» »

Črna sreda

Črna sreda

PeTrcek_s-t ::

Studentski svet je interni organ univerz. Je (zal) (lahko) prevec podvrzen vodstvu (fakultete, univerze). Manjka mu tudi eno zdruzeno predstavnisko telo na nivoju celotne drzave. Drugace, se pa strinjam, da bi slo. Samo se malo neodvisnega financiranja bi rabil. Samo se pa pol ze spet priblizuje SOSu.

Navajajo take pogoje, ker se ocitno sklicujejo na stari statut. Formalno ta moznost ne obstaja.

@Daedalus:
Nisem nikoli rekel, da ti zalis. Lahko pa gres nazaj in si preberes vse poste, ki govorijo o SOUu. Ce se poskusis postaviti v kozo nekoga, ki tam dela, bos ziher dojel kak post tudi kot zaljitev.
Ne glede na vrtnice ali koprive, s SOUa se vsakdo prej ali slej pobere. Kaj pa do takrat delajo tam, to je vazno.
Nisi dal alternative. Rekel si, da SOS pac ne. Ker alternative ni (razen seveda studentski svet). SOS po zakonu zdruzuje vse studente.
Kdo pa je tebe vprasal, ce naj Slovenija poslje vojake v Irak. Kaj pa glede RTV-ja. Kdo te je vprasal za mnenje. No vidis. Enkrat na n let volis in takrat das svoje mnenje. Ce ti to ni prav, pa zacni navijat za neposredno demokracijo.
Nova Zelandija. Opcija, zakaj pa ne. Ce pa tvoje razmisljanje malo razserim, pa mogoce sploh ne rabimo visokega solstva. Bomo vse izobrazence uvozili. Ce uspeva Novi Zelandiji, bo pa tudi nam. Konec koncev imamo bolj toplo morje.
A lahko prosim ne kar sklepas, kaj me (ne) zanima.
Ce hoce drzava nekaj imet od mene (visoke davke) naj mi za to nekaj da (brezplacen studij). Ker, ce si sam financiram izobrazevanje, zakaj si pa potem se cest ne. Zakaj pa pol sploh rabim drzavo. In zakaj drzava davke?
120 mio SIT??? Vse studentke organizacije (navzdol preko SOSa) dobijo letno vec denarja, kot ga je zadnjic dobil Jankovic za svoje delnice.
Se strinjam, da zaradi studentskega dela trpijo doloceni poklici (predvsem v univ. mestih). To bi bilo nekako treba uredit. Mislim pa, da bi ukinitev takega dela presenetljivo prinesla povisanje brezposelnosti. Vsekakor pa ne kradejo studentje dela diplomantom - oz. ga vsaj nebi smeli. Ker ne dajejo studenta nikjer delat na takih odgovornih sluzbah, kot bi jih morali imeti kadri z VI., VII. ali visjo stopnjo izobrazbe.
Mas seveda popolnoma prav glede glagola kastacija. Solnine vodijo v socialno kástovstvo.
Sem mislil, da je to forum in da je pojnt rezprava. Za razpravo je pa nujno razumevanje. Mislim, da sem bolj razumljiv od unih z dvojnimi w in se koga. Ce je pa to tekmovanje za bronasto (karkoli se ze podeljuje za slo. slovnico), pa naj nekdo pove. Bom takoj priznal poraz in bil tiho.

Ponovno te naprosam, da ne meces vseh, ki delajo na SOU v eno vreco. "Mojim" tu ne obstaja. Nikoli nisem rekel, da delam reklamo za SOU. Delam reklamo za protestni shod. In to zato, ker v to verjemem, ne pa, ker SOU to zagovarja. Ce pa moje oglasanje pomeni vec skode za SOU, kot vse, kar je bilo prej napisano, me pa res ne cudi, da se vrtnice asimilirajo. Ocitno poslusajo od studentov, da je bolje trobiti v isti rog, kot pa povedati svoje mnenje.
Ves kaj. Boli me, kaksno in komu mislis, da sem naredil reklamo. Jaz povem t okar mislim. Ce pa ti mislis, da sem hotel reklamo SOUu delat s takim uvodom, me imas pa za pravega idiota.

kow ::

kaj je to kiberpipa?

Tear_DR0P ::

men je hecno, kako je pol slovenije prepričane, da bodo moral pa študenti zdej sami plačvat vpisnine, če se jih ukine. sej bodo štipendije obstajale. kdor se bo res pridno učil, ga bo univerza na svoj strošek sprejela. šolnine bi lahko ble čist kul.
peter je pa po mojem mnenju samo naiven, ni prišel zavajat, prišel je povedat kako on stvar vidi in tudi takšnih je v študentski politiki veliko - delavcev, ki v primeru težkih jeb najebejo
120 mio SIT??? Vse studentke organizacije (navzdol preko SOSa) dobijo letno vec denarja, kot ga je zadnjic dobil Jankovic za svoje delnice.

češrav jankovič ni point tule, je res, da je to ravno najbolj zaskrbljujoče. jankovič je dobil le nekaj več, kot celoten študentski ustroj - pa sej je ta mašinerija povsem preveč plačana - al pa jankovič ne zna delnic prodat.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Ce hoce drzava nekaj imet od mene (visoke davke) naj mi za to nekaj da (brezplacen studij). Ker, ce si sam financiram izobrazevanje, zakaj si pa potem se cest ne. Zakaj pa pol sploh rabim drzavo. In zakaj drzava davke?

Očitno ne razumeš najboljše, zakaj je država potrebna... In tvoja "argumentacija" je precej bedna.

Alternativo sem dal. ŠOS, s proračunom, ki si ga mora zaslužit (ne pa da ga dobi podarjenega) in pod javnim nadzorom. Pa vsako leto revizija poslovanja.

