» »

Bluzenje

Bluzenje

«
1
2 3 4

Double_J ::

Zakaj ljudje to tako zelo radi počno?

Taprvo, kar mi je vrglo ven. Je pa tega na tone. Pa vse čisto na isto foro, nekega "duhovnega prebujanja."

Hm?:)
Dve šivanki...

OwcA ::

Človek (vsaj povečini) verjetno potrebuje nekaj kamor se lahko vedno zateče, na kar se lahko vedno zanese, skratka neko vero. Zaradi hitrega napredka se večje in bolj institucionizirane religije očitno ne morejo dovolj hitro odivati na spremembe, zato nove religijie, šole duhovne rasti, ali karkoli že, rastejo kot gobe po dežju.
Memetika hkrati narekuje, da se precej agresivno odzoveš na vse tuje memplekse, pa smo razložili še tvoje "ven izmete". :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Nekateri ljudje imamo precejšnjo željo povedati naprej, do česar smo se dokopali.

Koliko je pa tisto, do česar smo prišli objektibno gledano bluz ali ne bluz, je pa po moje odvisno predvsem od ene zadeve - moči možganov. Komur dobro delujejo, lahko uspešno in sproti puca bluze ven, komur pa ne, se mu pa bluz kopiči.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Koliko je pa tisto, do česar smo prišli objektibno gledano bluz ali ne bluz, je pa po moje odvisno predvsem od ene zadeve - moči možganov. Komur dobro delujejo, lahko uspešno in sproti puca bluze ven, komur pa ne, se mu pa bluz kopiči.

Ni nujno. Lahko imaš več logično enakovredno močnih sistemov, ki pa izhajajo iz različnih premis in se zato drug drugemu zdijo bluz. Recimo brezpogojen evolucionizem in p/p ali celo solipsizem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Thomas ::

Naši možgani stalno simulirajo igro iz svojih osnovnih predpostavk, po pravilih, ki so tudi osnovne predpostavke.

Kakšna predpostavka lahko celo nastrada, je rendered out. Ko rečeš "ahm, saj to pa res ne more biti!". Ker jo pač v proceduri izrinejo nasprotne (alelne) predpostavke.

Vedno je to tisto, kar se dogaja.

Toda, če je tvoj computing šibak - oziroma, če tem rečem lahko namenjaš le malo computinga - potem imaš relativno nerazvite poglede na svet, ki so lahka tarča kakšnih že bolj obrušenih sistemov.

Torej - vedno gre za "what if" simulacijo osnovnih predpostavk, reči v katere najbolj verjameš. Kako temeljita in kako učinkovita pa je ta procedura pri čiščenju bluzov ... je pa po moje zelo hardwareasko vprašanje. Wetwareasko, pravzaprav.

Z drugimi besedami povedano:

Pridobiš si neko random znanje iz okolja in ga bolj ali manj podvržeš miselni analizi, ki je simulacija po pridobljenih pravilih. Vsake šibke točke in nedoslednosti se zelo hitro poznajo. Zato človek sila rad pade v bluz.

P.S.

Kaj razlikuje bluz z Doubleovega linka od tegale mojega posta? Formalno nič, samo tale moj bolje zdrži teste realnosti. Mislim.

Test realnosti je pa edini odločilni test.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Da ne bo pomote, nisem trdil, da računska moč možganov ne upliva, pravzaprav kar pogojuje, izdelanost ideološkega sistema, temveč da ne nujno zavrne ves (subjektivno gledano seve) bluz. Vsaj ne na vseh ravneh. Idejo lahko recimo nekoliko predelamo in takšno prevzamemo, ker se sklada z obstoječim mempleksom. Zelo radikalen primer tega bi bila debata med teologom in fizikom o nastanku vesolja, kjer kreacionalist prevzame veliki pok in iz njega izpelje (ali samo potrdi) prvega gibalca.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Obstajajo neodločljivi memeplexi. Igralec pokra in šahist pravzaprav nimata skupnega jezika. Ko eden reče "kralj" ali "dama", drugi misli pri tem čisto nekaj drugega.

Različni memeplexi pri ljudeh imajo sicer več skupnih točk, kot idealna igralca teh dveh iger, vendar so vseeno lahko nekateri pogledi zelo alien.

Ko recimo govorita fizik in radiostezist o "energiji", mislita pri tem na povsem druge stvari.

