» »

Bluzenje

Bluzenje

1
2
3 4

Thomas ::

Kononenku ne očitamo njegovega znanstvenega dela. V to se ne spuščamo. Recimo, da je tukaj off topic.

_Njegov_ site ... je bluz?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tole .. je čudno.

A mar ni?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Sergio:
> On predava samo znanstvene metode.

Ja, sej sem reku, da obvlada ta del, verjetno kako specifiko celo bolje kot kdorkoli v Slo...

Očitam mu tisto kar piše v linku, ki ga je dal Thomas. Torej Bluzenje, če si že pozabil v kateri temi smo.

Sergio ::

Samo da smo razbili dogmo o tem, kakšna predavanja ima. Popolnoma mi stopi na živec, ko slišim, da je 'nekdo slišal od nekoga', da on to predava, potem pa iz tega nastane sveta resnica.

Še posebej, če sem jaz na teh predavanjih dejansko bil.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Phil ::

Sem letos hodis na dvoja njegova predavanja (programski jeziki&asnove alg. in pod. str.).
Občasno med uro pove kakšno "alternativno idejo" enkrat pa smo ga o tem poslušali kar celo uro (oaps II).
Meddrugim (je minilo že nekaj časa) je govoril o:
- obsmrtnih doživetjih&izven telesna doživetja
- telepatija/tretje oko (neka šola za to v Rusiji...)
- placebo/zdravljenje z vodo (homooetapija al kaj je že)...
- zveznost (valovi)
Tudi v evolucijo ne verjame in govori da proti njej obstajajo prepričljivi dokazi, ki pa jih žal ni povedal.

Meni se zdi zelo zanimivo kako lahko verjame v take (trapaste) zadeve, ko pa je očitno zelo inteligenten. (zahtevne) Programe v prologu vleče kar iz rokava pa tudi za algoritme (tudi evolucijo) je izreden mojster.
OK naj verjame kar hoče. Le vzdrži naj se pripovedovanja takih zadev na predavanjih.
LP

Thomas ::

Hja .. nisi bil na vseh, Sergio. Zato tudi ne mores zavreci tega splosno. Posebej, ker on to resno misli, po siteih sodec, ki jih je cel kup.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Sergio ::

cman: sem UNI, tako da APS1. Vse njegove s faksom nepovezane ideje padejo v za to predviden čas -- izven 45 minut predavanja. Brez izjeme. Kar pa on verjame poleg svoje profesije, pa lahko razlaga v za to namenjenem času, torej izven urnika.

Thomas: ti pa nisi bil niti na enem. That's the way the cookie crumbles. Če on tega, kar ni povezano s snovjo, ne predava v učnem času, je meni popolnoma vseeno, v kaj verjame. Me tudi ne moti, v kaj verjame, če je tako dober profesor in strokovnjak v splošnem.

Ko se bo pa to začelo mešati, potem pa je problem. Za zdaj ga še ni. In tudi dvomim, da bo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Wonky ideje naj ravno tako pridejo na plan! Ampak tudi njihov rebutal.

Meni se zdi problem to, da wonky ideje že svobodno prihajajo ven, zavračanje je pa "nespodobno". Nič naj ne bi smeli reči čeznje - to me nervira.

Nobene ideje glede tega ne smejo biti izjema. Tudi moje. Ampak jest svoje branim in to na svoje stroške. Vsak ki jih producira in brani na stroške države, naj se pač drži še enih dodatnih, strožjih pravil.

Ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Se strinjam, čeprav bom besedo 'wonky' zamenjal z besedo 'lastne'.

Samo da se strinjava, da jih on ne producira na stroške drzave. Racen ce ti je 10 MB prostora na web serverju strosek drzave. Na domaco stran lahko be-pe kdorkoli da karkoli, mar ne?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

> Racen ce ti je 10 MB prostora na web serverju strosek drzave. Na domaco stran lahko be-pe kdorkoli da karkoli, mar ne?

Nisem tak picajzlar, da bi "gledal na 10 MB na serverju". Bolj se mi zdi problem to, da se bo našel kdo ki bo interpretiral takole:

"Ugledni profesor na državni univerzi trdi v svojih od države financiranih delih, da ekstrasenzorno zaznavanje obstaja."

Do takih interpretacij pa pride.

