» »

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

««
«
1 / 7
»»

J_Rotten ::

Prvi prispevek sem prestavil za eno sporočilo nižje z namenom, da zbiram vaša poslednja spoznanja v vezi s temi ploščkosuki v tem prvem sporočilu na prvi strani.
Uradna stran Yamakawe za njihov Firmware in Navodila

Nadgradnja Firmware:
* potegnite dol datoteko (download)
* shranite jo na trdem disku, v primerni mapi
* zapecite datoteko (ISO 9660) na poljuben medij, vendar ne hitreje kot s 4x hitrostjo!!
* zapečeni medij (CD) vstavite v ploščkosuk
* OSD meni vas bo naprosil, da pritisnete "PLAY", da se začne nadgradnja Firmware-ja
* med procesom nadgradnje bo ploščkosuk odprl pladenj (takoj, ko bo zadeva naložena na vmesni spomin)
* medij (CD) lahko vzamete s pladnja, vendar NE SMETE PRITISNITI NOBENEGA GUMBA na ploščkosuku ali daljinskem upravljalcu dokler se nadgradnja ne KONČA!!!. Saj se datoteka prenaša na EPROM.
* šele, ko se vrata/paldenj zapre je nadgradnja končana, to lahko traja tudi do nekaj minut!!


Yamakawa 335 & 375 - Test uporabnikov


Test je opravil Frame in ga v originalni izvedbi lahko preberet tukaj: Divx/Xvid komponente. Tu lahko preberete nekoliko nadgrajeno verzijo.


Yamakawa 335
Uradna Internetna stran
Chipset Mediatek 1389EE (Philips 720sa,Yamaha 550.pioneer..)
Stvar ima svoj dekorder za: Dolby Digital, DTS in Pro Logic II. Vsi dekorderji delujejo (DTS in prologic šibata). Mislim, da je to prvi player, ki ima pro Logic dekorder, kakor tudi delujoč DTS!
Slika "od zadaj".
Izhodi za zvok: optični digitalni, coaxialni digitalni + analogni 5.1!
Izhodi za sliko: S-Video, kompositni, YUV(RGB vsaka barva posebaj), Scart in VGA izhod (dosedaj redkost, možnost priklopa: monitor-ja direktno na player)
Pri MP3 izpisuje polno ime pesmi, ne samo 8 znakov. Igra itq vse medije. Nastavitev za sliko in zvok ima malo morje. Design je po mojem eden izmed boljših, recimo dvd pogon ni iz PC, ampak je lepo prozoren, namenjen DVD predvajlniku. Pilot je tudi drugi dizajn kot pri konkurenci (Yakumo,Yamada,Belagio...) Ah, pa še to: ima Modro lučko za power (Super gre zraven komponent, ki imajo moder zaslon).
Podpira .SRT,.SUB in .SMI! Za mene ena od pomembnejših stvari: XVID+AC3 PODNAPISI NE IZGINEJO!!!
Ampak, da ne bi bilo vse rožnato za enkrat ni podpore za šumnike v podnapisih, ampak to se bo rešilo z naslednjim firmwarjem ali kako drugače.

Yamakawa 375
Uradna Internetna stran
Chipset Sigma Design (Kiss).
Prvi HDTV player v Sloveniji! Podpira malo morje podnapisov isto kot KISS predvajalniki, centrirani na sredino in tako naprej. Od KISS-a se razlikuje v tem, da ti v primeru več različnih podnapisov na CD-ju lahko izbereš kateri podnapis boš uporabil. Ime podnapisa se lahko razlikuje od imena filma, različne končnice .SUB,.SRT... In to še ni vse, izbiraš celo na kakšnih FPS naj ti delujejo (25fps, 23fps...itd). Torej, če ti prehitevajo ali zaostajajo jih lepo naštelaš pa je. Nisem naletel, da mi kakšen film ne bi igral! Ohišje je iz aluminija, pilot zelo ličen, v glavnem pravi design. Izpisuje ID3 tag za MP3 na ekranu, kakor tudi na svojem LCD točkovnem displayu, to pomeni, da lahko poslušaš muziko brez, da bi imel prižgan TV!
Slika "od zadaj".
Izhodi za zvok: optični in coaxoalni digitalni,
Izhodi za sliko: scart, S-video, YUV(RGB vsaka barva posebej) in pazi zdaj DVI!
Šumniki delajo!


