» »

Črna sreda

Črna sreda

Ziga Dolhar ::

A niso neki govoril, da bodo naslednji protesti kao v soboto?
https://dolhar.si/

Alexius Heristalski ::

ŠOS že ni rekel tega. :D Mislim, kdo bi sploh prišel potem? Dijaki že ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BigWhale ::

Koliko jih pa protestira danes v dezju?

Phil ::

No ja vsaj lepo vreme imajo :D.
LP

gzibret ::

Bog nima rad študentov >:D
Vse je za neki dobr!

antonija ::

Kolega je rekel "danekaj se jih je ze zubralo", ceprav je procent klosarjev se vedno dokaj visok (oni so itak non-stop tam). Uradni zacetek pa naj bi bil ob 13ih, pa SOU naj bi pelerine zrihtal da demonstrantje ne bojo mokri...

A majo dijaki spet frej a morajo zdej ze kej k pouku hodit?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

iration ::

Včeraj so se ta glavni iz ŠOU-a pripravljali (beri: nacejali z alkotom) na današnje demonstracije v Cutty Sarku. Eden izmed njih je imel z največjim možnim fontom napisano na majci ŽE 15 LET ŠTUDENT :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Daedalus ::

Jao. Zakaj nisi mel fotoaparata zraven>:D To bi bil hec, ko bi kje objavli zanimive fotke priprav na demonstracije:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Ja, splaca se mu bit student tako dolgo! Sedaj bo sel pa se za penzijo protestirat! ;>

antonija ::

Mogoce bo pa naslednja zahteva da se studij steje v delovno dobo...:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tomaz 06 ::

Hej, brez zlobe, nekateri smo res studiral in kasneje tud redno koncali, in to studije kjer je bilo treba posteno presedet. Ne strinjam se da ti protestirajo, ker se jim omejujejo leta studija (15 je res pretirano) in posledicno tudi zuranja. Vsaj danes ne bo veliko klosarskih izgredov zarad dzja...

urbecar ::

Ja tako je ko ukinejo študentske servise in posledično tiste procente ŠOxyz. Sedaj pa če gospodar nima dnara je pa tut (bo) pes lačen. Zato pa trba jit štrajkat.
Komaj čakam dan ko bodo malo zaprli pipice bandi ŠOxyz-ski.

JanezekNovak ::

Glede na vse prebrano mislim, da bi morali dodati še eno točko za demonstracije: Kdor dela v študentskih svetih 10 let, ali pa je študent že 10 let gre lahko takoj v penzijo! >:D
http://www.euroairsoft.com/

ksmith ::

Z večino prijateljev si delim mnenje, da so protesti motivirani s strani študentskih servisov. Te pijavke bi rade preko ŠOS-a preprečile spremembo študentskega dela, ki bi pomenil ukinitev študentskih servisov. Vse ostale zahteve so šminka. A ni dovolj dober dokaz to, da so protesti, kjub temu, da je minister vsem zahtevam, razen tej, ugodil? Odprite oči! Študentje smo jih že, zato nas ni na trgu.

aljazh ::

Bojda se je danes na demonstracijah zgodil tudi manjši incident, ko je prišla manjša skupina študentov, ki je želela protestirati proti ŠOS-u. "Protiprotestniki" naj bi bili s strani varnostnikov nasilno odstranjeni s prizorišča protestov.

Alec999 ::

Men je bil tist komentar na porocilih dober ... "Organizatorji pravijo da je prišlo 3000 protestnikov, policija je sporočila da jih je naštela nekaj sto" ... varovalo jih je 150 policistov + varnostniki hehe madona a je bil 1 varnostnik/policaj na enga protestnika :D

Alexius Heristalski ::

Bojda se je danes na demonstracijah zgodil tudi manjši incident

V Dnevniku so rekli, da je eden "protiprotestnik" metal kamenje v protestnike, zato so ga policisti odstranili.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mati ::

Kje so ti kreteni našteli 3000 ljudi. Po mojih info jih še 1000 ni bilo.

