» »

Študentje - nova ovira Sloveniji na poti v EU

Študentje - nova ovira Sloveniji na poti v EU

poweroff ::

Kaj pravite na tole zadevo: V skupini Neutro smo pred časom dobili informacijo, da naj bi pogajalci Evropske Unije od Slovenije zahtevali ukinitev neobdavčenega študentskega dela. Ker bo imela ukinitev neobdavčenega študentskega dela za posledico poslabšanje ekonomskega statusa študentov - predvsem tistih iz manj premožnih družin, smo se odločili informacijo preveriti.
Prišli smo do zanimivih ugotovitev...



Tule bom pa pastal novico:

Slovenija je edina država na na svetu, ki ima neobdavčeno študentsko delo. To študentom predstavlja nadomestilo za štipendije in večina studentov lahko študira le zato, ker si služi eksistenco z delom, ki je konkurenčno. Provizija, ki jo poberejo študentski servisi je namreč zelo majhna, le 10%, na provizijo pa je treba računati še 19% DDV. Se pravi da je študentov dohodek, zaslužen preko študenstskega servisa "zmanjšan" le za 11,9%. Pri zaposlenih je raznih dajatev in prispevkov bistveno več, prav tako tudi pri pogodbenem delu.

Del te provizije (odvisno od velikosti študentskega servisa) gre tudi avtonomnim študentskim organizacijam, ki skrbijo za obštudijske dejavnosti in zastopanje študentskih političnih interesov. Dejstvo je, da študentske organizacije brez študentskih servisov ne bi dobile ustreznih finančnih sredstev za svoje delo.

Novinar študentskega časopisa Zofa, Gorazd Kovačič je pred letom in pol izračunal, da je skupni promet vseh študentskih servisov približno 27 milijard SIT. Študentje s svojim delom zaslužijo 24,3 milijarde SIT, provizije znašajo 2,7 milijarde, študentske organizacije pa dobijo okrog 1,4 miliarde SIT letno. Lepi denarci, s katerimi se da napraviti marsikaj. Čeprav jih študentske organizacije morda ne izkoristijo ravno najbolje, je vseeno treba priznati da s temi finančnimi sredstvi za študente naredijo marsikaj kar sicer ne bi bilo mogoče.

Žal študentsko delo v taki obliki kot pri nas v Evropski Uniji ni prisotno. Še več - študentsko delo v taki obliki kot ga imamo pri nas, bi lahko po navedbah Urada vlade za informiranje predstavljalo problem pri vključevanju Slovenije v EU. Po informacijah, ki smo jih dobili v skupini Neutro naj bi pogajalci Evropske Unije od Slovenije že zahtevali ukinitev neobdavčenega študentskega dela.

Zato smo na Evrofon postavili vprašanje kaj se bo zgodilo s študentskimi servisi po vstopu v EU in ali bo študentsko delo po vstopu v EU obdavčeno. Poleg tega nas je zanimalo tudi kdaj Slovenija načrtuje uvedbo obdavčenja študentskega dela.

16. maja 2001 smo dobili naslednji odgovor:

Slovenska pogajalska skupina za pristop Slovenije k Evropski uniji na tem področju še nima izoblikovanih pogajalskih izhodišč, čeprav je v Sloveniji poleg klasičnih oblik financiranja študentov aktualno tudi posebno obravnavanje študenta pri opravljanju občasnih in začasnih del, ki v Evropski uniji načeloma ni prisotno. Študentsko delo spada med davčno manj obremenjene zaslužke in bi v taki obliki, kot je prisotno pri nas, lahko predstavljalo problem pri vključevanju Slovenije v Evropsko unijo.

Študentska organizacija Univerze v Ljubljani pripravlja s pomočjo Službe vlade za Evropske zadeve raziskavo, ki naj bi bila poskus sodelovanja med študenti kot zainteresirano javnostjo ter državnimi organi kot izvajalcem procesa približevanja Slovenije Evropski uniji. Ta raziskava naj bi vsebovala med drugim tudi vprašanje sistema priložnosti za delo študentov in dijakov v Sloveniji, kar zajema predvsem sistem pooblaščenih agencij za posredovanje študentskega dela (študentskih servisov). Cilj raziskave je opredeliti problemske sklope ter jih predložiti v vednost slovenski državi, ki naj bi jih po potrebi uporabila pri pogajanjih z Evropsko unijo.

