» »

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Jeronimo ::

Lep pozdrav.

Imam dve vprašanji ......

Na netu se dobi dosti filmov v XVID pormatu. Ker imam DVD player kateri je zmožen brati samo DIVX format ..... sem prikrajšan za marsikateri film. :D

Ali obstaja program kateri bi pretvoril kodec XVID v DIVX?

In še ... na forumu sem zasledil že nekaj v tem stilu... a vendarle ......

Ali lahko navaden DVD player prisilimo, da prebere podnapise v .sub, .txt ali .srt formatu? Oz ..ali obstaja program s katerim pretvarjamo obstoječe podnapise. :)

Hvala
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Dubi ::

Jeronimo je vprašal ako se da pretvort iz XVID v DIVX in zapečt podnapise v film.

Jaz mu odgovarjam da se da.

Rabiš 4 stvari :DIVX Pro ta zadnja verzija, (registracija 20$), VirtualDub (free), subtitler-
- filter za podnapise za VirtualDub (free), in Subtitle workshop (free) za podnapise. Preden ti opišem postopek vedi da je časovno zahteven 2-3 ure za 1 CD.

Za začetek si nabavi zgoraj navedene programe. Po vrsti:

1. Divxpro
2. VirtualDub
3. Subtitle workshop
4. Subtitler (filter za virtualdub)

Tako. Ko nabavš programe se spet javi.

Dubi.:D

Jeronimo ::

Tx dubi!

Verjetno bo ta zadeva zanimala še koga.

Program katerega si napisal pretvarja tudi recimo iz XVID/DIVX v navaden DVD format (za playerje kater ne berejo DIVX)?

Jutri bom poiskal zadeve in jih inštaliral..... tko da ..... če imaš čas in veselje ...... :D

Hvala

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Dubi ::

Da se ne bi zafrkaval z računalnikom in čakal 2 uri, da zmelje en CD, boš tle videl kako se se iz filma izreže kratek insert in pol na njem experimentira.

Štartaj VirtualDub in naloži film


Uporabi gubm 1 in skoči nekam (po želji). Z gumbom 2 označi začetek inserta, pol spet nadaljuj z gumbom1, na koncu z gumbom 3 označi konec inserta.


Insert posnamemo v treh korakih:
video - direct stream copy

audio - source audio, direct stream copy

na koncu insert posnamemo na disk

Dubi ::

Zdejle v virtualdubi odpri na novo ustvarjen insert

audio naštimaj kot kaže slika:

video naštimaj na full processing mode;

klikni na compression da se odpre novo okno:


med kodeki si izberi divxpro in klikni na configure
Encode performance dej na standard
bitrate dej na 1000 kbps
encode mode dej na 1-pass; ostalo pusti kot je

poklikaj vse OK ki so in pojdi v file -save as avi in klikni save

Zdejle bo divx insert zakodiral v divx codec


Ta novi falj ki je nastal posnami na CD in ga probaj predvajat v svojem DVD/DIVX playerju.
Če slika je potem OK, če slike ni pol pa...

Jeronimo ::

Vse je ratalo dubi.

Kako pa notri "zapečemo" podnapise?


LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

pivmik ::

Rabiš Plugin/ filter za podnapise za VirtualDub.
Podnapise lahko daš v AVI le kot del slike, moraš jih zakodirat na sliko, čez sliko filma.

XviD v DivX: Poskusi samo s spremembo FourCC kode v avi fajlu iz XVID v DX50, morda ti bo player predvajal. To se stori v 1 sekundi in ne dveh urah, potrebuješ samo programček "Nic's FourCC changer".
Poskusi updejtat tvoj DivX player z najnovejšim firmware-om, morda bo potem predvajal XviD.

Drugače pa resno razmisli o prodaji tega tvojega zasterelega bednega DivX DVD Playerja in kupi za samo 19000 SIT Player Yakumo DVD Master DX4, ki podpira DivX XviD v ComTronu. Škoda tvojega časa se jajcat s prekodiravanji in komplikacijami.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Jeronimo ::

Podnapise lahko daš v AVI le kot del slike, moraš jih zakodirat na sliko, čez sliko filma.


to mi je bilo jasno že na začetku ... vendar .... kako to narediti da postanejo del slike?