Jebiga, dež je bil, le kdo se bo v dežu za svoje pravice boril? Pa še kranjska bi bila mokra. :D

_marko ::

Sem danes nekaj pred 13h šel na fax in so se mi trije osamljeni študenti oblečeni v oranžno drli, da grem v narobno stran :)

Loleki :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

CWIZO ::

Jest sem okol 4ih tm šu mem. Pa je blo polcajev več kot protestnikov.
Svašta kwa se to gredo. Če bodo še kak protest organizeral jhi polcaji naslednjič najbrž splho ne bodo resno jemal.
Sem pa tut jest že razmišljal da bi s kakšnim anti-protestnim plakatom prišel ke...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Spock83 ::

Vlada je za kazen začasno ukinila bone in karte za kino (mogoče še kaj). Lastoročno preverjeno!

CWIZO ::

Karte za kino? Kakšne karte za kino?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Daedalus ::

Vlada je za kazen začasno ukinila bone in karte za kino (mogoče še kaj). Lastoročno preverjeno!

Za bone je treba spreminjat določen pravilnik, to ne gre z danes na jutri. S kartami za kino pa itak nikol ni mela nič. Tak da...lastnoročno te mal zeza, a?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Spock83 ::

Mislim, sem šel kupit tiste karte za koloseja, pa so mi rekli, da ni več (tiste za 850 SIT, ki jih unovčiš oz. zamenjaš za prave karte pri pultu v kinu)

Spock83 ::

Ja rekli so mi, da se ne da več dobit... Pa ne zaradi pomanjkanja kart.

CWIZO ::

Ja in kaj ma vlada s tem? Da bi vlada urejala kino karte, ta bi bla pa dobra ja.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Spock83 ::

Ja ne vem. Ampak kakšno naključje je da ni ne bonov za malico niti za kino...

BigWhale ::

Zdaj bodo se solnino uvedli, za kazen... ;>

Spock83 ::

Namesto plačanja šolnine si bom kupil snajperko...

Daedalus ::

Ja ne vem. Ampak kakšno naključje je da ni ne bonov za malico niti za kino...

Če bi kaj BRAL, bi VEDEL (umm, kaj je že to??), da je ŠOS prijazno za čas demonstracij USTAVIL prodajo bonov za hrano, pa zgleda, da tud drugih "dobrot." Nekak zanimiv način "motiviranja" študentov, da naj pridejo štrajkat. Tak, povezan s standardnim spinanjem okoli grde, hudobne vlade, ki bi naj bogim bogim revčkanim študentekom pobrala vse ugodnosti, zarubila topel domek pa gate in jim tako preprečila študij, ki jim je najsvitlejša med svitlimi pravicami. In kolker vidim tule poznavanje dogajanja s strani enega študenta, se mi dozdeva, da mogoče pa to ne bi blo tak slabo...;( ;((

popravil typo
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Spock83 ::

Ja ne vem točno vse detajle. Ampak, kar malo poglej recimo v Avstraliji kako imajo to fletno urejeno. Tam te vsaj motivirajo, da delaš da se učiš. Tukaj v sloveniji, če tvoji starši nimajo denarja moraš sam garat kot živina, da kaj narediš.

antonija ::

A zdej se da kupit bone za prehrano a ne?!?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kopernik ::

Ja, najlažje je vrteti okrog prsta nevedne ljudi. Včasih sem mislil, da so študentje kaj bolj razgledani, ampak očitno je tako, da malokateri berejo časopise oz. kako drugače spremljajo problematiko.

Daedalus ::

A zdej se da kupit bone za prehrano a ne?!?

Pokliči Ulčarja, pa ga vprašaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

antonija ::

Ja, najlažje je vrteti okrog prsta nevedne ljudi. Včasih sem mislil, da so študentje kaj bolj razgledani, ampak očitno je tako, da malokateri berejo časopise oz. kako drugače spremljajo problematiko.

Jaz se pa zelo zivo spominjam nekaj kar je moj tovaris slovenscine reku v petem razredu osnovne sole:

"...in politiki vedno najprej nagovarjajo studente, ker je z njimi najlazje manipulirati..."

In to iz leta '91
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Daedalus ::

"...in politiki vedno najprej nagovarjajo studente, ker je z njimi najlazje manipulirati..."