Še mnenja drugih uporabnikov s teh nemških strani http://shop.testberichte.de, http://www.dooyoo.de,
http://www.dvdboard.de
Yamakawa 335
PLUSI
+ cena (65 EUR)
+ predvaja Divx 3, 5 Pro brez zatikanj
+ dobra slika (različne možnosti nastavitev)
+ priključki
+ DTS in Dolby Prologic II
+ bere DL DVD medije
+ pokaže več kot osnovnih 14 zankov potem, ko predvaja skladbo na "tekočem traku"
+ grafični LCD display z možnostjo prikaza ID3 tags in CD tekst po "tekočem traku"
+ dober design
MINUSI
- prikaže le 14 znakov, ko se izbira med datotekami
- Last memory position funkcionira le pri DVD-Video, pri MP3 začne vedno od začetka
- prva skaldba v mapi ima vedno oznako 02 namesto 01
- glasen mehanizem med predvajanjem
- premočna modra osvetlitev gumba za PLAY
- občasno se "obesi" in pomaga le izklop
- daljinski pilot zahteva točno usmeritev proti napravi (sindrom Snajperja)
- daljinski upravljalnik deluje ceneno (slabši od Xoro)

Yamakawa 375
PLUSI
+ dobra slika in zvok
+ predvaja vse Divx 5+ in Xvid codec-e brez zatikanj
+ pregledni meni-ji
+ prikaz do 48 znakov (Yakumo, Yamada le 14)
+ priključki
+ podpira dvotonske Divx filme (BTW to zna tudi Yakumo)
+ z Zoom-om je možno odpraviti Ovsescan problem (overscan - TV odreže kos slike na robovih)
+ codefree
+ cena 125-130 EUR
MINUSI
- pokanje med različnimi MP3 skladbami,
- DVD z MP3 ni mogel prebrati
- počaaen rakcijski čas, včasih se ne zgodi nič!
- ni možno pravo navigiranje med MP3 skladbami brez TV-ja
- previjanje filmov (VCD le 8x, DVD-ji 8, 16 in 32x)
- daljinski pilot zahteva točno usmeritev proti napravi (sindrom Snajperja)
- 1 od recenorjev ni zadovoljen z zvokom
- ne prepozna Divx + vbr mp3
- pri filmih v večih kosih, potrebuje cca. 10 sekund, da začne z novim delom


MOJ KOMENTAR
Včasih kakšen model ne dela najbolje in če takšen uporabnik potem napiše recenzijo, pač vse izgleda slabo.
Računam na Frame-a, da zadevo pregleda do kosti in še naprej...:)
  • zavarovalo slike: OwcA ()

J_Rotten ::

Kako je zdaj s tema dvema novima playerjema?
Če prav razumem ima model 335 noter čip 3. generacije - se pravi nič problemov z zatikanjem novih filmov, ali? Kako pa je z tisto eno opcijo pri xvidu, ki ko je zakodirana v filmu, film na elti in yamadi (3. generacija čip) na teče tekoče. Ali se isti problem pojavlja tudi tukaj?
Saj firmware bo kmalu, a ne?
On drugi pa ima podoben čip kot kiss - ali to pomeni zatikanje pri novejših filmih?

tisto pri xvid sem mislil qpel flag. Ali film kodiran s qpel flag deluje vredu?

Zgoraj sem dodal vprašanja iz prvega dopisa, prvi dopis pa sem "ugrabil"... brez zamer :) LP, Stepni Volk

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Enako vprašanje si postavil že v [DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave in to kljub temu, da je Frame točno navedel, da ploščkosuka uporabljata Mediatek 1389EE (Yamakawa 355) in SIgma Design (Yamakaea 375) čip!!!
Čipi se delijo na proizvajalce: Sigmatek, ESS in Mediatek... "generacija" je zelo ponesrečen izraz... saj ima "prva generacija" Sigamtek (v novih KISS-ih) sedaj novejše čipe od Mediatek-a. To je tako, kot imenovati Intel-ove čipe "prva generacija" AMD-jeve " druga" itd...
Tehtno vprašanje je torej kateri Sigmatek Design čip uporablja, najnovejši ali stari?