------------------

Prav! Pa naj bo v imenu akademske svobode tudi to. Toda potem naj MDI financira še Slotech, kjer se nekateri ljuto zoperstavljamo omembi vsakega domnevnega delovanja telepatij, telekinez in podobnega.

------------------

Če pa že ne - jasno da ne, oslarija mislit da bi - potem imejmo vsaj tukaj (interno) svobodo govora (in ugovarjanja). Sem naj avtoriteta v lončarstvu ne sega, ko se pogovarjamo o gobarskih avanturah. Si mora kar izborit svoje mesto! Hm .. celo na področju lončarstva!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Double_J ::

Mah sej eden ima pa v osnovni šoli pri urah matematike molitve.:)) Kao za zbranost!
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

DoloresJane ::

Eden? To so spet govorice in netočnosti, ki bi si jih lahko tudi sama zmišljevala. JJ bi se lahko navadil, da imajo ljudje ime in priimek zato, da se lahko s čim manj zmede naslavlja osebe.

Thomas ::

> To so spet govorice in netočnosti,

Govorica in netočnost je, da je to govorica ali netočnost.

Moraš prej preverit, Nadezhda, preden napišeš takole obtožbo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Bil je zvezda nekega dnevnika na PoPTV. Tudi je imel neke argumente. Neizmerno me je zabaval. Tako kot ti Nadežda.:))

Aja, na nestu me ni bilo, a sta sploh opazila to Sergio@Nadežda? Zato predlagam alternativno lokacijo nekje v LJ. Sej neki bi se mogli še pomenit ane? "O najhujšem, kar dekle lahko doleti" Ne prek računalnika ampak v živo, ker se šele tam kaže prava moč. Nekako tako...:) Sem še vedno za, ampak se mi ne ljubi jit ven iz metropole. Kako ošabno, ane:D
Dve šivanki...

Thomas ::

Nekako tako je zmenjeno, da učitelj ne sme otrok pozivati k molitvi. Ne spada v šolo. Tako je zmenjeno.

Vendar je to manjši prekršek.

Dosti huje bi se meni zdelo, če bi učitelj otroke učil Pi=3.0, ker tako piše v Svetem pismu.

Prvi primer smo torej imeli. Je bil škandal po občilih.

Drugemu (po moje dosti hujšemu) primeru so se pa približali že kar večkrat. Nihče (kolikor vem) sicer ni učil, da Pi=3.0, učili so da so še druge fizikalne sile, kot šibka elektromagnetna, močna jedrska, gravitacijska in repulzivna.

To je po moje primer, ki ni dopusten. Je pa takorekoč del šolskega vsakdana. Molijo pa precej poredko. Bi blo boljš, če bi več, po moje. Na račun "alternativnih" teorij, seveda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Sergio ::

Double_J: znižaj svoj ton in se začni obnašat spoštljivo. Takega obnašanja od tebe ne bom toleriral. Nimaš nobene pravice, da z mano tako govoriš, tako da počasi začni razmišljat o tem, kako se boš od zdaj naprej pogovarjal z menoj.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Phil ::

Eden? To so spet govorice in netočnosti, ki bi si jih lahko tudi sama zmišljevala.
V Radovljici je bilo to če me spomin ne vara nekje v času afere islamski center. A nič poročil ne gledaš(te)?
LP

skyline ::

ja to je blo v Radolci ja...:\. itak je sam enkrat to naredu, pa nobenih ucencev ni silil da bi mogl molt...to je pol ksn froc starsem povedu, pa je se mal napihnu celo zgodbico, pol pa valda rata vik in krik. sicer me ta prfoks ni uciu, ampak je pa faca.:D

Thomas ::

Vseeno to manj problematicno, kot da bi studentom razlagal, kako "obstaja telepatija in prekognicija ..."

IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Ampak tega nobeden ne dela, Thomas. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Jah če ne in dokler ne ... potem okay.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Jaz sem tudi hodil na predavanja prof. Kononenka in se nič ne spomnim, da bi govoril o kaki telepatiji oz. čem podobnem. Od (recimo temu) njegovih redkih izletov izven predavane snovi se najbolj spominjam primera nekega ruskega novinarja, ki naj bi si zapomnil vse. In to ne glede na čas, ki je pretekel od dogodka (tudi več let zatem je vsako stvar znal "priklicati" iz spomina).
In pri umetni inteligenci je delal neko primerjavo med človeškimi možgani in CPU-jem, kjer je omenjal neke nerazložljive zadeve v zvezi s sposobnostjo učenja, paralelizmom, ipd. človeških možgan.

