» »

Smo Slovenci nestrpni?

Smo Slovenci nestrpni?

«
1
2

BigWhale ::

Banzai!

Je kdo gledal vceraj Preverjeno na PopTV? Nekdo je zapustil hiso socialni, ti pa so v to hiso hoteli namestiti sest ali sedem mater z otroci, ki nimajo kam it.

Krajani pa v luft, da javne hise pa ze ne bodo imeli v njihovi soseski...

Hecno....

Mercier ::

Raja, ko raja.

Zakaj sploh taka šraja? Majo hišo, pa jo naj uporabljajo. Ne bi se jaz nič s sosedi pogajal.

delfinus ::

Zelo nestrpni po mojem mnenju. Veliko ljudi se boji neznanega, boji se drugacne koze, drugacne govorice, drugacnega socialnega statusa, drugacne vere, drugacnega izrazanja, drugacne spolne usmerjenosti. Bojimo se banalnih stvari. Vsega drugacnega kar ni tradicionalno in ustaljeno in kar prinasa spremebo v vsak dan. Zelo ozko "smo" (v narekovaj zato ker nismo vsi taki) fiksirani v svojem lokalnem okolju, redko gledamo sirse. Kolicina strahu je neizmerna v Sloveniji. Izrabljajo pa ga tako lokalni kot tudi politicni "veljaki" v svojo korist povzpetnistva. Tudi zelo sebicni in koristoljubni "smo", zadovoljujemo zgolj lasten interes. Izvor kompleksa je sigurno v zgodovini pretezno kmecko-hlapcevskem odnosu do nas. Sem gledal vceraj to oddajo in ravno ta prispevek me je spodbudil, da se vedno bolj sramotimo v oceh drugih drzav, zaradi taksnih banalnosti.

Vendar ni vse tako crno, poznam ogromno Slovencev, ki te omejenosti, komplekse in manipulacije presega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Tarzan ::

ABSOLUTNO!
In stvar se iz leta v leto drastično slabša. Ne vem zakaj, ampak toliko sovražne nastrojenosti proti vsem drugačnim že dolgo ni bilo. No, verjetno nas bodo v EU, kamor gremo malo "zašraufali" glede tega, da se bodo ljudje na pravih mestih malo zamislili. :\

Gandalfar ::

pomojem bo samo se slabse

madmitch ::

Pri včerajšnem prispevku mi je šlo naravnost na kozlanje. Neprestano mi je šlo po glavi, da me prav zanima kakšen vik in krik bi zagnali te isti pravičniki, ko bi se njim kaj zgodilo!? Prepričan sem, da bi pričakovali takojšno in brezpogojno pomoč vseh v bližini in daleč. Vsakega, ki jim ne bi priskočil na pomoč bi na enak način ožigosali za brezsrčneža, če ne, v svojem stilu, še za kaj hujšega.
Kako si stara kokoš dovoli ljudi obsojati in etiketirati za arestante, alkoholike, narkomane itd. Verjetno so mamice z otroci hčere ravno takšnih pravičnikov in bi te iz prispevka sedaj pekla vest, saj bi jih spominjale na njihovo lastno obnašanje do njihovih lastnih otrok,tega pa seveda nočejo.

To so ljudje, ki bi jim v največji nesreči najraje pljunil v obraz in mirno zakorakal čez njih, a kaj ko bi s tem postal ravno tak kot so sami.

Mislim in upam, da nas ni vse za ocenjevati po takšnih strah filistrih, polnih sebe, ki jim je bilo v življenju vse k riti prinešeno in jim je vseeno za vsakogar okoli njih.


Sramota, da ji ni para.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ghostkop ::

poplnoma se strinjam z delfinckom

Ikarus ::

Obup, en brezobziren medijski linč si tile obstipiranci vsekakor zaslužijo.

Da jih ogrožajo nosečnice in kobacajčki, ki se nimajo kam dat?! Po nagi riti, pa plet na vrt, dokler ne pridejo k pameti :-)

Thomas ::

Ne bi reku, da v tem primeru gre za kakšno nestrpnost. Za totalen egoizem gre. Sej če pa nočejo v bližini, da kdo naredi podzemeljsko garažo pod hišo, pa ne pride v medije.

Zakaj ne dopuščajo sosedje sosedom balinišča?

Ponavadi ga, včasih pa ne. Niti ne zatočišča za mamice, niti lekarne niti poti nekomu do hiše.