Na žalost..."bodoča inteligenca," "smetana" družbe, "najboljši" primerki... v resnici pa v 99% primerih owce, ki še beee ne znajo v redu rečt. To ti je študentska scena danes, o politiki v teh sferah pa ne gre izgublat besed. Rata hitro preveč stresno. Me pa preseneča stopnja ignorance, vsaj onega člana foruma prej. Resno, mogli bi naredit raziskavo o tem, kolko študentje poznajo svoje pravice, dolžnosti, temelje za oboje in konkretno organizacijsko podobo študentov, od klubov, organizacij na faksih, ki spadajo direktno pod ŠOU, pol pa sestavo ŠOS in temelje, na katerih stoji. Mogoče se jeseni na faksu lotim česa takega. Rezultati bojo IMO porazni. Al pa še slabši, kot porazni... Recimo nekako primerljivi z onim gostilniškim "poznavanjem" parlamentarne demokracije in zakonodaje. Vsakič, ko slišim kako tako razpravo, mi rata slabo:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

Študenti so svoje dobro ime dobili v časih, ko je bilo študirat 'težko'. Do faksa so se večinoma prebili le res sposobni in željni študija. Taki so neredko tut mal mislili in gledali okol sebe.

Sedaj je študij napol nujen in normalna praksa. Ker za na šiht si še premlad, pa še tešk ga je dobit. In je glavna prednost študija, status študenta, ki ti prinaša takšne in drugačne ugodnosti. Aja, pa še študiraš lahko, kadar ti zapaše. So izjeme, ampak jih množica preglasi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Soniux ::

Sicer se ne studiram, sam men se dozdeva da so te vodje studentskih organizacij mal cudni...

antonija ::

Niso cudni. Tam so zato da potegnejo cimvec dnarja, zdej jim pa drzava hoce "omejit te pravice" in je jok-in-stok. Zgleda noben od teh studentskih funkcionarjev nima atija dovolj visoko...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

TRIROG ::

jst splojh ne bom komentirou ... to je totalen podn kar se grejo ... cez 10 let bojo pa ti isti ljudje protestiral zarad cesa druzga - v smislu studentje majo prevec pravic ...

sploh pa ... brezplačen javni prevoz ? Eheheheheh

ksmith ::

- ŠOS je kao protestno včeraj ustavil prodajo bonov. Vlada nameni 36mio na leto za stroške prodaje bonov. Kam je šel denar k je bil namenjen za stroške včerajšnje prodaje bonov?
- ŠOS je porabu 26 mio za včerajšnji protest. Za aprilskega je šlo 3 mio.
- In še cvetka cvetk: Ulčar se vozi z BMW-jem in fehta vlado za zastonj javni prvoz! :D

pa še to bom citiral enga na forumu student-info:

In še nekaj glede študentskih servisov: Ko podjetje pošlje napotnico, s katero plača študenta, potem študentski servis za svoje usluge zaračuna provizijo (12%). Na teh 12% je 20 % davka, in še 672 tolarjev stroškov, če servis namesto podjetja uredi zavarovanje. Stvar je najbolje pojasniti na primeru: Namišljeni študentski servis ima registriranih 5000 članov. Vsi so aktivni in vsak mesec vsak od njih zasluži 100.000 SIT(da ni akontacije). Skupaj torej zaslužijo 500.000.000 SIT na mesec. Mesečna provizija študentskega servisa (12%) znaša skupaj 60.000.000 SIT. Odštejemo 20 % davka in dobimo 48.000.000 SIT. To so prihodki tega študentskega servisa za vsak mesec. Poleg tega polovici članov servis ureja zavarovanje, kar nanese dodatnih 1.680.000 SIT prihodkov. Letni prihodki servisa so:

(48.000.000 SIT + 1.680.000 SIT)*12= 596.160.000 SIT

Kapitalni donos (zaslužek na vloženi kapital) po grobi oceni za povprečna podjetja znaša cca. 10%. Ker študentski servisi nimajo kakšnih velikih stroškov z investicijami, proizvodnjo, izboljšavo tehnologij, in podobnega, lahko njihovo donosnost ocenimo na 20-30%. Vzemimo spodnjo mejo, kar nanese dobiček servisa:

596.160.000 SIT*0,2 ≈ 120.000.000SIT ≈ 500.000 €

Davek na dobiček je 20 %, tako pridemo približno na 400.000 € čistega dobička.

