» »

Črna sreda

Črna sreda

Daedalus ::

Razen ce seveda ne spremenis sistemizacije delavnih mest in potem nekoga drugega zaposlis na neko drugo delavno mesto. Prirocno, zelo prirocno,...

To počet vsake pol leta? Bi blo precej nepraktično...

Ja, to je tudi moje prepricanje. Delo preko servisa je velik razlog, da je v Slo. v primerjavi z primerljivimi drzavmi zelo malo dela na crno. Pa se ena direktna posledica tega. Manjsa brezposelnost. Ljudje, ki delajo na crno naceloma nimajo nic proti socialni podpori.

Neumnost. Delo na tujo napotnico je legalno al je to delo na črno? In pri nas nekak ni malo dela na črno, ga je precej. Mogoče ne med študenti/dijaki, ker so pač za njih rezervirani bonusi v obliki napotnice, splošno smo pa IMO čisto primerljivi z EU.

Je pa res, da je una za vse financne transakcije zelo zahtevna. Pa ne narobe razumet, se vedno se popolnoma strinjam s tem. Ze samo SOU financira se toliko drugih organizacij, da bi moral za transparentno porabo sredstev imeti dostop se do njihovih financ.

Sej jim ma. Karkoli da na razpisu, dobi poročilo. Karkoli direktno financira ali sofinancira, dobi poročilo. Če temu ni tako, je ŠOU hudo neumna reč. Ampak, za razliko od tebe vem, da je temu tako.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

STASI ::

Se enkrat:
Studentje NE financirajo SOUa in ce bi SOU nehal dobivati svoja sredstva, jih nebi kar avtomaticno dobili studentje na drugacen nacin.

Um pa poglejmo. ŠOU dobi denar od koga? Um, od študentskega servisa. Od kje pa ŠS dobi denar? Podjetja morajo za vsako izplačano napotnico nameniti tistih 12%(ali kolikor je že) ŠS. In iz teh % dobi ŠOU denar. Mar ne? Če študentje ne bi delali podjetja ne bi nakazala ŠS denarja in tako ŠS ne bi mogel nakazati tiste % na ŠOU in ŠOU ne bi imel denarja. Ergo študentje financirajo ŠOU.

Zdaj s lahko pa gremo predstavnisko demokracijo in vsak svojemu predstvaniku pisemo, da zelimo take spremembe. :)

Samo kaj če je pa predstavnik (na ŠOU) gluh na naše prošnje študentov.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

PeTrcek_s-t ::

To počet vsake pol leta? Bi blo precej nepraktično...

Res je.
Menjati delavca na vsake pol leta pa zelo cudno. V tem casu se ravno dobro nauci in uvede.
Mislim tudi, da je prav da imajo delavci nekake garancije. V nasprotnem primeru bi lahko vse starejse od 50 let nadomestil z mlajsimi (bolj produktivnimi). Pol pa naj folk isce sluzbe par let pred penzijo.
Neumnost. Delo na tujo napotnico je legalno al je to delo na črno? In pri nas nekak ni malo dela na črno, ga je precej.

Na to pa nisem pomislil, mas prav. Je pa res, da to ni cisto isto kot delo na roko, ker ima od tega nekaj gospodarstvo (servisi), studentje oz. SOS in tudi malo drzava preko DDV.
Mogoče ne med študenti/dijaki, ker so pač za njih rezervirani bonusi v obliki napotnice, splošno smo pa IMO čisto primerljivi z EU.

Govorim cisto na pamet, tako da cisto mozno da se motim. Pomoje smo primerljivi z EU kot dvanajsterico, ne pa tudi z novimi clanicami (v primerjavi z primerljivimi drzavmi).
Karkoli da na razpisu, dobi poročilo. Karkoli direktno financira ali sofinancira, dobi poročilo. Če temu ni tako, je ŠOU hudo neumna reč. Ampak, za razliko od tebe vem, da je temu tako.