Se strinjam, da zaradi studentskega dela trpijo doloceni poklici (predvsem v univ. mestih). To bi bilo nekako treba uredit. Mislim pa, da bi ukinitev takega dela presenetljivo prinesla povisanje brezposelnosti. Vsekakor pa ne kradejo studentje dela diplomantom - oz. ga vsaj nebi smeli. Ker ne dajejo studenta nikjer delat na takih odgovornih sluzbah, kot bi jih morali imeti kadri z VI., VII. ali visjo stopnjo izobrazbe.

In ti v tem ne vidiš problema? Ne vidiš problema v tem, da zaradi nešolane mladine trpijo ljudje z izobrazbo za nek poklic? Ne vidiš problema v delu na "sposojene" napotnice? In ja, študenti "kradejo" delo diplomantom. Poznam ne samo enega človeka, ki je kot študent delal, ko je siplomiral, ga je pa zamenjal drug študent. In študetje opravljajo dela, ki jih ne bi smeli. Ker se delodajalcu to pač splača in to prav nesramno splača.

120 mio SIT??? Vse studentke organizacije (navzdol preko SOSa) dobijo letno vec denarja, kot ga je zadnjic dobil Jankovic za svoje delnice.

Daj beri bolj pozorno. 120 mio SIT je nekje proračun ŠOS-a kot centrale, celotno študentsko organiziranje je težko nekje okoli 3 milijarde SIT/letno. Od katere jih cirka miljardo dvesto pokasira tvoj ljubljen ŠOU Lj.

Ostali tvoji komentarji pa nakazujejo možnost, da poleg pol pismenosti tudi bereš bolj slabo. Oziroma - ne spoznaš ironičnih stvavko, če naletiš na njih. Je pa lepo, da se trudiš razmišljat z lastno glavo...čeprav izražaš pa te misli zelo slabo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Phil ::

studentski servis ne pobere studentu nic denarja, pobere ga delodajalcu

Napačno razmišljanje. Če delodajalcu ne bi bilo treba dati 10% ŠS, bi jih lahko dal študentu, ane?
V bistvu mi sploh ni jasno zakaj si servisi zaslužijo teh 10%, jaz nimam od tega nič.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

PeTrcek_s-t ::

Si mislu rect, da razpolaga s prevec dnarja verjetno. Ker uradno so vsi na SOUu zelo malo placani (govorim o studentih).

Mas popolnoma prav, da nisem prisel zavajat. Naiven? Mozno. Zaveden s strani SOSa? Mozno. Je pa res, da nekaj dejstev pa poznam. Nekaj sem se pa tudi splosno uporabnih stvari naucil na SOUu. Ne samo osebnostnih (recimo kaka lekcija o zaupanju :)).

Ne razumem pa tegale. Ko vprasas nekoga o SOUu, ti hitro spluva to mlado mafijo in jim nebi zaupu niti tolko kolkor je za nohtom crnega. Nasprotno pa se nekaterim zdi to, kar drzava (vlada) oblubi zapisano v beton. Ne vem no. Jaz tudi unim naravnim dildotom ne zaupam pol naravnega dildota. Najprej naj me (pa ne z besedami) prepricajo, da bodo stipendije, da bo bolj kvalitetno solstvo in predvsem, da bodo lahko vsi sloji druzbe studirali (in to brez enih kreditov, ki bi jih odplacevali se 10 let). No takrat mi pa daj list za solnine. Pa povej, kje naj podpisem. Bo pisalo Peter spodaj.

Daedalus ::

Si mislu rect, da razpolaga s prevec dnarja verjetno. Ker uradno so vsi na SOUu zelo malo placani (govorim o studentih).

Uradno. Plače so male, pol pa so tu dnevnice, sejnine, če je kdo v kakem svetu kakega zavoda, se da lepo služit, da plačanih "službenih" potovanj na morje niti ne omenjam...

Kar se pa tiče zaupanja - jaz ne zaupam nobeni oblasti. Ne državni, ne občinski, ne študentski. OK? In ja, nekdo mora zastopati interese študentov napram državi. Samo ŠOS in članice tega ne počnejo. Oziroma, niti ne uživajo dovolj ugleda in zaupanja, da bi lahko to počeli. Nekaj se kao dogovorajajo, ker so pač tam. Najbolj pa skočijo v luft, ko nekdo ogrozi njihovo preplačano funkcionarsko rit, drugače je bolj kot ne mir pred njimi. In zdaj so ogroženi, ko jim vlada počasi reže vejo na keri sedijo. Zato pa tolko lajajo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PeTrcek_s-t ::

@cman
Se ce dvignes kes na bankomatu ti to zaracunajo. Seveda se zaracuna tudi storitev posredovanja dela. Nekdo vendar mora pokriti stroske, ki s tem nastajajo. Ce jih ne student jih torej mora delodajalec. Del tega je teh "10%".
Se en del pa gre studentskim organizacijam preko SOS-a. Od tega pa imas verjetno tudi ti nekaj. Ce ze mislis, da to ni borba za tvoje pravice, je pa mogoce Radio student, Kiberpipa, dostopnejsi boni, mogoce Legebitra, cenejse sucarske karte, boni (http://www.ekoda.si/teksti/dipl_juznic....,...

A smo lahko prosim dosledni in recemo, da nimamo skoraj nic od studentskih organizacij ali pa popolnoma premalo glede na sredstva, ne pa da nimamo od njih nic.

Thomas ::

> Legebitra

Politična leva homoseksualna organizacija?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Heh, danes so nam na faksu razdeljevali neke letake z logotipom ŠOU, ki nas jutri [mislim da ob 1300, nisem prepričan] vabijo na neko rekreacijsko razgibavanje - 1, 4 oz. 7 km dolg tek.

Me prav zanima, če bo uradna pot vodila parkrat okoli parlamenta in vlade ... ;)

[If yes: golazen.]
https://dolhar.si/

primozzzz ::

pr nas so tut danes neki razdeljeval ene letake pa ene liste da smose podpisal kdo gre ju3 protestirat pa kr use je brezpalečn prevoz i z kranja izpred fakultete za organizacijske vede saeveda pred TŠČ kranj pa se opravičila se baje dobijo :D

Mati ::

Še enkrat vprašam, a se vi zavedate, da vaš luksuz nekdo mora plačat. Zakaj ga nebi raje privoščili nosečnicam, invalidom, penzionistom, otrokom brez staršev, materinskim domovom, kulturnim delavcem, športnikom,....spisek je še dolg...