Teritorialnost brez kakšnega civilizacijskega korektiva.

Posploševati na vse Slovence pa ni upravičeno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cryptozaver ::

V Evropi bomo sele dojeli kaj je to nestrpnost. Bili smo prvi u selu - sad smo zadnji u gradu!

Mercier ::

Gre za klasičen primer nestrpnosti do drugačnih. Bolj jasno kot so to sami povedali se že ne da.

Plus trik o zakamufliranem židu, ki se kaže kot deloven obrtnk/trgovec in družinski človek, v bistvu je pa potuhnjenec, ki svoje prave zločinske namene skriva.

Thomas ::

Sklepanje na večino populacije je tudi nestrpnost. Do večine populacije, namreč.

Tistih - sicer nisem gledal - so pa lahko rečete tudi nestrpni. Samo ni to taprava diagnoza. Teritorialne živali, teritorialni prvotni memeplex, ki je omogočal obdržati njivo ki je pomenila preživetje.

Tega memeplex "širine in tolerantnosti" še ni uspel prekrit ali izrinit.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Microsoft ::

BTW, Center za Socialno Delo NE potrebuje nikakeršnega dovoljenja krajanov za izgradnjo/najem/odkup takega objekta, tudi ne za to, da se lahko mamice z otroci veslijo v to stavbo. Pa tudi NI dolžno obvestit okoliškega prebivalstva o tem. [iz zanesljivih virov]

Sam me pa skrbi to, da se bodoče mamice&otroci tam ne bodo dobro počutile. Zamislite si, kolko je tam enih tečnih sosedov, ki jih bodo gledali na slehernem koraku in jih kar ožigoasli za kurbe/prostitutke/... ?!
Škoda... :((

Drgače pa tole je prava komedija. Zadnjič sem slišal eno podono foro! Ena oseba je rekla, da zdej ko bomo pa v EU, se bo pa treba kra naprej zaklepat (v hiši), ker bojo tu okoli začeli hoditi poljaki. Doma je pa v takem kraju, kjer ga res teško najdeš na zemljevidu.:| Mislim ej, vsi kr takoj pomislijo, da je vse, kar je tujo SAMO in IZKLJUČNO slabo. Pismo, kak bi kej blo, ko bi mi pršl v Španijo na Malorco (recimo na počitnce), pa bi nas tam začel tak sumljivo gledat, se nas izogibat pa to. Al pa, da greš v Nemčijo, pa uletiš v eno trgovni in te vsi začnejo pozorno gledat, kakor da si nek mafijec. Pismo, res more bit slab občutek.:\ In tak je verjetno zdaj tud nekaterim čisto nedložnim turistom pri nas...:8)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

madmitch ::

JimiBtn: dobro si povedal, naj se spomnijo kako so nas in nas še vedno gledajo v Avstriji in Italiji. Kot zadnje pritepence. Sedaj se naj mi tako obnašamo do drugih? Vsak bi moral najprej pomisliti, kako so se ali se še obnašajo do njega tisti, ki se imajo za vzvišene nad nami (to leti predvsem na podrepne avstrijce).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Vanich ::

Ha, ha, ...Italijani nas gledajo kot zadnje pritepence...
Po drugi strani pa nisem še vidu večjih ciganov kot so italijani. Taki so bli pa tud 40 let nazaj ko so še moja mati hodile smučat z vlakom iz Jesenic v Kranjsko Goro, in so se italijani tudi že takrat muvali po Kranjski Gori.
Klicali so jih Italijani - Cgani.
Poj so se pa oni najdl nekej kurčit.
+ za tale vikend sem bil v Trbižu v Italiji.
Že 15 let nisem nikjer vidu čučavca, niti na hrvaškem v kampih ne. Tam sem ga pa. In to v "nobel" gostilni.

Avstrija je pa tko in tko črna lukna Evrope.
"ustajala žabokrečina", kot je reku Branimir Štulić
A je gdo že probou štopat u Austriji ?
Good Luck.

Jst ::

Odvisno od primera. Tako kot je Thomas rekel: značilnost človeka je (še vedno) egocentrizem. Za kar sam mislim, da gre v tem primeru, ki ga je navedel avtor teme.

TČlovek = class(TŽival) >:D

Kar pa potem izhaja iz tega...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

po mojem mnenju slovenci nismo, samo eni znamo uporabljat glavo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cryptozaver ::

Kdor je zatiran, bo zatiral druge. Kdor je zasmehovan, bo zasmehoval druge. Da ne bom posploseval - nekateri znajo to prerasti...