Torej nič kaj takega, kar naj bi ga stalo stolčka. Vsaj jaz nisem imel občutka, da nas uči "krive vere".

Sicer pa, zakaj potrebujemo predavanja ? Zato da profesorji berejo iz skripte ?

Thomas ::

Morajo se držati učnega programa. Jest seveda pojma nimam, koliko se ga drži in koliko ne. Vem pa kaj je na sajtih, kjer on NE nastopa kot privatna oseba. Vse sorte!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Ja, saj se ga drži. Ga ni izpita, kjer bi bilo vprašanje o stvareh, ki so omenjene na tistih web straneh. Mogoče je na kakšnih predavanjih to omenjal (ne vem, ker nisem bil čisto na vseh), toda kot zanimivost in ne kot del učne snovi.

Na splošno so bili profesorji na fakulteti (v primerjavi z mojimi srednješolskimi profesorji) precej "uradni" in so imeli večinoma suhoparna predavanja. Tako da boš po moje moral začeti kako stopničko nižje ... moj profesor fizike v srednji šoli bi moral po merilih nekaterih v tej temi že zdavnaj zgubiti stolček.

Sicer pa, kaj je tisto, kar te moti:
- dejstvo, da ima neke svoje, privat strani na portalu svojega laboratorija
- ali vsebina njegovih privat strani

Ali mogoče oboje ?

Thomas ::

> Sicer pa, kaj je tisto, kar te moti:

> - dejstvo, da ima neke svoje, privat strani na portalu svojega laboratorija

To me niti najmanj ne moti. Pomeni, da je zagnan.

> - ali vsebina njegovih privat strani

To me zelo moti, ker jih meša s FRIjem. S tem daje vzpodbudo za New Age sranje. Konkretno za New Age že.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Ne vem, o tem ne bi sodil. Mene osebno to ne moti, vendar je res, da s tem daje nek pečat svojemu delu in mogoče vpliva na študente (na nekatere zagotovo). Ali je zaradi tega boljši ali slabši profesor ?

Nekdo, ki je je del FRI-ja že dolgo časa mi je povedal, da se je Kononenko izjemno spremenil. Včasih je zgledal mrk, zagrenjen, skratka precej asocialen. Po "duhovnem prebujenju" pa je postal odprt, komunikativen. Toda, njegovo znanstveno delovanje naj ne bi doživelo kakšnih bistvenih sprememb. Še naprej je objavljal članke, raziskoval, itd. Ne smemo pozabiti, da je poleg prof. Bratka eden izmed bolj znanih strokovnjakov FRI-ja v svetu.

Torej, da povzamem: ali je smiselno razpredati o Kononenku, dokler uživa znanstveni ugled na svojem področju ? Še posebej, če le-ta očitno ne trpi (vsaj jaz ne vem za to, da bi bil kaj manj cenjen).

Maria ::

Tudi Kopernik je svojcas bluzil o Zemlji in so ga temu primerno disciplinirali. Zakaj tudi Kononenka ne bi, a ne?

Maria

thramos ::

Kr tko: Kononenko je letos pri OAPS2 vsaj 1 uradno uro predavanj posvetil "bluzenju". Verjetno se vec, samo jaz sem se po prvi uri pobral. Med drugim je govoril o branju z prevezanimi ocmi in zdravljenjem z molitvijo. Algoritmov takrat ni omenjal.

Phil ::

@thramos: sva bila očitno na isti uri predavanj (glej moj post zgoraj). Drugo uro je šel naprej s (pravo)snovjo.
LP

kopernik ::

Maria:
Žal ne vem, ali sem pravilno razbral tvojo izjavo. Zato je ne bom komentiral :)

Sicer pa Kononenko ne bluzi na svojem področju - kot rečeno je zelo priznan strokovnjak. Njegova razmišljanja ali če hočete prepričanja ne motijo, kolikor vem, njegovega znanstvenega dela. Če in samo če bi se izkazalo, da ga, potem bi bilo potrebno ukrepati. Razen če bi imel na tistih svojih straneh res nekaj prepovedanega, moralno ali kako drugače nesprejemljivega.

