumb "polepšaj" super stvar.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

BigWhale ::

Meni je Izbrisi lepsi...

suntrace1 ::

Meni pa paste
če kdo ne vidi avatarja, please, just let me know :)

image hosted by photobucket. Com

ups, i did it again...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Primoz ()

Primoz ::

suntrace1: zadnje opozorilo
There can be no real freedom without the freedom to fail.

ahac ::

stavim da prej kot v mesecu bo stvar omogočena ne samo ''bolj enakopravnim''.


Ok. Če izgubiš te nikoli ne bo več na forum, če zmagaš... no.. boš imel pa slikco.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Sergio ::

pass

Izkoriščam to, da Primož ve, da to dejansko JE moja slika iz potnega lista.

Kdaj dobim avatarja?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

der_Alte ::

:bonk:

bond007 ::

Hmm, a takšne dimenzije morjo bit slike, kot jo je sergio dal ? Meni to malce malo zgleda na 1280*1024 na 17" Lcdju. Lahko da je tisto Sergio, lahko bi bil pa tudi Primož Brezec :P

Sergio ::

48x48 pix je nekako standardna mera za avatarje. Vsaj tako je bilo do sedaj.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CaqKa ::

hmm mogoče je 48x48 res standardna mera.. samo tale slikca ni XxX ampak kvečjemu XxY :)
hočem reč, da ni kvadrataste oblike :)

Sergio ::

Hja, passporti so 4:3, in ne 1:1. Slikica pa _je_ 48x48 :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Matev ::

Dokler ni določeno kakšen format in kolikšna velikost avatarja naj bi bila se ni dobro nekaj siliti.

kuglvinkl ::

@Matev :).
Your focus determines your reallity

V-i-p ::

No ja, saj bi šlo tudi s takšno velikostjo...>:D

bla

Če dobro premislim, je to veliko bolje, ker je sličica manjša in ne pada toliko ven, ko recimo bereš forum, tole bi znalo biti celo lično. Ker, priznam, če bi s-t kar naenkrat dobil avatarje 100x100 bi izpadlo čudno, bolj kičasto in "kričeče". Jaz se čisto strinjam s Sergejem, avatarčki takšne velikosti bi bili pravšnji...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Sergej, če ne zameriš, sem si dovolil malo predelati tvojo slikico, tako da ni črnega roba na obeh straneh da je slika 48x48 in izgleda, kot da je original takšna. ;)

bla
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matev ::

VIP že tretjič si objavil svojo sliko.
Si malo vase zasljubljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Gandalfar ::

V-i-p: kaj ti ni jasno pri pri pogoju, da mora slika ustrezat kriteriju slik za osebno izkaznico ali potni list?

Tic ::

Samega sebe smešite. Smeh.
persona civitas ;>

Goldee ::

Men je pa cist ravno.. zato k ta forum je zlo uredu in strokoven - pohvala! :D velikokrat dobis dobre ogovore nazaj (ce odstejemo uporabnike ki ti namesto odgovora zacnejo postati pripombe in zahajajo offtopic pa se delajo zlo pametne - pac ne vemo vsi vsega)
glede teh avatarjev pa mislem da rednemu in resnemu uporabniku slo-techa (in to naj bi predstavljala ST populacija) sploh niso vazni ker vazno tukaj ti je da dobis informacijo ali pomoc pri stvari ki ji sam nisi kos. ce pa imas prevec casa in na ST prihajas sam zato ka nimas trenutn kej delat in prides folk zafrkavat - sam na splosno govorim - potem pa pridejo ideje z avatarji in podobno na plano ker te zacne ST zaradi pustosti in nebarvitosti dolgocasiti...predstavljajte si da imas siv umesnik potem pa tam na levi vidis nek roza avatar ki ti utripa in skace..
Moje mnenje - nisem rekel da sem proti avatarjem niti da sm za - IN JA VEM DA SE AVATARJE DA IZKLOPITI - kje sm to ze prebrau?
Torej ce vam je tolk do avatarjev pa lahk greste na mn3njalnik, dokler jih ne bodo tle uvedli (ce), pa mate tam vase flashe pa oh in sploh megalomasticne slikice .. ala fredi miler...
in prav je da amini mal izstopajo.. zakaj bi pa vi radi izstopali? in ce avtorja prej spoznas po slikci bom pa tko rekel - kaj pa ce imata dva, trije, stirje podobne slikce?
Se enkrat bom napisu - slo tech je uredu tak kot je - pregleden, resen, uporaben ce pa bodo avatarji jih bom mel izklopljene in bo resena stvar.

flipflop ::

Zakaj Gandalfar in ostali nimajo svoje slike iz potnega lista za avatar?|O

Gandalfar ::

Zato, ker se je primoz tega spomnil pred parimi dnevi .. ?