Dve leti nazaj sem bil 14 dni v Skandinaviji. Eropa se zacne TAM in NE V AVSTRIJI ali ITALIJI!

Nihce te ne gleda postrani, tudi ce prvic slisi za Slovenijo. Nihce se ne obremenjuje s tvojimi registrsikimi tablicami, s temnejsim izgledom, drugacnim jezikom... Cleveka sodijo po dejanjih. In tako je tudi prav. Tako strpne, skulirane nacije se nisem srecal.

In kar je najbolj zanimivo: neverjetno hitro se clovek zlije s tem okoljem. In po resnici povedano - se hitreje spet z domacim.

nere ::

preverjeno je itak ena bedna oddaja. sicer tokrat nisem gledal ker skoraj ne gledam (več) televizije. televizija in realnost sta kdaj skregani.

v glavnem: po mojem slovenci niso zelo nestrpni, vsaj kolikor jih poznam, recimo ravno toliko kot naši sosedi, katerikoli.
so pa slovenci morda nekoliko bolj obremenjeni s tem kaj si tujci mislijo o njih in si zaradi tega tudi ustvarjajo nekoliko več predsodkov o ostalih narodih.

PROTOTIP ::

Slovenci smo nestrpni, vendar je večina takih, potuhnjenih nestrpnežev. Ne bo ti nekdo rekel v obraz, da te ne mara, ker si kaj pa vem s kakšnega hriba doma, ampak bo prijazen do tebe, dokler mu ne boš obrnil hrbta, nato bo pa skrivaj govoril naokrog raznorazne laži, sam da te potlači... naprej pa sami veste

Poldi112 ::

Valda smo nestrpni. Samo poglejte kaj se dogaja z mosejo. Koliko ene panike za nic. Ampak nestrpnezi to smatrajo za varnost. Za njih pomeni strpnost biti strpen do sebi enakih. In potem sebe imajo za strpne. Tako da vecina normalno pride do zakljucka, da nismo nestrpni.

Dr_M ::

Poldi112: to da slovenci nocemo dzamije ni nestrpnost, ampak se temu rece zdravo razmisljanje.
ce ti mislis drugace, moje sozalje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gaby ::

Tole je Svetlana Makarovic napisala v Delo o tej temi. Vredno prebrati!

--------------------------------------------------------------------------

Pomisleki

Materinski dom Prav zanimivo bi bilo zvedeti, koliko je v naši deželi
ljudi, ki bi si drznili odkrito priznati, da ne prenašajo otrok. Jaz sama
jih poznam kar nekaj, ki se držijo čim bolj stran od otroškega vrveža, pa
niti niso suhe veje na zdravem telesu našega naroda, kakršna sem jaz: niso
se tako kot jaz prelisičili mimo zakonskih in družinskih in materinskih
svetih dolžnosti. Pa vendar zlepa ne bo nihče izmed njih priznal, da mu gre
do obupa na živce mulc, ki po ves dan piska na svojo prekleto trobento,
razbija z avtomobilčkom po mizi ali se na vsak način hoče splaziti človeku
čez kolena ravno takrat, ko drži v roki kos kruha, na debelo pokapljan z
medom.

Tu smo seveda brez moči, kajti ne glede na to, kako starši s svojim
otrokom ravnajo, občutiš v sebi nepremostljivo oviro, ko si želiš mulca
nahruliti ali mu celo dati eno po riti. Sicer pa so starši vsega sveta
očitno prepričani, da je njihov otrok enkraten, brezmejno simpatičen,
neverjetno zanimiv, inteligenten in krasen in ne vem kaj še vse - kar pa
jim ne preprečuje, da ne bi poživinili, če jih pobruha tuj otrok. In da ne
bi mirno prezrli hrepenečega smrčka tujega otroka, kadar vpričo njega samo
svojemu kupujejo sladoled.

