vir: The Baltimore Sun
Kot piše Reuters, se je za RIM zanimal Amazon. Ta navaja, da je Amazon že letos poleti najel investicijsko banko za vodenje poslov v zvezi s predlaganim prevzemom podjetja. Slednji nad to idejo ni bil navdušen, saj naj bi upravni odbor želel težave podjetja urediti interno in brez prodaje, temveč raje s predstavitvijo novih telefonov, boljšo izrabo obstoječih tehnologij (recimo BlackBerry Messaging). Neuradno se govori, da so se za RIM zanimali tudi drugi investitorji, zlasti Micosoft in Nokia, a so jih Kanadčani zavrnili. Stvari bodo v red spravili sami.
Ni pa izključena druga vrsta povezovanja, so zatrdili v RIM-u. Čeprav RIM ne bo prodan ali celo razkosan in prodan po delih, se Amazon in RIM še vedno pogajata o načinih sodelovanja. Trenutno je njuna glavna vez Amazonovih katalog glasbe za uporabnike blackberryjev, porajajo pa se zamisli od tesnejši integraciji Amazonovega Kindla Fire in RIM-ovih storitev (BBM). Prav tako bi lahko RIM licenciral operacijski sistem QNX, ko bo BlackBerry 10 prihodnje leto izšel.
Ali se je RIM odločil pravilno ali ne, bo povedala prihodnost. Morebiti so zapravili največjo priložnost, da bi uredili svoj finančni položaj in si zagotovili večji tržni delež, prav enako možno pa je, da so se ubranili mačehovskega prevzema. Kakorkoli že, Amazon, ki ima trenutno le tablico Kindle, bi s prevzemom RIM-a zakorakal še na področje pametnih telefonov, kjer bi lahko izkoristili sinergijo med ponudbama obeh podjetij. Tako pa bo Amazon primoran pripraviti lasten Kindle Phone, o katerem se tudi že šušlja. Investitorji pa so mnenja, da se je RIM odločil pravilno, saj so njegove delnice takoj po objavi te zgodbe porasle za 10 odstotkov.