Gwanaroth ::

Zdolgočaseni otroci...
Lights often keep secret hypnosis..

Myth ::

Zdaj sem prebral celotno temo in si upam reči da večina ljudi tukaj sploh ne hodi na veliko forumov. Ne važim se zdaj da ker sem na več kot 10-ih računalniških in tujih forumih, sem kaj več. Ampak da lahko podam dokaj objektivno mnenje o tej temi z avatarji in da me bodo vsi razumeli. Spet tisti nestrpni in "mladi" bodo govorili svoje še naprej.

Pa preidimo k bistvu. Na profesionalnih forumih ni zaslediti niti enega avatarja. Imajo le nazive, kdo je stvaritelj, kdo moderator in pika. Nekateri forumi imajo po nazivih vse ljudi. Te štejem med tiste, kjer si lahko z nabijanjem postov dobiš "boljši" naziv. A zame je to slabše. Saj ta človek (zelo odvisno) kaže svojo zrelost z svojimi posti. Lahko so nekateri ljudje zelo pametni in odlično pomagajo ter si zaslužijo boljši naziv, so pa nekateri ki z svojim "gobcanjem" si ga niti ne zaslužijo. Edino kar nisem zasledil na teh "boljših" forumih da nimajo vizualnih tem. To je slo-techu plus.
Spet tisti ki trdijo da je mnenjalnik boljši in podobno, so zame nezreli. Kajti Jokerjevci so znani po "pametnih" odgovorih in še več.
Prav tako primer neuporabnosti avatarjev je oz. bi naj bil forum slo-mod.com . Ko sem ga še redno obiskoval, se mi je stran zaradi avatarjev (oz. so se avatarji) počasneje nalagala. Pa imam kabelski internet. Pa brez zamere, ampak tak pač je.

Tako da name so avatarji naredili slab vtis. Prav tako ker nekateri forumi niso profesionalno narejeni in lahko vsako foro not vržeš, če hočeš. Npr. www.karantanija.com :)

Avatarji so torej zame resnično za "otroke" in ne spadajo na profesionalno stran oz. forum.

En LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Gwanaroth ::

Agree.
Lights often keep secret hypnosis..

Ziga Dolhar ::

Ker sem bil že dooolgo tega za to, da se vsaj pri novicah vpelje predstavljanje po imenih in priimkih -- grem zdajle zatežit Primožu, da mi omogoči spremembo usernamea. :)

-Ziggga
https://dolhar.si/

Matev ::

Zakaj se pa potem ne podpišeš?

TU in ZDAJ

A ti mora vse Primož zrihtat... ti bo tudi rit on obrisal?

V-i-p ::

Matev, če si star štirinajst let in gledaš samo slikice, ne pa nit teme, ti pa res ni pomoči. Zafrkaval sem primoža, ako ti ni jasno. Prva slika je bila objavljena prvič. Pa mi je primži rekel, da mi fali pol glave. Objava druge je bila z celo glavo. Ko pa je Sergej povedal, da je slika 48x48, sem objavil še tretjo. To ni isto, a veš Matev?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gandalfar ::

Matev: am.. sej v profilu ma vse vklopljen. Nick hoce spremenit. Kaj ti kle ni jasno?

Ziga Dolhar ::

Hvala adminu za možnost spremembe (mi jih lohka akreditiraš še nekaj, ker so ble tokrat težave z Ž-šumnjakom? Danke.)
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

JAz pa moram zdajle laufat v en resen grafični studio, pa jim povedat, da so vrtec.:)

A je kakšen grafik tu, da mu podvalimo, da je froc, ker se igra s slikcami.:\

P.S.: Mislim, ne mi o profesionalizmu bluzit, ko se gre o avatarjih. Ker me je že Matev spomnil... Bo sedaj kdo začel nabijat, da profesionalci brišejo rit iz leve proti desni z 90° zasukom v zadnji tretjini. Dejte no... Ne pretiravat...

Myth ::

Keyser: Kaj tebi ni jasno v mojem postu pri mojem mnenju? :\ In kaj ima forum (tematika) z graficnim oblikovanjem? Če kdo pretirava , si ti.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Keyser Soze ::

Ah ti in tvoj profesionalizem. Nisem vedel, da so forumi profesionalni. Me zanima koliko ljusi živi na račun teh forumov. Sicer pa post ni letel samo na tebe.

Ne vem kakšne "profesionalne" forume ti obiskuješ, a kakšen, ki ga jaz obiščem(pa najbrž ni profi oz. dvomim da je komu to služba, ki mu prinaša denar) ima avatarje. Hudiča, še S&T jih ima, pa ga nekaj hvališ.:\

P.S.: Si morda profesionalni "surfar" ali forumaš?

