» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
26 / 26
»
»»

neo5468 ::

Kokr vidim na spletni strani, so knjige na Biblos v .epub formatu, kar z lahkoto pretvoriš v .mobi format preko Calibre, za kindle podporo.

Ezoterik ::

bolš, da ne daješ nasvetov o stvareh, ki jih ne poznaš.

Knjig iz biblosa se ne da pretvarjat, fajli so zakriptirani z applovim fairplay DRMjem.

neo5468 ::

k

Cr00k ::

Včeraj sem pa izvedel še lažjo varianto, da kar Amazon pretvori epub (nezakriptirane seveda) v azw tako, da .epub končnince zamenjaš z .zip in pošlješ po emailu > Send to Kindle. Moram čez vikend preveriti, če to funkcionira...

sentiš je izjavil:

Sem se odločila kupiti Kindle Paperwhite, zdaj pa že obžalujem nakup, ker se baje ne da brati slovenskih knjih iz Biblosa gori... Kot prava budala se nisem o takih detajlih prej pozanimala. Obstaja kak kanal z odklenjenimi slovenskimi knjigami iz Biblosa za Kindla? Kakšen torrent ali kaj podobnega? Ali bo pač moj Paperwhite postal Paperweight za na mizo...


Kar nekaj slovenskih knjig in prevedenih v slovenščino se dobi na torrentih ja... počekiri, da res ne bo Paperweight :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Groot ::

Kot že omenjeno se knjig iz Biblosa ne da pretvarjat v .mobi format zaradi DMR zaščite. Tako da ti posledično preostane zgolj iskanje po torrentih, kjer pa žal neke obširne zbirke v SLO ni oziroma gre večinoma bolj za kakšne klasične SLO knjige (Na klancu, itd.). Čeprav roko na srce tudi ponudba na Biblosu ni ravno nek presežek oziroma je daleč od tega kar bi človek dandanes pričakoval.

Badwolff ::

V bistvu imajo dve vrsti zaščite, applovo, ki se je ne da razbit (oz se je ni dalo par let nazaj, ko sem nazadnje probval) in eno drugo (adobe?), ki se jo je dalo.

Phantomeye ::

Zbujam...

ima morda kdo generiran angleško slovenski slovar za kindle? nisem našel nič narejenega - našel tudi neko diplomsko .- sem vsaj upal, da bo kak url not :P

Stripy ::

Angleško slovenski slovar za Kindle: povezava

Gogyto ::

Bom tule vprašal, upam da kdo lahko pomaga.

Torej, imam Kindle keyboard verzijo, že kar nekaj sivih las ima in pred kakim mesecem je zadeva crknila; tista famozna zamrznitev slike, in nič ne zažene Kindlea. Po nekaj prebrskanega neta in ogledov Youtubea sem nabavil novo baterijo in po šarenju po Kindleu sem nazadnje ugotovil, da oriđiđi baterija sploh ni bila kaput. :)
Kaput je tisto stikalo pri drsnem gumbu za vklop/izklop kindlea..
Za zdaj sem zadevo usposobil v toliko, da je Kindle nonstop prižgan in da se ne zaklene/ugasne po določenem času. Kar pomeni, da moram napravo nekje na dva dni polnit.

Torej - bi kak majster znal zamenjat tisto stikalo oziroma, kam bi Kindlea lahko nesel, da mi to popravijo? Če mi uspe, dam še slikco gor, za katero stikalo dejansko gre...

Phantomeye ::

Stripy je izjavil:

Angleško slovenski slovar za Kindle: povezava


o zakon! tole je bil a long shot!

Matevz96 ::

Gogyto je izjavil:

Bom tule vprašal, upam da kdo lahko pomaga.