Včasih so memeplexi v nekaterih komponentah ortogonalni. Ali vsaj psevdo ortogonalni. Pomeni, da fizik bi najbrž lahko razsvetlil radiostezista o tem, kaj je energija, toda ga praktično ne bo mogel, ker se bo slednji prej umaknil.

Morda so med nami ljudmi vsi memeplexi samo psevdo ortogonalni. Da bi z dolgo debato vseeno vedno lahko prišli na isto. Na tisto, kar je pametnejši od obeh zmozgal že davno (najverjetneje), toda šibkejši se bo ponavadi prej umaknil. V imenu svobode do lastnega mnenja, ali česarkoliže.

Včasih odjenja tudi tapametni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Ne, ne ima to eno svojo moč.:D Tako plemenito se zdi, da človek ponavadi ves blažen kar neha razmišljat. Mu ni več do nobene intelektualne rekreacije.:)

Gre pa povsod za isto foro. Duhovnost, vegetarijanstvo, zelenost so vsi derivati iste ideologije. Tudi so zelo medsebojno kompatibilni. To je pač ideologija, iz katero stalno rastejo nove lovke. Da se vse niše plemenitosti lahko zapolnijo.

Kakšna je ta ideologija? Nekaj takega kot: Ljudje ob današnjem hitrem tempu življenja, niti ne pomislijo, da obstaja še nekaj več. Ta "več" pa pomeni neko lepo pravljico. Takšno za odrasle.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Marjan ::

Ja, lažje je!

Lažje je reči "sej niso bli na luni", "sej bo narava sama za vse poskrbela", "sej ne moreš nič nardit", "ja, poglej, če se pa res sonce okrog nas vrti"...

Vse to je veliko lažje kot razumet fiziko, tehnologijo, evolucijo...

Seveda se nato najdejo osebki, ki te bluze razvijejo v neke ideologije, kjer nerazmišljojoči najdejo zavetje. In potem se jim zdi vse tako enostavno :P

Toda kritično razmišljujoč človek hitro vidi, da so že v koreninah gnili.

Double_J ::

In res skoraj vse kar je alternativnega imajo že zaposedeno. Si je že težko kaj novega spomnit. Večini nam znanih stvari, nekateri pripisujejo čudežne lastnosti. Tako da se bojim, da je čudežno predvsem tisto, za kar nobeden ne pravi, da je čudežno. Ker so takšne stvari tako redke.:)

Zadnjič je bila oddaja na RTVSLO, kjer so kazali kako moraš posaditi drevo, da družinskih članov ne moti "energija zmaja". Pa energija mačke...lol? Energije živali se manifestirajo skozi objekte.>:D Se pa človek ob gledanju tega reži. S stališča p/p(ostala stališča ne štejejo) je mogoče taka traparija celo uredu.:))

Še nekaj o zelo zelo veliki omejenosti naše znanosti. Kononenko.:)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

BigWhale ::

Bluzenje je precej subjektivna stvar. Kakor za koga.

Posmehovanje nekomu, zaradi njegovih prepricanj je pa trapasto.

Thomas ::

Nisem čistu prepričan. Oziroma prepričan sem, da ni tako relativno tole.

Svoja prepričanja (memeplex) je treba redno zračiti in izpostavljati prepihu. Eno so gotovo bluzi, eno so morda bluzi, eno niso bluzi. Stvar intelektualne raziskave. Vedno.

Posmehovanje ... je včasih celo na mestu. Ampak le če imaš za tem posmehom tudi logiko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Ze kar vidim kako se nam bodo smejali, ko smo naivno verjeli v crne luknje.

Tako kot se mi smejimo revezu, Einsteinu, ki je mislil, da bog ne hodi v Las Vegas.

Thomas ::

Einstein je tisti, ki ni verjel v črne luknje. Rekel je, da ne morejo obstajati.

Danes mu to napako po nekem neizrečenem dogovoru vsi pozabljajo.

Kar se tiče Las Vegasa ... debatiramo to že drugje. Že dolgo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Ja, ampak s tem sem hotel samo povedat, da posmehovanje nima pozitivne funkcije, razen mogoce egotripa. Ampak saj to je namen forumov, kot je tale, mar ne?

Double_J ::

Posmehovanje nekomu, zaradi njegovih prepricanj je pa trapasto.


Zakaj? A potem se lahko zgolj vicom še režimo?
Dve šivanki...

