» »

plače kulturnikov

plače kulturnikov

fiki ::

Kaj pravite na štrajk kulturnikov. Menite da je prav da živijo od davkoplačevalskega denarja, in da mislijo kako so pomembni? Se strinjate s tem da bi si morali sami služiti denar na trgu(s prodajo vstopnic itd.).
siki

Thomas ::

Vprašanje je, če bi slovenska kultura na trgu preživela.

Skoraj konsenz je, da ne.

Zato v slovenski državi kulturo podpira država.

Imajo "kulturniki" zadosti velike plače?

Če imajo 10 ali kaj takega "odstotkov pod povprečjem javnega sektorja", kot pravijo sami - potem imajo glede na sedanji DBP - zadosti.

IMO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

fiki ::

Gledališča, opere itd so sprva nastale ker je to ljudi privlačilo in ne zato ker so se umetniške dušice spomnile, da morajo obstajat. Če kulturniki na trgu ne morejo obstat to pomeni da so sami seb namen. ŠE NOBENA KNJIGA NI BILA TISKANA DA BI NABIRALA PRAH NA POLICAH.Vsi se mormo zavedat da kultura še zdaleč niso gledališča in ostale kulturne ustanove; kultura je življenje vsakega posameznika in skupin.
siki

ferjan ::

fiki: najprej se mi je zdelo, da sploh ne veš kaj je kultura in kdo so kulturniki (prodaja vstopnic....:)prosim te lepo)....nato (v zadnjem stavku) si bil že malo bližje....najprej se vprašaj, če veš o čem govoriš....nato govori

noja sicer pa sej loža je namenjena tudi brezveznemu nabijanju ter zabijanju prostega časa...kar ta trenutek tudi počnem:\

lp,
pa brez zamere

Ljubavnik ::

Heh ... al ste mi vi eni filozofi, definicija kulture: je celota materialnih in nematerialnih stvaritev cloveske druzbe (od tehnologije do znanosti, ideologije,religij, umetnosti) ... tko to bi blo na kratko iz leksikona zdj pa se 1x premislte pa diskutirajte o kulturi :D
Mr. LoverBoi

MadMax ::

Thomas, zdi se mi, da si dobil konkurenco:))

Thomas ::

Hehe Max ... zgleda! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Proklete pijavke za*ebane!

Nč druzga k malo bolj prefrigani berači so. Raj dam gnar ta zadenmu klošarju za liter kot enemu napihnjenemu anžlovarju ali kakemu qvazi pesniku.

Thomas ::

Yohan,

VVA bo izločen iz novega zakona o kulturniških prejemkih.

Če ne bo - na prihodnjih volitvah ne volim LDS-a. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brody ::

a zdej si ga pa še volu, jaomene:)

Thomas ::

Ne, seveda ne. Ga pa zagotovo bom, če "novi kulturni zakon" izrecno izpusti Anžlovarja ven.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

fiki ::

Yohan del sud
Ka sm prebrau to besedno zvezo "proklete pijavke za*jebane" sm crkno ud smeha. Vrjamem da je to pršlo iz srca in čist prou maš. Dons niso več časi, ko mormo dokazovat da se slovenski jezik lahko uporablja tudi v literaturi, uradih politiki itd. ti časi so minili. Vse kar se dela se dela za dnar ali za osebno zadovoljstvo "kulturniki" pa ne spadajo ne v eno ne v drugo kategorijo.
siki

Thomas ::

fiki,

"Vse kar se dela se dela za dnar ali za osebno zadovoljstvo "

Vse kar se dela, se dela za osebno zadovoljstvo.

Denar je le vrsta osebnega zadovoljstva.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Če sprejmete to dejstvo ali ne, kulturniki so ena od oblik državnik uradnikov, s tem, da imajo nad sabo nekaj "boljšega". Če zadevo čisto zbanaliziramo, nimajo veliko drugačne vloge kot so jo včasih imeli dvorni norčki, samo da sedaj namesto vladarjev zabavajo ljudstvo, ki naj ne bi videlo, kaj se dogaja v državi. Nič drugega, zato pa se tudi tako prepirajo.
Sicer me ne moti, če so za svoje delo pravilno plačani ( ne tako kot je razlika med npr. medicino in prosveto ), ker konec koncev imajo tudi dokaj težko izobraževanje.
Naj jih malo zvišajo plače, pa bo volk sit in proračun malo manj poln:D
metrodusa.blogspot.com

fiki ::

zgleda da sem se narobe izrazil. sam pol mi pa ti povej kako nejoznačm delo za denar ali materialne dobrine in delo ki ne prinaša nobenih materialnih dobrin pa čeprav bi jih moglo.
siki

Thomas ::

Ma sej te sploh nisem kritiziral fiki.

Samo poudarit sem hotu tvoj point.

In povedat, da je denar zgolj eno od zadovoljstev za katerega delamo.

OK?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danes opaženo na Internetih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
14542922 (35833) enadvatri
»

Ponudniki interneta naj bi zaračunavali nadomestilo za spletno piratstvo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
18856627 (51425) Gregor P
»

Liberalci (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21311578 (8117) Karaya 52
»

Avtorske pravice 2 - konkretni primeri kršitev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13912507 (10490) jype
»

Kultura in kulturniki nekega naroda

Oddelek: Problemi človeštva
492607 (2098) Barakuda1

Več podobnih tem