Torej, imam Kindle keyboard verzijo, že kar nekaj sivih las ima in pred kakim mesecem je zadeva crknila; tista famozna zamrznitev slike, in nič ne zažene Kindlea. Po nekaj prebrskanega neta in ogledov Youtubea sem nabavil novo baterijo in po šarenju po Kindleu sem nazadnje ugotovil, da oriđiđi baterija sploh ni bila kaput. :)
Kaput je tisto stikalo pri drsnem gumbu za vklop/izklop kindlea..
Za zdaj sem zadevo usposobil v toliko, da je Kindle nonstop prižgan in da se ne zaklene/ugasne po določenem času. Kar pomeni, da moram napravo nekje na dva dni polnit.

Torej - bi kak majster znal zamenjat tisto stikalo oziroma, kam bi Kindlea lahko nesel, da mi to popravijo? Če mi uspe, dam še slikco gor, za katero stikalo dejansko gre...


Sem imel identičen problem na Paperwhite rešil sem ga z nakupom magnetnega ovitka. Torej se prižge ko ga odpreš in ugasne ob zapiranju. Preveri če tvoj to omogoča. Najbolj smešna stvar pri tem pa je, da je kakšen mesec po nakupu gumb spet začel delovati.
#hooldthedoor

Gogyto ::

Hmmm, bi bilo vredno poskusit. Sicer, kumb deloval preverjeno ne bo, ker mi je tisto mikro stikalo sesulo. Mogoče bi pa vsaj ovitek rešil zadevo ugašanja/prižiganja..

49106 ::

Prepričaj se, če se kindle keyboard sploh prižge z magnetnim ovitkom. (mislim, da ne)

Master_Yoda ::

Jaz imam se starega kindle keyboarda z originalnim ovitkom, ki je magneten in tako kot je Messiah napisal se ne vklopi.
Dovie'andi se tovya sagain.

Gogyto ::

aha, pol to odpade. :)
Iščem serviserja še naprej.:)

Kovalchuk ::

Phantomeye je izjavil:

Stripy je izjavil:

Angleško slovenski slovar za Kindle: povezava


o zakon! tole je bil a long shot!


A zale slovar se še da kje dobiti? Povezava žal ne deluje več.

Stripy ::

Kovalchuk je izjavil:


A zale slovar se še da kje dobiti? Povezava žal ne deluje več.

Slovar

eXamqle ::

Stripy je izjavil:

Kovalchuk je izjavil:


A zale slovar se še da kje dobiti? Povezava žal ne deluje več.

Slovar


Povezava ne deluje več. Lepo prosim za novo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eXamqle ()

Stripy ::

wick ::

Stripy je izjavil:

Nova povezava: https://gofile.io/d/j5VSAX

Lahko prosim delujoc link? Hvala.

Stripy ::

Slotech-Man ::

Prosil bi za svežo povezavo do Angleški-slovenski slovar za Kindle? Prejšnje ne delujejo več...

Stripy ::

Stripy ::

Ne uporabljajte zgornje povezave.
Nova povezava: Angleško-slovenski slovar

tomazel ::

A je kdo kupil novi Paperwhite? Poskušam naročiti preko Amazon.de, pa ne pošiljajo v Slovenijo, kje se da to sploh naročit po neki zmerni ceni?

Han ::

Kateri? Meni piše, da pošljejo v kokoško...

https://www.amazon.de/dp/B08N2QK2TG

tomazel ::

Ta pa gre čez. Iščem cenejšo varianto, ker ne potrebujem Signature edition. Tega sem gledal https://www.amazon.de/-/en/dp/B08N3TCP2...

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tomazel ::

Hvala za pomoč. Jaz sem izbiral ocpije z reklamami in tisti ne gre čez, ta brez reklam pa gre.

kuglvinkl ::

Tako je.
Your focus determines your reallity

jocoj ::

A se da razbiti zaščito biblos knjig za izposojo in poslati epub na na kindle, ali še vedno ne gre?

erkgheoruugh ::

jocoj je izjavil:

A se da razbiti zaščito biblos knjig za izposojo in poslati epub na na kindle, ali še vedno ne gre?