BigWhale ::

V SSKJ si poglej razliko med 'posmehovanjem' in 'smejanjem'.

Razlika je ocitna. Skoda, ker tega ne ves, no morda se bos pa naucil. Ampak tega od tebe ne pricakuje nihce, je pac tvoja volja.

Double_J ::

Posmehuješ se mi...
Dve šivanki...

BigWhale ::

Jaz se nikomur ne posmehujem. Nikoli.

Thomas ::

> zelo zelo veliki omejenosti naše znanosti. Kononenko

WTF mu je?

Se bom moral strinjat, da je en "strange atractor", ki vleče ljudi v bluz. Sem že iskal, kaj pravita o tem Toby in Cosmides ... pa še nisem našel nič.

Samo nekaj bi res znalo biti.

Lahko je pa samo statistical fallacy. Norci so lepo porazporejeni pa celem spektru, samo eni so zelo opazni. To tisti, ki najbolj bluzijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Vem samo to(mi je en reku), da nadobudnim računalničarjem te zadeve naklada na faksu pri predavanjih.

Pomojem ga bi blo potrebno razrešit.:D
Dve šivanki...

Thomas ::

V konfliktu s sekularno in znanstveno podprto šolo je zagotovo. Zdej bi bilo pa zanimivo videt, kok tega svojega bluza prenese naprej. Kok je ta "alternativa" močna v družbi.

Po moje, da pošastno močna. Redek samo prezirljivo pljuva, ko sliši za Kirilianovo fotografijo, naprimer.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

> nadobudnim računalničarjem te zadeve naklada na faksu pri predavanjih.

> Po moje, da pošastno močna.

To sem tud jaz slišal. In to je problem.

Ampak Kononenko je hkrati vrhunski strokovnjak iz svojega področja - algoritmi, strojna arhitektura... raztura sceno!

Očitno se lahko človeku še hitreje strga, če je tako ozko specializiran...?! Verjetno nima pojma, če ga vprašaš kaj iz drugega področja. Tudi ne verjamem, da je splošno razgledan :\

Thomas ::

Bluzenje zna biti precej daleč od tega, da se je nekomu strgalo. Kot nekaj kaosa v bitju srca pravzaprav pomeni, da je srce zdravo. Bolj, kot kadar teh "random krčev" ni.

Lahko da, gre pri možganih za kaj podobnega. To je sicer samo wild guess, long shot ... bluzenje takorekoč. :D Ampak se mi ne zdi povsem nemogoče, da se v tem grmu skriva zajec.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tudi sanje so erste klase bluz. Morda je kaj na tem, da je bulaznenje stranski produkt normalnega delovanja možgan. >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Očitno se lahko človeku še hitreje strga, če je tako ozko specializiran...?!

Ja no, v bistvu to pomeni, da se mu strgalo ni. Samo izven svojega garklca res ne kapira nič. Ima pa samozavest, da obdeluje tudi čez planke, ker njegov vrtiček je zgleden. Zakaj ne bi šel še kam drugam nekoliko pokopat in poplet in še kaj posadit?

Sej ne more verjeti, da je v bistvu avtist, za katerega je bolje, če se drži samo doma.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CCfly ::

No krasno Kononekota še videli niste pa se mu je že kao "strgalo". Na predavanjih predstavi tudi nekaj pojmov o pameti in zavesti, se pravi tisto kar se da matematično opredeliti in česar ne. Če ob tem pove še kaj o raziskovanju teh pojavov mu nihče nič ne zameri. In nikoli NIKOLI ni rekel da v kaj od tega slepo verjame. Pojavi ga očitno zanimajo in jih poskuša kolikor se le da znanstveno raziskovati. Verjetno po vseh letih preučevanjem umetne inteligence uvidiš, da je možno da obstaja še kaj več od računske moči.
Vi ste pa seveda tako pametni, da se mu lahko posmehujete, ker imate *akhem* prevetrene nazore in "memeplexe". V bistvu ste tako pametni, da naj bi bili vsi, ki v vašo domislico ne verjamejo intelektualno neaktivni ali pa rečimo kar neposredno zabiti kot kamen. Mogoče bi morali prevetriti še svoj ego, ker očitno obdelujete tudi sosednji vrtiček, kot se je Thomas izrazil.

Double_J ::

In nikoli NIKOLI ni rekel da v kaj od tega slepo verjame. Pojavi ga očitno zanimajo in jih poskuša kolikor se le da znanstveno raziskovati.