Ce mislis, da za razliko od mene ves, da dobi porocila, se motis (vsi zavodi zadnjih 5 let?). Takih sigurno ne, ki bi zadostovali pogoju (javno objavljanje vseh financnih transakcij).
Ce pa mislis, da za razliko od mene ves, da se SOU hudo neumna rec, se pa ne motis. Jaz to ne vem. Jaz si nekaj podobnega mislim.

Um pa poglejmo. ŠOU dobi denar od koga? Um, od študentskega servisa. Od kje pa ŠS dobi denar?...

OK. Res je, da je to stvar poimenovanja (konec koncev je placnik za koncesijske + DDV delodajalec), ampak to, kar si povedal vse drzi. Ce gledamo na stvar tako, je res, da studentje financirajo SOS (in servise).
Jaz hocem samo poudariti, da je zmotno misljenje, da bi v primeru, da bi manj denarja slo na servise in SOS, studentje prejemali visjo urno postavko (to je bilo na tem forumu ze spekulirano). Ceno ure studentskega dela ne doloca strosek za delodajalca temvec trg ponudbe in povprasevanja (studentskega dela). In ce bi nek student po novem hotel 950 + 5% (recimo: koncesijska := koncesijska * 0,5;) bi se se vedno nasel student, ki bi isto delo delal za 950 (kot dosedaj).
Samo kaj če je pa predstavnik (na ŠOU) gluh na naše prošnje študentov.

Hja to je pa zato, ker se SOU tako zgleduje po drzavi in dela isto zmoto. Vecstrankarsko demokracijo ([J.P.Sartre]).
Pa misim, da nis(m)o vsi gluhi.

STASI ::


Hja to je pa zato, ker se SOU tako zgleduje po drzavi in dela isto zmoto. Vecstrankarsko demokracijo ([J.P.Sartre]).

Če se pa zgleduje po državi naj pa uvede reforme ŠOU, ŠOS, DOS tako kot to dela država.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

MadMicka ::

Deadalus, zakaj govoriš o stvareh, o o katerih nimaš pojma?

Pač ne veš, vprašaš, in ti povemo. A je to tak intelekutalni napor?

Če odpustiš večje število delavcev (okvrino 10% ob pogoju, da zaposluješ več kot 10 delavcev, sicer ta omejitev ne velja)), potem v roku 1 leta ne smeš zaposlovati novih na isto delovno mesto. Če pa jih odpustiš manj, lahko pa že čez nekaj dni ali tednov zaposliš nove. V obeh primerih ne da bi spreminjal sistemizacijo delovnih mest (btw: tudi to je stvar parih ur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Daedalus ::

In potem, ko ga odpustiš kot tehnološki višek, 2 leti ne smeš na tisto mesto več zaposliti novega (IIRC).

A veš kaj pomeni IIRC? Pol se pa nehaj usajat, ker nisem mislil zavajat. A je tak težko nekoga popravit brez nekih "dodatkov"??A je to tak intelektualni napor?

Hja to je pa zato, ker se SOU tako zgleduje po drzavi in dela isto zmoto. Vecstrankarsko demokracijo ([J.P.Sartre]).

Ah, demokracija je zmota? No, tako razmišlja marsikdo na "študentski sceni." Zato pa je u kurcu in to resno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PeTrcek_s-t ::

"A party can only ever be one tool. And there is only ever one purpose: power."


Rekel sem vecstrankarska demokracija.
Nismo vsi FDV-jevci in ne poznamo nujno pravilnih izrazov. S tem sem mislil demokracijo, kjer najvisji voljeni organ parlament (oz. njegovi clani) ne zagovarjajo svojih ali stalisc svojih volilcev, temvec stalisca svojih strank.

Kolikor je meni znano, ni to edina mozna oblika demokracije.

Ce si pa tko navdusen nad tem sistemom (ker SOU je tako zasnovan), kaj pa potem sploh nekaj jamras, kako je SOU u k... Voliti in biti voljen. Voli za prave ali pa kandidiraj sam!

