» »

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

blazzzzz ::

mam problem z zgoraj navedenem dvd snemalniku in sicer ko dam dvd snemat v nerotu 6 ali pa 7 mi napiše po cca 30sek:
Napaka v kalibraciji napajanja!!!

spodaj se tisti BUFFER ne napolni!

sem že flešav dvd z verzijo 1.07

aja...cd-je pa gre snemat

lp
Blaž
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje
  • spremenilo: blazzzzz ()

boštjan ::

če maš možnost ga sprobat še kje drugje ga daj, in če bo ista napaka je zrel za na servis
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

blazzzzz ::

sm sprobal na drugem računalniko in dela!:O

še kakšna ideja kaj bi lahko bilo narobe da ne peče dvd-jev

cd-je peče bp na obeh računalnikih!

sm odstranil nero 7 in namestil nero 6, sm misliv da je v nerono problem

lepo prosim pomagite
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

=Exceed= ::

Lahko poskusiš še z novim oz drugim kablom...

blazzzzz ::

tudi drug kabel ne pomaga!
dvd je star cca. 1 mesec!
prej mi je delal zdaj pa kr naenkrat ne
v čem bi še lahko biv problem (v softweru)?
bi zamenjal nerona s kakšnim drugim programom-s katerim!?
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

=Exceed= ::

Nesi na servis in bo problem rešen!


LP

blazzzzz ::

Na servis?...saj sem zgoraj napisal da mi na drugemu računalniko dela pa je ista verzija nerona gor!

dvd dela samo ne na mojmu računalniko!!!
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Skankulja ::

mogoče je problem v driverjih za ide krmilnik? si se mogoče igral z driverji za osnovno ploščo? ;)

blazzzzz ::

driverje mam osnovne od cd-ja ki sem ga dobil poleg! zakaj bi se poigral z driverji.
bom še enkrat driverje od plate inštalero
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Fizikalko ::

jp, plata te jebe

=Exceed= ::

Na servis?...saj sem zgoraj napisal da mi na drugemu računalniko dela pa je ista verzija nerona gor!



Cel računalnik. Lahko pa poskusiš z novo namestitvijo oken...gonilniki tukaj nevem nimajo kake blazne veze, če ti peče navadne CD-je...?


LP

blazzzzz ::

zanimivo pa je to da mi ga pod upravitelj naprav zazna normalno (nec dvd_rw nd-4550a)!
pod mojmo računalniko pa mi piše DVD-RAM? WTF

naredil sem že naslednje:
-posodobiv FIRMWARE od dvd-ja(v1.07)
-posodobiv BIOS matične (asus a8n-e____v1010)
-ponovno mamestiv driverje za matično
-zamenjal kabel iz plate na dvd
-iz master priklopil na slave

aja...kaj pa če bi firmware namestil od nec-a 3550??? bi lahko s tem kaj zajebal?

razlika med 3550 in 4550 je:
DVD zapisovalnik ND-4550A se po hitrostih branja in zapisovanja podatkov ne razlikuje od predhodnika ND-3550A. Novost pa je možnost branja in zapisovanja na DVD-RAM medije.

lp
Blaž
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

luky ::

Blaž išči napako na plati. NEC 4550 ti ni kriv.Jaz ga imam pa dela z vsemi programi od Nerota, Alcokola Studio Burn-aa, brez vsakega najmanjšega problema. ne glede kaj pečem ali navadni CD ali DVD.

