» »

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim

«
1
2

pingo76 ::

Zanima me če ima kdo ta pekač in kako se obnese ter na katere medije zapisuje.
Osebno me zelo mika ta enota oz. pioneer 107, ko pride k nam. Lite-on ni opcija.
Če je možno dobiti tudi kake kprobe scan-e bi bilo to wow.
  • spremenil: pingo76 ()

OmaDesala ::

Poglej tukaj
pa za review tukaj

Kot sem ze omenil na Slo-Techu je 107 ze prisel v Slovenijo.

pingo76 ::

Že prebral a kaj ko bi bil zelo vesel mnenja slo-techovcev. Na zgornjem linku ste ful pljuvali NEC 2500 češ da je celo liteon boljši...
Pismo no... A ga je kdo probal sploh preden take buta ven? Kolikor vidim jaz na testu cdfreaks-ov je pogon urca. In če bi moj bodoči tudi tako pekel ga TAKOJ vzamem.
Je kdo kaj pekel z njim?

Lite-on my arse! :8)

Btw, tisti cdfreaks review NEC 2500A mi kar orenk smrdi. Poglej samo screenshote od Nero CD speed testa. Razen dveh so vsi ostali eni in isti screenshot! Pa ni teorije, da bi bilo tako. Ali se jim ne da li pa so podkupljeni. :\

reEdit :8) :
Znima me kvaliteta zapisa bol kot hitrost. Pravzaprav hirost spoh ni pomembna četudi je samo 2x.
P.S. Joj kolko zsem se zatipkal. Kavica skuhaj se... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Caligula ::

Pingo na teh linkih tukaj so zelo mesana mnenja. Vsekakor pa bodo novi firmwari verjetno to poravili.

Pa mogoce si se malo nerodno izrazil "da je celo Liteon boljsi" ker Liteon ni nekaj lsabega. Dela dobre pogone. Kdaj kje zataji pri firmwaru vendar je tako z vsemi.

O tem NECu bos malo pametnega zvedel dokler ne bo novejsih firmwarov, ker ima pac zacetniske napake.

Dual layerja pa ne bo pekel. Bojda bo to zmogel sele eden izmed njegovih naslednikov.

pingo76 ::

Liteon mi malo smrdi vsaj z izkušnjami enega Teac-a baziranega na njegovem železju. Pravega liteona pa res nisem imel. Dual layer pa me itak ne zanima. Bolj bitsetting a tudi brez njega preživim. Samo da piše kulturno kar pa TEAC DV-W58G ni bil sposoben. Imam nekaj Kprobov na voljo pa nimam web plejsa za jih postat.

Pri nas je že dobavljiv TEAC DV-W58DK ki je v bistvu pioneer 107. Full me mika a kaj ko sem si rekel da raje vzamem "original" pioneerja ali NEC-a 2500. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

globoko grlo ::

pr JAEtu so rekl da bo nec2500 ta tedn, sreda verjetn, pioneer pa lahko tudi konec mesca

WildTHink ::

@pingo76: Sicer nism lastnik NEC-2500 ampak 1300 in mi dela brez problemov (edino pazt morm pri izbiri DVD medijev, ker enih ne zapiše link). Tud jest sm gledal tega pred mesecem a sm kupu 1300, ker samo se mi ni zdel smotrno plačat dodatnih 10-15k za to da bom lahko snemal DVDje 5 minut manj. Za peko CDR(W)jev mam pa itak hitrga TEAKa! Nism pa se nikjer vidu cene za 8x DVDje. Tud DVD/DivX komponenta mi prebere vse kar zapisem na DVDR ali RW.

Končna ocena.. zelo zadovoljen!:D

Ne vem če ti to kej pomaga glede na to da ti želiš 2500 samo kakšne ogromne razlike res ne more bit:D
So... are you red or blue?