Z menoj je pač tako, da v vsesplošni poplavi zagotavljanja neizmerne
ljubezni do otrok živim s svojo očitno čustveno okvaro, namreč da me
otroško čebljanje na smrt dolgočasi, da se mi rožnati dojenčki bele rase ne
zdijo niti najmanj ljubki in da me zahtevno cmihanje in srdito vreščanje
razvajencev kar se da hitro odžene iz njihove bližine. Ampak z otroki je
približno tako kakor z mačkami, manj ko pokažeš zanimanja zanje, bolj
pritiskajo za tabo, in ker jih pač nočem prizadeti, se kar naprej umikam in
izmikam in skrivam, zraven pa sem vsakemu tečnemu malemu "gremlinu" vsakič
znova hvaležna, ker ni moj. Seveda če ustvarjaš pravljice, si to ljudje
avtomatsko razlagajo, da si silen ljubitelj otrok in da prav gotovo
neizmerno hrepeniš po njihovi bližini že samo zato, ker nimaš svojih.

Sicer pa je isto doživljal že veliki pravljičar Andersen. O njem skrbni
pedagogi seveda zamolčijo, da otrok kratko malo ni trpel, da se jim je tudi
on vse življenje odmikal, umikal in izmikal. Vendar sem globoko prepričana,
da je na znotraj prav tako zasijal kakor jaz, ko se je katera njegovih
pravljic ugnezdila v kakšnem premraženem srčku, in da si tudi za hip ne bi
pomišljal, če bi bilo treba malemu bitju pomagati iz stiske, ga potolažiti,
ogreti, nahraniti.

Enako mislim o Oscarju Wildeu, avtorju prelepe pravljice o srečnem
princu in njegovem lastovičku. Tudi Wilde je na svojstven način
protestiral, ker so ga hoteli razglasiti za ljubitelja otrok, ki se je
sarkastično pošalil z izjavo, da "kdor sovraži otroke in pse, ne more biti
slab človek ..." In s tem je seveda do konca razjaril pocukrane bebce, ki
vsako izjavo jemljejo dobesedno in smrtno resno. In vem tudi, da noben
resnični umetnik kot tudi noben kolikor toliko duhovno razvit človek za nič
na svetu ne bo storil žalega malemu bitju, ne otroku ne živali ne roži. Pač
pa to pogosto počno ravno tisti, pri katerih naj bi bil otrok najbolj na
varnem: starši, sorodniki, vzgojitelji, celo duhovniki.

Videla sem žensko, ki je svojo triletno hčerko udarila po ustih, videla
varuško, ki je srdito stresala dojenčka, da bi ga utišala, videla očeta, ki
je lastnemu sinu primazal zvenečo klofuto, videla učiteljico, ki je učenca
pred vsemi ozmerjala s kretenom in norcem. Kar zadeva matere, jih je pa
vseh vrst in naj mi nihče ne klafa, da je mati dobra že samo zato, ker je
mati.

Nikakršne ženske solidarnosti ne občutim. Nobenega sočutja do žensk, ki
se danes, v tretjem tisočletju, pustijo pretepati in poniževati svojim
dedcem. Še manj do tistih, ki se pustijo tepsti vpričo otroka. Tistim pa,
ki dopustijo, da jim moška surovina pretepa in zlorablja otroke, pa bi
najraje še sama eno primazala.

Moje spoštovanje se začne šele takrat, ko se jim v buticah vendarle
nekaj premakne in sprevidijo, da morajo takoj pograbiti pamža in se z njim
zateči na varno, pa čeprav na gorsko kmetijo, čeprav v barako, za prvo silo
k znancem, ali pa, če na srečo obstaja materinski dom, tja.

In tu se začenja grozljiva zgodba o novem materinskem domu tam nekje,
recimo, na Štajerskem. Našel se je človek, ki je prepustil svojo
nenaseljeno stavbo tamkajšnjemu centru za socialno delo. Pohiteli so, hišo
obnovili in objavili, da je novi materinski dom pripravljen za vselitev
najbolj ogroženih mater z otroki. A zgodilo se je kot v hudih sanjah.
Zbrali so se namreč razjarjeni krajani, pretežno upokojenci, in zatarnali,
da bo dejavnost materinskega doma ogrožala kvaliteto življenja v njihovem
naselju in da bi veliko število mater in otrok "na kupu" povečalo hrup,
živžav na ulicah ...

Tudi jaz imam rada svoj mir. A najmanj kar bi storila v njihovem
primeru, je, da bi dala prispevek za ureditev materinskega doma, pa čeprav
v neposredni bližini mojega bivališča. Kajti ti otroci, ki najdejo vsaj
borno zavetje v materinskih domovih, to so objokani otroci, prestrašeni,
pretepeni, poniževani otroci, ali ne razumete tega, vi staruhi smrduhi?! Pa
ne, da vam gre v nos morda celo to, da niso vsi čistokrvni Slovenci? Najbrž
bi vas tudi to motilo, kaj?