Včasih so študentski servisi delovali v okviru univerze in ne kot zasebna podjetja. Na ta način se je univerza sama financirala. Če naš namišljeni študentski servis postavimo pod okrilje univerze, to pomeni 400.000 € za potrebe univerze (ŠOLNINE!!!). Denimo, da je v Sloveniji pet takih študentskih servisov. Univerza bi imela 2.000.000 € za (npr.) šolnine. Povprečne šolnine se gibljejo nekje okrog 1,500 €, kar bi pomenilo brezplačen študij za 1333 študentov. 5000 študentov bi s svojim delom »plačalo« študij 1333 študentom, povedano drugače, študentje bi samo s svojim delom lahko pokrili cca. 25% stroškov šolanja.

Dajmo najprej izpolnit svoje dolžnosti in se potem sklicevat na pravice. Ko bomo v krajšem času (koliko je takih, ki končajo študij redno, brez ponavljanja in pavziranja?) dokončali študij, se potrudili, da se bomo na fakulteti naučili čimveč, in se trudili za to, da bomo dobili službo, pa nam vseeno ne bo uspelo, takrat bo potrebno nekaj storiti. Ne pa da se ŠOS postavlja za tiste redke, ki imajo pri 23 letih diplomo, medtem ko bi večina študentov glede na njihovo starost lahko končala že dve fakulteti! To ni nobena resnost. Na prvem mestu mora biti študij.

Go-ahead ::

Nisem bral vsega. Moje mnenje:
Študij brez šolnin.
Študentsko delo omogočiti.

Bojim se, da tisti ki zgoraj navedenega ne podpirajo niso nikoli plačali šolnine in jim nikoli v času študija ni bilo potrebno delati. Sedaj bi si radi dvignili dohodke na račun zmanjšanja števila izobraženih ljudi in sočasno omogočili študij lastnim otrokom, ker bodo imeli denar za financiranje le tega.

Kaj bo z ostalimi???


Se pa strinjam, da ni prav da dohodki študentskih servisov gredo v žepe posameznikov, vendar to omogoča zakonodaja, katero je nekdo uredil da je temu tako. Tej zaslužki so močan argument vlade, za ukinitev študentskih servisov, vendar jim je ona to omogočila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

ksmith ::

@ go-ahead: kaj ti pomaga študirat in končat študij, če bodo vsa delovna mesta tvoje izobrazbe zasedena s študenti zadnjih letnikov in absolventov tvojega faksa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ksmith ()

ksmith ::

poleg tega smo študentje huda konkurenca vsej delovni sili, saj stanemo delodajalca pol manj kot običajen delavec. treba je najt en kompromis in omejitev študentskega dela kot ga predlaga minister na 120 dni je nea takaa rešitev. ŠOS bi lahko zahteval kaj dni več, ne pa da je zavrnu vse. zdej je vprašanje če bomo sploh kej dobili od tega kar je minister ponujal pred včerajšnjo sredo.

BigWhale ::

Ma daj nehaj, student ni nobena konkurenca. Ker je nezanesljiv. Po definiciji, ker nikoli ne ves kdaj bo sel takrat, ko je release date na studentski zur. ;)

BluPhenix ::

No, tisti računi, ki jih je podal mocio so malo zgrešeni.

študentski servis za svoje usluge zaračuna provizijo (12%).

Ni čisto tako, ja delodajalec mora plačati 12% več na vsako napotnico, ampak servisi ne dobijo vseh teh 12%. 2% gre za "gradnjo štud. domov", 5% gre na ŠOS, od kjer se potem razdeli na študentske organizacije, študentski servisi pa dobijo 5%.

Sej ne se bat, veliko zaslužijo samo večji servisi, mali bolj kot ne životarijo, zato se jih je zaradi zmanjšanja štud. dela v zadnjem času nekaj zaprlo. To so povedali tudi protestniki. Kar so zamolčali je pa to, da se jih je veliko zaprlo zaradi tega, ker so jih odkupili drugi, večji servisi.


Včasih so študentski servisi delovali v okviru univerze in ne kot zasebna podjetja. Na ta način se je univerza sama financirala. Če naš namišljeni študentski servis postavimo pod okrilje univerze, to pomeni 400.000 € za potrebe univerze (ŠOLNINE!!!).


Urg? Od kje je pa to pobrano?

Bojim se, da tisti ki zgoraj navedenega ne podpirajo niso nikoli plačali šolnine in jim nikoli v času študija ni bilo potrebno delati.