L.P.

blazzzzz ::

kaj pa bi še lahko "pogledal" na plati? saj sem namestil nove driverje iz asusove strani pravtako sem namestiv najnovejši bios?

kako mi lahko zazna pod mojmo računalniko dvd-ram (je za to kriva plata)?
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

boštjan ::

upravitelj naprav in explorer ti ga prav prepoznata,keč je nekje drugje.tudi sam sem mel probleme z istim pekačem in sicer z branjem nekaterih DVD medijev.ko sem ga priključo na staro plato,pa je ok delalo,prepoznalo tiste medije,ki mi prej ni.neso kolegu,ki ma isto plato(ABIT NF7-S),pa isto sere.neso sem ga na servis.zaj pa čakam,a ga dobim nazaj.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

blazzzzz ::

pol je na plati neki narobe
softwersko ni
dvd-rw na drugem računalniko tut mni dela
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

boštjan ::

mogoče pa maš kaj z winsi narobe,ker pri meni je tako,če dam not pekača NEC2500A,mi zelo lepo dela,celo hitreje peče pri 8X hitrosti
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

blazzzzz ::

zaj sm probal posnet dvd in sem vstavil DVD-RW pa ga je zapeklo!
ko pa vstavim DVD+R pa sploh ne gre kot sem že zgoraj napisal

kolikor vem piše PLUSE in MINUSE!?

pri DVD+R mi napiše napaka v kalibraciji napajanja
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Han ::

Ker praviš, da v drugem računalniku deluje brezhibno, je lahko vzrok tudi napajalnik. Poskusi z drugim (boljšim) napajalnikom in poročaj...

blazzzzz ::

mam 14dni star napajalnik firme Chiftech 460W....sm dav 11k sit za njega zato mislim da je kvaliteten
dvomim da je napajalnik

bom raje poskuso obnoviti sistem za kakšen teden nazaj
bom poročav spremembe

lp
Blaž
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Han ::

Hja, Chieftec je načeloma v redu, vendar ti je očitno na drugem (starem) napajalniku pečka delovala brezhibno...

Za test lahko naložiš sistem (sveža namestitev WinXP brez dodatnih gonilnikov za IDE/ATAPI) na drug disk, da se prepričaš, ali gre za programsko napako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Fizikalko ::

Če ti pravim., da je plata. Ali gonilniki ali pa je v k....

roli ::

Jaz bi naredil takole:
-Poizkusil drug napajalni kabel
-Poizkusil drug napajalnik
-IDE kabel premaknil na drugo mesto
-Na novo namestil Winse
http://www.r00li.com

rixy ::

Poskusi z drugim MOČNEJŠIM napajalnikom - morda ga imaš prešvoh.
Zadnje čase sem naletel na kar dosti problemov za katere je bil kriv napakalnik.
Dandanes grafične kartice trošijo nenormalno dosti štroma, pol pa napajalnik klecne, še posebaj če je samo 350W.

krneki0001 ::

Jaz imam podoben problem z necom 4550a, naložil sem firmware 1.07 pa ni bilo nič boljše, potem sem dal MAD DOG firmware, pa spet nič, vendar pri meni posname 512Mb na dvd, potem pa neha snemat. Ne napiše nobene napake, ampak komplet nero zmrzne, sprobal sem še druge programe za snemat in povsod zmrzne pri 512Mb. V biosu imam pa pio mode 3, pa ga ne morem spremenit v vsaj pio mode 4 ali pa dma. Nekak se mi zdi kot včasih na računalnikih, ko si v dosu lahko posnel 512Mb in do tam je posnel dost hitro, potem je pa prenos delal obupno počasi.

Bom pa danes zamenjal kabel, če bi slučajno bila napaka tam, da kabel ne prepušča dovolj podatkov(original je star že 7 let - 1999 letnik ide kabel). Napajalnik pri meni ne more bit, ker imam v serverju netfinity 5000 dva 450W napajalnika. Res da imam še 14 scsi diskov, 2 xeona, ampak cd-je snema normalno, pri DVD-jih pa zmrzne. Sproban na kolegovi mašini pa dela odlično dobro. Samo on ima v biosu dma vklopljen.

Driverji za plato so pa original od IBM-a, ker ima plata en čuden nabor čipov.(podpira od PII350 do PII700 v eno ali dvo procesorskem načinu in PIIIxeon od 450 do 700.