Samo pri Kononenku bo težko kaj takega dokazati, ker so učinki njegovega znanstvenega dela precej večji od marsikaterega drugega profesorja.

Mislim, da bo potrebno prevetriti domek in okopati vrtiček pri nekomu drugemu (vključno z nekaterimi v tej temi), ne pri Kononenku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Thomas ::

thramos in cman pravita isto, kot oseba x.

Meni se zdijo njihove izjave zanesljive. Že od začetka tega threada, da ne bo pomote.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

No, torej sem slišal prav. Naj to počne izven šolskih aktivnosti, saj verjetno ve, da tam to ni zaželeno. Piše v pravilniku. Če pa se ne more zadržati, naj pač opusti takšno službo v kateri ni primeren za delovno mesto.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

kopernik ::

OAPS predavanj nisem obiskoval (VSŠ), sem pa APS (UNI) in ne spomnim se, da bi karkoli omenjal kaj drugega, kot snov o algoritmih. Mogoče je res posvetil kako uro "bluzenju" pri nekaterih predmetih in to seveda ni prav.

Vendar mislim, da ima večina študentov "rada" Kononenka, ker je eden izmed redkih profesorjev, ki nima ustnih izpitov (vsaj običajno ne). Tako da pobuda za kakršnekoli ukrepe skoraj zagotovo ne bo prišla od študentov, ki morebiti trpijo na predavanjih. :))

Double_J ::

Naj bo sam toliko pošten. Če ne opravlja na svojem delavnem mestu tistega, kar se pričakuje od njega, naj pač odstopi.
Dve šivanki...

kopernik ::

Mogoče preveč resno jemlješ njegova "bluzenja" Double_J ?

Prav zanimivo. V vseh svojih letih na faksu nisem nikoli imel priložnosti zaznati toliko odpora proti Kononenku, kot v tej temi. Pravzaprav nisem zaznal nobenega odpora.

Sergio ::

Thomas, seveda so ti všeč izjave, ki podpirajo tvoje besede, ampak to ne pomeni popolnoma nič. Velja samo to, kar je res.

JJ: nisi slišal prav. Če misliš, da si, obiskuj naslednje leto predavanja APS1. Celotno leto. Pa kaj spet piše v pravilniku? Kaj točno? Pokaži mi pravilnik, o katerem govoriš, sicer boš spet ostal zadaj.

Na predavanjih pa, kot sem že tolikokrat povedal, nobeden ne trpi. Na APS1 sem hodil redno. Ker pač nisem bil na VSEH urah, je izgleda verjetnost v T-jevih očeh, da je ravno tiste ure razlagal to med učnim časom, tako velika, da me to diskreditira. Bleep, wrong.

Očitno me tukaj nobeden sploh ne posluša. Raje TAKOJ poberete žogo od nekoga, ki je nekaj slišal, namesto da bi pretehtali argumente, ki vam jih navajava s kopernikom, in to postaja počasi že tečno.

Dajmo potegnit črto: Vsi, ki mislite, da to počne, izvolite obiskovati njegova predavanja (predavanja so v RSI odprta za splošno publiko, tako da z vašo atendenco na predavanjih na bo težav).

Če pa njega niste slišali govoriti na urah o teh stvar, lepo prosim, ne trdit, da on to počne, ker je to spet trosenje neresnic.

To bi mogoče najbolj pričakoval od staroste Thomasa. Od njegovih 'podanikov' itak že dolgo več nič ne pričakujem.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

To ni nič osebnega proti Kononenku.

To je stvar principa. Smo lepo zmenjeni, da kdor uči, ne sme učiti izven programa.

Gospod Kononenko lahko pride naprimer na tale forum, pa se bomo menili, kaj je na extrosenzornih zaznavah. V Loži. Lahko objavlja v Nedeljskem Dnevniku .. itd.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Kot sem že dvakrat v tej debati povedal, se s tem strinjam in glede tega ni nobenega dvoma.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

> Če pa njega niste slišali govoriti na urah o teh stvar, lepo prosim, ne trdit, da on to počne, ker je to spet trosenje neresnic.