Zaenkrat pa so vsa vprašanja na tem področju odprta, zato vam natančnejših podatkov žal ne moremo posredovati.

Vir: Urad vlade za informiranje


Glede na rezultate slovenskih "pogajanj" z EU (zaprtje protocarinskih prodajaln, spreminjanje zakonodaje,...) smo v skupini Neutro prepričani, da bodo slovenski politiki ne glede na posledice ugodili tudi tej zahtevi EU.

Žal obdavčenje študentskega dela ne bo prizadelo le študentskih organizacij, pač pa bo bistveno zmanjšalo konkurenčnost študentskega dela. Zaradi tega se bo obseg študentskega dela gotovo precej zmanjšal - to pa bo imelo za posledico znižanje standarda študentov. Končna posledica bo tako poslabšanje možnosti za študij tistih študentov ki izhajajo iz manj premožnih družin.

Puščava, ki jo utegne povzročiti kemična vojna proti neobdavčenem študentskem delu zlepa ne bo ozelenela, zato je čas da si nehamo zatiskati oči pred negativnimi posledicami slovenske strategije približevanja EU.


Pa se link:
http://mail.ljudmila.org/neutro/neutro....

KOMENTARJI?
  • zaklenil: luni ()

modelizer ::

Že dolgo menim da smo enostavno TOO COOL....>:D;((>:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

PaJo ::

Jaz pravim ce to ugodijo EU komisiji so eni veliki loli, ze daj je malo kesa za ans studente, s tem ga bo se pa manj in potem je res vrasljivo prezivetje mnogo katerega studenta. Se pravi je sem absolutno proti ukinitvi sudentskih servisov;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

NiggerBob ::

sicer se me neposredno ne tiče, ampak sem proti temu, da bi ugodili tej zahtevi. Mogoče bi se dalo malo pogajati o višini neobdavčenega zneska, da bo volk sit in koza cela, ampak popolnoma ugoditi vsaki debilni zahtevi, samo da bi se vključili v EU je enostavno too much.
Enostavno, včasih je treba reči NE!!!
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Aggressor ::

Uf, na to sem pa opozarjal že leto nazaj...
Mimogrede, tudi v uvodni publikaciji, ki jo je dobil vsak študent letos, so bili nad tem skrajno nezadovoljni...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

kleDo ::

Ja, to da naj bi študentska dela obdavčili zaradi EU je znano že dolgo časa (več kot eno leto). Sem pa prepričan, da država ne bo nič proti temu, saj ima prevelike apetite in potrebuje nove davke...
Tako naj bi za 1% povečali tudi DDV, pa še nekaj sprememb z davki se obeta.
Sicer pa so študentska dela že tako obdavčena. Od prihodkov od dela preko študentskih servisov se plača dohodnino, če prihodki znašajo na letni ravni več kot ca. 1.200.000 sit in več kot ca. 107.000 sit na napotnico. Kaj še hočjo...;((
Tok dnarja pa spet ne dobimo...

lp, kleDo

MUC ::

Če upajo to narest, pol nej se prpravjo, k bomo pršli pred parlament z jajci pa par molotovkami, pa bomo kmal prepričal trdobučne ljudi tm notr, da se take svinjarije pa ne sme delat .. ;(( A je tko?

DOLF ::

Nisem več študent, vendar bom šel pomagat pred parlament kričat pa tud tepst če bo treba. Če ne bi blo študentskega servisa in dela za študente nebi nikol končal študija!!!:D Tko da kar računite name ko bo akcija in bomo opominjal naše politike, da glas ljudstva še vedno nekaj velja (še posebno študentov in mladih nasploh!!)
....I have seen things you people wouldn't belive.....

kuzifix ::