Jaz tudi imam kvazi študenta zaposlenega, vendar ga sploh ne morem zaposlit, ker ima status in se človeku ne izplača, da ga zaposlim, če pa se prehranjuje đabe (boni), mesečno zasluži pri nas okoli 200.000 SIT (neobdavčeno na več napotnic), vsepovsod ima popuste, kmalu bo morda imel še prevoz đabe...a potem se ta taisti študent (ki ne bo nikdar diplomiral), smeji našim delvcem v brk, ker suma sumarom mesečno več zasluži kot oni!

Fuj. ima me, da ga jutri v rit sunem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

drejc ::

Nočem NOBENIH študentov (amaterjev) da zastopajo moje interese glede višjega šolstva v vladi. Al nej bo to stranka, kateri zaupam svoj glas na volitvah (in ima v programu privatizacijo šolstva na način ki sem ga opisal na drugi strani), ali pa moj odvetnik (katerega si vsako leto lahko privoščim ako ne bi dajal 10% vsak mesec pujsom v šolsih, šovih in servisih).

Stran z amaterji!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Tear_DR0P ::

kot sm že večkrat reku, ŠOS in DOS sta peskovnika, kjer se "otroci" učijo politike. in ko petra zanima če državi pa kr tko zaupamo, je odgovor normalno da ne, samo v državi imaš možnost izrazit nestrinjanje kot volilec, na ŠOSu pa ne!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Phil ::

Seveda se zaracuna tudi storitev posredovanja dela. Nekdo vendar mora pokriti stroske, ki s tem nastajajo. Ce jih ne student jih torej mora delodajalec. Del tega je teh "10%".

Delo sem si našel sam. Če pa država od študentskega dela ne dobi nič, je pa vseeno če mi podjetje $ nakaže kar direktno na račun in ne preko ŠS-jev.


Ce ze mislis, da to ni borba za tvoje pravice, je pa mogoce Radio student, Kiberpipa, dostopnejsi boni, mogoce Legebitra, cenejse sucarske karte, boni (http://www.ekoda.si/teksti/dipl_juznic....,...

Nič od tega ne koristim oz. mi ni koristno. Raje imam dodatnih 10% plače in se nato SAM odločim kako jih bom porabil.
LP

Daedalus ::

Stran z amaterji!

"Amaterji" v obliki raznih interesnih skupin, ki poskušajo volivati na oblast, so recimo temu tako v idealnih okoliščinah "nepolitična" oblika pritiska, lobiranja in vplivanja na oblast. Zakaj so dobri? Ker se stranke pač ne bojo ubadale z vsako "malenkostjo" al pa se ne bojo ubadale dovolj. Kdor tega ne razume, nima razčiščenih osnovnih pojmov o demokraciji. Demokracija in politika NISTA domena samo političnih strank. Dajte si to že enkrat dopovedat. Če meni to ne bo ratalo, pa komu z veseljem posodim učbenik z naslovom Analiza politik, pa si naj malo pogleda, kako se predlagajo in oblikujejo zakoni. Ni to (na srečo) zgolj in samo domena parlamenta.

Še vedno pa maš legitimno pravico v smeri "lobiranja" za ukinitev organizacij tipa ŠOS.

(katerega si vsako leto lahko privoščim ako ne bi dajal 10% vsak mesec pujsom v šolsih, šovih in servisih).

Deva delodajalec, tebi se ne vzame ničesar. Pa 12% je.

Delo sem si našel sam. Če pa država od študentskega dela ne dobi nič, je pa vseeno če mi podjetje $ nakaže kar direktno na račun in ne preko ŠS-jev.

Delaj prek avtorske pogodbe. Pa bo država dobila 25%, študentska scena pa nič.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

cman> Nič od tega ne koristim oz. mi ni koristno. Raje imam dodatnih 10% plače in se nato SAM odločim kako jih bom porabil.

Ja. Jaz bi tudi rajsi kot da drzavi dam se eno svojo placo vsak mesec ta denar porabil sam. Visi mi ce se vozite po luknjastih cestah ali ce nimate pediatricne klinike in ce vas oropajo na cesti, jaz nimam avta, nimam bolnih otrok in ne rabim policije.

Rajsi se studentki potrudite in svoje lene riti zmigajte in vzemte nazaj te organizacije. Pobrigajte se, da bodo vse finance teh organizacij ves cas na netu in da bodo tam imena in priimki tistih, ki z denarjem delajo. Pa uredite mehnizme, ki omogocajo, da vam ljudje, ki s temi absurdnimi vsotami denarja upravljajo, potem za svoja dejanja tudi odgovarjajo. Materialno.

Pa prijavite svoje delodajalce, kjer delate celo na vec napotnic ki niso vase, delovni inspekciji (in ko ste ze pri tem se brcnite vlado, da naredi inspekcije bolj ucinkovite).

BluPhenix ::

Evo, še en link:

http://www.reforme.si/

Zanimive stvari se da brati kot npr. : Preučiti vpliv EDS na financiranje občin oziroma poiskati nadomestne vire.

A zdej se bodo šle tudi študentske organizacije splošno notranjo državno politiko? Skrb za študente ni dovolj?

Kaj se danes dogaja kaj na kongresnem? Naj bi začelo ob 11h... je kaj od tega?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

drejc ::

Demokracija in politika NISTA domena samo političnih strank


Verjamem da se loh o tem pogovarjajo tut otroci, pedri in opice. Ampak vseeno raje vidim da se pogaja advokat v mojem imenu, če že ne stranka.

Še vedno pa maš legitimno pravico v smeri "lobiranja" za ukinitev organizacij tipa ŠOS.


