vir: TG Daily
Kindle Fire je bil za Amazon zadetek v polno. Prodajna cena je nizka (200 dolarjev) in Amazon naj bi s strojno opremo celo z vsakim prodanim izdelkom izgubil tri dolarje, a zaslužek se skriva drugje. Kindle Fire ponuja celotno doživetje in uporabnike vabi v nakup digitalnih vsebin (in tudi drugih) prek Amazonove trgovine, kjer tiči glavni zaslužek. Poleg nizke cene v Kindlov prid deluje še prepoznavna blagovna znamka in seveda vseprisotno reklamiranje, saj je Amazon pač največja trgovina na spletu, Kindle pa hišni produkt. Bo s Kindle Phonom isto?
Težko je reči. Kot piše Bloomberg, bo Kindle Phone zgrajen okoli androidnega ekosistema. Citigroup je recimo o Amazonovem telefonu špekulirala že lani, tako da nekaj verodostojnosti teorija ima. Žal se tu podatki končajo, saj ni znano, kateri operacijski sistem bo poganjal (nekaj androidnega, a recimo v Kindlu je Android predrugačen skoraj do nerazpoznavnosti), kdaj bo izdelek končan, kakšne bodo strojne specifikacije in najpomembnejše cene. A bržkone bo nizka, po nekaj ocenah med 150 in 170 dolarji, kar pomeni, da Amazon ne bo igral na karto premium opreme.
To pa ni dovolj za pritegnitev uporabnikov. Pri Kindlu Fire je to celoten Amazonov ekosistem, saj se naprava enostavno povezuje z Amazonovimi trgovinami in vsebinami (ter CloudDrivom), hkrati pa ima lep barven zaslon. Na mobilnem telefonu bodo morali poiskati dodatne niše, če želijo konkurirati iPhonu na eni strani in fragmentiranemu androidnemu ekosistemu. Druga možnost je, da Amazon v resnici gradi pomanjšano tablico, a je zgodbo nekdo narobe interpretiral in malo napihnil.