» »

SONY DVDRW

SONY DVDRW

WarMaker ::

Sem kupil DVDRW Sony... in tudi uspešno posnel moje prve DVDje... Nastal pa je problem, da mi sredi snemanja izpiše napako "Power Calibration Error"! Kaj naj bi to pomenilo? DVDR mi snema brez problemov, DVDRW pa noče... mi dela napako! Ve kdo mogoče zakaj?!

lp

Caligula ::

Slabi mediji. Posodobi firmware pa uporabljaj DVD+RW medije Traxdata in Verbatim.
So po cca 550 in 700 SIT in so odlicni.

Izogibaj se DVD-RW medijev, ker so porazni, ker tehnologija proizvodnje ocitno zaostaja.

WarMaker ::

Aha... ok! Samo še neki... si napisal, da naj posodobim firmware... Kaj se lahko posodobi firmware udi pri CDROMih? -KAKO?

lp

Caligula ::

Ponavadi je windows flasher. Samo poklikas, ga nalozi, racunalnik se resetira in pol je flashan. Na strani proizvajalc poiscu firmware pa bo.
PA med flashanjem ne delat nic drugega z racunalnikom. Skratka to je kratek postopek ampak mora tect lepo neprekinjeno.

WarMaker ::

Aha... in kaj se zgodi b primeru da pride do kakšne prekinitve ali flasha narobe??? Lahko daš nazaj na prejšnji firmware ali moraš poslat DVDRW nazaj v fabriko?!

Caligula ::

Jah probas se enkrat. PA v najslabsem primeru se da z garancijo. Sam ne zdej bit prestrasen. Sam ne ugasat al pa resetirat dokler sam ne vprasa, ce restarta,..

Skratka ne delaj kozlarij pa bo.

WarMaker ::

Khm... mene me bol skrbi tole. " If you are using the DRU-530A, disable [DMA setting] in Windows before executing firmware update. For details, refer to [Help and Support] in Windows. " Kje je ta DMA setting, da ga izklopim? sem pogledal v sistem help in mi napiše, da je v »Strojna sredstva« ...

Kaj bi mi lahko kdo pomagal?

PS: ČE ne uspe, je DVDROM samo še za na popravilo al dela tako kot prej?

Pancho ::

Ja, ce mas windows xp pol dma izklopiš v device managerju. In sicer greš na IDE ATAPI CONTROLLERS, potem pa na PRIMARY ali SECONDARY (odvisno kam maš pač prkloplenga) in ga odpreš. Pod advanced settings imaš na izbiro "DMA if availible" oz "PIO mode only" -> izbereš pio only in to je to
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

Dr_M ::

jest sm svojga liteona ze ene 20x flasu...pa ce gre kej narobe, ni garancije. itak lohk v vecini primerov sam zrihtas (vsaj pri liteonih se da, tudi ce ga racunalnik sploh ne prepozna)....
sam itak je zelo zelo malo moznosti da bo slo kej narobe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarMaker ::

Ok.. tnx za nasvete... bom zdej flashal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445450 (2432) hudychk
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527836 (12787) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102479 (26988) nuclear
»

Zopet Nero in LG

Oddelek: Programska oprema
12961 (744) clip
»

Problemi z CDRW Teac 516EB in nerotom v XP-jih!

Oddelek: Pomoč in nasveti
10981 (857) Paramedic

Več podobnih tem