Hvala, vem, dewam na tem.

Deva delodajalec, tebi se ne vzame ničesar. Pa 12% je.


Deva delodajalec tut plačo kadar delam, meni se ne vzame ničesar. :\
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Phil ::

Ja. Jaz bi tudi rajsi kot da drzavi dam se eno svojo placo vsak mesec ta denar porabil sam. Visi mi ce se vozite po luknjastih cestah ali ce nimate pediatricne klinike in ce vas oropajo na cesti, jaz nimam avta, nimam bolnih otrok in ne rabim policije.

Saj gre(mo) v to smer. GPS+GSM cestninjenje in privatizacija zdravstva naprimer. Denar potalati posameznikom, ki so ga zaslužili, ga znajo sami najbolje zapravit. Ne rabimo države, sploh pa raznih ŠOS, ŠS,..., da bi nam dirigirali kam z denarjem.
LP

c00L3r ::

Mene pa zanima kakšni so točni predlogi države? Kakšne naj bi bile višine štipendij? Ali mislijo ukinit bone za hrano, zmanjšat vrednost? Bodo ukinili študentsko delo, ali ga bo prevzel Zavod za zaposlovanje? Ima kdo kakšnen link od tega kakšni so predlogi od vlade?

Ali pa se morda gre samo za ukinitev servisov, ki ŠOS prinese veliko zaslužka?

Meni se zdi, da to ŠOS na veliko napihuje.

jype ::

cman: problem povsem zasebnega zdravstva ni ta, da zdravnik spravi denar v zep, ampak ta, da ti v nasi drzavi nimas dovolj denarja, da bi si lahko privoscil angino.

vuso ::

In kako je bilo na protestih?črna sreda,buuu huuu.revolucija,nestrinjanje z vlado,šou joka, ker se usrani minister za visoko šolstvo in celotna vlada noče pogovarjat z njim.mami pomagi....me zanima ali je bilo tole danes na nivoju ali se je sprevrglo v trop pijanih in zadetih študentov:\
Jaz nisem šel, ker mi kar slabo pride, ko slišim kej kar samo vsebuje neke študentske svete,organizacije in podobna legla mladih povzpetnikov, ki na koncu koncev niti niso več tako mladi.te študentski politični zmazki so že v osnovi obsojeni na propad, ker rinejo naprej ljudje, ki imajo dostikrat tudi takšne in drugačne politične ambicije in so povrh vsega še tako neizkušeni, da te niti ne znajo na nežen način nategnit.
Jaz sem izreden študent in sem za uvedbo splošnin šolnin in prosim redne študentke naj se nehajo kurchit, ker jim jaz z mojim denarjem omogočam študij, sam imam pa pol manj predavanj in na sploh manj kvaliteteten študij.in profesorji so nasploh zelo navdušeni, da bodo "sponzorje" še malo obdržali na faxu.Šolnine bi morale biti seveda različne od teh, ki jih plačujemo zdaj.recimo fakluteta bi 10% študentov omogočila zastonj vpis, ostala teleta bi pa plačevala šolnino.na pamet rečem cerka 100.000.tisti najbolj pridni in nadarjeni bi še zmeraj lahko "zastonj" študirali ostali bi pa že napraskali 100k.to je 1 mesec dela prek študenta.zaradi tega nebi nobenega hudič vzel.čeprav mislim, da tudi univerze nebi pristale na šolnine, ker to pomeni konec sranja.če bodo ljudje nekaj plačevali bodo hoteli za to nekaj imet.zastonj je vse dobro.
Študentskim servisom bi pa dal po petardi.jaz bi jih organiziral kot neprofitne organizacije, katerih osnovni namen je delati za študente in ne kupovati posranih hotelov in ne vem kaj še vse.naj se naredi izračun stroškov in glede na to procentualno "obdavči" napotnice.10% je občutno preveč.res je tudi, da se napotnice izkorišča,ampak zaradi tega nima nihče pravice oškodovati tistih, ki res delajo.naj naredijo učinkovit nadzor(če je sploh mogoč) in ne zaradi lastne nesposobnosti srati po glavi kar vsem.meni najljubša cvetka je pa tale dohodnina.meni ker sem pavzer so na napotnici za 70k veselo odtrgali 15k in jih naj bi dobil, če ne presežem nekega zneska.kdo za hudiča jim daje pravico, da mi vzamejo nek denar in to ne malo.brezplačno študentsko kreditiranje države, s tem, da kolikor jaz vem pri vračilu denarja ni upoštevana niti inflacija in tako moj bogi denar še izgublja vrednost.država mi na karseda primitiven način krade....dosti bo ker mi kar pulz dvigne tole, še bolj me pa razpizdi, ker vse tole pohajkovanje po mestu nima prav nobene koristi, razen da bo spet prometni infarkt.

Alexius Heristalski ::

c00L3r: Preberi si intervju z Juretom Zupanom in ugotovil boš, da stvari še zdaleč niso take, kot jih slika ŠOS. In sploh ni res, da se vlada noče pogajati.

Nekaj zanimivih citatov:
Mislim, da imajo študentje v Sloveniji v primerjavi s študenti iz drugih držav dovolj spodobne pogoje za študij, je pa res, da je tudi veliko študentov, ki izhajajo iz socialno šibkejših družin in ti ob študiju potrebujejo določen obseg dela, ki ga seveda nameravamo zagotavljati tudi za naprej. Radi pa bi, da bi bilo takih študentov čim manj, zato da bi lahko študij čim hitreje končali. Povprečen čas študija v Sloveniji je namreč skoraj 7 let. To je veliko breme tako za državo kot tudi za same študente. V primerjavi z drugimi državami je čas študija v Sloveniji za od pol do enega leta daljši.

Kakšnih hudih sprememb pri študentski prehrani ne bo, absolutno ne mislimo ukiniti bonov za študentsko prehrano.