Praviš, da cman in thramos lažeta?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Double_J ::

Oziroma ne samo onadva. Tudi še vsi ostali, ki so in bodo potrdili njuno zgodbo?
Dve šivanki...

jype ::

Thomas, ce nihce ne sme uciti izven programa, kako bi potem discipliniral tiste, ki po programu ucijo o "alternativnih" jedrskih silah?

Na faksu se profesorji marsikomu, ki je na osnovni soli slisal za mocno jedrsko silo, samo milo nasmehnejo, ampak v marsikateri srednji tehnicni soli, je bilo to v programu fizike.

O bluzenju od Kononenkota: to bluzenje se danes dobro prodaja, ker je fajn. "marsikateri" profesor na FMF, ki se ukvarja s tezkimi vsebinami (astronomija se posebej izstopa) isce uteho v alkoholu in ocitno imajo dobre izkusnje z alkoholom, ker poraba vidno ne upada. Verjetno je ceneje ce preberes knjigo s kaksnim zanimivim vesoljskim logotom na platnicah, kjer je dokumentirana sodobna pot v nebesa in se potem tega drzis. Ce si dovolj navdusen pac to pridigas se naprej. Kdo ti verjame ali ne je najbolje da ti je vseeno. Kaj bi pa bilo, ce bi jehovci osebno jemali ljudi, ki jim nocejo verjet?

Sergio ::

Ali praviš, da midva s kopernikom laževa? In vsi ostali, ki so in bodo potrdili najino zgodbo? Hja ...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Sicer pa še vedno čakam pravilnik od Double_Jja. Ja, tisti pravilnik, na katerega si se skliceval. Da vsaj vem, o katerem pravilniku govoriš ..- :\
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

> Ali praviš, da midva s kopernikom laževa? In vsi ostali, ki so in bodo potrdili najino zgodbo? Hja ...

Če 100 ljudi reče, da ni videlo, kako je zelen avto povozil kakšnega pešca, trije pa povedo da so to videli ... bomo verjeli slednjim.

Eksperiment nultega tipa.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Verjemi čemur hočeš, jaz sem svoje itak že štirikrat povedal.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

> Na faksu se profesorji marsikomu, ki je na osnovni soli slisal za mocno jedrsko silo, samo milo nasmehnejo, ampak v marsikateri srednji tehnicni soli, je bilo to v programu fizike.

Off topic link za yupeta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Verjemi čemur hočeš, jaz sem svoje itak že štirikrat povedal.

Si. Ti nisi bil priča tega.

Kar pa še ne pomeni, da se to ni zgodilo. Ker nisi bil zmeraj tam.

Nobenega umora še nisem videl. Ampak to ne pomeni, da se ni noben zgodil.

A ti to ni jasno?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Ha, nekdo se v tej temi spreneveda. Sergio, preberi cmanove alineje. O tem sem ti govoril, še preden je cman postal sem.


off topic:
>"marsikateri" profesor na FMF, ki se ukvarja s tezkimi vsebinami (astronomija se posebej izstopa) isce uteho v alkoholu

O kom govoriš?

thramos ::

He he, ce bi vedu, kok je pomembna tista ura je ne bi prekinkal.
Sergio bluzis. Na tistmu predavanju je blo vsaj 50 ljudi, dva od njih sva ti to celo napisala, na FRI INFO bi se zihr najdl vec takih.
In zdej naju ti obtozujes da sva laznivca oz. Thomasova podanika? lol

jype ::

Opala, ja, zdaj sem jaz fajn zabluzil. Sem prevec (ali pa premalo) bral tvoj post :) Dobro, da ne hodim vec na faks, bi me kamenjali.

Gre seveda za "alternativne" jedrske sile. Jaz ne vem ce kaksno poznam, ker sem premlad, se pa spomnim, da sem bral kemijski ucbenik izpred 70. let, ki je govoril o elementu "flogiston" (ki naj bi bil element, ki ga vidimo pri odprtem plamenu) ki je bil pravljica takrat ze prek 50 let.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kirlianova kamera

Oddelek: Znanost in tehnologija
289270 (7293) jzgorisek
»

Alternativne znanosti ...

Oddelek: Znanost in tehnologija
382796 (1863) Double_J
»

Pobeg gravitaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
655263 (5263) HAM
»

Spomin vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
636097 (4617) Maria

Več podobnih tem