» »

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

zooo79 ::

OK zakon!

synt ::

@Frame
Si imel prav glede flasha. Comp me sploh nekaj zaj... zato delam na tem. Evo obljubljeni test na 335:
Testni CD:

Resolucija
480x204 -> ok
496x208 -> ok
512x220 -> ok
528x220 -> ok
544x236 -> ok
560x236 -> ok
576x248 -> ok
592x248 -> ok
608x260 -> ok
624x260 -> ok
640x272 -> ok
656x276 -> ok
672x288 -> ok
688x288 -> ok
704x296 -> ok
720x308 -> ok

DivX3
fast3k-DivXTon -> slika ok/ Ton ok
fast3k -> slika ok / Ton ok
fast6k -> slika ok/ Ton ok
low3k-DivXTon -> slika ok/ Tona ok
low3k -> slika ok / Ton ok
low6k-320 -> slika ok / Ton ok
low15k -> slika ok / Ton ok

DivX5
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika ok / Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pass15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok / Ton ok
6k-gmc-bf-320 -> slika ok / Ton ok

JPG
1000 -> ok
1500 -> ok
2000 -> ok
4000 -> ok

Glasba
Test.ac3 ->ok
Test.ogg ->ok
Test.wma -> ok
Test-CBR-128.mp3 -> ok
Test-CBR-320.mp3 -> ok
Test-VBR.mp3 -> ok

Muxing
avimux+ac3 -> ok
avimux+cbr -> ok
avimux+vbr -> ok
nandub+ac3 -> ok
nandub+cbr -> ok
nandub+vbr -> ok
vdub+ac3 -> ok
vdub+cbr -> ok
vdub+vbr -> ok

Zvok
1xAC3-448 -> ok
1xCBR-MP3 -> ok
1xVBR+1xAC3 -> ok
1xVBR-MP3 -> ok
2xAC3-448 -> ok
2xCBR-MP3 -> ok
2xVBR-MP3 -> ok

XviD
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> se zatika slika/Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pas15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 ->slika ok / Ton ok
6k-gmc-bf-320 -> ne gre

Pri sub podnapisih manjka prva črka v drugi vrstici. Mogoče jo odreže zaradi navpične črte v sub, ki nakazuje drugo vrstico? Za premalo znakov si pa itak že dal odgovor.
Drugače pa super, mega itd.
Vsaka čast in hvala ti mislim, da v imenu vseh.
Lp
synt:)

Frame ::

@synt

Ej stari super!!!:D

Če kdo želi mu lahko že danes pošljem popravljeno verzijo z več znaki in z pomaknjenimi podnapisi malo navzdol.

Pa lahko potem napiše če je tak OK da dam pol FW na net.

Also E-mail pa pošljem.

Frame
May The Force Be With You!!!!

zooo79 ::

ja jaz bi rad preizkusil

mail: mail123@email.si


prosil bi te se, ce lahko poves kje se lahko popravi stevilo znakov v podnapisih (mislim na kateremu naslovu v hex kodi)


hvala

Frame ::

Fantje se opravičujem!Naletel na težave pri povečevanju števila znakov.:(

Ampak ni panike že delam na drugem FW ki bo verjetno na voljo ta teden.

Do takrat pa potrpite s tem,mislim saj ni tako slab.


Frame
May The Force Be With You!!!!

nega3 ::

Nov firmware tudi na Gigakliku. Prijeten dolpoteg....!
www.gigaklik.com

Egii ::

najprej lep pozdrav
jaz se matram z flešanjem pa mi nikakor ne uspe.prvič sem ga sflešo je šlo vse lepo in prav
pač ni delo zvok ok,zdaj ko bi pa rat naložo nov firmware pa mi nonstop napiše unknov disk,prosim za pomoč posnel sem cd že na sto in en način pa mi nikakor ne uspe.

synt ::

@egii
predvidevam, da si prvi flash kjer ni delal zvok naredil iz predzadnjega fw. Če si novi fw flashal kot TARGET.BIN bi ga player moral prepoznati.
Poizkusi še tako da zapečeš file kot MTK.BIN s tem da mora biti ime cd MEDIATEK. Če ne bo delovalo daj e-mail in ti pošljem fw za prvotno stanje in navodila.
Lp
synt

Frame ::

@synt

Stari sekaš!!!!:D Vidim da nisem sam!!!

