» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
2 / 26
»»

Bor H ::

Na britanskem amazonu jih imaš kar nekaj, edin poštnina ne vem kako se računa za te zadeve, verjetno je precej drago če samo to naročiš.
Uglavnem nekaj linkov: prva, druga, tretja, zadnja, vse pod 20EUR (z davkom).

edit: sem tadrugo dal v košarco in šel do checkouta: 17.36 je torbica, 6.12 je poštnina, davka in carine nimaš, torej 23.48gbp oz. slabih 30EUR, če naročiš še kak CD/DVD se ti seveda cena poštnine lepše porazdeli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

Phantomeye ::

SunCell je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

@SunCell: obvestilo si dobil v kaselc ali po emailu?

V ponedeljek so me klicali iz UPS Brnik, da so dobili pošiljko, povedal jim email, da so mi lahko poslali izjavo za podpisat. Napisal gor podatke ter ime+priimek l.r., stisnil pdf ter poslal nazaj. Se pa niso nič pritoževali, da rabijo kak fax. Ker bla ura že 15h.. je trajalo potem še cel naslednji dan, da je šla zadeva čez carino, v sredo so pa šele dostavli. Je hecno to, kako stvar prepotuje pol sveta v istem času kot zadnjih 20km (pa na sumu mam bolj lokalni UPS kot pa carinike).
Specifikacijo računa sem pa potem dobil ob dostavi.

Kar pa me matra sedaj je zaščitna torbica/ovitek.. je kdo našel kako cenovno sprejemljivo rešitev? Amazonove se mi zdijo kar precej drage, všečne od proizvajalca BUILT pravtako(30$; o davku sploh raje ne razmišljam). Gledal malo tudi ebay, pa ni vidt, da bi kitajci že množično pošiljal za ugodne cene tudi na naš konec sveta.



Mah ja... zadeva je trenutno 8.6KM stran od mene (brnik) in verjetno jo dobim šele v ponedeljek... ker je od jutri naprej vikend :O. Najraj bi šel tja in jim zatežil za paket :D

thramos ::

Splača se poklicat in vprašat, mogoče je že šlo čez carino, pa je že prepozno za dostavo, lahko pa se prevzame osebno.

Gandalfar ::

@SunCell: ok tnx, mene so danes ze klicali :)

c3p0 ::

Tudi mene je končno premamilo in sem nabavil novi Kindle DX, pošiljajo preko UPS express.

Dodatni stroški so 83,19 EUR, če koga zanima. V enem dnevu na Brniku, dodatna 2 dni + vikend do sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kuglvinkl ::

c3p0 je izjavil:

Tudi mene je končno premamilo in sem nabavil novi Kindle DX, pošiljajo preko UPS express.

Dodatni stroški so 83,19 EUR, če koga zanima. V enem dnevu na Brniku, dodatna 2 dni + vikend do sem.



Se pravi je TCO koliko?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

399$ + 83,19 EUR

c3p0 ::

Je komu jasno kako to da ima Kindle brezplačen UMTS dostop tudi pri nas? So sklenili kakšne pogodbe z operaterji?

Gandalfar ::

amazon placuje att, ta pa simobilu

lurker ::

Browser promet gre tudi preko 3G? Npr. Gmail uporabljaš potem povsod zastonj?

Zero0ne ::

Se to že da dobiti kje v EU, ali je naročilo z USA res edina izbira?

Lahko kdo od lastnikov kindlov prosim preveri, kako je s podporo šumnikom?

Pa še, glede na to, da ima 3g povezavo in uporablja omrežja mobilnih operaterjev, a ima zaklenjeno sim kartico? Ali lahko zastojn povezavo uporabljaš tudi na kakšni drugi napravi?
uname -o

recmajkemi ::

Dobil sem možnost dobiti Kindla iz UK, se v čem razlikuje od mednarodne verzije, ki jo pošiljajo iz ZDA?

itak37 ::

Browser promet gre tudi preko 3G? Npr. Gmail uporabljaš potem povsod zastonj?
Dvomim, mislim da je 3G zastonj samo za prenos knjig, kupljenih v Amazonu. Že prenos lastnih knjig preko 3G računajo.

Dobil sem možnost dobiti Kindla iz UK, se v čem razlikuje od mednarodne verzije, ki jo pošiljajo iz ZDA?
Mislim da je samo ena verzija kindla.

Lahko kdo od lastnikov kindlov prosim preveri, kako je s podporo šumnikom?
En pdf sem naredil s šumniki, vse OK prikaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

Gandalfar ::

Browser promet gre tudi preko 3G? Npr. Gmail uporabljaš potem povsod zastonj?
Dvomim, mislim da je 3G zastonj samo za prenos knjig, kupljenih v Amazonu. Že prenos lastnih knjig preko 3G računajo.


Prenos je zastonj. Amazon racuna conversion knjige .. par centov. Tudi na wifi ti bodo vzeli denar.