Mah tam(Aura, Bioenergija) je takoj jasno, da zavrača znanost in logiko. Ker da ni dovolj. Hardcore, da bolj sploh ne more bit. Tudi večina čudežnih področij je pokritih. Celo skrivna biblijska koda. Edino o nepristanku na luni nisem nič našel. Hm nov predlog?:)

Možnost, da imaš prav, ne da uporabljaš logiko, je enaka možnosti pri kateri zgolj ugibaš. Od tako veliko teoretično možnih zadev v našem svetu, je ta možnost zelo blizu 0. Pa čim več poveš, še drastično bolj se zmanjšuje možnost lastnega prav.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Skoda, da tole ni bluzenje.

Thomas ::

Jest imam recimo načelno lahko narobe v svojih pogledih ekonomijo. Ampak a se zaradi tega kaj dosti spremeni? Nič. Bom pač revidiral nekaj predpostavk - pa gremo dalje. Kaj pa potem če trgi niso učinkoviti? Jest itak mislim da niso. Kaj pa potem če so? Jah, nič. Revidiram, pa je.

Ampak če bi pa moral sprejeti tole:

> Verjetno po vseh letih preučevanjem umetne inteligence uvidiš, da je možno da obstaja še kaj več od računske moči.

Se lahko takoj ustrelim. Pomeni da sem daleč na odprtem morju bluza jest. Potem bi moral narediti tako obširno rekonstrukcijo, da je avtoevtanazija bolj smotrna reč.

----
p.s.

Učinkovitost trga ne pomeni, da je tržni sistem dober. To itak. Pomeni, da se informacije po njem širijo praktično trenutno. Tega pa ne verjamem. Čeprav bi preživel tudi s tem, da so v resnici v nekaj sekundah okoli Zemlje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Skoda, da tole ni bluzenje.

Da je to škoda, pa je bluz. Nekonstruktivnega tipa. Itak.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Memetika hkrati narekuje, da se precej agresivno odzoveš na vse tuje memplekse, pa smo razložili še tvoje "ven izmete".


Je pa zanimivo, da mi Owca tako rad pripoveduje o memih. Kot da nebi vedel, da sem mu razložil pomen te besede slabi dve leti nazaj, ko je ni našel v slovarju.:)

Takrat, 2leti nazaj, je bil on še zelo alternativen. Tudi jaz sem bil morda kanček - kakšne 3leta nazaj. Ampak sva oba danes že precej pametnejša. To svetujem tudi drugim.

*Tema dobrodejnost kolonizatorjev.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Marjan ::

> Ja no, v bistvu to pomeni, da se mu strgalo ni.

> No krasno Kononekota še videli niste pa se mu je že kao "strgalo".

No, ne "strgalo"... ampak izrazito je, da mu en (majhen?) del možgan simulira odlično. Medtem pa mu del, ki je zadolžen za razlago naravnih pojavov, podlega "ljudskim pravljicam".

Meni je to zanimivo. Čeprav se verjetno pojavlja pri vsakem izmed nas, samo ponavadi v dosti manj izrazitem odstopanju.

Eni imajo pač bolj močan mem, ki dopušča taka odstopanja, drugi manj.

OwcA ::

Je pa zanimivo, da mi Owca tako rad pripoveduje o memih. Kot da nebi vedel, da sem mu razložil pomen te besede slabi dve leti nazaj, ko je ni našel v slovarju

Logičen sklep bi bil, da smo nekateri očitno kanček ali dva napredovali v tej smeri, medtem ko za nekatere ostaja le še ena krilatica. ;)

P.S. nikar si ne pripisuj tujih zaslug (saj bi rekel, da si ne laskaj, ampak to bi bilo preveč generično).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Double_J ::

Super, zdej pa še p/p sprejmi. In tudi tu prekašaj učitelja.:D

(Jz nč ne skrivam, če me kdo kaj nauči - odveč ta srkb.)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

CCfly ::

Razlika je med tem, če se ti zdi pojav fascinanten in ga poskušaš razložiti znanstveno ali pa da privzameš pravljice za resnico. Jaz sem vam samo povedal, da človek ni pravljičar.

Se lahko takoj ustrelim. Pomeni da sem daleč na odprtem morju bluza jest. Potem bi moral narediti tako obširno rekonstrukcijo, da je avtoevtanazija bolj smotrna reč.