Red_Mamba ::

jst dobim 2500 enkrat maja k ga kolega prnese k bo iz nizozemske pršu
cena 130 EUR za bulk komplet
sem pa že bral teste in bi naj bil dober pogon
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

pingo76 ::

Jaz neca 2500a lahko dobim že nekaj časa pri nas. Cenovno je cca 37.000... pa še 2 leti garancije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Speedster ::

Jaz sem ga kupil v sredo v JAE-tu za slabih 29.800 sit za gotovino.
Zaenkrat sem zapekel sicer le 2 dvd-ja in sem zelo zadovoljen.
Zapekel sem enega DVD+RW 4x Traxdata ter DVD-R Verbatim

LP

pingo76 ::

Speedster: Se ti da pognati nero cd speed na medijih ki si jih posnel? Pa če lahko to narediš še na kaki dvd-rom enoti. Zalo bi bil vesel.
Zanima me transfer rate krivulja. Ako je lepa vzpenjajoča in gladka bo najverjetneje dobra kvaliteta.
Z mojim ex Teacom DV-W58G (liteon 811s) pa niti to ni šlo skozi. Fuj in fej.

pingo76 ::

Kaj je ta pekač prava ekzotika pri nas da ga nobeden nima?

Dr_M ::

tist ki je hotu met dvd pecico jo je ze nabavu. :) pr nas ni tko kot v tujini ko ma folk doma po 3-4 dvd pekace :)

edit: kotsm vidu se na nekaterih drugih forumih, je tale nec zelo podoben liteonom. zelo je izbircen glede medijev. sicer je pa to veljalo ze za starejse modele. folk ma z vsemi pogoni najvec probleme z riteki in princoti,cist tko na splosno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

globoko grlo ::

jih morjo v JAEtu iz carine dobit, da ga lahko pol jest kupm, 1x ta tedn

Red_Mamba ::

jaz sem gledal cenik od JAE (januarski) pa imajo še vedno ceno 37kSIT
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

globoko grlo ::

jest sm pa govoru prejšn tedn in so rekl okrog 30 čukov

boštjan ::

po mojih podatkih bo nec 2500 stal okoli 35k

Speedster ::

Na mojem računu od JAE-ta pa piše:
DVD NEC ND-2500A/GNP IDE INT. 1 KOS 29.973,00
VERBATIM DVD-R MEDIJ 4.7 GB 4X GENERAL 6 kos 3.021,00


Skupaj za plačilo gotovina 32.994,00 sit

Kupljeno dne 04.02.2004

Vse cene so z DDV

lp

Zgodovina sprememb…

Realman ::

Kot prvo sem lastnik omenjenega pekaca, moram reci da zadeva deluje tip top.
Dr.M: ta pekac, je eden izmed najboljsih na trziscu, se posebej kar se tice razlicnih medijev.Je pa res, da sta imela prejsnja modela od Neca 1300 in 1100 ogromne tezave prav z razlicnimi mediji.Sicer pa je eden dober clanek na cdrlabs mislim, ko je narejena primerjava med novim Pionerjem in tem Necom.Res je, da je prvi boljsi pri kopiranju zascitenih cdjev in branju glasbe.Pri pisanju na dvdje pa ga nec mocno premaga.Saj dvd pekac pac kupis za dvdje pect in ne cdje.
Da ne zopet kdo rekel, da vsak svojo blago hvali, jaz osebno sem zaenkrat zelo zadovoljen, sem spekel ze cca. 15 medijev, - + vse dela bp.Se pa nisem probal na 8x hitrosti, ker se zaenkrat nisem dobil teh medijev.

Dr_M ::

Raan: dobr...to je po tvoji teoriji. za zacetek si tole poglej.
klik1
klik2
klik3
klik4

tole jih je samo ene par komadov....ocitno ni najboljsi pekac na trziscu. pravtako dela probleme kot katerkoli drug pekac.sploh z mediji slabse kvalitete.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Realman ::