Frame
May The Force Be With You!!!!

celjeSLO ::

Cao,

tudi jaz se matram z nalaganjem novega FWja za Yamakawa 335 pa mi vedno napiše unknown disk!?! A je mogoce TARGET.BIN pokvarjen oz. kako ga še naj posnamem da bo delal?

synt ::

@celjeSLO
in ostali z podobnimi vprašanji, vzemite si malo časa in enkrat preglejte celotni forum pa boste našli rešitve.

Lp
synt

Egii ::

synt hvala dela

zemo ::

@Frame

Sem namestil nov firmaware. Sem zelo zadovoljen, a imam en problem. Ko ugasnem yamakawo z dalinjcem, se mi po 1 sekundi pojavi črn zaslon in na televiziji šiše AU (kot, da je še priklopljeno). Pomaga le fizični izklop z gumbkom. Ne vem, če e že kdo drug imel tak problem. Poleg previsoke pozicije podnapisov in pramalo znakov me še moti velikost pisave, ki se mi zdi premajhna (al pa sem že mal slep ;) ). Drugač pa vse pohvale.

LP.

PM ::

Zanima me - če je kdo preizkusil - če y-335 podpira DVD+R DL (8.5 GB) medije?

Hvala.

AnDr3j ::

Mi lahko še nekdo 1x natančno razloži kako upgrejdat FW?
Snel sem tega z chiptrade-a. Ga zapekel na CD, a player mi napiše unknown disc.
Nato sem cd preimenoval v MTK in datoteko v MTK.BIN, player ga spet ne prepozna.

Kako je treba poimenovat CD pri TARGET.BIN?
Lahko zapečem FW tut na DVD+RW?
S kako največjo hitrostjo lahko pečem?


P.S.: Frame &Co., (črnega) playerja nisem mogel nesti v Chiptrade, ker sem bil na smučanju in sem komaj zadnjič videl post. Se opravičujem


LP
Andrej

loyo ::

Zdravo

Jaz pa imam probleme s podnapisi pri Yamakawi 355. Vsi podnapisi so zamaknjeni za cca 10-15 sekund (so prehitri). Upgrejdal sem FW na tega zadnjega, podnapisi so sedaj res lepo centrirani in bele barve, vendar je se vedno problem z zamikom.

Sprobal sem vec CDjev in je na vseh enak problem. Filmi (SUB podnapisi) na racunalniku laufajo brez problema. Sem pobrskal po forumu pa nisem nic nasel na to temo. Hvala za pomoc.

BTW: Player je bil kupljen v Nemciji (je crne barve)

lp Loyo

AnDr3j ::

Če že praviš, da si nadgradil FW, bi mogoče lahko še meni povedal kar sem vprašal >:D

synt ::

@crackerXP
cd ime MEDIATEK, file MTK.BIN
4x hitrost
lp
synt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: synt ()

loyo ::

Sorry, zal nisem vedel odgovora.
Jaz sem preprosto skopiral TARGET.BIN na CD in mi ga je upgrejdalo. Tebi vidim, da napise nek error. To se meni ni zgodilo.