Se pravi zgradiš celotno filozofijo na eni predpostavki in če je napačna se fentaš. Nisem vedel, da bi te napaka v razmišljanju postavila v tak položaj.
Namreč:
Svoja prepričanja (memeplex) je treba redno zračiti in izpostavljati prepihu. Eno so gotovo bluzi, eno so morda bluzi, eno niso bluzi. Stvar intelektualne raziskave. Vedno.
Vidiš nikjer nisi navedel napora in porabe časa, ki bi omejevala to početje.

Aha še ena stvar, ki me ja malo zbodla:
Kakšna je ta ideologija? Nekaj takega kot: Ljudje ob današnjem hitrem tempu življenja, niti ne pomislijo, da obstaja še nekaj več. Ta "več" pa pomeni neko lepo pravljico. Takšno za odrasle.
Tisti več lahko dojameš kot nekaj, kar se raziskuje ali nekaj kar lahko plačaš pri najbližjem šušmarju, ki ga vidiš na televiziji. Tudi napredek vseh vej znanosti izhaja iz prepričanja da obstaja nekaj več. Vse izhaja iz filozofije, ki usmerja tvoje delovanje, seveda v okvirih razumnih mej.

Evo za konec da zadeva ne bo izzvenela tako resno:
A conclusion is simply the place where you got tired of thinking.

I don't have a solution but I admire the problem.

Double_J ::

A conclusion is simply the place where you got tired of thinking.


Is that a conclusion, because of getting tired of thinking?:)
Dve šivanki...

CCfly ::

Mišljeno je bilo v smislu, da nobene rešitve ne smeš pojmovati kot absolutne ampak jo imaš lahko le za bolj ali manj dober približek.

Double_J ::

Izjava velja tudi sama zase.

Ampak kaj hočem rečt? Imamo logiko za preverjanje stvari. Kaj je alternativa temu? Ko enkrat to zavržeš je čista zmešnjava. In lepo trdiš da 432595kmfkf ima čudežne lastnosti, ker ti tako veleva srce. Je sploh možen kak pogovor potem, če so vse itak "subjektivna dejstva", ki ne morejo biti plod racionalne razprave?

Sploh ni nobene alternative, a ne vidiš tega?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Filozofije, ki zavračajo logiko nimajo sploh kaj za govorit. Sploh ne vem, če lahko rečejo "Mi zavračamo logiko". Je že neka logika v tem stavku. Lahko pa rečejo, da za njih pa ni logike v tem stavku in sploh nikjer. Samo potem je pa itak popolnoma vseeno kaj sploh govorijo in počnejo. In temu se reče bluzenje...
Dve šivanki...

OwcA ::

Ali bluzim, če rečem: "zavračam Aristotlovo logiko" ali "zavračam Russellovo logiko"? ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Ne, če imaš koncizno logiko, s katere zavračaš določen aspekt kake druge logične šole.

Je pa to dostikrat dober uvod v bluz, ja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Ali bluzim, če rečem: "zavračam Aristotlovo logiko" ali "zavračam Russellovo logiko"?


Sem govoril o nekaterih, ki zavračajo vsakršno logiko. Ali pa vsaj, da ni dokončen odgovor.
Ja uredu in kaj namesto tega? Ja nič, bluzimo lahko vsak po svoje v tri dni. Ali je morda še kaka druga opcija, za katero ne vem?
Dve šivanki...

Sergio ::

Double_J

Vem samo to(mi je en reku), da nadobudnim računalničarjem te zadeve naklada na faksu pri predavanjih.

Ne naklada, ampak govori. In to iz popolnoma znanstvenega vidika, in to v celem semestru mogoče 10 minut skupaj.

Marjan

To sem tud jaz slišal. In to je problem.
Da, Marjan, to sem hotel slišati od tebe! Problem pri tebi je, da nekaj slišiš, to privzameš, medtem ko nisi človeka v živo še videl ne. Sad for you. Mogoče bi bilo dobro, da ne bi skakal v neke tvoje fiksne ideje o človeku (ki ga, kolikor razumem, še nisi slišal govoriti), ampak ...