Zgodovina sprememb…

J_Rotten ::

Se opravičujem za narobe zastavljeno vprašanje - sedaj mi je fse jasno :)
Vprašanje pa sem postavil še enkrat, ker sem mislil, da bi bilo v vredu, če bi Yamakwa playerji pravtako kot ostali imeli svojo temo.
Se pravi, da verjetno oba poganjata nove filme tekoče, a ne? :)

Frame ::

OK Stvari glede Yamakawe se v bodoče odvijajo tukaj!

Frame
May The Force Be With You!!!!

Hakl ::

Halo,
prejšnji teden sem bil v dvomih, se nato ojunačil in še v soboto nabavil YAMAKAWA DVD/DiVX sukalnik DVD-335.

Moram reči, da po prvih testih sukanja CDjev, MP3jev, JPEG slik, DVDjev, DivXev ni bilo nobenega problema. Najbolj me je seveda zanimalo, kako bo dotičnež sukal DiVXe in moram priznati, da sem pozitivno presenečen.

Nisem nevem kak "stručko" za te zadeve, ampak po dovnloadanem filmu in nato še (pri)peki primernih podnapisov (pač nisem tiste sorte, da bi se sam fejst trudil okoli podnapisov, zato sem primerne kar z neta potegnil :8) ) mi ni preostalo drugega kot....... gledanje filma.

Čeprav sem (po pravici povedano) pričakoval nekaj težav (znanci in frendi so me preveč prestrašili, saj so praviloma imeli probleme okrog tega pri drugih sukalnikih te sorte, ki so si jih omislili pred mano).

Če povzamem: VREDNO NAKUPA. Saj res: še dober SLIM SILVER dizajn bi rad pohvalil, ohišje je pa itak kovinsko (in ne plastično).

Lp,
Hakl
Kakšo? Nekšo. Takšo? Lepšo.

Stepni Volk ::

@ Haki - lepo slišati, toda za ostale bi bilo fino, če navedeš še sledeče stvari:
kateri tip podnapisov (.SUB ali .SRT)? Delajo šumniki? Velikost črk? Kateri Firmware?

Hakl ::

@Stepni Volk in ostali

kot sem že navedel se štejem med "navadne" uporabnike tovrstnih igrač, zato o verziji FW le toliko: takšen, kot je na napravi iz škatle- torej nobenih "posegov", beri upgrade-ov.

Divx: podnapise sem naredil tiste s končnico .srt (bere pa tudi sub- sukalnik ti da
možnost, da izbereš).

šumniki še sicer ne delajo, rečeno je, da bo v kratkem izdelan FirmWare, ki bo odpravil tudi to. Kar se velikosti črk v podnapisih tiče, težko rečem natančneje, kot to, da so zlahka berljivi.

lp,
Hakl
Kakšo? Nekšo. Takšo? Lepšo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hakl ()

Valentin ::

@Stepni Volk

Prosim, ali bi lahko prestavil sem iz teme DivX/Xvid komponente še vse ostalo kar je bilo napisanega o Yamakawah ?

Konkretno pa me najbolj zanima Yamakawa 375, zato prosim lastnike te naprave za njihova čimbolj obširna mnenja oziroma primerjave z ostalimi divx predvajalniki.

Glede na že napisano, je tale mašina namreč zelo resen kandidat za naslednika moje Yamade 6600...

Frame ::

Originalen prisevek sem prestavil na začetek in ga nekoliko dodelal - Stepni Volk
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Frame - dober prispevek, malce sem ti ga predelal (upam, da brez zamer) vendar še nekaj manjka:
375 - Kateri Sigma Design Chip?
335 in 375 - vsaj po uradnh podatkov na njihovi strani ne podpirata: SA-CD in DVD Audia - torej ne podpirata vseh formatov.
335 - ne podpira OGG Vorbis.
365 - je bil prvi HDTV...

Če se ti da, stestiraj ploščkosuka s Testnim CD-jem Link je tukaj. Da boš točno vedel, kaj dela in kaj ne. Poglej test na prvi strani Yakumo DVD Master DX4 te teme.

Zgodovina sprememb…

LexLuthor ::

@Frame

Prvi pregled FW-ja daje občutek, da je vse ok! Isti problem smo imeli pri Amstradu. Bom povprašal določene ljudi, če bo kdo vedu, kje je hakeljc.