Doman ::

Kdo ve kje bi lahko dobil slike z shoda?

PeTrcek_s-t ::

Ce tu kliknes na link "tukaj" (pod slikami) jih je nekaj:
http://www.student-info.net/portal/port...

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Večina komentarjev pod slikami vam ne gre ravno v ponos. :D

In potem še vi o uspelih demonstracijah. Smešni ste...

antonija ::

A ni bil to "opozorilni shod" ne pa demonstracije?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MadMicka ::

Zanimiv, da se je zdej, odkar je na oblasti Janša, razpasla nova moda, da je potrebno vsako skupino, ki se napram državi bori za uveljavljanje svojih interesov, popljuvat.

BluPhenix ::

MadMicka: svojih inetresov. Skupine? S skupino misliš na študente al skupino med študenti. Ker meni se zdi, da so študenti nekako razdvojeni na tiste, ki dajejo ŠOSu popolnoma prav in na tiste, ki ŠOSu govorijo naj se ne zmišljujejo in raje dajo skupaj neke pametne predloge.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Liker ::

Še en recimo "nevtralen" komentar glede na udeležbo:
Na mojmu faksu (FMF) ni blo zaznat večjega upada obiska predavanj. Mogoče je šlo 10-20% študentov.
Oče, ki pa je prfoks na aškerčevi, pa je rekel da je večina profesorjev šla po 2-3 urah domov ker je bilo premalo dijakov za reden pouk ...

Vem samo to, ker me na shodu pač ni bilo. (ultimatov in podobnih zadev ne podpiram ravno pogosto, če pa so vmeš še idiotske točke, potem pa sploh odpade...)

@MadMicka:
Pri prejšnjih vladah ni bilo protestov -> nihče se ni usajal
Protestov pa ni bilo zato ker je bila vlada večinoma zadovoljna s status quo.
Ta vlada pa hoče stvari spremenit, ergo...

Ch4N93 ::

ima kdo podatke o višini šolnin za izredni študij?

sam vem za FERI MB:
# KAKŠNA JE CENA ŠTUDIJA ZA IZREDNE ŠTUDENTE UNIVERZITETNEGA ŠTUDIJSKEGA PROGRAMA?
Letnik univerzitetnega študijskega programa stane 3.000 EUR. Izvede se v dveh študijskij letih.
# KAKŠNA JE CENA ŠTUDIJA ZA IZREDNE ŠTUDENTE VISOKOŠOLSKEGA STROKOVNEGA ŠTUDIJSKEGA PROGRAMA?
Letnik visokošolskega študijskega programa stane 2.600 EUR. Izvede se v dveh študijskih letih.
Ni nam lahko...

Trubadur ::

Berite Thomasa!

drejc ::

Nej kdo že zaboga organizira protidemonstracije! >:D
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Daedalus ::

Ma ne. Vlada jih naj še malo stiska v kot. Me zanima, kolko folka bo na drugi al pa celo tretji črni sredi:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

drejc ::

Kolikor bo "šole dan frej", malica in organiziran prevoz z pirom, dvomim da bo zmanjkalo protestnikov.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

bradek ::

Novi shodi - RTVslo.si

Bone vsem pobrat.

root987 ::

Kolikor bo "šole dan frej", malica in organiziran prevoz z pirom, dvomim da bo zmanjkalo protestnikov.

Komu se bo pa ljubilo sredi poletja umirat v Ljubljane če pa je lahko v Izoli?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

lamz ::

A. Smith ::

Mnja. Jest sem se pripravljen članstvu v ŠOS odpovedat, če bom deležen tistih ugodnosti, kot bi jih bil deležen včlanjen.

Veš, če bodo študenti izstopali ven, bodo pa ŠOS-ovci rekli "Tapoceni smučarija samo za člane, itd."