A smo u p***i al ja, to ni zdej vec vprasanje ... Je*e nas solski sistem, je*e nas drzava in pol naj vzdrzujemo nek red in mir, sluzmo kruh za nase starse, poskusamo bit vzorni drzavljani ... Bit svercar je zadn cajt najbl donosno :D Ce greste pa pred parlament, count on me!
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

kleDo ::

jest nism (še) študent ampak naj bi to postal drugo leto. Ker mislim it študirat izredno bi mi denar za študij zagotovilo eno podjetje, za katerga bi potem (jeseni) tudi delal. Sicer sem prepričan da do takrat še ne bodo ukinili študentskih del (čepraw je pr nas vse mogoče), ampak če jih potem ukinjo v naslednjih 4-5 ih letih me bojo sigurno zajebal (+ nekaj tisoč drugih študentov, dijakov...).
Najprej hočjo vsem standart dvignt (vsaj tako govorijo), potem ti pa onemogočjo vse načine na katere bi to lahko počel (a veste da bodo zdej obdavčli tudi delo preko Slovenske avtorske agencije - to je že prvi korak k ukinitvi študentskih in podobnih (manj obdavčenih) del.)

Če greste pred parlament grem zdravn, pa tud v parlament če je treba:D

kleDo ::

Kmalu toča novih davščin (Delo 22.5.2001)
...Novost je svetovno načelo obdavčljivosti vseh prejemkov za rezidente Slovenije... Kdor ima pri nas bivališče in uresničuje ekonomski interes je rezident Slovenije in mora napovedati vse dohodke, ki jih dosega drugod v tujini. Vse delo, ki se opravlja v Sloveniji, se v Sloveniji tudi obdavčuje, pri čemer oblika ni pomembna, ne glede na to ali gre denimo pri pogodbi za avtorski honorar ali za avtorsko nagrado... Obdavčeni bodo torej vsi dohodki, med njimi tudi socialni transferji, štipendije, prejemki prek študentskega servisa, življenska zavarovanja in drugo, v dohodninsko osnovo bodo šteli bruto dohodek, olajšave pa bo davkarija odštevala od že izračunane dohodnine.Namesto davčnih olajšav bomo dobili posebno obliko odbitega davka. Vsi dohodki bodo sešteti, nato pa bo davkarija odštela določen znesek.

Vse to naj bi šlo v parlamentarno proceduro julija 2001, tako da bi morali protestirati še pred tem (po mojem mnenju) in med samo proceduro (en protest zagotovo ne bo dovolj)!
...Torej.... kdaj gremo pred parlament?

poweroff ::

Pizdarija! Predlog katerega zakona je to? Sem iskal pa na internetu ni objavljeno besedilo predloga...

Junija so zadevo nalašč dali zato da študentje ne bodo imeli časa se upreti (izpiti)...

MTB ::

Ena velika svinjarija, če se to res zgodi. Sicer je res, da veliko ljudi dela "na črno" preko tujih študentskih napotnic, ampak da se spravi država na tak način denar pobirat je pa res bedno. Tudi jaz sem že zaposlen ampak če gre mladina protestirat grem tud jest.

RS

poweroff ::

Najbolj mi gre pa na jetra sprenevedanje. Nočejo priznati da je to na pogajanjih zahtevala EU, čeprav sem informacijo o tem dobil iz zanesljivega vira.

Pač pa bojo raje blejali o kao davčni reformi. Na koncu bomo ziher slišali še besedo bolj racionalna poraba...

kirc ::

Bilo je preveč lepo, da bi bilo res. Če pa mislijo resno s temi posegi, pa mislim, da nas je toliko, da gremo pred parlament in kot je že eden pisal, parlament prebarvamo v rumeno barvo (z jajci, da ne bo pomote). Kaj vse se spomni država ! KJG...."Problemi so problemi bodo, klinc jih gleda"
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

kleDo ::

Če ima kakšen kakšne zveze pri študentskih organizacijah in podobnih skupinah bi bilo dobro, da bi že začeli z načrtovanjem in pripravo protesta (ker je treba take stvari prijavt...)

ahac ::

Če bi v parlament metal jajca bi si folk mislu: "Prekleta mularija, nč pametnega ne znajo počet. Kar vzemmo jim dnar."
To pa ni dobr...

poweroff ::

Sem skušal kontaktirati one na ŠOU, pa sploh ni odgovora... ne vem a so tam sami nesposobni ali kaj?;((

poweroff ::

Evo, tole je pa najnovejša novica: http://www.ljudmila.org/neutro/neutro.n...