Ali je možnost, da so DVD-ji verbatim (vijolčasti spodaj) zanič in da bi moral sprobat katere druge.

Sprobal sem snemat večkrat na en dvd in vsakič po 512Mb, pa multisesion lepo dela in tako lahko posnamem komplet DVD v multisesion načinu.
Ali ima kdo kako idejo, ker sem že obupal nad tem in iščem kakršenkoli DVD z scsi vmesnikom.

Quikee ::

Ce mas DVD pekac v PIO Mode je to razlog za taksno obnasanje. UDMA 2 in navzgor je edini "zdrav" nacin, da deluje enota brezhibno.. pa se to ni vedno nujno. Na vsak nacin bos moral pogon prepricat na delovanje v UDMA 2. Probaj namesto proizvajalcevih IDE driverjev uporabit Microsoftove. Ti delujejo se najboljse z DVD pogoni. Vsekakor pa zamenjaj kabel.. najboljse za 80 zilnega ceprav to ni nujno.

krneki0001 ::

quikee - plata in cel komp sta stara 7 let. 1999letnik je tole. Samo takrat je že bil UDMA, samo ne vem, če za to plato - povedat pa tut noben ne zna.(tut na ibm-ju nimajo pojma).

Kabel bom danes sigurno zamenjal.

Največji problem je ker se v biosu ne da prestavit iz pio mode 3 na več.

A je to lahko tut kabel kriv?

Zgodovina sprememb…

bamfy ::

Mogoče je pa tole:
Če imaš v računalu hkrati dva zapisovalnika, to nerotu in še nekaterim programom ni všeč.
men se je isto zgodil, sevede nism vedu zakaj, pa sm nesu nec-a zamenjat, so bli prjazni mi dal druzga pa je blo spet isto
rešitev je bila v uporabi drugega programa za peko-od roxia(easy media creator)
Upam da ti kej nuca
wtf?

Quikee ::

nebivedu: Ja mozno da je zaradi kabla.. mogoce, da kako zazna kolko je kabel kaj zmozen in prilagodi nacin - podobno kot to deluje za UDMA 4, ki nujno rabi 80 zilni kabel za tak nacin. Vsekakor ga bos moral v BIOS-u najprej prepricat, da bo delal v hitrejsem nacinu.

bamfy: Jaz sem mel 4 pekace v sistemu pa mi noben program ni povzrocal tezav. Pravtako program nima razloga, da bi imel tezave ce mas noter vec pekacev (gledano iz programerskega stalisca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Crimson_Shadow ::

Da nimaš po možnosti nameščene kakšne igre (original), ki uporablja starforce zaščito? Ta zaščita zna zelo grdo nagajat.
We create worlds

bamfy ::

Ja men je (nero) začeu pisat in pri nekaj procentih javil napako nekaj v zvezi z ide (sm pozabu točno kaj je hotu), namestil sm program od roxia in vse je delal, sevede po tem ko sm za jurja dvdjev uniču
wtf?

miki2 ::

Imel sem podoben problem z NEC ND 3540A. In sicer DVD-je je pekel in predvajal, CD-je pa ni predvajal in ni pekel temveč ga je izpljunil in zahteval da vstavim prazen disk. Če pa je že začel peči pa seje ustavil in javil: "Napaka v kalibraciji napajanja".Sistem sem nanovo naložil in je bilo isto. Potem sem šel na servis in so mi ga zamenjali v garanciji z ND 3550A. To je že peti zamenjan v garancijskem roku. Imel sem dva Benq-ja različnih modelov in Toshibo to pa je že drugi Nec. Made in China, kamorkoli se obrneš povsod so mali poševnooki. >:D ;( ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miki2 ()

krneki0001 ::

Sprobal 3 različne kable in danes grem še 80 žilnega kupit, vendar še vedno ne preklopi iz pio mode v DMA mode. Očitno so bili vsi kabli zanič, ali pa je DVD zanič.