Najprej naj se izračuna, koliko od tistih treh milijard bi prišlo na študenta, če bi jih razdelili. In potem naj ta denar člani ŠOS-a prejemajo prek ugodnosti, ostali pa kar direkt >:D

Pošteno?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lamz ::

Meni se zdi popolnoma legitimna opcija, da ima študent pravico izbirati, če pripada v to organizacijo ali ne. Navsezadnje vsem res ni všeč način ali vsebina zastopanja.

drejc ::

A. Smith: poglej celo temo pa viš izračune, ki so zaokroženi navzdol!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

A. Smith ::

Saj JE to legitimna opcija. Ne zdi se mi pa fer, da se bi moral zaradi tega čemu odpovedovat.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lamz ::

Bi bila legitimna opcija, zaenkrat pa ni mogoča.

Daedalus ::

Najprej je treba pogruntat, kolko ugodnosti je vezanih na status študenta, kolko pa na "članstvo" v ŠOU in s tem posledično ŠOS. Je pa res, da trenutno prostovoljo nečlanstvo ni možno sploh. Nekako tako, kot je recimo kaka GZ, ki se jo bo končno počasi razstavlo. Korporativizem do jaja, preračunan tako, da praktično (in pravno) onemogoča konkurenco. Popolnoma legitimen je tale poziv k ukinitvi obveznega članstva v ŠOU/ŠOS...samo...kot vedno...en poziv za predlagatelje. Preučite, kako so sedaj opredeljene ugodnosti, ki izvirajo iz statusa študenta in vsaj v grobem predlagajte alternativno ureditev.

Evo za začetek.

Kar se bonov tiče - ti spadajo direkt pod državo in nimajo veze s članstvom v ŠOS-u. Majo pa veze s statusom študenta...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

A. Smith ::

>> Kolikor bo "šole dan frej", malica in organiziran prevoz z pirom, dvomim da bo zmanjkalo protestnikov.

Zakaj pravzaprav organizatorji študentskih demonstracij vznak spoštovanja svojega stanu, demonstracij ne organizirajo v sobotah? Saj, udeležba bi bila zagotovo popolnoma enaka, ne? :D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

sketch ::

Mogoče zamujam vlak, ampak redlagam da organiziramo lastne demonstracije, imam tudi svojih nekaj zahtev, pa se lahko gremo poljubem črni dan v tednu:

1. Članstvo v ŠOU/ŠOS naj bo neobvezno
2. Sejnine (trenutno 5000 sit/sejo) v ŠOS naj se ukinejo
3. Nihče brez študentskega statusa naj ne more biti član ŠOS
4. Študentsko delo naj se omeji na 25 ur na teden, ob pavziranju ali ponavljanju se naj onemogoči študentsko delo
5. Uvedejo naj se šolnine, ki pa naj bodo vezane na uspeh - višje povprečje = manj šolnine, povprečje nad X (recimo 8) = vrnjen denar oz. štipenedija
6. Študentski boni naj se zorganizirajo tako, da se vežejo na vpisno številko - ie, na bonu naj bo vpisna številak, in naj gostilničarji preverjajo če bon pripada imetniku.

bi se najdlo še kaj...

lp
s.
Adapt and overcome.

MadMicka ::

sketch, če bi bile zadeve tako preproste, kot si ti predstavljaš, bi imeli raj na Zemlji.

- študentje naj delajo max 25 ur na teden? Prav, vendar moraš še povedati kdo in kako bo to preverjal (če sta tako delodajalec kot študent zainteresirana recimo za 30 ur na teden, ni boga na tem svetu, da lahko to prepreči - zato je smiselna le omejitev zaslužka na leto)
- šolnine naj bodo vezane na uspeh? Povsem skregano z ustavo. Tisti, ki bo bogat in ne bo rabil delati, se bo lahko več učil, imel večji povprečje in bil oproščen plačila šolnine? Nadalje, tisti, ki je bolj brihten, bo imel zastonj študij? Nadalje, vsi vemo, da nekatere fakultete so lažje kot druge in bodo tisti, ki bodo šli na težje fakultete kaznovani? itd.
- članstvo v ŠOU naj ne bo obvezno? Ni problema. Samo vedeti je potrebno, da mora obstajati neka organizacija, ki bo zastopala študente napram državi in drugim organizacijam.
- sejnine naj se ukinejo? Neumnost. Vsak študent, ki žrtvuje svoj čas za dobro vseh študentov, mora dobiti plačilo. Drži pa, da to plačilo ne sme biti tako veliko, da bi študentje živeli od tega kot "bubreg v loju"