Sama živim s tremi starimi, čemernimi mačkoni in zmeraj bolj sem jim
podobna. Pa se je ondan priklatilo od kdovekod drobno, prestradano,
razkuzmano mače. Zdaj zganja celega hudiča po hiši in mačkoni so silno
ogorčeni. Ampak nihče od njih ni dvignil šape nad tega mladiča, nihče ga ne
podi od hiše. Kajti živali imajo tisti čut, ki ga vi, človeški smrduhi,
nimate, namreč, da se mladiču ne stori hudega kratko malo zato, ker je
mladič. In vse živali imajo ta čut, da prizanašajo mladičem svoje vrste -
vse živali, razen človeške.

Zdaj se pa le v miru pripravljajte na blagoslovljene velikonočne
praznike, ko vlada med ljudmi božji mir pa ljubezen pa oljčne vejice pa
umorjeni jagenjčki in take lepe stvari. Jajca imate pa itak že pobarvana -
torej vesela aleluja!

Svetlana Makarovič

DSmidgy ::

A ni pri levih nekaj podobnega. Da koljejo mladiče? Neki sem vidu da je pri enih mačkah.

Daedalus ::

>Tudi Wilde je na svojstven način
protestiral, ker so ga hoteli razglasiti za ljubitelja otrok, ki se je
sarkastično pošalil z izjavo, da "kdor sovraži otroke in pse, ne more biti slab človek ...

He, he, pod tole se kr podpišem:))

Slovenci in strpnost? Ma, ja raje ne bi začel kaj na to temo... Je že tako, da če v Sloveniji v malo bolj vaških okoljih odstopaš od večine, se ti hitro zgodi kak poskus "prevzgoje". Preizkušeno na lastni koži. Da ne omenjam odnosa večine Slovencev do vseh, ki so iz držav ex Juge. Pa džamija. Pa homoseksualci. je že tako, da v Slo. ne smeš izstopati, ker drugače si hitro tarča "strpne" večine. In seveda pravih dedcev, ki zgolj branijo Slovenijo pred raznimi "čudaki".

Seveda pa ne trdim, da je vsepovsod tako.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

para! ::

V katerem kraju se je to zgodilo?
Death before dishonor!

Gaby ::

To se je zgodilo v Jelovcu, Bresternica, blizina Maribora.:\

Thomas ::

> A ni pri levih nekaj podobnega. Da koljejo mladiče? Neki sem vidu da je pri enih mačkah.

To se dogaja pri veliki večini živali celo! "Ubij mladiča, (ki verjetno ni tvoj)!" je zelo uspešen algoritem pri širjenju lastnih genov. To delajo, medvedje, levi, delfini ...

Kaj pa vedo pesniki kt Svetlana? Bolj malo, živijo v nekih pravljicah.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

Thomas v svojem elementu. To da je nekdo pesnik je zanj ze element diskreditacije. Kot da rabis bit doktor fizike, da imas vest in ves kaj je moralno, strpno...
Glede zivali imas verjetno prav. Ampak ali res zelimo biti njim enaki?

Dr.M, tvoj odgovor je direktna potrditev mojemu. Me pa zanima kako od kje ti ideja da je strpno zatirati manjsinsko veroizpoved in jim prepovedati svobodo veroizpovedi, ki jo imajo po zakonu??? S tem postajas podoben tistim, katerih se bojis (islamskih skrajnezev, ki jih enacis s celotno islamsko populacijo). In podoben Bushu, ki ti tudi kot vem ni vsec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Dr_M ::

Me pa zanima kako od kje ti ideja da je strpno zatirati manjsinsko veroizpoved in jim prepovedati svobodo veroizpovedi, ki jo imajo po zakonu???

kdo pa pravi, da jih je treba zatirat?? kdo pa pravi, da jim hocemo prepovedat njihovo veroizpoved??
proti tem stvarem se nihce ne bori. razn mogoce res ksni zahojenci iz rovt.


mam tut neki kolegov, ki so muslimani (pac zivim v takem kraju) in jih ne enacim z islamskimi fanatiki in jih NE sovrazim, tko da nevem za koga kurca se mas ti, da mene tako obsojas, zahojenc....;(( ;(
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Poldi112 ::

Jaz sem samo prepisal tvoje besede:...