Myth ::

Keyser, se vidi da nisi dobro prebral. Ne, jaz se nimam za nič pametnejšega kot tukaj vsi ostali. Govoril pa sem o profesionalnosti na drugih forumih in to ne grafično, ampak tematično. Me pa nekaj zanima, če že maš takšen pogled. Recimo da imaš res forum, na katerem so vsi űber pametni (torej profiji na svojih področjih). Kakšen forum bodo naredili? Bolj resnega izgleda, in da bo večini všečen. Ali pa ga bodo napudrali kot je recimo glasujzame (samo primer dajem), da bi zmanšali prenos strani in drugih napak? Ko boš to ugotovil, boš ugotovil, zakaj so eni forumi takšni , drugi drugačni in kdo katero "kategorijo" izmed teh dveh obiskuje.

p.s.: Se pa opravičujem vsem, da smetim to temo, ki je prvotn naslov čisto drugačen. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Keyser Soze ::

No pa naštej tistih par "profesionalnih" forumov.

Da mi ne bo treba ugotavljati zadev. Pa zgleda da si že pametnejši ko si že pogruntal koncept profesionalnega foruma, medtem ko ga jaz še nisem.

Poglej si malo profi forume z drugih področij. Recimo že 3delavnica.com. Folk se ukvarja profesionalno z grafiko in oblikovanjem. In imajo "neprofesionalen" forum na nivoju Matevega menjalnika in tvojega glasujzame.com.:\

P.S.: Pa si si ti sploh prebral naslov teme, al si ga že pozabil?

Myth ::

Samo en forum ti dam za primer: www.experts-exchange.com.

Očitno me ne razumeš ali ne znaš prebrati kaj pišem ali pa provociraš. Vsak forum bo grafično nekako v skladu z tematiko. Zdajle recimo sem si pogledal tole 3delavnico in lahko rečem, da majo kar dobro narejeno. In ne, to ni na nivoju glasujzame. :\

To je od mene vse, ker nekateri pač ne razumete, razlagat vsakemu posebej pa mi ni!

p.s.:seveda sem. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Keyser Soze ::

Nekako imam občutek, da bi rad nekaj povedal, a ne veš kako. Morda dokazal? Tale link, ki si ga dal. Moram rečt, da zadeva niti ni tako profi, kot si omenjal. Sem mislil, da boš vsaj kakšen /. nalimal. Ne pa tega, polnega reklam in pop-upov. Zelo profi moram rečt. PA še počasi se nalaga na kablu.

Prvo, hvališ S&T, da nima vizualnih tem(go figure, kaj ti pod to smatraš) a meni se ne zdi, da je S&T en od tako imenovanih nevizualno profi forumov. Navsezadnje imajo ustanovitelji foruma avatarje.

Kot drugo, so zate avatarji za "otroke" (smatram, da je tole v navednicah mišljeno slabšalno) in ne spadajo na profesionalno stran oz. forum (primer sem ti že podal - in moramo rečt, da je zelo neprofesionalen, kajneda?).
Potem pa poveš, da bo vsak forum v skladu s temtiko kar se tiče podobe? Meni sedaj ta tvoja filozofija ne gre v glavo? Ali pa si SE zafilozofiral?

In na koncu še prijaviš: "Recimo da imaš res forum, na katerem so vsi űber pametni (torej profiji na svojih področjih). Kakšen forum bodo naredili? Bolj resnega izgleda, in da bo večini všečen.", ter, "Vsak forum bo grafično nekako v skladu z tematiko."
Kaj bo torej? Resen profi forum, brez avatarjev in v neskladju s temo ali pa bo v skladu s temo, ki jo obravnava in bo imel avatarje ter bo pač skrajno neresen?

.

Myth ::

Sem ti že razložil vse, nimam kaj več povedat. In nisem se nič zafilozofiral, ti samo ne dojameš bistva kaj sn napisal. In preden omenjaš da zadeva ni profi, malo več preklikaj tam gor. Če bi že rad nekaj dokazal, bi se lahko bolje potrudil. In venomer trdiš še kar isto. A si tako ozkogled?

p.s.: Sam imam kabel, pa se mi stran hitro naloži. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Keyser Soze ::

Brez zamere ampak poln si enih nasprotij. Tako da žal res ne vem kaj si povedal oz. hotel povedat, ampak OK. Povedal si kar si mou, Moped šou pa tud.