XviD v DivX: Poskusi samo s spremembo FourCC kode v avi fajlu iz XVID v DX50,


Hmmmm, zanimivo. A ni to podobno, kot da bi recimo spremenil končnico MP3 v WAV in bi potem WAV predvajalnik brez problema predvajal MP3. A ni koda zapisa unikatna in jo bere lahko samo kompatibilna zadeva. če nečemu spremeniš ime še ne pomeni, da si spremenil zapis. :|

Kako pa se spremeni FOURCC koda v avi fileju? :D Splača se probat.....

Zastarel in beden DVx DVD player ....... hja ...... kupil sem ga 3 - 4 mesece nazaj za 19.999,00 SIT. Tko to je. Tudi ta player katerega si napisal bo beden in zastarel čez pol leta ker ne bo bral ... recimo blue ray. :D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

e-marko ::

Glede na to, da si že kar dolgo registriran je res škoda, da nisi pred nakupom pogledal malo na slo-tech (ali pa kam drugam). Tu se namreč že od lanskega leta vleče debata o divx predvajalnikih. Potem gotovo ne bi kupil tega, ki ga imaš sedaj.
Žal pa ti zato res ne preostane drugega kot prekodiranje filmov. Ali pa nabava dvd verzij (pač ni čisto novih filmov takoj na voljo). To z kodiranjem te bo verjetno hitro minilo (sem en čas tudi sam pretvarjal v svcd = podoben postopek).

LP
...somebody, somewhere...

pivmik ::

XviD, DivX, 3viX in ostali kodeki so vsi 'kao' MPEG-4.
Splača se sporbat menjat samo FourCC. Kako menjat? Sem napisal ime programa, kaj še hočeš da ti jaz naredim? Ok, dobiš ga zraven XviD kodeka:
http://www.roeder.goe.net/~koepi/xvid.s...

In to ni enako kot menjat samo ime/končnico datoteke.

Moje osebno menenje pa je da namesto prekodiravat pejdi delat 1 teden pa si kupi 19000SIT vrendega Yakumo DVD MAster, ki predvaja DivX, XviD, posdnapise(brez ČŠŽčšž :( ).
LP, Gregor GRE^

marS ::

:D ma rajš si kupi kiss dp1000 in maš še podnapise s čšž.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jeronimo ::

picnic: hvala

e-marko: mah ... to tega DVD-ja sem prišel po naslednji poti ....... en čist brezvezen DVD player sem dobil za novo leto .... pa se je pokvaril, nesem zamenjat, pa se še tist pokvari, nesem zamenjat, pa se še tretji pokvari ..... :\ No potem sem v trgovini rekel, da hočem drug model ..... prejšnji je nov bil 15 kSIT - doplačal sem 5 kSIT in dobil tega kateri je bil v akciji. Druge izbire nisem imel na voljo. ....... tko to je, ko te ženske želijo razveseliti (in ne berejo Slo-techa)..... :D

Ne mislim kupovati novega DVD-ja, si bom raje omislil nov comp TV out na grafiki in povezal zadeve. To bo mnogo bolj enostavno! :D

še glede registracije ..... to ni pravi datum ...... sem bil prijavljen na slo-tech že prej. Sam potem so vmesnik spremenili in si se moral na novo prijavit ...... pomoje sem eden starejših članov tukaj gor. Od aktivnih zdejšnjih je pomoje dalj prijavljen samo še kakšen THOMAS.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeronimo ()

BoBi ::

Khm, khm!!!

Jeronimo ::

hehehehe BoBi :D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

V XivD

Oddelek: Zvok in slika
91747 (1452) gumby
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223755 (3489) ferjan
»

Videoposnetek predavanja v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
352499 (2499) minmax
»

KiSS DVD Player DP-450 (Divx player!)

Oddelek: Zvok in slika
111928 (1749) pivmik

Več podobnih tem