Jaz sem delal kar lep del študija, pa sem nekako za uvedbo šolnin, če bi mi le-to omogočalo glas v delovanju fakultete, sem spadajo glasovi proti prof. in podobno.

Vlada je v zadnjem predlogu rekla, da bi omejili delo na 10 dni/mesec (al nekaj podobnega, če se ne motim). Torej če malo seštejemo, mesec ma 30 dni, odštejemo vikende - 8 dni in pridemo na 22 dni. Vlada bi torej dopustila študentsko delo v polovici delovnega meseca, oz. če malo drugače preračunamo 4 ure na dan. Tako da bi študentu ostalo dovolj časa za študiranje in delo bi mu nudilo skoraj dovolj finančne podpore za sam študij (sem seveda ne štejemo žurk, goriva za avto, ... ampak samo za študij pomembne stvari). Kaj se je zgodilo, ŠOS je predlog zavrnil.

Študent je konkurenca pravi delovni sili le pohlepnemu podjetniku. Vsak drugi bo vedel da so študenti bolj tako-tako kot delovna sila, oz. priložnostna delovna sila. Oz. kot je lepo povedal BW.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

CWIZO ::

To kar si v zadnjem paragrafu napisal seveda ni res. Vsaj ne za vse.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Matako ::

Mislim, da bi moral nekdo malo prečekirati avte teh ŠOSovcev. S seboj naj bi imel bejzbolko in lak v špreju. To ni ščuvanje, samo izražam očitno opažanje.
/\/\.K.

Daedalus ::

Študent je konkurenca pravi delovni sili le pohlepnemu podjetniku. Vsak drugi bo vedel da so študenti bolj tako-tako kot delovna sila, oz. priložnostna delovna sila. Oz. kot je lepo povedal BW.

Ni res, niti od daleč. Obstajata dva problema - nizkoplačana fizična dela - najameš študenta, ker pač ni treba biti Sherlock za tako delo in s tem je ob možnost službe nekdo, ki bi ob redni zaposlitvi predstavljal nesorazmerno večji strošek od študenta. Nič pohlepa, čista ekonomska logika. Drug problem je pa posojanje napotnic oziroma - dokler nosiš napotnice, boš delal, po pa odjebi. In glede na ene interne ocene iz časov, ko sem se ukvarjal s temi rečmi, je takih primerov veliko. Sploh v slabše razvitih regijah. Pa tisto kar je BW napisal drži mogoče za en % študentov. Večina je prav lepo zanesljivih in marsikdo opravlja delo, ki sploh ni mišljeno v okviru študentskega.


In ja, on izračuna ala mocio je mimo, da kr glava peče. Je BluPhenix lepo razložil, kaj in kako okoli koncesijske dajatve.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BluPhenix ::

Daedalus: moj odgovor velja, ko naj bi bil: študent kot nadomestek izobraženem kadru.

Za fizična dela in podobna nižje plačana seveda ne velja. Se opravičujem za malo nerodno napisano, upam da smo se sedaj razumeli :))

Glede BWjevega %, ni niti tako majhen, sploh v "programerskih" službah. Mam kar nekaj kolegov, ki delajo na takih sihtih, pa nisem enkrat slisal: eh kaj te briga, saj je samo 1k na uro, eh kaj te briga, sej si preko studenta, ... Seveda se tudi zavedajo da takoj, ko firma ne bo mela malo vecjega projekta, bodo leteli.

Tudi se ni malokrat zgodilo, kot je BW napisal, da ko je bilo treba malo bolj resno delati, da so študenti lepo odšli, češ za 1,5k/uro pa že ne bom tolko delal. Da se ne bomo narobe razumeli, še vendo je to nek % študentov, ampak ni tako majhen in glede an to, da so programerji eni redkih, ki navadno delajo v svoji branži ima ta % neko drugačno težo, kot pa ekonomist, ki dela v baru, vsaj IMO.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712965 (11584) pirlo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889135 (71072) tx-z
»

ALI ima ŠOU kredibilnost zastopat študente?

Oddelek: Problemi človeštva
333972 (2565) BluPhenix
»

Peticija o obdavčitvi študentskega dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645659 (4469) Daedalus
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088338 (7212) GregiB

Več podobnih tem