V glavnem, preberite si cel pogovor.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

|ucko ::

Morda pa bi bilo soocenje boljse? Kako je bil tam Zupan scefran... Vecino trditev so mu tako dobro sesuli, da ni res... Ce si sam lahko zavajas, ker te nihce ne bo popravil...

10:40 se zacne

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

ali pa (cela ura Zupanove agonije)

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...


Ampak smo pa hinavci na tem forumu. Nazaj ko je SOU naredil raziskavo o podpiranju direktive o programskih patentih in Ministerstvu in Gospodarski zbornici dokazal, da je ne podpiramo je bil svetovn car. Ko je naredil Iniciativo Programski patenti in se boriv v Evropskem parlamentu proti patentom je bil se vedno car, kar znenada pa se vam je ljubilo sinfat in je pac gnoj... Sej itak ni nic naredil za vas ane... Zguba casa

antonija ::

Mene sicer ni bilo tam, sem pa od vecih posameznikov slisal da je vse skupaj izpadlo kot zbor pobruhanih pijancev :( Taksisti so se na siroko izogibali kongresnega>:D

@|ucko: Dokler nekdo dela med ljudstvom priljubljena dejanje je car. Ko zacne delat bedarije je gnoj. Vedno je bilo tako in vedno bo. In SOU je trenutno gnoj. Zelo smrdljiv gnoj. Pa nic ne kaze da bi nehal s sranjem.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BluPhenix ::

|ucko: no eno dobro dejanje. Čeprav dvomim, da je prišla ideja iz vrha SOUa.

Vseeno pa eno, dve dobri dejanji ne spremenita delinkventa v svetnika. Sej, so naredili marsikaj, tudi bone uvedli pa še kaj, v dobrih starih časih, zadnja leta je pa gojilnica mladih politikov, ki se ukvarjajo s problemi, ki se njim zdijo relevantni in na način ki si ga sami izmislijo. Brez vprašati študente.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

|ucko ::

Ja ideja je prisla iz najvisjega organa SOU LJ, Studentskega zbora z resolucijo. Potem pa je zadeve prevzel KISS(Komunikacisko Inforaciski Servis SOU v Ljubljani, to je projekt SOU LJ), no ce smo natancni sem bil to kar jaz(sej vem kaj boste rekli, ker sem pac nekaj delal za SOU sem sedaj za SOU). Jaz sem bil podpisan pod tisto anketo in pod nekaterimi izjavami za javnost Inicative programski patenti. Vse to je bilo zaradi tega ker SOU LJ ne skrbi le za svojo rit ampak gledajo tudi naokoli in gledajo na prihodnost. Se vec. Sedaj je pomagal ustanoviti Zvezo za svobodo inoviranja, ki se bo borila proti programskim patentom v prihajajoci spremembi patentnega sistema. Trenutna ima podporo 130 podjetij(najvecje SiMobil). Si predstavljate koliko dela je bilo vlozenega v to?

Tukaj je veliko opensorsarjev, a veste, da je SOU LJ odgovorn za Kiberpipo? No SOU LJ no Kiberpipa. Kaj pa Kibla iz Maribora. Ista zgodba... Kot sem rekel izguba casa tukaj...

Jaz prav podpiram, da bi te organizacije samo za 1 tedn pokazale kaksna bi bila Slovenija brez njih. Pomoje se na protestu nebi zbralo 10.000 ampak 50.000 studentov, ker bi se sele takrat zavedeli kaj vse storijo za vas.

Sej pa cisto zastopim da ste nezadovolni in na nekoga je treba ta gnoj strest. Pac sedaj je pri roki ŠOU, ŠOS, ŠS(Tudi ce ne veste razlik med njimi)... Jutri bodo sindikati, pojutrisnem pa morda vlada... Kritizirat je najlazje...

antonija ::

Nastel si dve stvari ki se ti pri SOU zdita pozitivni: Borba proti programskim patentom (kolikor vem je ze slo cez evropski parlament) in Kiberpipa. Poznam en sam samcat studentski klub z mnogo nizjim budgetom ki fura najmanj ekvivalent kiberpipe + se vsaj tri podobne projekte na drugih podrocjih. Iz tega lahko sklepam da je SOU se vedno gnoj ker za tak projekt potrebuje astronomski budget. Pa zdej sploh ne upostevamo da je vecina dela v takih projektih neplacanega, torej volunterskega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Alexius Heristalski ::

Ej, Lucko, ti si gotovo plačan od ŠOU-a, da ga braniš na vseh mogočih forumih. Časa ti tudi ne manjka, vidim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

tomaz 06 ::

Sou mi itak nikol ni disal, ker res ne vem kaj je naredil dobrega zame v vseh teh letih studija...

|ucko ::

No kot sem rekel. Izguba casa. Zgodilo se je tocno to kar sem rekel, da se bo:

Ker sem pac pred letom nekaj malega delal za ŠOU se sedaj borim zanj (ne poznam kaj kej dela, to je razlika od tebe)

in

ker nekdo nima pojma kaj SOU pocne in je sedaj izvedel za 2 reci pravis, da sta samo 2 pozitivni. Visek inteligence.

Cez koliko casa zvem, da se vozim z novim BMW seije 7?

Vi kar lepo debatirajte kako sem jaz placan in kako se krade, vsak pametn si bo mislil svoje v tem...

antonija ::

Tud osebno poznam ljudi ki delajo na SOUu skupaj z njihovimi motivi za delo tam. Pa mi lahko vrjames da je skrb za studente nekje proti koncu seznama. Stvar rata se hujsa ob njihovih financnih prilivih in ugodnostih za delo na SOU. Tega ne dobis nikjer drugje za tako nizko izobrazbo, zato pa je ta folk tud po 8 in vec let na faks vpisan.