Očitno se lahko človeku še hitreje strga, če je tako ozko specializiran...?! Verjetno nima pojma, če ga vprašaš kaj iz drugega področja. Tudi ne verjamem, da je splošno razgledan :\

Strga? Ozko specializiran? On si je začel razširjati področja. Spet predvidevaš, da nima pojma. Spet nekaj govoričiš, a, kot spet predvidevam, človeka niti ne poznaš. Tukaj bi bilo zelo dobro, da ne bi rekel popolnoma nič.

Double_J

Mah tam(Aura, Bioenergija) je takoj jasno, da zavrača znanost in logiko. Ker da ni dovolj. Hardcore, da bolj sploh ne more bit. Tudi večina čudežnih področij je pokritih. Celo skrivna biblijska koda. Edino o nepristanku na luni nisem nič našel. Hm nov predlog?:)

Človek, ki zavrača znanost in logiko, ima v Cobissu z njim povezanih kar 218 naslovov. Vse to so znanstvena dela. Double_J, ko boš doktoriral iz kakšne znanosti, se pa oglasi in ga kritiziraj.

Neverjetno, kaj vse slišim na tem forumu.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Double_J ::

To tam dobesedno piše, da logika ni dovolj. Večkrat. Nič si ne izmišljujem.:)
Dve šivanki...

Thomas ::

Link je jasen, nobeden mu ga ni podtaknil.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Človek, ki zavrača znanost in logiko, ima v Cobissu z njim povezanih kar 218 naslovov.

Še zmeraj lahko bluzi (izven tega). Žal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

> Da, Marjan, to sem hotel slišati od tebe! Problem pri tebi je, da nekaj slišiš, to privzameš, medtem ko nisi človeka v živo še videl ne. Sad for you. Mogoče bi bilo dobro, da ne bi skakal v neke tvoje fiksne ideje o človeku (ki ga, kolikor razumem, še nisi slišal govoriti), ampak ...

Haha, Sergio spet dokazuje, da ne zna forumirat. A boš spet reku, da naj tvoji privrženci komentirajo moje poste? Ali pa boš potem, ko boš videl, da privržencev nimaš več, rekel, da bi v živo rad obračunal, ko ti bom spet kaj konkretnega povedal...? :D

Sergio, smešiš se (vsaj) tretjič.

Kar se tiče Kononenka - meni ni treba človeka videt v živo, da vem ali to kar govori je bluz ali ni. Osnova razumnega in temeljitega dela - poznavanja neke teme je: logika in znanstvena metoda. Če tega v osnovnem izhodišču ni, potem so to pravljice. Simpl.


> Ozko specializiran? On si je začel razširjati področja. Spet predvidevaš, da nima pojma. Spet nekaj govoričiš, a, kot spet predvidevam, človeka niti ne poznaš. Tukaj bi bilo zelo dobro, da ne bi rekel popolnoma nič.

On ne izvaja znanstvene metode, to je njegov problem, ki ga je pripeljal do pravljic kakršne (vam!?) zdaj predava. Uradna fizika pojasni vsa njegova vprašanja, toda on je ne posluša, jo ignorira.

Thomas ::

Neka oseba X mi je rekla, da zavrača tudi Darwinizem. Da pravi, da to ne gre skupaj z verjetnostnim računom.

To je čest fallacy.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Kar se tiče Kononenka - meni ni treba človeka videt v živo, da vem ali to kar govori je bluz ali ni. Osnova razumnega in temeljitega dela - poznavanja neke teme je: logika in znanstvena metoda. Če tega v osnovnem izhodišču ni, potem so to pravljice. Simpl.

Prebral si pa koliko? En hyperlink? *plosk* *plosk*, ko boš prebral kaj več (tiskanega, mogoče s kakšno ISBN cifro), se javi, do takrat pa ... shh.

On predava samo znanstvene metode. (Trikrat preberi moj stavek, mogoče ga boš razumel.) Jaz sem bil na predavanjih. Ti ne. Žal, tako je. In nič drugače. Tako da bodi raje tiho, preden spet govoriš neresnice.

Spet nekaj predvidevaš, in to je slabo.

BTW, ti znanstvenik: maš kakšno diplomsko delo, s katerim bi se lahko pohvalil, in tako dokazal svojo predanost znanosti?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kirlianova kamera

Oddelek: Znanost in tehnologija
289270 (7293) jzgorisek
»

Alternativne znanosti ...

Oddelek: Znanost in tehnologija
382796 (1863) Double_J
»

Pobeg gravitaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
655263 (5263) HAM
»

Spomin vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
636096 (4616) Maria

Več podobnih tem