Sorry,
Loyo

jg ::

pozdrav vsem,

prijatel je naletel na en problem in ne vem, ce se ga da resiti. na 335 je nalozil beta fw, ki ni podpiral anal. zvoka, zdaj pa je zelel naloziti novega. ko je vstavil cd, je pricelo z nadgradnjo a se mu dolgo casa ni nic zgodilo. ker mu je bilo cudno, saj je prej nadgradnja bila zelo hitra, je player ugasnil. zdaj pa ga ne more vec prizgati (kolikor sem ga razumel, se mu pojavi samo pozdrav halo).

je ze kdo imel podoben problem in ali obstaja kaksna resitev?

hvala za pomoc
jg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jg ()

AnDr3j ::


@crackerXP
cd ime MEDIATEK, file MTK.BIN
4x hitrost
lp
synt


Vstavim cd-rw, ga zapečem, 2x hitrost, imena z velikimi črkami....PLAYER NE PREPOZNA DISKA >:D >:D

Ga naj skoz okno vržem al kaj?


LP

synt ::

@crackerXP
Če ga boš čez okno vrgel, povej kdaj in kje,ga pridem iskat:) .
Drugače pa daj tvoj mail pa ti pošljem osnovni mtk file in navodila pa mislim, da bo potem OK.

lp
synt

AnDr3j ::

@synt: Imaš na PM...

synt ::

@Frame
kako kaj kaže s popravki na zadnjem fw? V mislih imam prehitevanje sub podnapisov in mankajoče prve črke v drugi vrsti.

lp
synt

basokiller ::

loyo

Zdravo,

Prehitevajo sub podnapisi,srt delujejo v redu. Probaj pretvoriti sub-e v srt-je (subtitle workshop) potem pa mi javi kako je.Jaz sem imel okvaro na yamakawi in sem jo poslal na chip trade, ko so mi jo vrnili sem imel na njej čisto novi njihov beta firmware.Subi sploh ne delajo po tem up-gradeu njihovem (povdarjam , dal mi je gor čisto svež firmware in rekel naj malo testiram 27.01.05).Izgleda da ima yamakawa problem z sub-i.Pa še nekaj je rekel da target.bin ni več opcija, vsi upgrad-i morajo biti sedaj MEDIATEK (ime cd) MTK.BIN (ime fajla).Tudi če pobereš kje target ga preimenuj v mtk in ne bo več nodisk.
sof forewer

Zgodovina sprememb…

tomba ::

@Frame
kako kaj kaže s popravki na zadnjem fw? V mislih imam mankajoče prve črke v drugi vrsti in slovenski OSD :-)

lp, T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomba ()

chilloutman ::

lep pozdrav vsem imetnikom yamakawe 335!
Kupil sem ga takoj po nowem letu, po izidu novega firmwara (18.1.) mi je začelo ful šrotat po mašini, kot da bi se hotel mehanizem presilit.Prej je ta zvok se oglasil v primeru starejših cdjev.Čudi me tudi to, da mi ne bere original dvd-a.Problem se pojavi še z podnapisi. Ko normalno zapečem film in podnapise v srt formatu(film.avi, film.srt), mi jih potem predwajalnik sploh ne prepozna in mi izpiše (prečrtan krog). A bi kdo wedu kaj bi lahko šlo narobe, ker z starejšim fw je blo wsaj tolko normalno da sem lahko podnapise (srt) normalno gledal, res da so bli pomaknjeni w skrajno lewo in ni bilo šumnikov, sedaj pa mi jih sploh ne prepozna, mislim ko bom znoru!!!!
ko sem nalagal fw je blo kao wse ok, celo en film sem lahko pogledal normlno( mislim tako da so bli podnapisi centrirani in šumniki ok)
Zanima me, če bi zarad teh podnapisov moral kaj w settingsih naštimat drugače ali kaj?
Ful me je razočaral ta predvajalnik, wsi ga hwalijo, jaz pa bi ga najraje odnesel nazaj in reklamiral aparat.
Prosim vas , pomagajte mi, ali ima kdo podobno izkušnjo -hvala
Hvala tudi vsem ki se trudite okrog novega fw.

lp, mitja

Frame ::

Pozdravljeni!

Kot ste opazili je že napisal Basokiiler,novi poizkus FW ni vredu!!!