P.S.: Pa nehaj ze s tem deterministicnim BSom kako te vsi zajebavajo in lazejo; ce imas kaksen dober argument ga predstavi (in bodi preprican da se bo vecina vtaknila vanj); ce bo zdrzal kritike si nekaj naredil, do takrat pa prodajas buce.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Tear_DR0P ::

lucko, sej mi ki vemo kako zgleda v SOU, vemo da ti nisi bil nič plačan za svoje delo. vemo pa tudi, da večina tistih, ki so ti pomagal delat, al pa so delal na kakih podobnih projektih in so pričakoval plačilo - tudi večina teh ni dobla plačan :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

drejc ::

Naj bodo za kiberpipe in programske patente ter vseostalo prostovoljni prispevki. Večina študentov večine uslug šoua itak ne nuca, financirajo pa jih.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

BluPhenix ::

Si je kdo pogledal stran reforme.si?

Tam sem našel eno tako zanimivo "statistiko": Osnovni podatki o študentskem položaju (.pdf - 127 KB)

Če an podlagi teh podatkov ŠOS in ostali bazirajo svoje zahteve zavajajo najmanj toliko kot država.

Nekje je prikaz dohodkov na študenta drugje po evropi. Nikjer ne piše kakšni so ti dohodi, ampak le da so mesečni. Ne piše al so to štipendije, delo, al krediti.

Tam so tudi navedeno stroški obštudijskih dejavnosti, ki obsegajo: dodatno jezikovno izobraževanje, študijski izleti, tečaj plesa, aerobika, fitness, tečaj retorike, računalnik in kolo. Vse ima enoto sit/leto, tudi računalnik in kolo. Očitno torej slovenski študenti vsako leto nabavijo novo kolo in nov računalnik. Med drugim se mi tudi ne zdi, da bi ostale dejavnosti bile potrebne pri študiju, ali pa jih samo jaz nisem potreboval .. sem pač mogoče čuden.

Veliko ljudi ki je bilo na demonstracijah kritizira, da je blo ob 11 že veliko ljudi nalitih, da so "urinirali" po filharmoniji in podobno. Bral sem tudi o dijakih, ki so šli prej iz šole na demonstracije, tam našli opravičila, jih skopirali, ponaredili in se odpravili na vlak. Ja, sej je blo tam res ogromno ljudi, ampak že po intervjujih na TV je blo videti da marsikdo ne ve za kaj ke točno tam (vem, da itak izberejo take), ampak dvomim da bi mi večina znala povedati vsaj 3 oz 4 zahteve izmed vseh, ki jih je ŠOS poslala na vlado. Pač tako je ljudje podpirajo, pa niti točno ne vedo kaj podpirajo, aja pa če je žurka je seveda podpora večja.

Všeč mi je bila tudi ena izjava na nekem forumu: "Sem bila tam že ob 11h, da protestiram proti reformam, sam sem potem kmalu šla domov, ker mi je postalo malo dolgočasno vse skupaj". Enkratna podpora. Res vprašanje, koliko folka bi se udeležilo, če nebi bilo žurke. Ne pravim da bi bilo prazno, vseeno pa neki ljudi manj. Tudi tisti, ki so se po Kongresnem preselili pred parlament... kaj so sploh hoteli povedati? Da se upajo uliti in iti nekaj kričati pred parlament? Da so proti reformam? Nisem točno razumel.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

PeTrcek_s-t ::

Valda je blo pjanih. Predvsem dijakov. In to je tudi nardilo tako velko cifro in posledicno shod kar uspesen. Samo mislim, da sem bil jaz kot dijak isti. In moji sosolci tudi. Uni, ki so bli tolk normalni, da bi sli na tak shod, so bli tud tolk normalni, da so se ga bolj ali manj pogosto napili. In takle shod z opravicilom za cel dan je odlicna priloznost. Torej: Dijaki so prisli protestirat in so bili kar pijani, ker so taki pac dijaki.

Ce se ze odlocis, da bos imel protest v stilu: Stati na mesti in pokazati koliko nas je in da znamo malo skandirati., moras imati bend ali pa nekaksen drug nacin zabavanja "publike". Ker traja nekaj casa, da se ves folk zbere. Promet ravno ni bil zgleden ob tem casu v Lj. In ce bos nonstop nabijov z odra ene in inste parole in zahteve, se bo folk navelical. Improliga je bil dober primer, da se da tudi drugace. Ce ma se kdo kako idejo, kaj bi se se dalo, pa kar na dan z njo. Lahko bi bila pa izbira bendov malo bolj primerna (Combe, N'Toko,..).

Jaz mislim, da si tud |ucko ne dela ravno utvar, da je SOU perfektna organizacija. Je pa res, da tega tudi ne govori okoli. A ste lahko se ostali fer in ne govorite okoli, da SOU se nikoli NIC ni naredil za vas. V tem je tocno toliko resnice kot v tem, da je perfekten.

Se enkrat:
Studentje NE financirajo SOUa in ce bi SOU nehal dobivati svoja sredstva, jih nebi kar avtomaticno dobili studentje na drugacen nacin.

A ste tolko odrasli, da se lahko normalno pogovarjate z argumenti in pustite predsodke ob strani?
No pa poskusimo (kakrsna koli podobnost z realnimi organizacijami je samo ena od nesteto moznih realizacij):
Slovenija ima TEORETICNO skoraj idealno zasnovano studentsko organiziranje. Imamo organizacijo (SOS), katere glavni nameni so zelo ohlapno napisani v zakonu (o skupnosti studentov). Kako ta organizacija deluje navznoter je prepusceno studentom samim. Ta organizacija ima od drzave (oblasti) NEODVISEN vir financiranja.
Taka organizacija lahko zelo ucinkovito zastopa interese studentov, saj se lahko pozvizga na groznje drzave (veliko clanstvo, financne neodvisnosti).
Taka organizacija lahko deluje kot ZELO mocna civilnodruzbena organizacija (veliko sredstev, veliko clanov, od oblasti neodvisen vir financiranja).

Idealno. Pravim jaz.