Poldi112: to da slovenci nocemo dzamije ni nestrpnost, ampak se temu rece zdravo razmisljanje.

...na nacin, da bi ga tudi ti razumel takega, kot je. Tvoj spust na osebni nivo mi kaze, da sem uspel.

Dr_M ::

Poldi112: ti si si moje besede razlozil, tako kot si ti hotu in ne tako kot sm jest hotu povedat. in ne, nc nisi naredu, si ti presel na oseben nivo z obtozevanjem, da hocem zatirat in omejevat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

madmitch ::

Poldi112: to da slovenci nocemo dzamije ni nestrpnost, ampak se temu rece zdravo razmisljanje.

...na nacin, da bi ga tudi ti razumel takega, kot je. Tvoj spust na osebni nivo mi kaze, da sem uspel.


In v čem si uspel, če smem vprašati? Razen v tem, da si napisal da SI nestrpen. Kaj bo naslednja faza? Zažiganje knjig, ki niso pravoverne ali politično korektne?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Business ::

Vsaka nova generacija je bolj in bolj nestrpna. To sigurno kažejo analize. Kriminala je vse več , umorov tudi ipd. Če nisi tak kot večina si drugačen. In ker si drugačen nisi več zaželen. To je dejstvo. Žal pa smo ljudje vse preveč nestrni tudi to tega, kar ne poznamo in kar pa je po moje posledica premajhne splošne razgledanosti. Kdo pa so se zbunili za ta dom? Starejši, predvidevam manj izobraženi, ki niti ne vedo kaj ta dom sploh predstavlja. ŽAL

Thomas ::

Kaj morem zato, če pesniki nimajo pojma?

Znam več Svetlaninih pesmic na pamet, kot večina na tem forumu, ampak mi gre pa na jetra njeno modrovanje, kako "so živali boljše od ljudi".

In ljudje in živali so pač živali, kakršne je evolucija sklesala. Prijaznost, altruizem pa je prej doma pri človeški, kot pri drugih živalih.

Ker bandwidth med posameznimi osebki je ravno med ljudmi največji, pomnilniška kapaciteta je ravno pri ljudeh največja ... tako da je prijaznost z drugimi zevoluirala pri ljudeh še najdlje. Če je nekdo preveč hudoben, se hitro naredi koalicija proti njemu in se mu preživetveno ne splača tak odnos do soljudi. Če človeški samec ubije tujega otroka, se bo verjetno zbralo dosti človeških samic (in samcev), da ga prasca sfentajo, da s tem zaščitijo lastne mladiče.

Medvedke so pretupe in predvsem ne znajo govort, da bi sklenile zavezništvo, v katerem bi pokončale kakšnega baby killerja. Zato se medvedjemu samcu splača ubiti medvedki mladiča. Ne samo da se bo s tem znebil morebitne bodoče konkurence za hrano, tudi medvedki ne bo preostalo drugega, kot da se začne goniti in ta samec bo kot očka prenesel svoje evil gene naprej.

Človeške samice so razvile pa promiskuitetno sexualno obnašanje in stalno pripravljenost na sex, tako da se samcem ne splača ubijat mladičev. Prav lahko so njihovi. Splača se jim celo ščititi nesvoje - ker kaj pa veš.

Odtod pri ljudeh prijaznost do lastnega plemena - in ksenofobnost do tujega. Ker s tujci si genov ne delimo, hrano bi nam pa še pojedli.

Štekaš Poldi? (To je samo začetek zgodbe, še veliko obsežnejša je, mnogo čudnih twistov je v njej - Google Blank Slater!)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Da je pa infanticid ljudem povsem tuj, pa tudi ni res. Če je bila kdaj v davnini kakšna skupina ljudi, ki je ubijanje otrok povsem odklanjala, se je često srečala s pomanjkanjem hrane, ker so se pač preveč namnožili. Takrat je sosednje pleme, ki je imelo več pripadnikov v najboljših letih (20+) zlahka uničilo te prijazne ljudi. Tako so stara ljudstva vsa imela to organizirano - žrtvovanje otrok.

Še Rimljani recimo, niso poznali kazni za uboj otrok do 1 leta starosti. Njihovi konkurenti Kartažani so bili pa še bolj "gospodarni" in so z žrtvovanjem otrok vse do pubertete zelo učinkovito nadzirali vitalnost svoje populacije. Kot skupina so bili zato dokaj močni.

