» »

Optiarc AD-7173A!! Kaj je res tako zanič?

Optiarc AD-7173A!! Kaj je res tako zanič?

«
1
2

tomi77 ::

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem kupil nov računalnik...in v računalniku imam dvd snemalnik OPTIARC AD-7173...in...z njim same težave....oz. skoraj nemogoče zapisovanje dvdjev in cdjev. Težave pa imam pa z sledečimi dvd/cd mediji: Smartbuy DVD-R printable in Verbatim dvdeji. Čim vstavim dvd medij v enoto mi jih sploh ne prepozna. Ko pa poskušam v Nerotu kaj zapečt mi program zablokira. V čem je težava? se da kako rešit? ali pa je ta enota res zanič oz. kaj ne štima?

LP

mtosev ::

Meni je v 2tednih crknil nic vec ni bral sel na servis.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tomay ::

Katera verzija nerota?
Voodoo 4Ever

tomi77 ::

prvo sem imel inštalirano nerota verzija 7, zdej sem pa ga updatal na 7.7.5.1 , vendar mi to ni nič pomagalo. zdej ne vem kaj bi lahko bilo narobe... da nimam mogoče kaj narobe nastavljeno že v biosu ali pa kakšne nastaviteve (DMA) ...hmmm... res ne vem...čudno se mi zdi da nobene dvdje mi ne prepozna

slinko ::

Tudi jaz si lastim to enoto in sicer že en teden. Sej prebere mi vse kar dam noter, ampak pečt mi pa neče za nobene sovde. Če dam prazen cd ali dvd noter mi napiše da nemore pisati disc at once, če pa dam snemat dvd ki, bi mu samo dopeku par stvari pa čas teče vse skupi pa stoji pr tistih par procentih.

Ja ta teden bo šel na servis, probal pa bom zamenjati za kako drug enoto če se bo dalo pa tut če doplačam tistih par evrov. A mislite da se pr Funtechu to da?

kixs ::

JAAAAA... totalno ZANIC! ;((

omihao ::

heh.. jaz mam iste probleme .. dvd-je mi brezhibno bere in zapisuje .. mi pa ne bere smartbuy-ove cdje ... ;((

Tomay ::

A ve kdo kje dobit uradni firmware od optiarca? Trenutno imam verzijo 1.01.
Edini firmware ki ga najdem je tu.
Voodoo 4Ever

jan01 ::

Moraš iskati pod nec!
Polno uradnih in neuradnih firmwarov za nec: http://www.micheldeboer.nl/firmware/

Turtle ::

Odkar je sony svojo optiko not dal je konc.....:O

gruntfürmich ::

se splača dati tiste filmwere iz tomijevega linka gor, če mi dela ok?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tomay ::

Ne. Če ni pokvarjeno ne popravljaj. Jaz sem malo testiral kakovost zapisovanja z nerotom in rezultati so porazni. Moram pa še probat z drugim pekačem, (liteon), ker ti optiarci niso ravno merodajni.
Voodoo 4Ever

gruntfürmich ::

poročaj še o liteu
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

All ::

Tut men tale tanov nec mau sračka. Je pa zadeva precej zanimiva po svoje.
Nekaj DVD jev za sabo ne zna prebrat, drugje te dvd-ji delajo BP, sam svojih izdelkov pa niti pod razno ne prebere. Hec je pa takle, d aje use skupi še bl zanimiv....Se prav DVD not, ne prebere..zalaufam ISO buster in z njega lahko preberem use.????? kje je joke??

dustphoenix ::

Zanimivo, ga imam cca. 2mesca, peče in bere lepo vse povrsti;
od SHIt SmartBuyev, preko Maxella, HPja do Verbatima (od vseh CDje in DVDje)!

Noben problem niti pri predvajanju orig. DVD filmov, perfektno izčital še tako popraskan CD, katerega mi niso prečitali TEAC-ov, LiteOn-ov in aOpen-ov CD pekač...

Zgleda da sem jaz imel "veliko srečo" in naletel na edinega izpravnega? :|
Tudi z "ripanjem" DVDjev nisem imel nobenega problema...

Zaenkrat nimam kaj za rečt, dela kot urca. :))

Res pa je, da sem že dosti folka videl ko se je pritoževalo, da je to shit roba in da ne dela, potem pa smo ga pred njimi odprli in našli noter gumo ali plastiko, katera se nahaja na vrhu CDjev/DVDjev, kateri so pakirani v torticah...
Eni pač samo vzamejo in potisnejo noter. Ko pa ga pred njimi odpreš, pa začne: nisem bil jaz, nemogoče, od kod je to?