LP

Frame ::

@Stepni Volk

Sry za slab opis,ampak enostavno nimam nobenega sa-cd ali dvd-avdio.Moj opis je temeljil strikno na tistem kaj uporabljam(MP3,XVID,DIVX..)

Torej metal sem noter mojo šaro iz interneta in pa DVD filme to pa je vse igralo.

Že lodam tisti testni CD pa bom sprobal z njim pa javim.

375 model pa ima po mojem 8500 sigma design chip,vsaj po lastnostih in po menijih ki so res monogo lepši kot pa mediatek varianta.

Kar pa se tiče OGG vorbis,ne vem samo mislim da bi ga EE inačica morala podpirati?

365 je res bil prvi HDTV,samo se ni prodajal v Sloveniji tak da je 375 model prvi:D

Frame
May The Force Be With You!!!!

Frame ::

@LexLuthor

HVALA!!!HVALA!!!

Držim pesti!!Ko bo kaj novega prosim javi!!!

Vsaka čast!!!

Frame
May The Force Be With You!!!!

Miki_Miska ::

Ali imate moznost dodati kaksne slike z TV-ja. Da se vidi koj nudi, kaksen je meni, crke, podnapisi,...
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

Frame ::

Pozdrav spet!

Torej to je predvsem komentar na test obeh playerjev od drugih-nemških kolegov:D

Naj opolnim kar je verjetno ZELO pomembno da sta bila oba playerja upgredana na zadnjo verzijo,za 375 je ta upgrade že na njihovi strani za 335 pa verjetno sledi.Problem je v tem da ko se je začel 335 prodajat je imel ameriško verzijo firmwareja,zdaj pa imajo evropsko verzijo ki je očitno malo drugačna.

Kar lepo po vrsti:
335:-prva skladba ima oznako 01 in ne 02
-mehanizem je skoraj neslišen toraj zelo tih ta stvar je meni zelo pomembna!
-BLUE LIGHT-ROX:D
-Obesil se še NI!>:D
-Če je ta pilot cenen-sveta marija in vsi svetniki-kaj je potem recimo cigl od Yamade,Yakumota...?

375:Tukaj pa očitno upgrade zelo pomaga!!
-Pokanja pri MP3 NI!Stvar je bila priklopljena na reciver preko Digitalnega Coaxkabla
-DVD z MP3 bere bil je dvd-r enih 400 komadov posnetih na njem
-Reakcijski čas je normalen(ta stvar je omenjena pri upgrade fileu)
-MP3 in po upgradu celo CD-text izpisuje na svojem displayu tak da je možno poslušati brez TV.
-tole z dvix+mp3 nisem prepričan sprobam ko dol potegnem testni CD, vglavnem Xvid+MP3 bere sigurno
-Pilot je enak kot pri 335,samo da ima tipke drugačne barve,pa tipke svetijo v temi(fosfor),torej tukaj ni omenjen da je cenen?

Kar se tiče pa testnega CD pa se mi je comp ponoči OBESIL:D Očitno sem pretiraval saj je Donkey pa torrent(ABC) zraven laufal!Tak da sem ga zdaj zjutraj dal pipat čez ene 2 uri pa bo perajt.

Frame
May The Force Be With You!!!!

sergejp ::

lahko da kdo gor slike, da vidimo kakšni so podnapisi pri obeh modelih.

355 - ni še bilo napisano ali so podnapisi centrirani in obrobljeni s črno ali so na ozadju ali kako?

kje se prodajajo ti playerji pri nas?


lp

sergej

itak37 ::

Mene pa zanima, kako sta 335 in pa 375 uporabna za poslusanje mp3-jev z DVD-R oz. DVD-RW plosc? V glavnem bi player uporabljal za poslusanje glasbe, obcasno bi si pa se kak divx ogledal...
Tocneje me zanima, ce se med igranjem mp3 res tako mocno slisi mehanizem?
Kako je pa z navigacijo med mapami mp3-ev, a se da fajn izbirat?

Katerega pa priporocate med 335 in 375, ce je kriterij samo igranje mp3ev?