Beri temo od biblosa zadnjih nekaj strani.

jocoj ::

Super sem našel. Malo po ovinkih, ampak se očitno lepo da. Kindla še nimam, ker mi ga prinese sin iz US naslednji teden. Imam pa še par vprašanj.

1. Če pretvorim vse svoje stripe s Kindle Comic pretvornikom v epub in potem preko send to kindle strani pošljem na kindle - ali bodo lepo in brezhibno prikazani na Kindle Paperwhite ali bo potrebna kakšna dodatna obdelava?

2. Potem, ko naložim vse te stripe, nekaj knjig z odstranjeno zaščito iz Biblosa in ostale knjige brez zaščite preko send to kindle strani - ali lahko kindle potem deaktiviram in uporabljam v offline načinu brez povezave?

Saj vem, nekaj kompliciranja, ampak Kindle dobim zastonj, za kakšen kobo ali pocketbook, kjer bi to delalo brez dodatnih opravil, je pa cena pri nas 200+ EUR.

Ales ::

jocoj je izjavil:

Super sem našel. Malo po ovinkih, ampak se očitno lepo da. Kindla še nimam, ker mi ga prinese sin iz US naslednji teden. Imam pa še par vprašanj.

1. Če pretvorim vse svoje stripe s Kindle Comic pretvornikom v epub in potem preko send to kindle strani pošljem na kindle - ali bodo lepo in brezhibno prikazani na Kindle Paperwhite ali bo potrebna kakšna dodatna obdelava?

2. Potem, ko naložim vse te stripe, nekaj knjig z odstranjeno zaščito iz Biblosa in ostale knjige brez zaščite preko send to kindle strani - ali lahko kindle potem deaktiviram in uporabljam v offline načinu brez povezave?

Saj vem, nekaj kompliciranja, ampak Kindle dobim zastonj, za kakšen kobo ali pocketbook, kjer bi to delalo brez dodatnih opravil, je pa cena pri nas 200+ EUR.

Saj veš, da Kindle lahko priklopiš neposredno na računalnik preko USB kabla in sploh ne potrebuješ nobenih online povezav za nalaganje vsebin nanj? Kindle ima odprt sistem, ni sploh nujno vezan na Amazon.

V kakem formatu imaš trenutno stripe? Uporabljaš moda Calibre?

jocoj ::

Stripe imam trenutno v CBR formatu. Namestil sem seveda tudi Calibre, DeDRM in Adobe Digital Editions, saj sem za probo uredil eno knjigo iz Biblisa v DRM free epub format.
Vem, da lahko nalagaš preko kabla. Ali v tem primeru naprava oziroma Calibre tudi avtomatsko pretvori v kindle format datoteke, saj sem nekje prebral, da naprava sicer podpira epub, vendar moraš poslati datoteke preko "send to kindle" strani ali "send to kindle" emaila, da jih pretvori v kindle format.

Torej ta korak odpade in lahko preko kabla naložim vse DRM free epub datoteke in CBR stripe in sploh ne rabim registrirati napravo na Amazon račun?

Ales ::

jocoj je izjavil:

Stripe imam trenutno v CBR formatu. Namestil sem seveda tudi Calibre, DeDRM in Adobe Digital Editions, saj sem za probo uredil eno knjigo iz Biblisa v DRM free epub format.

Potem imaš v bistvu vse kar rabiš!

Vem, da lahko nalagaš preko kabla. Ali v tem primeru naprava oziroma Calibre tudi avtomatsko pretvori v kindle format datoteke, saj sem nekje prebral, da naprava sicer podpira epub, vendar moraš poslati datoteke preko "send to kindle" strani ali "send to kindle" emaila, da jih pretvori v kindle format.

Kakor si napisal, storitev "Send to kondle" pretvarja epub in šele potem pošlje knjigo na Kindle. Direktno epub sama naprava ne podpira.

Torej ta korak odpade in lahko preko kabla naložim vse DRM free epub datoteke in CBR stripe in sploh ne rabim registrirati napravo na Amazon račun?

V Calibre nastaviš, da ti ob prenosu na Kindle pretvarja iz ePub v mobi (ali, verjetno še bolje, v azw3).