Seveda si izmišljujem že nove stvari,tak da ni panike!

@chiiloutman ne se sekirat pa jezit!!Če si iz MB ga nesi nazaj v chip trade ti ga bo moj kolega porihto,greš na pivo on ga pokne na kabel pa je stvar rešena.Samo pokliči jih prej!

Da me pa ni bli na forum malo dalj časa je pa razlog ker sem si novi comp skup meto!
Tak da zdaj bi lahko bil FRAME64 :D !

Frame
May The Force Be With You!!!!

piki64 ::

hi!

VSI, ki potrebujete kabel za nadgradnjo svojega playerja preko PC-ja pišite na piki64@medvedek.org

LP, Piki64

piki64 ::

@FRAME: čuj limitation na 60 znakov v podnapisih je odpravljena. če hočeš mi pošlji FW da naredimo na 124 znakov +3 vrstice

LP

Frame ::

@PIKI64-ROX:D

Stari rulaš!!!Veš da ti pošljem,MAJKA!!!Sem na novo comp skup naredo,pa te nimam več v msn!Daj pošlji mi povabilo za MSN!

Ok?

Frame
May The Force Be With You!!!!

loyo ::

basokiller:
Heja

Ja mas prav. Ce konvertiram v srt pa stvar deluje. Je gledabilno :)

Se vedno pa me muci:
- ce so podnapisi predolgi jih odreze
- podnapisi vcasih prehitro izginejo (moram probati ene original SRT, mogoce imam problem pri pretvorbi, ali pa drugi editor)
- mogoce bil lahko bili podnapisi malenkost vecji ;)

Hvala za hint!

lp Loyo

Frame ::

Za vse!!!

Če niste opazili bo PIKI64-CAR porihtal mnogo zadev!

Tak da malo potrpljenja!!!

Frame
May The Force Be With You!!!!

zooo79 ::

cau Frame

mi lahko posljes FW na kateremu delas ali poves kje ga lahko dobim
bi se tudi jaz malo poigral z njim

lp
zooo79

basokiller ::

Frame

Zdravo,

Napisal sem že da so mi prijazni fantje na chip trade dali na mojo yamakawo testni softver in rekli naj malo testiram.Ni vse delalo tako kot bi rad pa sem se naveličal in hotel dati gor drug mtk fajl (prejšnji).Ups, predvajalnik pravi kopiram pa dolgo dolgoooo nič. Ugasnem, ponovim postopek in kao da začne pravi kopiram, potem pa dolgoooooo nič. Hkrati pa levi display zgubi polovico številk(digitalnih). Hmm naredil vse po predpisih pa ništa.

Any help ?
sof forewer

Frame ::

@basokiiler

Ok,sry!Daj mi mail,pa ti pošljem originalni FW pa s tistim probaj.

Frame
May The Force Be With You!!!!

basokiller ::

Frame,

Poslal mail naslov na zasebna sporočila, hvala.
sof forewer

chilloutman ::

haj !
a bi mi kdo lahko od mojstrow poslal kak nov fw(zadnji 18.1. ) mi ne sprejema sploh nobenih podnapisow-zakaj ne?
a mi lahko pošljete star fw da ga sprawim na osnownega , ali pa če obstaja kak now bi se priporočal.

ps(ker nisem iz maribora, bi prosil za pomoč, če lahko kako doma porihtam mašino.kako ja kaj s tem kablom in kako to deluje?


hwala za odgowore, prosim če bi mi kdo wedu powedat zakaj ne delujejo srt in sub podbnapisi?

lep dan se naprej-čao mitja

chilloutman ::

aja na mejl mitya_72@hotmail.com

hwala

Frame ::

@basokiller

Nop nič pod zasebna sporočila!

@chiiloutman

Poslan original FW na mail!