Hvala in LP

Valentin ::

@Frame

Ali podnapisi za Yamakawina predvajalnika so obrobljeni ali niso ?

Ja, pa še to: kako morajo biti urejeni podnapisi, da jih predvaja tudi avtomatsko, ne da bi jih posebej izbrali v vhodnem menuju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

timtim ::

Se mal pa me bote prepričal. To se pravi nagradno oprašanje je! Ali Yamakawa 375 podpira QPEL in GMC vrsto kodiranega zapisa .:\

timtim ::

Sem dal testni cd dol. In me zanima ker nimam izkušenj s divx predvajalniki ali zapečem na cd fajle unzipane v mapah tako kot so al pa ne smejo biti v mapah na cd-ju.:)
Zgleda pa prav zanimiva zadevca ta test cd. Sploh če nameravaš kupit player pa nisi sigurn če je pravi nakup al ne. ;)

Stepni Volk ::

To ni stvar te teme in seveda se lahko zapeče po želji za ali brez map. Za boljši pregled so mape seveda bolj priporočljive.

sparklyslo ::

A majo ta predvajalnik (335) tudi že kje pri nas.
timitim, če ga maš, kje si ga kupil?

timtim ::

Ubistvu je stvar te teme ker me zanima če predvajalnik podpira QPEL in GMC. Ker me edino to loči od nakupa.

timtim ::

No poslau sem uprašanje na Hotline@Yamakawa.de

I have question abaut DVD-375hdtv. I want to know if that player support QPEL and GMC tipe of divx, xvid compression?

in dobil odgovor

The DVD-375 does not support such features (Divx Pro)
If you are only interested in the Divx features, you might concider the DVD-335 which does support all these features.

Best Regards


Service Team


Yamakawa Digital Entertainment
Wenzendorfer Str. 9
21244 Buchholz
www.yamakawa.de

Ni mi jasno kok niso tega uklučl no, vse zgleda popolno pol pa tak odgovor :'(. Zgleda da bomo še mal počakal!

V bistvu bo 335 ta prav nakup. To se pravi po tem kar je bilo do sedaj povedanega dela če zanemarimo podrobnosti use odlično, centrirani podnapisi sicer brez šumnikov ampak to ni tak grozn problem, se ne sesuva, vrti use....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: timtim ()

Frame ::

Ok fantje.Imam testni cd.Na 335 modelu dela vse ampak površno sem probaval,ko bo malo več časa se posvetim totalno.Ampak glede 375 modela pa takole.Vidim da je več zanimanja pa grem danes zvečer k kolegu pa sprobam stvar z testnim CD!

Ko pridem nazaj postam!

Mimogrede kupite jih lahko na gigaklik.com,chip trade mb,....itd


Frame
May The Force Be With You!!!!

J_Rotten ::

Ali je potrebno podnapise in film poimenovati enako, da zadeva funkcionira?
To pa, da podpira 335. QPEL and GMC pa je super!!!
Pa zdaj se recimo v Chip Tradu prodaja s tem novim FIrmwarom (za Evropo) ali kak?
Je kje na obzorju kaka rešitev za šumnike?
Vse goborim za Yamakawo 335 :))

Frame ::

Evo mene nazaj stvari zgledajo takole:

Testni CD:model 375

Resolucija
480x204 -> ok
496x208 -> ok
512x220 -> ok
528x220 -> ok
544x236 -> ok
560x236 -> ok
576x248 -> ok
592x248 -> ok
608x260 -> ok
624x260 -> ok
640x272 -> ok
656x276 -> ok
672x288 -> ok
688x288 -> ok
704x296 -> ok
720x308 -> ok

DivX3
fast3k-DivXTon -> slika ok tona ni
fast3k -> slika ok / Ton ok
fast6k -> slika ok/ Ton ok
low3k-DivXTon -> slika ok/ Tona ni
low3k -> slika ok / Ton ok
low6k-320 -> slika ok (zatika se s CD-R) / Ton ok (zatika se s CD-R)
low15k -> slika ok / Ton ok

DivX5
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika ok / Ton ok
1k-qpel -> ne gre
2pass15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika se zatika/ Ton se zatika
6k-gmc-bf-320 -> slika se zatika / Ton se zatika