Kv1DR_K1LL3R ::

Zdravo!

Meni isto napiše napako "Napaka v kalibraciji napajanja", imam NEC DVD_RW ND-4571A in napajalnik že imam zamenjan, ker prejšni mi je crknu. Disk sem formatiral in mi prej in zdaj kaže isto sporočilo.(To sporočilo mi je kazalo tudi pri prejšnjemu napajalniku). Probal sem zapeči na DvD-je dveh različnih vrst in prikazalo mi je isto napako.;(( ;(( ;((

Please help!!!

>>><<< ::

Zdravo!

Tudi jaz imam podoben problem z Nec-om ND 4571A, DVD-je in CD-je sicer peče normalno, ampak nikakor ne preklopi iz PIO v UDMA mode. Blaž daj še probaj kliknit v My Computer na DVD-Ram, ker meni odpre pa kaže da je prazen, namesto da bi pisalo Please insert...

blazzzzz ::

mn tut kaže da je prazen :O
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

>>><<< ::

Zgleda, da imava podoben problem, le da meni peče vse, samo ne prestavi iz PIO v UDMA. Si ga že sprobal če dela v drugem compu?

konstrukter ::

Js sm mel podoben primer z NEC 3520 (se mi zdi). Mislm, da so nec-i primer stancanja izdelkov na trzisce, ocitno nekvalitetnega.
Brez pomena se mi zdi, da bi karkol probaval poiskusat, glede na to da dvd-ji niso vec ravno poceni. Kupis nov dvd-rw in to je to.

>>><<< ::

Ja konstrukter, ampak moj je še v garanciji in če dela v drugem compu ti je ne priznajo.

konstrukter ::

Aha,

no sej moj je tut v drugem kompu delal normalno. Recimo tko enih 20 dvd-jev sem zapeku normalno, potem je pa spet zacel j...bat. In pol sm pac kupu novega.
Pri tebi, ki pravis da je se v garanciji.....ma ne vem, pomojem bi ti mogli nadomestit, glede na to da se bodo tezave zihr pojavile tudi na drugem kompu s casoma.

Screamboy ::

je težavo kdo resil? ker imam jaz enak problemn
-> Slovenska skupnost uporabnikov Ubuntuja <--
-----------------> www.ubuntu.si <------------------

Invictus ::

Probaj reinstalirat windowse.

meni se je zgodilo da nisem mogel peči CDjev, DVDje sem pa lahko.
In tega nisem mogel početi z nobenim pekačem, vključno z zunanjim.

Nekaj sem popravljal Registry, je delalo nekaj časa, pol pa spet isto.

LP I.

Karen ::

1. Start/Control Panel/System/Hardware/Device manager, IDE ATA/Atapi controler. Pod primary in secondary IDE channel v zavihku Advanced options nastaviš DMA if available.
Sprobaš če deluje.
2. Downloadaš InfraRecodred in poskusiš posneti z njim.

župa ::

men je tudi cd normalno snemal dvd pa ne ista napaka kao napajanjeitd pol sem pa zafrknu mikrosoft in sem v nerotu označil snemanje cd nametal podatke dva filma dolžine 2 GB pa dal snemat nero se je takoj pritožil da ni dost prostora ali naj vseeno snema pa sem potrdil ok pa je brez problema posnel kj mu nerotu ni jasno jaz ne vem v glavnem men zdej to tko pele ajd živjo

hudychk ::

Ko je men tko začel delat, sem že 3x rešil problem z menjavo pekača :) tko da servis ali nakup nove pečke. Čeprav je pa zanimivo, da dela na drugem kompu.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527246 (13005) GrimReaper
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100883 (25392) nuclear
»

NEC LabelFlash

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
496225 (3647) r0b3rt
»

NEC 4570 ne prebere zapisanega

Oddelek: Pomoč in nasveti
331444 (1062) Han
»

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

Oddelek: Strojna oprema
323073 (1625) kurjač

Več podobnih tem