Obdavčitev študentskega dela zaradi zahtev EU

(ali: "Vse najboljše za dan mladosti!")

Kot smo v Neutro.novicah poročali pred nekaj dnevi, smo v skupini Neutro dobili informacijo da naj bi pogajalci Evropske Unije od Slovenije zahtevali ukinitev neobdavčenega študentskega dela. Iz Evrofona smo 16. maja 2001 dobili odgovor da slovenska pogajalska skupina o tem še nima izoblikovanih pogajalskih izhodišč, da pa bi študentsko delo v obliki kot je prisotno pri nas lahko predstavljajo problem pri vključevanju Slovenije v Evropsko unijo.

Nekaj dni kasneje, 22. maja 2001, pa so slovenski mediji (DELO in Dnevnik) objavili novico da naj bi država obdavčila vse prejemke za rezidente Slovenije (torej vse ki živijo in delajo v Sloveniji). Obdavčeni bodo vsi dohodki, med njimi tudi socialni transferji, štipendije, prejemki prek študentskega servisa, življenjska zavarovanja in drugo. Obdavčene bodo tudi bančne obresti na podlagi depozitov in varčevanja v bankah, izjema naj bi bilo varčevanje na podlagi stanovanjske sheme. Imetniki vrednostnih papirjev naj ne bi bili obdavčeni, če bodo vrednostne papirje prodali po več kot enem letu. Zakon ki naj bi to uredil naj bi šel v parlamentarno proceduro julija 2001. V času torej ko je večina ljudi na dopustu, študentje pa se pripravljajo na septemberske izpite.

Čeprav slovenska pogajalska skupina menda o obdavčitvi študentskega dela nima izoblikovanih pogajalskih stališč vse kaže da se slovenska vlada zelo trudi da se z EU sploh ne bi bilo potrebno o ničemer pogajati. Dejstvo je da je eno izmed temeljnih načel EU da ne sme biti izjem v davčni in zaposlovalni politiki, pa čeprav davčne olajšave za študente v Sloveniji študentom omogočajo dodaten zaslužek, marsikomu pa sploh omogočijo študij.

V javnosti je bilo veliko govora da bo vstop Slovenije v EU škodil predvsem kmetom. Očitno bo izpolnjevanje zahtev EU škodilo tudi študentom in mladini. Evropska Unija Sloveniji za vstop postavlja nove in nove pogoje, hkrati pa ni jasno kakšne naj bi sploh bile dejanske koristi ki naj bi jih Slovenija imela od vstopa.

Evropska unija že razglaša da bo za nove članice postavila omejitve pri prostem pretoku ljudi, od Slovenije zahteva prekinitev ugodnih trgovinskih pogodb z državami bivše Jugoslavije, v gospodarstvo uvaja državni intervencionizem (kvote), čeprav hkrati razglaša da se zavzema za tržno gospodarstvo. Poleg tega pa, kot smo poročali v Neutro.novicah, slovenski BDP že zdaj dosega 70 odstotkov povprečja Unije, in ko se ji bodo pridružile nove, revnejše države, bo Slovenija zlahka presegla mejo 75 odstotkov, torej mejo do katere so članice še upravičene do pomoči iz skladov. To pomeni da bo Slovenija ob vstopu v Unijo v Bruselj prispevala več denarja kot ga bo dobila nazaj.

Ker se zdi da bo vključitev v EU koristila le peščici politikov in družbeni eliti, ki lahko računajo na dobro plačane sekretarske službe v Bruslju (plače so od 10.000 DEM mesečno plus stroški), ostali sloji prebivalstva pa bodo občutili predvsem negativne posledice vstopa v EU, je čas, da se Slovenci tej eu-foriji upremo.