Zmagal pa je en tip, ko je rekel; "Kaj ne bi to moglo bit noter?" 8-O

jan01 ::

@Z0K1 itak je znano, da dvdrwji dosti bolje berejo vse stvari, tudi cdje kot druge opične enote..
Raje naredi test z nero cd-dvd speed(zavihek kakovost diska!!), pa boš videl, da je nec zanič. Najnovejša verzija download.
Da je dvd dobro zapisan naj ima PIF pod kakih 400, pa brez vrhov(max vrh največ 6, raje 4).
Stestiraj en dvd na 8x hitrosti, ki si ga posnel(takega, ki je v celoti posnet, ne le par 100MB). Po testu naredi printscreen in ga prilepi sem.

dustphoenix ::

Bom probal... Pa se javim.

nonenone ::

moj Optiarc dvd rw ad-7170S - to je sata pekač - dela odlično brez problemov in je čisto tiho, mogoče imam srečo, lp

dustphoenix ::

Vzamem nazaj svojo prvo izjavo, ker sem včeraj prišel domov in je crknil!!! ;((
Sem ga danes v službi zamenjal in probal če snema OK, pa je končal.
Bom danes stestiral hitrost če bo čas, če pa ne bo OK, pa bom vzel LGja. :D

HyperGL ::

jst sm ga pa včeraj dobil od naše drage spletne=)trgovine=)

in ne dela... ne bere ničesar... niti originalnih cd-jev od matične, monitorja, grafike,... ničesar!!!


jst ga vračam nazaj jutri in bom zahteval denar nazaj...;(


aja govorim pa o optiarcu 7170S... sata vodilo... :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

luky ::

Imam že 6 mesecev OPTIARC AD-7173A in do sedaj še nisem opazil niti najmanjše težavice pri peki, ali čem drugem z CD-ji. Pekač dela 100 % brezhibno.

Ne vem kako to nekaterim tako hudo nagaja ta PEKAČ. Res čudno.

nonenone ::

je pa res da je riskanten sata pekač, ker baje na vseh platah ne deluje, treba nadgradit bios, če pa dela dela brez težav, to je to

HyperGL ::

sem nadgradil bios... in nič... mrtvo še vedno :( in ni driverjev...

driverji od winsov pa so letnik 2001!!! ko ta pekač sploh še ni obstajal... :( ima kdo novejše driverje za AD7170S? sata priključek?

če jih kdo ima naj mi jih pošlje na hypergl@gmail.com


najlepša hvala!!! :)

LP

djordjevic ::

Zanimivo. Jaz ga mam tudi že ene, na pamet, pol leta, pa dela normalno vse. Edina izjema so bli verbatimovi dvd-rw 2 dvdji, karkoli to že je. Jih ni hoto palit, pa da ga ubiješ.

nonenone ::

ne vem kakšne driverje rabiš, meni dela kr z windowsi, kupil sem ga brez škatle, nič ni zraven, priključu sem in dela, sem pa nekje zasledil da sata pekači ne delajo z vsemi ploščami, ne vem kako je s tem

Highlag ::

Moj na srečo zaenkrat še deluje (IDE). Sem vprašal prodajalca koliko jih kaj nazaj dobijo in je rekel, da kar veliko.

Pekači so žal postali potrošna roba.
Never trust a computer you can't throw out a window

nejko8 ::

jaz imam tudi nec-optiarc AD-7173A, ga mam že ene 4 mesece pa bere in piše vse, sam se mi zdi da pa ko dam dvd da precej dalj časa bere dvd (napram toshibinem DVD-ROMu SD-M1612, ki ga imam že ene 3 leta) preden ga spozna pa tudi precej glasnejši je od toshibe! raj bi mel kaj drugega, ampak zdej sem že kupu......

Spock83 ::

Optiarc elektroniko uporabljata NEC in Sony. Zato so vsi 3-je na dnu lestvice kakovosti. Najbolje se trenutno obneseta Samsung in Plextor.

Trenutno je z NECi miljon težav.

MEDENA ::

noben pa ne omenja LGja :\

Tomay ::

Ali liteona.
Voodoo 4Ever

nonenone ::

liteona sem jaz kupil najnovejšga 20x, ropota k boing in sem ga zamenjal s sata optiarc, ta model preveč ropota in meče tamale cd ven iz ležišča

HyperGL ::

da boste vedli... ASUS A8N-sli matična, tudi z najnovejšim biosom ne podpira optiarc sata pekača 7170S...

zdej mam 5170A... na ide vodilu in deluje super... :S

nonenone ::

ko kupuješ optiarc pekač se moraš zmenit s prodajalcem da lahko vrneš če tvoja mašina ne podpira te pekače, zelo so občutljivi na strojno opremo, predvsem na matične plošče, če dela dela, če ne ne bo nikoli

DJ MartiNi ::

Al pa Pioneer-ja...
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

djordjevic ::

Okej, nisem glih za leseno žlico, kar se rač. tehnike tiče, vsakega hypa pa ravno tako ne poznam še isti dan. Kaj se kvaliteta firm pekačev res menja iz meseca v mesec? Svoj čas je folk prisegal na teace, pa so bli recimo lg podn. Pol se je govorilo, da je kao nec najboljše, kar se trenutno da dobit, zdaj je že to zanič. Kaj to je še kul?