Frame
May The Force Be With You!!!!

jg ::

@frame

pozdravljen,
24.1. sem prosil ce mi lahko kdo odgovori, ce obstaja resitev na opisan problem od kolega, pa nisem dobil nobene informacije.
Mi lahko prosim ti odgovoris ce je to nekaj obicajnega in obstaja resitev ali je yamakawa za v smeti?

HVALA
jg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jg ()

Frame ::

@jg

Sry spregledal sem tvoj post.NE NI ZA V SMETI!Stvar se je očitno zaflešala,torej če ne prebere več nobenega CD-a pol je rešitev kabel!Zdaj kolko vem jih PIKI64 naredi če bi ga rabil,al pa pokliči Chip Trade pač plačaš poštnino zrihtajo pa ti ga zastonj!

To je pa zdaj za vse!Kakor je PIKI64-CAR tudi napovedal je zrihtal FW!Zdaj ima 122 znakov in 3 vrstice v podnapisih.Kar se pa tiče fontov in velikosti le teh pa bomo zdaj malo testirali!
Namreč zdaj je mnogo več znakov pa tri vrstice zato prosim probajte FW pa se potem zmenimo kak pa kaj!

FW bo na voljo tak ko vedno na GIGAKLIK pa na CHIP TRADE strani tekom dneva.

ŠE ENKRAT ULTRA ZAHVALA PIKI64!!!:D

Frame
May The Force Be With You!!!!

jg ::

hvala, kabel naročen.
super ste, samo tako naprej!

jg

synt ::

Ja po prvem testiranju novega fw se je pokazalo, da je žal še vedno problem pri sub podnapisih, ki prehitevajo in mankajoča prva črka v drugi vrsti.
Srt format je OK. Grem testirat še ostale zadeve.
lp

tomba ::

Hoj vsi,

pri tejle nasi ymakawi opazam naslednji problem: pri klasicnih DVD-jih je masina zelo glasna, slisi se, kod da bo vsak casa "prezagala" ubogi ploscek. Pri DivX-ih, zapecenih na navaden CD ali pa pri glasbenih CDjih pa ni kakih posebnih motecih zvokov. Ce se pa prav spomnim, cisto na zacetku, takoj po nakupu, nisem opazil takega "zaganja" pri DVD-jih... Ne gre samo za zvok, malo tudi cvikam, da ploscek kje drajsa in da bo scasoma postal neuporaben, kar bi bilo seveda nezaslisano za taksen player... :O

Kako je pa pri drugih? Imate tudi podobne tezave? Nekje sem bral, da se pri yamakawah to rado dogajo, nekateri so take masine zamenjevali in je bilo potem boljse. Cenjena mnenja? :D

chilloutman ::

lep pozdraw wsem!

se enkrat zahvala leti na modele pri chip trejdu. wčeraj sem pripeljal mojo pokwarjeno mašino na servis. Zamenjali pleyer, naložili fw (werjetno najnowejši).Priklopil mašino doma in dela , mehanizem je tih, bere wse cdje, tako da sem za1x zlo hepy. Ampak da nebi bilo wse tako "kul", bi powprašal zakaj me jebejo podnapisi, namreč od kolega je potegnilo sub podnapise bp, meni doma pa ne prikaže niti srt .Kaj je z to podporo, ki bi naj podpirala 8 različnih podnapisow. Zarad tega sem nabawil now cdrw peč (liteon), ker sem mislil, da je moj stari že odgaral swoje in se mu meša ko peče.Je pa res, da ima kolega film.avi in film.srt v enem direktoriju(jaz nisem delal posebej direktorija . Ali je pomembno na kak način zapečeš podnapise ali kaj, če je kak spešl finta bi je bil wesel . edino en film mi pokaže vredu podnapise, to pa je tudi vse. Ali je pomembno da so velike črke, mogoče brez pikic, presledkow itd?




prosim pomagajte mi zarad teh podnapisow(je mogoče kaka caka w setupu?, wedno ko stisnem na subtitles mi se pokaže prečrtan krog), wse ostalo bp

mejte se lepo-čao

synt ::