In to ne glede na ideološko ali politično pripadnost. Kajti glede vključevanja v NATO in EU med parlamentarnimi strankami ni razlik. Tudi tisti redki parlamentarni evro- in NATO- "skeptiki" so to postali šele pred letošnjimi volitvami. Do lanskega leta pa so poslanci vseh parlamentarnih strank družno pritiskali na gumbe podpore vstopu v NATO in EU, ne da bi si sploh zastavili preprosto vprašanje: kakšne koristi nam bo prinesel vstop v EU?

;(

divac ::

Zdravo!
Za vse, ki imate dosti tega, da država za nas študente ne naredi nič, bo bojda 14.6. sklican protest študentov proti:
- obdavčenju štipendij in študentskega dela
- znižanju zgornje meje, ki jo sme zaslužiti v enem letu študent
- vpisnini na fakulteto, ki naj bi znašala 100.000 SIT;((.

Kje in kdaj bo še objavljeno, baje tudi po plakatih. Tako da vabljeni!

Naj enkrat država naredi kaj za nas, ne pa da samo vleče mastne pare.
Za 100.000 na let jaz ne mislim poslušat dolgočasnega in zdolgočasenega asistenta oz. profesorja na predavanjih, ki se mu ne ljubi niti knjige napisat.

Lp, Divac

Matty ::

Po pravici povedano, nimam casa brati vsega napisanega zgoraj.

Poznam pa kar nekaj tujcev, ki v okviru pridruzevanje EU delajo v Sloveniji.

In kaj glede studentov jim ne gre v racun? Malo obdavceno delo prek studentskega servisa in STUDENTSKI BONI. Vglavnem, tega v EU ne poznajo v taki obliki kot je v Sloveniji. Drzava v EU ne sme povecevati konkurencnosti lastnih podjetij z raznimi subvencijami, isto velja tudi za studente. Vse olajsave in razne subvencije (posebej pri hrani) bodo ukinjene... In studenti ne bodo mogli narediti nic, tud ce bodo strajkali eno leto... zal... vsega lepega je enkrat konec...

Torej... zakaj ni v EU ne dovoljuje skoraj neobdavcenega studentskega dela? Zato, ker v EU spodbujajo redno zaposlovanje, saj sedaj marsikdo raje vzame na delo studenta kot pa koga za pogodbeno delo, saj stroski niso primerljivi. Npr. vzemimo primer tajnice (zneski so cisto priblizni). Imeli smo redno zaposleno gospo, ki je prejemala placo NETO npr. 100k sit. Na ta znesek je moralo podjetje odsteti se priblizno 50% raznih dajatev, kar znese okoli 150k sit. Vseeno raje podjetje zaposli studenta, saj nima dolgorocnih obveznosti. Npr. studentka, dobi za tako delo npr. 700 sit/h (kar je ze kar veliko, ponavadi je ta znesek manjsi). To znese NETO v enem mesecu ob 20 delovnih dneh in 8 urnem delavniku 112k SIT, BRUTO pa okoli 123k sit... Torej: KOGA BOSTE ZAPOSLILI kot delodajalec? Kar pomeni, da smo sooceni z resnico, ki je zal boleca... studentsko delo je premalo obdavceno, v interesu VSAKE drzave pa je, da ima cimvec redno zaposlenih in tako vecje prihodke iz naslova davkov...

Sicer bodo sedaj mnogi zaceli: kako bomo pa mi studenti ziveli in se prezivljali, ... Blablabla... stevilo studentov bo upadlo... blababla... V tujini imajo takole: studenti naj studirajo in NE delajo... ce rabis denar, si pac najames ugoden studenski kredit (tega v slo se ni razvitega, vendar bo po vstopu v EU), in potem odplacujes kredit v prvih letih svoje redne zaposlitve... Ce pa delas, si pac isto obdavcen kot ostali, kar pomeni, da se bo ponudba dela zmanjsala... Zalostno, ampak tako bo... :'(

Aja... sem se student (ki raje dela prek studenta kot redno, ceprav bi to ze moral), in sem za studenstko delo in bone kot je to sedaj...

Se pripomba na komentar divca: Kdo te sili studirat in poslusat zdolgocasene profesorje?? Fakulteta ni obvezna, in verjetno si tja sel popolnoma po lastni volji...