Saj pravim, da ne bo kdo rekel vsak svojo robo hvali.
Ce pa te reviewe preberes cisto do konca, lahko vidis da je to enih par posameznikov, nekateri ocitno nimajo zadnjega firmware, eni uporabljajo stare verzije nerota, kateri lahko povzroca ogromne tezave.Jaz imam 1.06 in Nero 6.3.0.2 pa dela vse bp.Posnel 10 Thik Extra 4x -R medijev, mi vse bere ok.Sam nimam pa liteona, da bi se Quality test lahko naredil.Samo glede na to, da lahko z posnetega medija kopiram zelo hitro in bere tud vse, tako da mislim da je ok.Sem pa posnel se mmore pa sony pa Verbatin pa vsi delajo.
Dejstvo pa ostaja, da se DVD writerji so v razvojni fazi, mi potrosniki pa poskusni zajcki, podobno je bilo z CD-RWji, ko so bili se 2 in 4x.TAm ti je tud vcasih iz neznanega razloga skurlo cd.Sam meni se ta nec zaenkrat ni se nobenega dvdja unicil.
V glavnem, vsak si pac mora sam kupit, potem pac lahko tukaj pametujemo.

Caligula ::

Glavni problem ni, ce ti tvoj pekac nazaj prebere kar je posnel. Problemi so, ko hoces, da bi kar si ti posnel ,komu drugemu bralo.

Tisto je merodajno.

Nc bat, vsak pogon (razen kakih Teacov pa delno Asusov,..) bo dobival boljse firmware, mediji bodo bolj kompatibilni. Sej je bil s CDji tud hudic na zacetku.

Ceprou meni Liteon pise vse tako, da drugi lahko normalno berejo.

Dr_M ::

jest sm tut testiru na na sony dvd playerju dvdje ki sm jih zapeku z liteonom in je use spilal bp - dvd-r,dvd+r in dvd+rw.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Realman ::

Zal se nisem probal v nobenem DVD-playerju posentih dvdjev.Snemam pretezno divxe.Samo se bom pa izogibal +R, ker nobeden dvd-rom na prenosnikih jih ne prebavlja, medetem ko -R bere brez problema.Ceprav trdijo, da naj bi bili +R precej kvalitetnejsi, samo kaj pomaga ko pa jih DVD-romi ne berejo. oz. ali se mogoce motim.Nimam nobenega cisto novega DVD-roma...

pingo76 ::

Raan:
Načeloma nebi smelo bit problemov z +R ko boš dobil bitsetting za 2500A (NEC 1300 ga že ima, sumim da ga 2500a dobi kmalu.. upam)
Drugače pa je precej pozitivnih mnenj za 2500.
Pač bom poskusni zajček #3 in ga nabavim do konca tedna pa poročam kako se obnese na medijih ki jih Teac (liteon drobovje) kar lepo zj...
Gelde na to da ni pekačev s katerimi nekaj ljudi nebi imelo težav sem še vedno dokaj optimističen glede tega 2500 saj na veliko cedejev piše kot bog zapove.
Bomo videli.
Baje, da bo test 2500A v naslednjem monitorju.
Sicer pa jaz bom snemal na najboljše medije ki jih lahko dobim v kokoški. Če na razna jajca ala princo ne zna pisati me prav ne briga.

pingo76 ::

Še subjektivno mnenje:
Današnja peka DVD-jev je zelo daleč od tistega kar bi dejansko moralo bit. Z dvd-ji smo še vedno nekaj let za kačami.

Zelo žalostno je dejstvo da bi moral vsak DVD posnet, nato naredit verifry v nerotu. Ako gre to skozi, imeti še liteonov DVD pekač in narediti na njemu še kprobe test. Ako ja tudi ta zadovoljiv pa še kako namizno DVD komponento.
Pa kaj še :\. Pa pismo no... A se da še kako bolj zakomplicirati zdevo ko rabiš npr 12-15 medijev na leto za naročnike storitev in potem jim na kaki glupi enoti to ne dela? (ter te imajo polj za neprofesionalca)
Saj pravim, dajte mi 1x DVD pekač ki dela 100% (kvaliteta zapisa primerljiva z tiskanim DVD-jem) vedno in ga plačam tudi 60.000!

S cedeji ne pomnim da je bilo kdaj vsaj 1/100 takih težav.