JPG
1000 -> ok
1500 -> ok
2000 -> ok
4000 -> ok

Glasba
Test.ac3 ->ok
Test.ogg ->ok
Test.wma -> ok
Test-CBR-128.mp3 -> ok
Test-CBR-320.mp3 -> ok
Test-VBR.mp3 -> ok

Muxing
avimux+ac3 -> ne gre
avimux+cbr -> ne gre
avimux+vbr -> ok
nandub+ac3 -> ok
nandub+cbr -> ok
nandub+vbr -> ok
vdub+ac3 -> ok
vdub+cbr -> ok
vdub+vbr -> ok

Zvok
1xAC3-448 -> ok
1xCBR-MP3 -> ok
1xVBR+1xAC3 -> ok
1xVBR-MP3 -> ok
2xAC3-448 -> ok
2xCBR-MP3 -> ok
2xVBR-MP3 -> ok

XviD
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> ne gre
1k-qpel -> ne gre
2pas15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok (zatika se s CD-R) / Ton ok (zatika se s CD-R)
6k-gmc-bf-320 -> slika (*) se zatika (bolje z "Diashow") / Ton ok (zatika se s CD-R)


MOJ KOMENTAR:V praksi še nisem naletel na film ki nebi deloval(kolega pravi isto)Kot pa je razvidno iz testa se lahko to zgodi.Slika je FANTASTIČNA,barve so žive..itd.Na DVD filmih pa stvar ROX:D Res fantastična slika in zvok!MP3 šibajo res dobro in kvalitetno.Meniji so pa itak zakon.Grafično mnogo lepše kot Mediatek.Podnapisi so beli črno obrobljeni in centrirani.Ime podnapisov ni važno.Kot sem že napisal ko startaš film,ti prikaže vse podnapise ki so na CD,izbreš pač enega in celo hitrost jim lahko štelaš.

V glavnem stvar mi je zelo všeč tako po dizajnu(Aluminij) kakor tudi po funkcjonalnosti.
Ah pa še to,Tip ga še ni nadgradil na zadnji firmware!


Testni CD:Model 335

Resolucija
480x204 -> ok
496x208 -> ok
512x220 -> ok
528x220 -> ok
544x236 -> ok
560x236 -> ok
576x248 -> ok
592x248 -> ok
608x260 -> ok
624x260 -> ok
640x272 -> ok
656x276 -> ok
672x288 -> ok
688x288 -> ok
704x296 -> ok
720x308 -> ok

DivX3
fast3k-DivXTon -> slika ok/ Ton ni
fast3k -> slika ok / Ton ok
fast6k -> slika ok / Ton ok
low3k-DivXTon -> slika ok / Ton ni
low3k -> slika ok / Ton ok
low6k-320 -> slika ok / Ton ok
low15k -> slika ok / Ton ok

DivX5
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika ok / Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pass15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok/ Ton ok
6k-gmc-bf-320 -> slika se zatika / Ton se zatika

JPG
1000 -> ok
1500 -> ok
2000 -> ok
4000 -> ok

Glasba
Test.ac3 -> ok
Test.ogg -> ni bil prikazan
Test.wma -> ok
Test-CBR-128.mp3 -> ok
Test-CBR-320.mp3 -> ok
Test-VBR.mp3 -> ok

Muxing
avimux+ac3 -> ok
avimux+cbr -> ok
avimux+vbr -> ok
nandub+ac3 -> ok
nandub+cbr -> ok
nandub+vbr -> ok
vdub+ac3 -> ok
vdub+cbr -> ok
vdub+vbr -> ok

Zvok
1xAC3-448 -> ok
1xCBR-MP3 -> ok
1xVBR+1xAC3 -> ok
1xVBR-MP3 -> ok
2xAC3-448 -> ok
2xCBR-MP3 -> ok
2xVBR-MP3 -> ok

XviD
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika rahlo zatikanje / Ton ok
1k-qpel -> slika ok / Ton ok
2pas15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok / Ton ok
6k-gmc-bf-320 -> slika se zatika / Ton ok (zatika se s CD-R)

MOJ KOMENTAR: BLUE LIGHT ROX8-O Za to vrednost in z vsemi dodatnimi funkcijami ni kaj rečt.Ko se porihtajo šumniki ali pa ko izide novi firmware bo stvar še boljša.

