» »

Ne morem prebrat DVD-ja

Ne morem prebrat DVD-ja

JOKER ::

Pozdravljeni !

Imam en HUD primer, za katerega prosim NUJNO pomoč. Bom prešel kar na vprašanje.
- Imam poln DVD z programi, katere nujno potrebujem pri svojem opravilu. In ker sem se danes odločil nekaj naložit sem ugotovil STRAŠNO stvar .... nikakor ne prebere DVDja .
Probal sem v WinCommanderju (Total Commander), v raziskovalcu in nič.
Podatki so takšni, da bi se najraje razjokal mater .
Vstavim DVD in se obnaša, kot da bi bil prazen, lučka nonstop utripa na pogonu, ampak zgodi se nič ! Obvestilo je bilo, češ da je poškodovan. A spomnim sem, da sem pred kratkim iz tega DVDja jemal podatke.
- Če pa zaženem nero program potem pa kliknem informacije o disku mi pa napiše recimo: posnetek 1 kapaciteta 4,3 GB.
Če bi bilo nekaj hudo narobe, potem ne bi uspel niti teh podatkov prebrat, mar ne ?
Probal sem vse iste DVDje in jih pogon prebere normalno. VSE prebere razen tega pa ne !
Res so mi podatki zelo nujni in prosim za nasvet, kako spraviti podatke iz DVDja ?
Vnaprej se vam lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Žalostni Joker ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Kaj res nobeden nima ideje ?
Probal sem z vsemi programi, ampak NIČ !

Zanimivo pa je, da v Nerotu, ko kliknem informacijo o disku, da takrat pa zazna koliko je posnetega. Interesantno !?

P.S.
Google imenik s temi temami poznam že skoraj na pamet :D
Zgleda, da se bom moral z bolečino v srcu poslovit od vseh prg. na DVDju. ;((
________________________________________________________
Ka te češ ....

pivmik ::

Probaj DVD prebrat na čim več DVDpogonih, najrazličnejših znamk in modelov.
LP, Gregor GRE^

Dr_M ::

jest sm meu en pekac, ki mi je data cdje prepoznaval kot audio...cez 2 mesca ni prebral nobenga cdja vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JOKER ::

No saj sem razmišljal, da bi pri frendih probal saj ga zato nisem še vrgel v koš. Bomo videli so rekli slepi.
________________________________________________________
Ka te češ ....

ru7 ::

Za drugič pa življensko nujne podatke se dala dvojne/trojne kopije. Mogoče te stane kak tolat več, samo se splača.

JOKER ::

ru7 : Verjameš, da sem pri sebi takoj rekel, da bom v bodoče malo več dal za bolj kvaliteten DVD medij. Samo ljudje smo pač takšni, da prevečkrat gledamo vse skozi denar, kar pa se izkaže, da ni vedno najbolj pametno. :(
________________________________________________________
Ka te češ ....

Caligula ::

Ni fora sam kvaliteta medija-pac kaki zapisi s kakih pekacev se slao razumejo s kakimi citalci,.. DVDji so se mal kilava zadeva. Pa ce je bill se kak firmware, ki ravno tega medija ni maral,..

JOKER ::

Finta je v tem, da imam v compu DVD pekač in pa posebej samo CDrom. In v pogonu v katerem sem to zapekel sedaj ne gre več prebrat a pred kratkim sem programe nalagal na comp. Pa predvsem pazim, da se ne bi dotaknil snemalne površine, še manj pa da bi se mi CD/DVD-ji potikali po pisalni mizi. Tako da kaj je vzrok nimam pojma.
Pečica pa bere alles . Iste takšne DVD-je edino tega noče.
________________________________________________________
Ka te češ ....

podtalje ::

Jaz osebno ne delam nobenega pomembnega backup-a na DVD, ker sem tudi jaz že imel s tem probleme. DVDji so
precej bolj občutljivi.

Svetujem ti, da probaš prebrati v kakšnem drugem DVD-ROM. (recimo Toshiba je znana, da dobro bere DVDje).

Caligula ::

V kakem drugem DVD-ROMu bi ti moralo prebrat verjetno. Ker DVD pekac pa imas? NEC 2500?

JOKER ::

Normalno, da bom probal še drugje, ker kar tako se tud ne bom poslovil od podatkov.
MOJ PEKAČ: LG HL-DT-ST DVDRAM GSA 4040B
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100830 (25339) nuclear
»

Optiarc AD-7173A!! Kaj je res tako zanič? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
578305 (5316) mtosev
»

Problem z DVD pekačem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141068 (943) Ingemar
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389868 (7021) reber
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656120 (4736) pingo76

Več podobnih tem