Vendar je to pri Rimljanih vzbudilo dodatno moralno ogorčenje in ša z večjim veseljem so Kartažane zradirali z obličja sveta.

Ni ena lastnost vedno pozitivna ali negativna za obstoj, to se s časom spreminja.


Na, zdej se bo pa kdo zjokal. Hja ... ni razlogov za jok ker:

1 - Kako drugače bi se pa lahko povzpeli iz morskega blata? Z neko prijazno evolucijo? Šur!

2 - Dosti dobrega je zevoluiralo, ne samo slabo. Slednje bomo itak zavrgli. "Odrekli se bomo hudobnega duha". Ki pa nam je tudi pomagal do sem, kjer zdaj smo. Le da ga v bodoče ne mislimo več rediti. Evolucija mu je odslej nenaklonjena. Njegov čas je minil.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

Dr_M, kako si pa ti razlagas da muslimanu prepoves dzamijo? A ni to onemogocanje njihovega bogosluzja? Ok, ne maras mufija al kaj so ze tisti njihovi sefi. Ampak ne mores zaradi njega vsem prepovedat oz. onemogocit hoditi v dzamijo. To je tako kot da bi zato, ker ti rode ni vsec, prepovedal gradnjo katoliskih cerkva. In veliko ljudi ima rodeta za nestrpnega. Vkljucno z mano. Ampak to ne more vplivati na mojo presojo o vernikih, ki mu sledijo. Ker ne ves ali mu. Pac hodijo se vedno v cerkev. Saj nimajo vpliva na to kdo je skof. In skof nima prevec vpliva na njihovo duhovno zivljenje.
In to da je nehotenje dzamije zdravo razmisljanje si resnicno ne da razlagati drugace kot fobijo. Bi bil pa vesel ce bi mi ti oz. kdo drug to lahko razlozil.


Madmitch, preberi se enkrat kaj sem napisal jaz kje sem pa citiral druge, preden prides do takih morbidnih zakljuckov, da sem jaz tisti, ki bi zazigal knjige.

Thomas, jaz razumem tvoj pogled, ki je precej dodelan, mu pa nekaj manjka. Prijaznost do lastnega plemena in nestrpnost do drugega ni izkljucno posledica tega, kaj se nam izplaca, ampak tudi tega, kaj mi cutimo, da je prav. Oz. kot je Svetlana povedala, eni imajo radi vse otroke, eni pa samo svoje. Od cesa vsega je to odvisno ne vem, verjetno vzgoja in se nekatere stvari, ki jih ti kategoricno zanikas (dusa iz. njena razvojna stopnja,...), ampak dejstvo ostane. Se pa zal tu pogovor ustavi zaradi tako ekstremno razlicnega pogleda na svet.

Thomas ::

Moj pogled odgovori na vsa vprašanja, samo razumet je treba.

Vsako (ne)dejanje se izračuna po pleasure pain formuli, potem se pa zgodi v skladu z izračunanim.

Milijarda ali več takih kalkulacij na sekundo, da gibanje človeštva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cirecire ::

Smo Slovenci nestrpni?

Po moje ravno tolko kot tisti, ki nas obkrožajo...


Mene je učitelj zgodovine v šoli učil, da smo Slovenci narod hlapcev, ki je v 6. stol prišel izza Karpaskih močvirij. Nato pa je kot narod hlapcev živel na današnjem ozemju, kjer so ga zatirali močnejši sosedje Nemci in Italjani. Odrešitev je slovenski narod doživel šele leta 1945, ko je z bratskimi narodi pod Titovim vodstvom stopil v socialistično Jugoslavijo.Tam je 45 let živel v bratstvu in enotnosti z drugimi narodi dokler ni fašistična desnica s pomočjo RKC prišla na oblast v Sloveniji in na Hrvaškem ter razbila Jugoslavijo.


Očitno takšne zgodbice še vedno rado posluša tudi veliko slo-tech forumašev.

Včasih so nam prali možgane z "bratstvom in enotnostjo" danes pa je v modi "vsi drugačni vsi enakopravni"



Pa še glede džamije, ki naj bi ji nestrpni Slovenci tako nasprotovali.

Najbolj strpni stranki ZL in LDS imata na ustavnem sodišču razmerje 5:2 v svojo korist in lahko blokirata vsak poskus referenduma. Samo očitno so muftija dobro nategnili in samo blefirata. Očitno ZL in LDS rabita muslimane samo takrat, ko so volitve.