Frame

P.S.:Upam da nebo Stepni Volk jezen ker sem si sposodil njegovo tabelo.>:D
May The Force Be With You!!!!

timtim ::

And the winner is Yamakawa 335. Hvala Framu in njegovmu kolegu za trud in za cas. Pravkar sem player naroču prek Gigaklika. :D

Stepni Volk ::

Frame, vse pohvale za dobro delo... tabela ni moje delo, temveč je preveden članek z nemškega DVDBoards... "copy & paste" rocks! :)
Tvoj prispevek bom pustil na tem mestu in naslednji teden dopolnil prvo temo.

sparklyslo ::

Kako se odraža neprikaz ČŠŽ. Zanima me za Yamakawo 335 (saj verjetno je to pri vseh predvajalnikih enako)
Ali gre za prazno polje - presledek, ali pa se zapiše nek drug znak?

Frame ::

Vidi se - presledek.

Frame
May The Force Be With You!!!!

timtim ::

Kje si dobil Firmware za 335 ker na uradni strani ga ni. Je samo za 375

sparklyslo ::

Ja pa še neki, preden ga naročim....

A je ime podnapisa lahko drugačen od imena filma? ...če lahko izbereš poljubni sub,srt podnapis?

Hvala

Frame ::

Firmware sem dobil z kablom.

Podnapisi morajo biti pri 335 ime filma=ime podnapisa.Pri 375 pa je vseeno!

Frame
May The Force Be With You!!!!

itak37 ::

@frame
Imam en par vprasanj glede 335, zanima me predvsem predvajanje mp3-jev.
A je 335 res tako glasen med delovanjem, kot pisejo na nemskih forumih?
Zanima me tudi, kako se 335 obnese kot predvajalnik mp3? A si zapomni katero skladbo je igral pri ponovnem vklopu?
A je navigacija brez TV-ja v redu?

Hvala in LP

Frame ::

Also to da je glasen nimam pojma od kod so to pobrali?Ni glasen res ne.
Mp3 piči zelo dobro,mel sem ga na reciver preko coaxdigitalnega kabla,in se sliši zelo dobro.Tukaj je potrebno povedati da ima malo morje nastavitev za zvok od dsp-theater,dance,...itd,do EQ nastavitev bass,super bass,...itd.V glavnem največ nastavitev za zvok kar sem jih jaz videl na kakšnem playerju.Če si zapomni skladbo žal nevem,nisem bil pozoren na to.Navigacija brez Tv je mogoča,samo vseeno priporočam TV razen mogoče ko se navadiš.


Frame
May The Force Be With You!!!!

sergejp ::

@ frame

bi lahko sliko tv-ja med predvajanjem na 335 (kjer se vidijo podnapisi) gor pripopal?

hvala!

lp

sergej

itak37 ::

Hvala Frame,
zgleda, da ga bo treba kar nabavit...

LP

Frame ::

Sry fantje nimam digiča tak da nebo nič s sliko!
May The Force Be With You!!!!

Valentin ::

Torej - nabavil sem Yamakavo 375. Še najbolj zaradi naprednih podnapisov. Se pravi - podnapisi naj bi bili centrirani, obrobljeni in kar je meni najbolj pomembno, izberemo jih lahko poljubno v vhodnem meniju. Ne glede na enakost z imenom filma.

No, meni to ne dela. Ne pokaže mi ničesar drugega kot ime filma, čeprav imam zapečene zraven podnapise v srt in sub formatu. Pa tudi med predvajanjem filma ni podnapisov nikjer spljoh...

FW sem naložil zadnji, z Yamakawine strani.

Frame, lahko kaj pomagaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

nega3 ::

Trenutno Yamakaw ni mogoče kupiti drugje v SLO kot CHIP TRADE in ekskluzivno v spletni trgovini Gigaklik !
www.gigaklik.com

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: CaqKa ()

Dusan_HD ::

Hmm!
A ni to že malo pretirano očitna reklama ? :\
raY_

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: CaqKa ()

nega3 ::

raY_: Kar je res je res. Kar preverite malo po netu.
www.gigaklik.com

Valentin ::

Uh, pa mi je le ratal. Podnapisi so, lahko se jih izbira, so centrirani, ali so obrobljeni pa nisem povsem prepričan. So pa precej majhni fonti za moj okus.