DOLF ::

Vsak po svoje imaste prav. Tudi Matty, ampak pol mi naj dajo euro plače, pa mi ne bo treba delat na črno(kjer me plačajo preko študenta) da bom preživel sebe in otroke poslal študirat!! Dokler pa so plače tako nizke, pa ne moreš dostojno živet, če se ne ukvarjaš še s popoldanskim delom, ki pa ga seveda plačajo na črno!! Pa ne me sedaj primerjat tiste s slabšim standardom. Lačen in žejen nisem, pa tedi zebe me ne ampak če bom državljan EU hočem njihov standard(plače!!), sicer rajši ostanem na balkanu. Saj poznate tisto:" RAJŠI PRVI NA VASI KOT ZADNJI V MESTU" :D
(beri: rajši prvi na balkanu kot zadnji v EU)
....I have seen things you people wouldn't belive.....

divac ::

Matty:
Če te jaz prav razumem je pač fakulteta neobvezna in mi ni treba hodit na predavanja. To razmišljanje je ne balkansko ampak luftarsko. Predavanja so zato, da ti predavatelj obrazloži snov. Če je profesor / asistent dolgočasen, prav. Dokler ne plačujem za študij in za lolete, ki tam učijo. Tedaj pa imam PRAVICO zahtevati sposobnega predavatelja.

In ravno to bo nas (študente) pripeljalo v težave.
Ker se naši politiki tako radi obračajo v ZDA bom tudi jaz vzel primer od tam. Sicer je res, da so zelo visoke šolnine za fakulteto. Ampak oni za ta denar dobijo:
- lastno knjigo v knjižnici.
- lasten prostor v knjižnici
- asistenta, ki jim je na razpolago 24 ur na dan za vprašanja
- računalnik
- sobo v kampusu.
Pri nas boš pa dobil 10 zdravih marij in dolgočasne profesorje. Me zanima koliko ljudi se bo odločilo manjkati na predavanjih!

Lp, Divac

poweroff ::

Matty - logika ki jo ti opisuješ bo v nekaj letih privedla do tega da bodo študirali samo bogati. Saj ne rečem da tudi to ni scenarij, samo ne vem zakaj bi morala biti izobrazba dostopna samo eliti? Zato da se raja ne bo sposobna upreti? OK, prebili se bodo izjemni revni študentje. Povprečnih revnih študentov pa ne bo.

Glede sistema v tujini bom povedal svojo izkušnjo. Ko sem študiral tkaj smo imeli večkrat kakšne težave ker profesorja ni bilo na predavanja, je slabo razložil, itd. Pritožb ni bilo. Ko sem bil v Angliji smo imeli pri enem predmetu res slabega profesorja. TAKOJ, ampak takoj je bil štrajk, organizirali so nam dodatna predavanja in nekaj ugodnosti, samo da ne bi kdo tožil ali zahteval denar nazaj.
Ampak na tisti univerzi so študirali samo bogati sinčki in "pič** z zlatimi rokavičkami".

luni ::

Zakaj si to zaklenil Thomas?
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Zato, ker je Matthai odpru eno novo anti EU temo spet. Sem mu povedal po ICQ, da naj koncentrira svoje napade na EU v eni temi - in on se strinja, da bo to počel (najmanj do našega vstopa v EU)


Zato.

Aja zakaj nisem zaprl nove?

Ker bi lahko izpadlo (še bolj) kot zatiranje opozicije EU tule na slotech, saj je šlo za odločitev Ustavnega sodišča ... itd.

O študentih je bilo pa že nekaj povedanega - ampak mislim (tudi Matthai) - da bi bila ena osrednja anti EU tema najboljš.

Kot glede vsega. Ne pa 10 tem na isto reč, da se vse zvodeni.

To je vse.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Hehe ok, zgleda da ze mata vse zmenjeno. Torej zaklepam :)
Artificial Intelligentia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889400 (71337) tx-z
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321755 (16967) bluefish
»

Črna sreda (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
34522689 (10822) Trubadur
»

Peticija o obdavčitvi študentskega dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645674 (4484) Daedalus
»

Narod se upira

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
352265 (2265) minmax

Več podobnih tem