Sicer pa bi najbolj strpna stranka ZL lahko džamijo zgradila že leta 73, ko je bilo bratstvo in enotnost na višku slave in ko je ZL imela neomejeno oblast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Thomas ::

Tale rodovnik bo treba narest. DNA analiza, da vidimo koliko je od kod priteklo naše krvi.

Potem bomo videli, da smo zelo v žlahti s Furlani in s Hrvati. Vendar da "genetska meja" med tema dvema narodoma teče po sredi Slovenije. Da pa je mikroskopska razlika med obema sosedoma.

Nekaj v tem smislu, hehe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

Jaz ne potrebujem nikakršne DNA analize; sem pač potomec kočevskih nemcev. :D

...

Thomas, In kaj bi ti potem s rezultati sklepal. Oziroma na kaj ciljaš? Don't get it...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

Jest ciljam na sledece zadeve:

Najprej sta bila Staroselski in Slovanski element. S tem, da Staroselski je "razpadel" na Italskega in Keltskega.

Potem so prihajala še razna Nemška, Turška, fevdalska in podobna posiljevanja domačink skozi več kot 1000 let.

Da o raznih drugih nakupih novih genov niti ne govorimo.

Če bi nekdo premešal karte tako, kot so naši geni, bi ne imel nič proti partiji pokra s tistim šopom.

It's shaken!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

Okay... Da parafraziram: Ker smo Slovenci mešanica vseh možnih genov iz vsega evropskega kontinenta, je težko govoriti o "Slovenski" nestrpnosti. Oziroma, da Slovenci - kot nacija - sploh ne obstajamo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

Kot nacija obstajamo, v to ni dvoma. Le da genetske osnove za našo nacijo ni. Slovenski genom ne obstaja. Delimo ga s sosedi.

Z drugimi besedami - naši rodovniki (biološki, ne pravni) se raztegujejo izven našega (SLO) ozemlja, kot hobotničine lovke. Samo da jih je mnogo več. In k nam tudi sega ogromno teh rodovniških lovk.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Thomas ::

Obstaja pa Slovenski memeplex. Jezik je njegova značilna prepoznavna lastnost, vendar ni samo to.

SLO Memeplex pa se seveda lepo počasi raztaplja v drugih, to tudi vidimo. Kar pa ne pomeni, da na druge memeplexe nima vpliva, seveda jih ima. Two ways road.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Vsem, ki ste proti temu, da se naseli dom na Štajerskem:

-) Ste že kdaj udarili punco/ženo/otroka?

Vi bi jih kar prepustili na nemilost brutalca, ki jih pretepa, pa jebeš. ;(
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CCfly ::

Kolikor sem prebral članek, ki je sledil oddaji, gre tukaj za nekakšno elitno sosesko naših vrlih intelektualcev. Zanimivo je bilo celo, da sosedje niso delali nobenih scen, ampak je šlo za ljudi, ki niso živeli v okolici hiše. Očitno je prehitro zvaliti vse na neke zgodovinsko pogojene frustracije slovenstva. Prej bi okrivil duhovno omejenost nekaterih posameznikov.

hruske ::

Slovenci smo nestrpni, ja, kar je skoraj jasno. Skoraj 50 let smo živeli pod totalitarno oblastjo, kjer so nam prali možgane in kjer smo pač živeli relativno brez težav, ker je vse "odpravila" oblast. Jasno, da bomo potem prestrašeni nad spremembami in veselo reagirali s x-fobijami.

cryptozaver ::

Ajajaj najrajs mam pa to kako smo Slovenci potomci vsega zivega razen Slovanov. Zakaj hudica smo tko frustrirani? Zakaj nas je sram? Res me to zanima.
Noben ne bo reku ej jest sm pa Slovenc! Rajs: moj ded je bil Nemc al pa Italjan fotr potomc enih madzarskih plemicev...
Kapo dol pred nasimi juznimi brati. Nisem se srecal enega ki bi tko na glas tajil svoje poreklo.
Dokler se sami ne bomo spostoval nas nihce nebo. In do takrat se bomo bali tudi svoje sence!

Dr_M ::

tisti, ki brez sramu priznamo, da smo slovenci veljamo za nestrpne...
vsaj tako mislijo nekateri tuki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trend naraščanja podpore desnici v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
854509 (4509) jype
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732566 (24972) kuglvinkl
»

Nestrpnost v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1017712 (6354) jype

Več podobnih tem