in če končam v tvojem stilu: in še bi se kaj našlo

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

- šolnine naj bodo vezane na uspeh? Povsem skregano z ustavo. Tisti, ki bo bogat in ne bo rabil delati, se bo lahko več učil, imel večji povprečje in bil oproščen plačila šolnine?
Mici, a ti veš kako se določa višine štipendije v dolini šentflorjanski? Sprašujem za Zoisove in vladne kadrovske.

STASI ::

- članstvo v ŠOU naj ne bo obvezno? Ni problema. Samo vedeti je potrebno, da mora obstajati neka organizacija, ki bo zastopala študente napram državi in drugim organizacijam.
- sejnine naj se ukinejo? Neumnost. Vsak študent, ki žrtvuje svoj čas za dobro vseh študentov, mora dobiti plačilo. Drži pa, da to plačilo ne sme biti tako veliko, da bi študentje živeli od tega kot "bubreg v loju"

Kako težko je razumeti da obstaja na vsaki fakulteti Študentski svet, ki je dobra alternativa ŠOS in Šou. Pa še ni sejnin ampak je striktno volunterno delo (vsaj takrat je bilo ko sem bil jaz v ŠS). Mogoče smo kak izlet smo organizirali. MadMicka sejnine nekateri dobivajo tudi če niso prisotni na sejah (res da sem to slišal ampak iz zanesljivega vira).
Glede študentskega dela bi pa ga organiziral tako da se ne bi moglo delati polni delovni čas ampak samo polovični, prav tako bi ukinil študentsko delo v državnih službah (UE, ministrstva... ).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

MadMicka ::

perci, eno je, če dobiš štipendijo, ki jo ne rabiš vračati. Takrat pač tisti, ki daje, lahko to veže na uspeh, na socialne kriterije in še kaj . Povsem drugo pa je, če gre za kredit, ki ga moraš vračati!

(vem pa, da je bilo včasih pri vladnih kadrovskih štipendijah hudičevo nefer, da smo tisti na PF iz Ljubljane v povprečju dobili manj, kot tisti iz PF iz Maribora, saj so imeli tam višji povprečje. Ve pa se, katera PF je bila tedaj bistveno težja - tisti, ki so cepnili v lj, so šli v mb. Bilo je hecno, ko je šefica na vladi za te zadeve očitala nam iz lj, da imajo v mb višje povprečje. No, to je naredila le enkrat :) )

Stasti, glede predstavnikov študentov sem le dejal, da rabijo neko skupno telo, nisem trdil, da to mora biti ŠOU. Glede sejnin je pa stvar jasna. Zastonj se noben ne bo ne vem kako trudil. Moraš imeti neko korist. Jaz kot študent ne bi zaupal nekomu, da me v kakih resnih zadevah zastopa brezplačno.

STASI ::

Glede sejnin je pa stvar jasna. Zastonj se noben ne bo ne vem kako trudil. Moraš imeti neko korist.

To ti misliš. Na naši fakulteti je ŠS naredil veliko stvari in to smo naredili vse free of charge. Kvaliteta storjenega pa bi bila ista kot če bi nam kdo plačal. Niti pomislili nismo na kako sejnino ali denarno nagrado.
Jaz kot študent ne bi zaupal nekomu, da me v kakih resnih zadevah zastopa brezplačno.