Dr_M ::

pingo76: mislm da kej tazga ne bos dozivel :) al pa mogoce, ko bodo zacel delat kvalitetne medije... za vecino tezav z dvdji so krivi mediji in le malo pekaci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Mam NEC 2500. Tistih 30 jurjev je ziher vreden. Deluje enakovredno Liteonu 811s, bom pa malo vec napisal, ko bo vec znano.
Kupljen pri JAE, kjer jih sedaj imajo se kar nekaj se mi zdi.

Caligula ::

Zdaj dajem gor najnovejsi firmware, malo pa si zainteresirano lahko pogledate kako se razume z mediji po uradnih podatkih tukaj

Pa vse DVDje, ki jih imam pece z enako hitrostjo kakor Liteon.
+ in-

Se pravi, kar Liteon pece 4kratno tudi ta pece 4kratno,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

pingo76 ::

Da nosi medij svojo krivdo bo že res. Da pa je ne nosijo pekači? Joj! Samo poglej kako nekaj pekačev različnih zapiše na enak medij. Cela znanstvena fantastika. Dobiš vse od zelo dobro berljivega medija pa do medija kjer še v pentagonu nebi dobili podatke nazaj.

globoko grlo ::

sm ga glih dobil, NECa2500A, zdej me pa zanima, kako se peče DVDje, če dam na video DVD je ikonca za burn siva, neaktivna, če dam pa kot iso je pa ok, a mi kdo lahko mal pomaga

edit: hudo, sm po pomoti v avdio direktorij dal video fajle, pol pa za čuda ni delal, grem zdejle na 8x probat

aja, mam pa verbatim dvd-r 4x, pa mi ga prepozna kot 8x, a je to varno, al morm na 4x dat, al kr probam

lp

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

updejt
uspešno zakepel na 8x speed na verbatim 4x medij
4.3 GB v 9 min

en 700 mb cd pa v 3.5 minute (max 32x), liteon 48x pa v 3 min, se da prežvet

verbatim 4x mi pa smo kot 4x spozna, sux
ajd

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Globoko Grlo, daj prosim malo razjasni-Verbatime naj bi 8kratno pisal. To si napisal tudi sam, ampak si potem dodal, da jih spozna le kot 4kratne.

Kaj to pomeni?

globoko grlo ::

aja, sm pozabu dvd+ mi kot 4x spozna, dvd- pa kot 8x, oboji pa so deklarirani za 4x

Zgodovina sprememb…

Realman ::

Pingo76:
Bitsettings, ne poznam v cem je torej tezava, da +R ne berejo dvd-romi...

JAz osebno se vedno mislim, da gre za trenutno enega od boljsih pekacev na trziscu.Normalno pa je, da se po tujih forumih pojavljajo ljudje z tezavami, razlog je preprost.Ta pekac je dalec najbolj cenen, poleg tega zelo razsirjen po evropi, kar pomeni ogromno odjemalcev-iz tega sledi ogromno tezav, vec folka ga ima vec problemov, pa ne zaradi pekaca ampak zaradi folka ker ne znajo vsega nastimat...
Sicer pa je to samo moje mnenje...
Bomo videli, kako se bo izslo cez par tednov, ko bo ze vec lastnikov tudi na slotechu...

pingo76 ::

Bitsettings, ne poznam v cem je torej tezava, da +R ne berejo dvd-romi...

REcimo že moj DVD-ROM TEAC 16x ne bere +R medijev.

Drugače pa se strinjam s tvojim mnenjem (cenen, veliko proda, več možnosti za napake, user error...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Caligula ::

Mamu mu, data veriffication skos faila pr DVD RWjih. Smartbuy in Verbatim.
Sej so res mal poscratchani sam mogoce bom nesu nazaj pa z drugim probu, ce bo kej bolj priden.

Morm pa itak kaksen navaden DVD-R zapect, da vidm, ce ga mogoce res sam praskice k Liteona niso tok motile, motjo.

Caligula ::

Tako, za informacijo,

Sky media DVD-R je na 4kratni hitrosti lepo spekel in opravi verifikacijo,..