Calibre sicer lepo prepozna kindle. Na ekranu ti zna prikazati kaj imaš vse na Kindlu in kaj v zbirki. Enostavno lahko kopiraš knjige sem in tja, po potrebi s sprotno konverzijo.

Za stripe boš moral narediti par testov. Težava je v tem, da so to slike v njih, kar znatno oteži prikaz na majhnih ekranih. Kako dobro bo zgledalo je odvisno tudi od tega, kak format strani ima strip v originalu.

Kindle je super za npr. Alan Ford.

HitraSperma ::

Ali prodajajo Kindle ovitke tudi kje v fizični trgovini v Slo?
fgdsfjk

Seba982 ::

Kar tule napišem.

POčasi bi rabil nov kindle, moj deset let star se ne fila več. Kaj mi priporočate za nakup?

Amazon mi tudi ponuja 20% popusta če pošljem svoj stari kindle + 5$ bon. :) Tako da sem postal malo "požrešen" in bi morda kupil najdražjega?

Badwolff ::

Odvisno kaj počneš z njim.
Če sam bereš knjige, je vse razen paperwhita zguba gnara.

Furbo ::

Res je, jaz sem tudi kupil tisto boljšo zadevo, brez veze. Konec dneva nočeš rumene svetlobe in svetlost je fajn imeti vedno na max.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GupeM ::

Furbo je izjavil:

Res je, jaz sem tudi kupil tisto boljšo zadevo, brez veze. Konec dneva nočeš rumene svetlobe in svetlost je fajn imeti vedno na max.

Nikoli nimam svelosti na max. Ponoči imam na 7, ker nočem da mi skuri oči, podnevi pa ugasnjeno, ker je nepotrebna.

yayo ::

Hočeš bolj prenosnega, kupiš 6 colskega, če bereš v glavnem doma, pa kake črnobele mange potem večjega.

kuglvinkl ::

Men je last gen PW povsem dovolj za branje.
Your focus determines your reallity

Groot ::

Furbo je izjavil:

Res je, jaz sem tudi kupil tisto boljšo zadevo, brez veze. Konec dneva nočeš rumene svetlobe in svetlost je fajn imeti vedno na max.


Ti pa zagotovo nisi veliko bral na readerju. Meni je rumena svetloba must in ni možnosti da kupim reader brez tega. Svetlost pa ne vem če sem že kdaj šel čez 1/3 svetlosti, no razen na morju morda pa še to dvomim.

brbr21 ::

Bil lani v isti dilemi. Vzel Oasis, že v izhodišču z mislijo, da ga mogoče vseeno vrnem. Po tednu dni vrnil, vzel Paperwhite in prišparal €100. Navigacijske tipke in rumeno ozadje (ki mi gre na K že pri telefonu) ne odtehtata razlike. Par gramov razlike v teži....mnja. Itak daš okoli še ovitek in postane teh par gramov razlike zanemarljivih. Tudi asimetrično ohišje... po eni strani QL, ker je večina teže v samem zapestju, po drugi strani nimam težav z navadnim Kindlom. V levi roki se zaslon obrne za 180°. Aja Oasis ima še star USB priključek! Vzdržljivost baterije niti ni problem. Sicer ima Oasis večjo, a baje zdrži manj. Po le tednu uporabe se sicer ni spraznila. Če zdrži teden je zame več kot dovolj, Paperwhite filam na.... pojma nimam, ko je prazen. :) Še pri starem dobrem Touchu, ki trpi že 12/13-to leto, zdrži preceeej več kot en teden.

Aha...znanec je kupil Kobo elipsa nekaj. Velikosti 10+". OK pišeš, ampak meni preveč lag-a pri pisanju in pozabi na udobno branje v postelji, na ležalki, avionu.... Prevelik! Vsaj meni.


