» »

Problem z DVD pekačem

Problem z DVD pekačem

Ingemar ::

Pozdravljeni

Imam problen z dvd pekačem Philips 1640P, in sicer pri peki dvdjev. Ko želim v nerotu zapeči nov dvd mi velikokrat javi "burn process failed" ali pa mi dvd uspešno zapeče in ga ne zna prebrati brez napak. Ko želim dati vsebino skopirati iz dvdja na raćunalnik mi v kakih 90% noče skopirati in javi napako.
Najprej sem mislil, da je težava v no name dvdjih, pa sem poskusil z verbatim dvd-r mediji in tudi z philips dvd+r mediji, vendar ni nobene razlike, saj je tz verbatim še slabše im mi ga sploh noče zapeči, ker prej jevi napako ned peko.
Poskusil sem tudi z updejtanjem najnovejšega firmvera, vendar ni nobene razlike.;(

Prosim ve kdo pomagat?

gfighter ::

Hm, sam sem imel podobne probleme z nerotom (burn process failed, pri buffer underrunu se računalnik neha odzivati, pojavljanje napak na medijih). Najprej sem obtožil pogon (NEC 3540A), ampak po update-u firmwarea in testiranju še enega pogona sem ugotovil, da je problem očitno v Nerotu. Sedaj uporabljam zastonjski CDburnerXP pro, ki mi ne dela problemov. IMO tudi ti poskusi zamenjati program, da vidiš, kje je vzrok.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Ingemar ::

Sen poskusil tudi s tem programom. Dvd je zapeklo, vendar je pri preverjanju zapisanih podatkov naredil napako in zamrznil. Ko sem komp restartiral je ta dvd še enkrat javil napako tako kot jih javi na dvdjih zapisanih z neroton.;(

Te podatke sem tudi posušal na drugih dvd romih in jih tudi ne berejo, razen pri HP prenosniku z pekačem matshita ali nekaj podobnega(od Panasonica).

Še kakšna ideja?

polde66 ::

matična pa je? in s kakšnim naborom čipov?
polde

Ingemar ::

Matična je Asus A8N-e nforce4 ultra sata2.

Ingemar ::

Aja, mislite da je problem v Nvidia nforce driverjih. Ampak ko sem imel tega philipsa na staremu računalniku (star skoraj 6 let na plošči gigabyte mi je tudi delal probleme npr. teac cdrw star 5 let je bral divx filme brez problema, philips pa je pri vstavitvi medija zmrznil cel računalnik. Potem ko sen delal backup 70Gb na dvdje jih je znal prebrati le še 4 od 16ih. Sicer oba brez problema pečeta vse cdje ni važno od firme brez problema. Problem je le v tem ker bi rad naredil backup podatkov za okrog 100GB, da bi jih lahko tudi potem prebral, in seveda za peko programov in filmov. Ne da trepetan, da zadanem tistih 5% šans da se vse poklapa in dela.
Kakšni zunaji diski ali kaj podobnega ne pride v pošte, ker je predrago.

Pomagajte ker res ne vem kje je težava, ali je pekač zanič ali je matična problem. Ide kable pa sem že vse probal menjat.

gfighter ::

Bi rekel da je problem v pekaču, ampak zagotovo boš vedel le, če ga priklopiš v kakšno drugo kišto.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

polde66 ::

a si g probal spucat, ročno odpri škatlo pa spucej laser ter vse kar se da
polde

Ingemar ::

Ne nisem ga še spucal, ampak dvomim, da je to krivo, kerje že od kar sem ga kupil imel manjše probleme. Star pa je komaj kakih 7 mesecev, zato nisem niti pomislil na to. Pa tudi rabil sem ga malo, ker sem večinoma rabil teaca.

polde66 ::

Problem z ide kabli, problem master slave?
polde

Ingemar ::

Tudi to sem že probal. Nove ide kable imam zdaj, pa tudi master- slave se probal če je to ampak ni.
Jutri bom poskusil z drugim pekačom, da niso kaj driverji krivi. Če bo jutri delalo, potem je verjetno pekač kriv?

gfighter ::

Če je star šele sedem mesecev, preizkusi še to, potem pa na garancijo...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Ingemar ::

Ja sem stestiral z NECom iste stvari speči in dela. Ta dvd mi bere tudi philips.;(

sverige ::

Problem je v programu, ne v pogonu. poglej v nerotu ASPI, ali pa ga instaliraj na PC. Lahko pa tudi insaliras nero ponovno na pc in bo delovalo .Probaj posnet CD v samem Windovsu, npr. audio cd in bos videl kar ti bo naredil.
hej

Ingemar ::

Ok, nero 6.6 je bil kriv. Zdaj imam nero 7 in dela.:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100901 (25410) nuclear
»

Nec DVD rekorderji in LabelFlash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6828315 (18632) Mitko_R
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

Problem nec 3500

Oddelek: Pomoč in nasveti
111385 (1017) Quikee
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656131 (4747) pingo76

Več podobnih tem