In zakaj ne?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

klemen22 ::

Dej naj en poznavalec dejansko pojasni kaj ima nek povprečen študent konkretno od ŠOUa? Pa pustmo cenejše smučanje pa podobne bedarije. Povejte kaj so v zadnjih 10 letih zrihtali študentov oz. kaj jim nudijo.

p.s.: sam mislim da gre pri ŠOU le za društvo večnih študentov, ki so poleg tega še dobro plačani -> Ulčar & Co.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

moj_nick ::

Baje bodo 24.5. demonstracije pred državnim zborom [:\\]
110111001001010001010000

CaqKa ::

>>> Glede sejnin je pa stvar jasna. Zastonj se noben ne bo ne vem kako trudil. Moraš imeti neko korist.

če bi blo tak, potem študentskih svetov nebi bilo. pa tudi kakega slotecha nebi bilo če nebi bilo volunterskih študentov/dijakov.

obstajamo študentje, ki vemo da od tega da smo v kakem študentskem svetu, dobivamo neprecenljive izkušnje. Jaz sem se nekako seznanil da zase študija ne morem spremenit. lahko pa ga za tiste študente ki bodo za mano. lahko jim izboljšam študij. vem recimo tudi to, da se bom na poslušanju ostalih naučil marsikaj. dobil tudi kakšno drugo perspektivo pogleda na kakšno zadevo.

klemen22 ::

obstajamo študentje, ki vemo da od tega da smo v kakem študentskem svetu, dobivamo neprecenljive izkušnje. Jaz sem se nekako seznanil da zase študija ne morem spremenit. lahko pa ga za tiste študente ki bodo za mano. lahko jim izboljšam študij. vem recimo tudi to, da se bom na poslušanju ostalih naučil marsikaj. dobil tudi kakšno drugo perspektivo pogleda na kakšno zadevo.

Ali z drugimi besedami povedano dobiš veze, izkušnje, v CV se boš lahko hvalil da si v študentskem svetu. NI vse tako "prostovoljno" kot se zazdi na prvi pogled. :\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Daedalus ::

Jao, eni ne zakapirate. Če ukineš plačila, preprosto na tak način obdržiš samo tiste, ki jih stvari zares zanimajo in se znebiš zalege, ki hodi na seje gledat na uro, pa pobrat svojih 5k. Itak je pa večini jasno (kot je klemen pogruntal toplo vodo), da lahko veze in poznanstva pa izkušnje iz teh krogov zelo pomagajo po koncu študija, ko se išče služba al pa hodi na razgovore. Tako da "zastonj" res ni tako zastonj, sam kaj, ko to enih niti malo ne zanima. In če za zehanje dobivajo še plačilo, zakaj pa ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borko ::

Tale debata me pa spominja na simpsonove - filmček :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borko ()

Ch4N93 ::

Študentski boni naj se zorganizirajo tako, da se vežejo na vpisno številko - ie, na bonu naj bo vpisna številak, in naj gostilničarji preverjajo če bon pripada imetniku.

Zakaj pa to? Sedaj je tako, da ne dobiš kosila, če nimaš statusa. Osebno še nisem doživel, da v kakšni restavraciji nebi preverili, če imaš status. So pa v McDonaldsu dolgo pisali vpisne številke na zadnjo stran bona, pa so prenehali, in sedaj pišejo samo datum.
Če pa s številko na bonu ciljaš na to, da bi lahko v mesecu jedel (samo) tolikokrat, kot je delovnih dni (št. bonov = delovnih dni), pa ti povem da boni veljajo 3 mesece, torej lahko grem jutri na kosilo z bonom, ki sem ga kupil marca. Meni naprimer vedno boni ostanejo, pa čeprav ne kupim vseh bonov (v povprečju 10/mesec).
Pač si kupim več bonov naenkrat, čeprav ne vem točno, kam bom šel jest.
Ni nam lahko...

antonija ::