Zgodovina sprememb…

Myth ::

Glej Keyser. Že v prvem mojem postu tukaj sem napisal da tako to jaz vidim , to je moje mnenje!! Ne vem zakaj se zdaj name spravlaš? Me pa zanima kje so zdaj vsi ostali ki hočejo avatarje? Naenkrat ko se začne tista prava debata, vsi "pametni" vtihnejo. :\

Brez zamere ampak poln si enih nasprotij. Tako da žal res ne vem kaj si povedal oz. hotel povedat, ampak OK.

Povej mi ta nasprotja in to z citati. Če imam sam pri sebi vse razčiščeno, ne vem zakaj bi si nasprotoval? :\ Sicer pa opažam, da včasih res nekaj tak povem kakor nisn točno mislo oz. da enkrat povem eno, naslednjič pa drugo. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

bond007 ::

Ostali smo odnehali, ko smo videli da je bil point taken. Se pravi avatarji so dobra stvar, pa čeprav jih nekateri ne marate - in tisti jih tudi ne rabite gledati. Naj ima vsak tisto, kar hoče...

Myth ::

No, zdaj sem še enkrat preletel te poste in prišel do ugotovitve, da sn včasih kakšen stavek res povedal v nasprotju z drugim. Ampak bistvo mojih postov še je vedno enako.
Prav tako ta tvoja 3delavnica.com, kjer "so doma" grafični oblikovalci in je njihov forum lep na oko, bi , če bi se registriral in bil en teden gor, ugotovil dosti več kot po enournem klikanju tem in preverjanju, če je grafičnost oz. vizualnost foruma primerna tematiki. Ugotovil sem, da ker je le forum za grafike, da je olepšan. In avatarji so vsi lepo in prav uštimani ter narejeni kot je treba. Ampak še vedno moraš imeti v mislih da je grafičen forum in da se z tem predstavlja. Primer neuporabnih avatarjev sem že podal. www.slo-mod.com (brez zamere, drugač zelo dober forum) Vizualno je forum pod nivojem "profi" , in če pogledaš kakšne avatarje imajo, se nekateri resnično ne ujemajo s tematiko foruma.

Če na kratko zaključim tole moje mnenje in bluzenje. Avatarji so lahko ali ne na forumu. Je pa veliko odvisno od področja, od uporabnikov in nenazadnje tudi od same profesionalnosti oz. poznavanju ljudi.

Mi pa je tudi vseeno če ima slo-tech avatarje ali ne. Če bi mi bili všeč ali ne, pa je tud druga zgodba. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zheegec ::

Kaj naj recem - get a life. Vazno da je vizualno cim bolj preprost in pregleden forum, glede na trenutni hardware pa naj bo tudi cim manj pozresen. Prenos teksta pac ne pozre veliko bandwitha, prenos slik pa.

Pa saj je samo forum, naj vas bolj zanima vsebina...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Kaj pa če bi bili takšni avatarji, da bi vsak videl samo svojega?|O

Ker če resno mislite s tem, da bodo avatarji slike iz potnih listov, potem jih bom pa jaz tudi mel izklopljene, ker nimam namena gledat dedov tam na slikcah.;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

STASI ::

Od kje pa tebi da so sami tipi na S-T. Kaj pa luštne uporabnice S-T, a njihovih slik pa ne bi rad videl?:|
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Quikee ::

STASI: Hehe.. dober argument v prid avatarjem. =P

BigWhale ::

Ce bodo zenske slike v avatarjih, potem bodo ljudje zaceli odhajat. Toliko teh silnih geek wannabejev, vecina drugih zensk razen svoje mame ne pozna... VSE boste odgnali!
:P

[cZtRiKeR ::

Za avtarje sploh ja :) Če bi se mi želja izpovnala bi imel sam oceno člana (zvezdice pa take finte)
(Pač sovražim cheatherje ki ne znajo cheatat)

64202 ::

Mislis namesto persona rudis:

[=======]===> 12/10 lame-o-meter?

:)
I am NaN, I am a free man!

meatwaad ::

MrIce, www.experts-exchange.com nekako ne sodi po zasnovi med forume kot je ST.

Sicer pa vsi ki imate toliko za povedat proti avatarjem - slikice bodo sle v cache in potem se nalozijo TAKOJ, drugace pa je tudi mozna opcija za izklop. In 48x48 ni 'standard', bolj pogosto imas 64x64.

Myth ::

Kak sn pa jaz pomemben postal, ježešna. :D
Pa sem odebeljeno napisal da je to moje mnenje. Kaj komu še vedno ni jasno kaj? Ali naj caps lock vklopim?? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa - Avatarji na Slo-Tech (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
67140037 (22600) Gandalfar

Avatarji & podpisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534969 (4207) kuglvinkl
»

Kako do avatarja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Slo-Tech
20214359 (10701) V-i-p
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
777591 (6175) Poldi112
»

Opravičilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
826506 (5968) DominusSLO

Več podobnih tem