In najvažnejše - ni naših črk ! Namesto njih so presledki, kot je bilo rečeno za model 335.
Frame, a obstaja še kakšen drug FW, razen tistega iz njihove strani ?

Frame ::

@Valentin - HE HE:D .Daj za pir pa ti povem kako dobiš šumnike>:D

Frame

P.S::V glavnem meniju nastavi na češčina.
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

G4rg4m3l ::

Jaz ti dam za tri, če mi poveš, a se splača kupit 375-tko al ne?

Valentin ::

;(( ;( :| :8) :\ :) :)) :P :D
Mah, se bom pač moral privaditi na Čehe. Ampak vseeno mislim, da bojo tole naši hekerji hitr prevedl.

Sicer pa hvala Frame, maš pir v dobrem. Povej, če boš kej hodu v Kranj...

Kaj me še moti:

- Predvajalnik ne zna predvajati podnapisov samodejno, saj je osnovna nastavitev na NONE
- Ne moreš izbirati podnapisov med predvajanjem
- Fonti podnapisov so premajhni
- Vsakič moraš izbrati Frame Rate, osnovni je na 30
- Po hitrem prevrtavanju kar nekaj časa traja, da film zopet steče
- Tipka Setup prime samo, kadar ni CD-ja v enoti

Tko, da še malo pokritiziramo...

Stepni Volk ::

G4rg4m3l - dokler nekdo ne odpre 375-le in pove kateri čip je notri (predvidevam Sigma Design EM8500), odsvetujem nakup.
Odsvetujem tudi zaradi cene, ki je na tujih Internetnih prodajaln od 120 EUR naprej, pri nas hočejo 46'000 SIT, kar je veliko preveč!!!
Počakaj na konkurenco in ceno okoli 30K SIT (najboljše 29'990).

Predvsem v trgovini preveri funkcije, ki te zanimajo... oz jih zahtevaš od ploščkosuka... potem pojdi domov, premisli... in se določi. Mudi se ne... cene v glavnem padajo...
Ups.. cena je ravno padla na 39'990... očitno je konkurenca že tu >:D

Frame ::

Moje mišljenje pa je tako.Recimo da uporablja EM8500(99% da ga),potem ima isti chipset kot vsi KISS playerji.Kot vemo vsi, pa KISS-i slavijo kot eni boljši in dražji playerji.

Also po moje je 375 model namenjen ludekom ki gledajo 50%DVD in 50%DIVX in hočejo poslušati kvalitetno glasbo.

Tukaj ne smemo pozabiti na njegov izgled in dodatne lastnosti:
-Aluminijasto ohišje,Izpisovanje MP3 ID3 tag in CD-TEXT na njegovem displayu(brez TV),
YUV(RGB)Ihodi,Progresiv scan,HDTV compatibilnost,DVI izhod...itd

Se pravi te lastnosti ga uvrščajo med HIGH-END DVD predvajalnike.Ne pozabit da tudi Divx predvaja boljše kot KISS-i,podnapisi nastavitev hitrosti..itd.

Verjetno bo tole potrdil VALENTIN,ampak slika in zvok sta na DVD filmih fantastična,boljša kot na bilo katerem Mediatek playerju.

To je visoko kvaliteten DVD predvajalnik z podporo za DiVX,nekdo ki pa uporablja player strikno za DiVX,XVID(beri internet šaro) pa si naj omisli 335 model.

375 model je pač bolj high player za vse ki imajo doma recimo reciver (SONY QS reciverji so recimo iz Alu in vam povem 375 paše zraven kot ata na mamo),in ostalo HI-FI opremo.

Kar se pa tiče cene pa moram rečt da ni glih poceni,ampak 39k ni glih mnogo v primerjavi z KISS playerji ali recimo z velikimi imeni(SONY,Pioneer...) z sličnimi lastnostmi(DVI pa HDTV pa itq nima nobeden)

Frame
May The Force Be With You!!!!
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188045 (24969) gasper6201
»

[DivXviD] Evertone predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
3814072 (5384) Jedi Master Yoda
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315788 (2853) zelek
»

[DivXvid] Grundig predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
53808 (3272) lolek84

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531224 (14477) Stepni Volk

Več podobnih tem