Torej dajmo raje malo premisliti, preden zacnemo navijati za ukinitev servisov in studentskih organizacij. Saj ne more vendar biti res, da se borimo za ukinitev "teoreticno" tako dobrega sistema. Dajmo raje tezit, da hocemo studentje od znotraj raje kaj spremenit, kot pa zrusiti cel sistem. Ce rusimo sistem, delamo to, kar od nas hoce oblast.

Ker laho verjamete, da, ceprav se je ocitno vi ne, se oblast zelo dobro zaveda potencialne moci te civilnodruzbene organizacije. Zato jo hoce uniciti. Torej ja. To ni zgolj boj proti solninam in za bone in za studentsko delo. To je tudi boj za studentsko organiziranje kot ga poznamo (prakticno, zal tudi teoreticno).

Mati ::

petrček ne jokaj tukaj po forumu. Črna sreda je bila ena velika katastrofa in je samo pokazatelj kdo sploh podpira ŠOS.
Nihče razen vas samih, ki ste pri koritu zaradi vas samih! Če nebi bilo žurke in pijanih dijakov bi bilo 200 ljudi.

Katastrofa. Ukinit vas traba z vsemi sindikati vred, pa naj urejajo zadeve tisti, ki so sposobni in pošteni!

PeTrcek_s-t ::

To, da bi delodajalci radi videli, da nebi bilo sindikatov mi je cisto jasno. Tudi ne razumem, kako lahko nekdo, ki izvaja pranje denarja kritizira sistem, ki mu to omogoca.

Ampak, hej. Saj sem predvideval, da pac niste sposobni konstruktivne debate ampak smo zaljenja.

Jaz sem pri "koritu" - pa prav nasmejat se moram, ko vem kaj to pomeni meni in kaj tebi - bolj zarad drugih kot zaradi sebe. Ti pa ne kazi kar tako s prstom, ker ne ves.


Se kdo? Mogoce kak komentar na VSEBINO tega, kar sem napisal.

Mati ::

petrček saj perem denar z vašo pomočjo, vi pa mi za ta servis vzamete okoli 12%.

Treba vas ukinit, potem tudi gospodarske družbe ne bodo več prale denar, ker jih vi in vaše ovčke (študentje) k temu prisilijo. Naj se izvedejo reforme, da lahko človeka zaposlim in ga čez 2 meseca odpustim, ko ga več ne bom potreboval. Ne pa da zdaj 50 letni starčki, delajo na študentske napotnice...in to je smisel tega ŠOS-a.

Sram naj vas bo, če imaste kaj vesti se sami ukinite, ne pa da popivate pred parlamentom namesto, da bi opravljali kar bi morali - študirali!

BluPhenix ::

tudentje NE financirajo SOUa in ce bi SOU nehal dobivati svoja sredstva, jih nebi kar avtomaticno dobili studentje na drugacen nacin.

ŠOU dobiva del denarja, ki ga dobiva ŠOS od študentskih servisov. Tako kot ga dobivajo študentski klubi. Če delodajalcu nebi bilo treba dati teh 5%, ki gredo na ŠOS resno misliš, da se nebi dalo zmenit z njim, da jih dobivaš ti kot študent?

Manj ljudi kot dela preko študentskih servisov, manj keša dobiva ŠOU, tako preprosto je to. Si ti siguren da pravilno poznaš zadeve?

Taka organizacija lahko zelo ucinkovito zastopa interese studentov, saj se lahko pozvizga na groznje drzave (veliko clanstvo, financne neodvisnosti).

Ne, se ne more ke požvižgat na grožnje. Ker če država ukine študenske servise ukine tisti "neodvisen" vir financiranja.


Petrcek, predlagam da sam začneš konstruktivno debatirati in ne samo pisati tisto, s čimer so ti napolnili glavo.

EDIT: prav praviš, teoretično je dober sistem, praktično pa ne. Preveč oportunistov je v vodstvu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

DSmidgy ::

Sam sem že 1. leto na faxu videl, kakšen gnoj kandidira na študentskih volitvah. Je en tip zraven skrinjice stal in talal kofetke tistim, ki so ga volili (pred njim prekrižali "tapraveega" kandidata). Glede na to, kako malo ljudi je bilo okoli njega (popoldne) me je kar malo čudilo, da ni kar sam izpolnjeval lističev.

Če bo to potekalo na državnozborskih volitvah bi prišla marica in ga odpeljala.

Zanimivi so potem še "svetniki", ki so že absolventi pa "zastopajo" nižje letniki in celo druge smeri.

jype ::

No, glede na to da ubogega petrcka poznam, mu bi kar svetoval, naj zacne organizirat studentske demonstracije.

Zahteve naj bodo:
- uvedba direktnih volitev za vse funkcije z malo manj "prosto po presernu" volitvami in zahtevo, da se za kandidiranje na volitvah odda smiseln program, ki ga kandidat kani izvajati
- realtime javno objavljanje vseh financnih transakcij studentskih klubov in organizacij: naj se ve, kam gre denar, studentje pa naj se potem odlocijo, koga bodo volili glede na javno dostopne podatke o tem kako je kdo zapravljal denar
- resen nastop v dialogu z drzavo: ne le jamranje, da vas ne jemljejo resno, ampak papir z resnimi predlogi kako reci izboljsat, recimo na njihovo "uvedbo solnin" odgovoriti s strokovno raziskavo kako bo to vplivalo na solstvo in seveda ce se ugotovi da bo neto efekt pozitiven, tako reformo tudi podpreti
- podajati iniciative drzavi, se preden se sama zmiga "urejati" podrocje, pripraviti dokumentacijo in raziskave, ki omogocajo drzavi, da samo nalima zegen in se zgradi nove studentske domove in uvede nov, boljsi rezim subvencioniranega izobrazevanja (recimo drzavne stipendije ki se izplacujejo sorazmerno z uspesnostjo studija in jih je treba v primeru neupravicenega obiranja s studijem tudi vrniti drzavi).