Ni problem ko jes na svoje bone, problem je (tako kot vedno) pri izkoriscanju teh ugodnosti. Preprodaja bonov in fake nalepke na studentskih niso nobena skrivnost. Vsi vejo za njih, noben se nic ne zgane. Isto je s studentskimi servisi. Izposojanje napotnic in podobne stvari so nic drugega kot zloraba ugodnosti. Treba bo uvest sistem ki bo znal prekontrolirat kaj se dela z njim in krsitelje ustrezno sankcionirat. Navsezadnje boni niso namenjeni celotni populaciji, napotnice pravtako ne. Se "studij-za-status" se mora izkoreninit pa bomo kot v pravljici...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gavran ::

@MadMicka:
- študentje naj delajo max 25 ur na teden? Prav, vendar moraš še povedati kdo in kako bo to preverjal (če sta tako delodajalec kot študent zainteresirana recimo za 30 ur na teden, ni boga na tem svetu, da lahko to prepreči - zato je smiselna le omejitev zaslužka na leto)
- šolnine naj bodo vezane na uspeh? Povsem skregano z ustavo. Tisti, ki bo bogat in ne bo rabil delati, se bo lahko več učil, imel večji povprečje in bil oproščen plačila šolnine? Nadalje, tisti, ki je bolj brihten, bo imel zastonj študij? Nadalje, vsi vemo, da nekatere fakultete so lažje kot druge in bodo tisti, ki bodo šli na težje fakultete kaznovani? itd.
- članstvo v ŠOU naj ne bo obvezno? Ni problema. Samo vedeti je potrebno, da mora obstajati neka organizacija, ki bo zastopala študente napram državi in drugim organizacijam.
- sejnine naj se ukinejo? Neumnost. Vsak študent, ki žrtvuje svoj čas za dobro vseh študentov, mora dobiti plačilo. Drži pa, da to plačilo ne sme biti tako veliko, da bi študentje živeli od tega kot "bubreg v loju"

1. Študentsko delo je treba vezati na redno izpolnjevanje študijskih obveznosti - če ponavljaš letnik ali pavziraš, pač ni napotnic zate. Tako bi preprečili "jemanje statusa" zato da delaš. Čas za študij in za delo pa naj si določi študent sam.

2. Kdor nima namena resno študirati, naj ne zaseda mesta na fakulteti - ali pa naj plačuje.

3. Tudi zaposleni imajo več sindikatov, ki "zastopajo" njihove interese proti državi/delodajalcem.

4. Delo študenta je študij, ostalo pa so prostočasne aktivnosti. Sejnina, če že, naj bi le pokrila stroške študenta.

perci ::

Mici, tale tvoja ustavna presoja, je res mal lovska. Že sedaj se cena študija razlikuje na podlagi uspeha, ki ga dosežeš. Če imaš v srednji šoli dovolj dober uspeh, se lahko vpišeš na pravo, recimo. In imaš zastonj študij. Če pa si imel preslab uspeh, boš moral pa lepo plačati tistih 300k (al kok je ze) na leto šolnine za izredni študij.

BluPhenix ::

Saga se nadaljuje.

Jutri, 24.5 ob 13h -Trg republike. Ponovitev baje bo...


Moram reči, da so nekatere zahteve postale še bolj smešne...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

root987 ::

Komunalno podjetje pa si že mane roke...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BluPhenix ::

Maximarket tudi ....
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tear_DR0P ::

ej ampak se je zadnjič na četvorki zbral skoraj tolko maturantov (okrog 7k nenapihnjene številke), kot pride vseh protestnikov na te bedne protestne shode
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Alexius Heristalski ::

Menda se bo protestiranje po potrebi zavleklo do četrka (kar čez noč) ali pa še dlje, če vlada ne bo ugodila zahtevam.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5713002 (11621) pirlo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889395 (71332) tx-z
»

ALI ima ŠOU kredibilnost zastopat študente?

Oddelek: Problemi človeštva
333979 (2572) BluPhenix
»

Peticija o obdavčitvi študentskega dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645674 (4484) Daedalus
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088356 (7230) GregiB

Več podobnih tem