Zgleda samo, da kakih malo spraskanih DVD RWjev ne mara. Bom kupil se par novih Verbatimov in porocam.
Smartbuyevih DVD+RWjev se pa tudi NECovci izogibajte.

THor71 ::

No jaz sem vceraj tudi nabavil NEC 2500 in sem prekopiral 2 razlicna video DVDja (StarTrek) s pomocjo DVDShrink software-ja. Vse deluje odlicno. :)

Kopiral sem pa na Verbatim -RW ter -R. Res da samo na 2x hitrosti, tako so tudi deklarirani mediji, ampak mi deluje zadeva odlicno tudi v Pioneer-jevem hisnem kinu. Carsko - vse v prvem poskusu...

Sedaj samo se prosim za tocne linke do najnovejsega firmware pa toola za to naredit, da ne bom kaj sesul, ker mi ripa DVD samo z 2x hitrostjo.

hvala, za pomoc...

PS: A je to to? klik
ps2: Kje dobim tool da lahko naredim backup originalnega firmware-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: THor71 ()

CaqKa ::

thor71: preberi si na tem sajtu: Nothing to see here
2x rip limita se boš znebil edino če boš neorginalni FW naložil.

Dr_M ::

tuki je en firmware za nec 2500 (the regionfree/ripspeed unlocked version 1.062003121900) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Priden DR M :D

THor71 ::

Klanjam! Hvala za link.

CaqKa ::

tak samo mimogrede.. če naložite narobn firmware vam lahko pečko uniči.. pa če naložite neorginalnega pa vam gre garancija.

Dr_M ::

CaqKa: brez skrbi, ce delas z glavo, se da use zrihtat :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

Jaz samo opozarjam nevedne... tistih ki to vedo ne rabim:\

pazduha ::

Folk, Nec 2500 je carski. Kupil sm ga pri JAE in pecem najnga ze par tednov. Nobene napake do zdaj, je pa res da zaenkrat pecem samo na Verbatim Medije. Pa se ena cakica: Verbatimove medije DVD-R (4x certified) v tortici 10x brez sramu pece na 8x hitrosti (cena na kom cca 450 SIT):)) . Za svojo ceno je zadeva tipi-topi. btw: Zraven sem dobil se zastonj DVD Telebajski, ker sem crnga vzel:P

pingo76 ::

Pazi, da ti telebajski ne pokvarijo pečke (od sramu).
Statistično je kot kaže nec 2500a res dobra zadevca. Načeloma smo vsi lastniki zadovoljni mar ne?

THor71 ::

Vceraj sem poskusil firmware update-tat pa mi tisti programcek (z linka) ne uspe narediti backupa originalnega firmware-a. Tako, da sem potem zadevo opustil.

Morda delam kaj narobe. Uporabil sem komando:
nec2x00a -sec -sla -out firmorig.bin
ter
nec2x00a -sec -sla -out firmorig.bin -id

Par sekund nekaj pocne, potem pa tega file-a nikjer ne najdem... nic ne prijavi, da bi bila kaksna napaka. Kam po defaultu shrani ta file?

Enota je na secondary slave sigurno. hmmm, mogoce pa nisem dal imena v 8.3 formatu, samo imam winXP.

thx

markoajda ::

Zanima me, če še komu pri tem pekaču ne dela autorun funkcija (to je pogovorno okno, ki se prikaže, ko vstaviš prazen CD/DVD), ko vstaviš DVD+/-R? Dela pa normalno, ko vstavim CD-R/RW ali DVD-+RW! Windows XP pro, Autorun na pogonu je nastavljen na default.

Pa še to ali ta pekač pride z novo ikono za miško? Vsakič ko pogon dostopa do CD/DVDja je namesto pointerja in peščene ure, prikazan pointer in CD ali ne?8-O
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297309 (26411) pingo76
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220256 (11772) svejk
»

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12610290 (6529) delfinus
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389898 (7051) reber
»

DVD pekač Pioneer 107/A07

Oddelek: Kaj kupiti
482474 (1818) boštjan

Več podobnih tem