nonenone ::

liteoni kar delajo, jaz sem nabavil zdej 20x, edino ne vem zakaj mi hudičev ropota, mogoče ker imam slabo kišto (aluminij-poceni kišta-lahka), optiarc nec sata pa sem moral dat ven, ker mi je ugašal računalnik, kar naenkrat , kot bi zmanjkalo elektrike, zdej z liteonom pa je vse ok, lp

jan01 ::

@zdrago: uporabi Nero DriveSpeed. Je zdraven nerota(v startu pri nerotu pod tools). če ga nimaš ga lahko dobiš <u>tukaj</u>.
Itak da ropota, saj dela celo na 20x. Daš na 12x ali manj. Za predvajanje filmov je zadosti kakih 5x(oz katera koli cifra blizu, ki jo podpira liteon).

nonenone ::

imam nerota bom poiskal te nastavitve, hvala za nasvet

DzorDzi ::

fantje vi ste saj kej pekl,men ga na gigabajtki k8nf 9 rh plati sploh ne spozna (že biosu kaj šele v winsih), še več pol mi celo sistem obes, kasnej mi sploh v winse noce pridt. še prej je pa paralizeru celotn sistem, recimo neta sploh nism mogu dobit, ker je mrežna onboard!
a ma še kdo te probleme, da mu ga sploh zaznat noče?
question is do u feel lucky, well do ya punk?

Snegec ::

Pač. Sony ima slabe pekače. Sony je fouš NECu, da so tako uspešni. Sony kupi NECovo proizvodnjo pečk. Rezultat - Sony/NEC optike so sranje.

Največja ironija k sem jo videl nekaj mesecev nazaj, ko je človekpred mano izrecno zahteval Sony-jev DVD-RW medtem ko mu je serviser poizkušal razložit naj ne nori in ne vali buč ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

OldSkul ::

Jst mam Philips pekača, ki je bil tako hvaljen leto+ nazaj in mi dela super duper. Fleshan je z Benq biosom.

dustphoenix ::

Evo, sem nabavil novega 7173.
Sem tudi ugotovil, 3/4 ne delajo. Ne delajo pa tisti ki so bli delani January 2007. Prvi ki sem ga primil v roke December 2006, dela bp! Danes zvečer ga bom pretestiral, LabelFlash in 16x pečenje je delalo bp, ko sem v službi stestiral.
Ga bom danes vzel pod drobnogled.

Baxxxter ::

jaz pa sem ravno hotel nabavit enga neca optiarca na sata :( zdaj vem da ga nebom če pravite da jih 3/4 ne dela :\

dustphoenix ::

Naj me kdo popravi, vendar kolko sem jaz zasledil, samo ATA pekači zabavajo, SATA še nisem nobenega imel v rokah...

Zgodovina sprememb…

MarkoMan ::

Mene tut dr... Ko je hladn sploh ne bere medijev (del krc,krc,krc...mamo mu...), pol k se pa ogreje je pa ful obcutliv pri peki (ne smem delat nic zravn, ker drugač zasteka). Sam sm e po 6 mescih kr nekak navadu in se mu prilagodu. Sam so pa jajca to...se spomnem se neca, k so začel biti cenovno dostopni, za 25 cukov, je delu k sus...mislm da 4130...ah nostalgija...:P
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Fizikalko ::

Nujno rabim SATA pekač - torej vodio in el. priključek morata bit SATA. Če torej Nec ni kul, katerega pa potem? Ker SATA sem zasledil le še Samsunga... (pri nas, seveda).

Čmrlj ::

Plextor mogoče:D klik

Fizikalko ::

Hudo predrag...

nonenone ::

moj optiarc sata nec dela odlično in tiho, imam srečo da moja plata podpira te sata dvd, drugače je to treba stestirat na svoji plati in vrniti v trgovino če ne dela, tako se zmeni s trgovcem in bo ziher, lp

Blade ::

Imam ATA model in moram kar potrkati, da zaenkrat dela brez težav.

No, vsaj bere in piše na vse medije .. kašnim stručkotom bo slika (*klik*) povedala ravno nasprotno. Je pa res, da če dam na 7x, potem imam v 5sec ene 2500 PIF (karkoli že to pomeni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blade ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade Failed pri novem firmware za DVD RW Optiarc (Nec)

Oddelek: Pomoč in nasveti
211428 (1221) tabla
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312838 (1752) GrimReaper
»

Plextor pečka DA ali Ne

Oddelek: Kaj kupiti
201897 (1473) aiko
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
151489 (1319) wifi4all
»

Kateri DVD zapisovalnik? Lite-ON ali NEC

Oddelek: Kaj kupiti
202425 (1856) Alexius Heristalski

Več podobnih tem