@chilloutman
Film in podnapisi morajo biti v istem direktoriju.
Podnapisi morajo imeti isti popolnoma isti naslov kot film, se pravi "naslov filma.avi"," naslov filma.sub" ali .srt. Dela 100% bp.

lp
synt

chilloutman ::

saj imam enak naslow (film.avi,film.srt) pa mi ne pokaze podnapisow, saj to razumem da mora biti enak naslow, samo ni mi jasno zakaj mi pol tudi podnnapisow ne prikaže, zaj edino če bi moral kaj w setupu nastimat, res cudno. mogoče je kaj narobe z nerotom da mi praw ne zapeče podnapisow, uporabljam nero ultra 6.6 edition. Res newem weč kaj bi blo narobe.

Film in podnapise sem dal w swoj direktorij npr. saw, pol pa w ta direktorij dal saw.avi in saw.srt in ne dela

prosim če bi kdo mel podobne probleme-hwala

kromosom ::

YIPIYAYE!!! Do zdaj sem pridno spremljal ta forum, nalagal firmware in jih sprobaval... zdaj pa je čas da tudi sam pohvalim naše mojstre.

MAMA MIA! Frame in Piki64 vidva sta genija... Novi firmware deluje ko urica! Podnapisi so kul... zdaj mi ne reže več podnapisov, ki niso bili posebej pripravljeni za prejšnje firmware. Ne vem ali prej nisem našel opcije "CHANNEL TRIM" ali pa je to sedaj novost... Zdaj si lahko končno nastavim ozvočenje tako kot je treba(z Avia: Guide To Home Theater in Sound metrom!) Če parafraziram znanega filozofa... Garfielda... "Kar kušnu bi vaju!"

Glede podnapisov: Super bi bila možnost nastavljanja pozicije... za moj okus so malo previsoko. Glede velikosti fontov pa so meni kar všeč takšni kot so. Večji tudi ne bi bili slabi, ampak ne bi pa rad imel samo velikih. Če bi bila možnost izbire potem ja veliki... drugač...

Aja pa še napakica, ki je prej nisem opazil.. če gledam film in kliknem setup potem ne vidim gornje vrstice menija (slikic). Ni pa to posebno moteče (mogoče je celo boljše... se še nisem odločil). Če film ne teče je meni viden.

VSEM: Tisti, ki ste imeli naložen kakšen modificiran firmware boste verjetno pri pečenju novega firmwarea (10.2.2005) morali preimenovat datoteko TARGET.BIN v MTK.BIN in ime cd-ja v MEDIATEK... Jaz sem imel prej naložen firmware (14.1.2005) in sem moral storiti prav to.

chilloutman: odpri datoteke z podnapisi in prever ali imaš noter v resnici SubRip podnapis.. včasih kdo samo preimenuje .sub v srt. pa so potem problemi pri nekaterih playerjih. Včasih pa se ti zdi, da imaš enako ime podnapisa pa v resnici nimaš.. kakšen presledek se kje notr skriva, ki ni opazen ko gledaš direktorij (največkrat na začetku ali na koncu). Jaz vedno kopiram ime filma v ime podnapisa. Aja pa imena filmov , ki jih potegneš z interneta so običajno predolga in zato ne zgrabi podnapisa. Razlogov je lahko mnogo.. ampak ta novi firmware grabi podnapise BP...
Še enkrat hvala Framu in Pikiju64...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kromosom ()

itak37 ::

Kje se pa dobi nov fw? Na gigakliku je se fw iz dne 14.1.05. A je na chiptrade.si ze nov fw?
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188055 (24979) gasper6201
»

[DivXviD] Evertone predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
3814072 (5384) Jedi Master Yoda
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315788 (2853) zelek
»

[DivXvid] Grundig predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
53809 (3273) lolek84

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531226 (14479) Stepni Volk

Več podobnih tem