Jaz bi na taksne demonstracije prisel, tudi ce ne bi bil student. Jasno je, da SOU naredi veliko za studente, ampak vseeno je obcutek, da naredijo prakticno nic glede na proracun, ki ga imajo. Resnici na ljubo tam notri ponikne prevec denarja in lepo bi bilo, ce bi studentje vsaj vedeli, kam njihov "davkoplacevalski" denar odhaja.

MadMicka ::

Najprej, kar je potrebno povedati, za slovensko gospodarstvo je študentsko delo nekaj zelo dobrega, saj tako dobijo poceni in maksimalno fleksibilno delovno silo.

Druga stvar, ki jo je potrebno izpostaviti, je pa to, da če hočemo visoko izobraženo delovno silo, moramo vanjo tudi vlagati. Raje v njih, kot pa v super moderne prostore za vlado in tajnice na vladi.

V bistvu se čudim, koliko nasprotovanja je do študensktih zahtev tu gori.

p.s.: Mati, očitno ti ne spremljaš preveč dobro zakonodaje. Če rabiš delavca le za dva meseca, ga lahko zaposliš le za dva meseca.

BluPhenix ::

No evo to bi tudi jaz podprl. Najprej protest, da se zrihtajo študentske organizacije pravilno, pol pa shod ko te zrihtane organizacie pravilno in argumentirano protestirajo proti reformam.

Samo za to ni časa, vsaj pri teh reformah ne. Na žalost.

Če rabiš delavca le za dva meseca, ga lahko zaposliš le za dva meseca.

Ja, vendar moraš ob isplačilu takega delavca za podjemno pogodbo primakniti 25% davka, pri študentu pa samo 12%. Katero se bolj splača?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Hm, BluePhenix, očitno nisi dobro prebral, kar sem napisal. Jasno, da je za gospodarstvo študentska sila najbolj ugodna. Bolj kot delo na črno, saj te tam lahko dobi inšpekcija. Glede zaposlitve odgovarjam le Mati, ki pravi, da bi raje zaposlili delavca za dva meseca namesto študenta, če bi ga lahko. Očitno nima pojma o teh zadevah. Delavca se seveda lahko zaposli za dva meseca, vendar če je mogoče, raje študenta, ki je cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Mati ::

Mati, očitno ti ne spremljaš preveč dobro zakonodaje. Če rabiš delavca le za dva meseca, ga lahko zaposliš le za dva meseca.


MadMicka, pa kje ti živiš? Kako naj vem, da rabim koga za dva meseca? Rabim ga za nedoločen čas, vendar tisti trenutek, ko mi je odveč se ga moram znebiti. Upam, da nisi tako zaslepljen, da misliš da se lahko znebiš nekoga, kot tehnološki višek iz danes na jutri.

Poglej, kakorkoli kruto se sliši za delavca, je vseeno bolje da dela pri meni 1 leto, kot pa da tako kot zdaj sploh ne dobi možnosti za delo, ker raje najamem kvazi študente, ki ne komplicirajo dosti, samo da je denar dober.

MadMicka ::

Jaz že dobr vem, kje živim. Samo tega očitno ti ne veš. Če ne veš, za koliko časa, ga rabiš, ga pač zaposliš za nedoločen čas. In če ga ne rabiš več, se ga v prvih petih letih lahko znebiš v enem mesecu, v naslednjih petih letih pa v mesecu in pol.. Kaj hudiča bi pa ti še rad?

p.s.: študenta se najame zato, ker je cenovno bolj ugoden

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Daedalus ::

Jaz že dobr vem, kje živim. Samo tega očitno ti ne veš. Če ne veš, za koliko časa, ga rabiš, ga pač zaposliš za nedoločen čas. In če ga ne rabiš več, se ga v prvih petih letih lahko znebiš v enem mesecu, v naslednjih petih letih pa v mesecu in pol.. Kaj hudiča bi pa ti še rad?

In potem, ko ga odpustiš kot tehnološki višek, 2 leti ne smeš na tisto mesto več zaposliti novega (IIRC). Krasno, prekrasno...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PeTrcek_s-t ::

In potem, ko ga odpustiš kot tehnološki višek, 2 leti ne smeš na tisto mesto več zaposliti novega (IIRC). Krasno, prekrasno...


Ja ampak a ne gre tudi nekako takole?

Razen ce seveda ne spremenis sistemizacije delavnih mest in potem nekoga drugega zaposlis na neko drugo delavno mesto. Prirocno, zelo prirocno,...


Jasno, da je za gospodarstvo študentska sila najbolj ugodna. Bolj kot delo na črno


Ja, to je tudi moje prepricanje. Delo preko servisa je velik razlog, da je v Slo. v primerjavi z primerljivimi drzavmi zelo malo dela na crno. Pa se ena direktna posledica tega. Manjsa brezposelnost. Ljudje, ki delajo na crno naceloma nimajo nic proti socialni podpori.

@cman: Delo na crno. To je v bistvu to kar ti zagovarjas. Da ti podjetje kar direkt na racun nakaze, mimo servisov.

---
@kow: http://www.kiberpipa.org/

@jype: Se strinjam (zahteve za spremembe stud. org.). Tud aktivno se trudim za ene teh stvari. Sploh ta zahteva, da je treba prvi brcat zogo drzavi in naj se ona brani. In to morajo bit kvalitetni streli. To se meni zdi nujno.
Je pa res, da je una za vse financne transakcije zelo zahtevna. Pa ne narobe razumet, se vedno se popolnoma strinjam s tem. Ze samo SOU financira se toliko drugih organizacij, da bi moral za transparentno porabo sredstev imeti dostop se do njihovih financ.
Zdaj s lahko pa gremo predstavnisko demokracijo in vsak svojemu predstvaniku pisemo, da zelimo take spremembe. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5713002 (11621) pirlo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889397 (71334) tx-z
»

ALI ima ŠOU kredibilnost zastopat študente?

Oddelek: Problemi človeštva
333979 (2572) BluPhenix
»

Peticija o obdavčitvi študentskega dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645674 (4484) Daedalus
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088356 (7230) GregiB

Več podobnih tem