@Groot: ko nisi več 16 in ko prva, druga, tretja očala natakneš, jakost svetlobe hudo izboljša možnost branja. Če res pojačam in uporabim črke 3. velikosti (na dober dan tudi 2.) lahko berem celo brez očal (1,75/2,00). Rumenkasto ozadje močno poslabša kontrast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brbr21 ()

Groot ::

No meni osebno pa rumen odtenek bistveno izboljša branje in mi manj utrudi oči. Pa sem kar večkratnik tvojih 16. Je pa res tudi da imam to srečo in nimam težav z vidom.

Ne glede na osebne preference je rumena svetloba z razlogom tam. Ni to neka kaprica. Ampak če želite nabijati svetlobo na polno zvečer v postelji, izvolite. Samo ne se potem čudit slabšanju dioptrije itd. ;)

Furbo ::

Groot je izjavil:

Furbo je izjavil:

Res je, jaz sem tudi kupil tisto boljšo zadevo, brez veze. Konec dneva nočeš rumene svetlobe in svetlost je fajn imeti vedno na max.


Ti pa zagotovo nisi veliko bral na readerju. Meni je rumena svetloba must in ni možnosti da kupim reader brez tega. Svetlost pa ne vem če sem že kdaj šel čez 1/3 svetlosti, no razen na morju morda pa še to dvomim.

Jaz vsake par dni preberem eno knjigo.

Rumena svetloba mi je no go, kot tiste stare porumenele knjige.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Seba982 ::

Najprej vsem hvala za odgovore.

Vprašanje? O kaki rumeni barvi govorite ima to tudi tale izvedba?
https://www.amazon.de/-/en/kindle-paper...

Amazon pa samo tele pošilja v Slovenijo. :(
https://www.amazon.de/-/en/l/2850566403...

Kateri od teh treh je primeren ali naredim extra effort in si zrihtam zgornjega iz avstrije?

kuglvinkl ::

Seba982 je izjavil:

Najprej vsem hvala za odgovore.

Vprašanje? O kaki rumeni barvi govorite ima to tudi tale izvedba?
https://www.amazon.de/-/en/kindle-paper...

Amazon pa samo tele pošilja v Slovenijo. :(
https://www.amazon.de/-/en/l/2850566403...

Kateri od teh treh je primeren ali naredim extra effort in si zrihtam zgornjega iz avstrije?


Ja, tisti na prvem linku ima ta warm + cold light setting.

Hm, to je čudno, jaz sem ga ubodu na .de za prime al pa BF... Ženaima z reklamami, pa ne moti, samo ko je zaprt se vidi. Sam ga imamo tako in tako v ovitku, tko da...

brez reklam je pa 170e, odvisno kolk se ti mudi, pride tu pa tam znatno znižanje na okoli.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

brbr21 ::

Groot je izjavil:

No meni osebno pa rumen odtenek bistveno izboljša branje in mi manj utrudi oči. Pa sem kar večkratnik tvojih 16. Je pa res tudi da imam to srečo in nimam težav z vidom.

Ne glede na osebne preference je rumena svetloba z razlogom tam. Ni to neka kaprica. Ampak če želite nabijati svetlobo na polno zvečer v postelji, izvolite. Samo ne se potem čudit slabšanju dioptrije itd. ;)

Lepo. Povem samo, da tisti ki imamo pri 16ih starostne težave z vidom, lažje beremo pri bolj beli/modri svetlobi oz. pri večji osvetljenosti, kot pri rumeni. Rumena hudo zmanjša kontrast. Ko imam gor očala ne rabim navijati svetlosti. Seveda je boljša rumena, predvsem zaradi umirjanja pred spanjem, ampak se moraš 3x bolj napenat z očmi, da lahko normalno bereš, kot pri beli svetlobi.

Pa še to. Lahk odelaš salte in mižiš 24/7 pa boš bore malo zaustavil starostno pešanje vida. Rumeni, zeleni, ali črni osvetlitvi navkljub.
««
26 / 26
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215477 (1580) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142981 (24281) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222418 (15475) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428865 (22120) trnvpeti

Več podobnih tem