Conversion naredis lokalno s calibre in skopiras preko kabla.

Bor H ::

Ne, converzijo ti lahko ali pošljejo nazaj na mail for free, al ti pa zaračunajo prenos.

lurker ::

Lahko še enkrat vprašam, če je browsanje preko 3G možno? Kolk je sploh uporaben browser. Gmail se da za silo pogledat?

itak37 ::

Presenetljivo, zgleda da je res zastonj zaenkrat. Verjetno pa na to ni za računat, ne verjamem da so taki filantropi pri Amazonu, da bodo plačevali stroške 3G surfanja v nedogled.

Browser pa je kar soliden, moti edino to, ker se je treba pomikat s kurzor tipkami po straneh. Seveda flash in animacije odpadejo, emaile pa se da lepo preverit.

http://www.itwriting.com/blog/2929-new-...

Amazon sent this email in (rapid) response to this question:

"Thank you for contacting amazon about the new Kindle. The new Kindle uses a new experimental web browser based on the industry-leading open source Web browser engine, WebKit. This means the updated browser is faster and easier to navigate. As it is an experimental feature, not all websites can be accessed through the Kindle device. The 3G will remain free and if it were to change, the information will be on the Amazon website.
"Also you stated you are concerned over "You may use the wireless connectivity provided by us only in connection with the Service. You may not use the wireless connectivity for any other purpose" in Amazon's terms and conditions. This is in regards to using the browser for any other purpose other than browsing. It will not have the same capabilities as the browser on your home computer, so any attachments can only be transferred to your Kindle device, as long as they are formatted to PDF, and cannot be opened on the Kindle device if you are successful in logging onto your googlemail.
"It supports JavaScript, SSL and cookies, but does not support media plug-ins (Flash, Shockwave, etc.) or Java applets.
"The web browser is not available in some international countries. However, most customers can access Wikipedia while outside the UK.
"For further information about the web browser and other experimental features on Kindle, please see our Help page:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome... "

I don't like the phrase "3G will remain free and if it were to change, the information will be on the Amazon website", hardly fills you with confidence. The part about attachments is even woollier - utterly bemused about that! Unfortunately this was sent from an email address which I couldn't reply directly too, so I've had to send of another generic email for further clarification...
#
tim
August 2, 2010 at 1:34 pm

@Andy thanks for posting this, hardly clear but still interesting!

Tim
#
Andy
August 2, 2010 at 3:37 pm

A much clearer second response:

"We do not expect to introduce fees for using the 3G network. Of course, as my colleague mentioned, it might be subject to changes. However, as you probably know, Customers who purchased Kindles of the Amazon.com have been enjoying free access to the Whispernet within the US for almost 3 years.
"In regards to the browser - access to some websites might be limited as the browser might not be able to render the pages correctly. However, Kindle itself would not prevent you from connecting to any website.
"While you can browse different websites, you would not be able to download any attachments. If for example you'd like to download the .pdf file while accessing your e-mail account, you'd have to save this attachment using your computer and transfer to Kindle using the USB cable.
"I hope the above is of help. If you have any further questions please contact us at the following URL:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/contact...
Thank you for your interest in Kindle!"

lurker ::

Ok. Se pravi ni junaka v Sloveniji, ki bi probal pržgat browser?! Arhg...

Aja, verjetno so vsi kupili Wi-Fi only.

jamiroq ::

> Ok. Se pravi ni junaka v Sloveniji, ki bi probal pržgat browser?! Arhg...

browsanje dela ze lep cas. na v2 kindlu je browser bolj za silo - slo-techa recimo sploh ne odpre, gmail pa nekako dela. za v3 kindle pa ne vem.

Gandalfar ::

Tanov odpre s-t kar dobro:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

lurker ::

browsanje dela ze lep cas...
Na 3G v Sloveniji in po možnosti okoliških državah?

jamiroq ::

> Na 3G v Sloveniji in po možnosti okoliških državah?

pri nas ja. okoliske drzave? kupi in sprobaj :).

Redkvica ::

Kolikor sem pred nakupom prebrala v specifikacijah na amazonu, je v Sloveniji browsanje na 3G omejeno na wikipedijo, drugo naj bi bilo blokirano (najbrž da zato, da amazon ne bo plačeval prevelikih stroškov za roaming simobilu). Na podlagi te informacije sem se odločila za wi-fi only verzijo, tako da zdaj v praksi browsanja preko 3G ne morem preizkusiti.

Na amazon forumih sem nekje prebrala, da so v Španiji (ali morda Nemčiji?) do sedaj imeli možnost browsanja na 3g, po novem (par tednov) pa imajo omejenega. Možno je, da amazon to tudi kaj spreminja.

lurker ::

Ja, potem je res skoraj boljše Wi-Fi only.

Čeprav... ravno zdajle mi svak čivka prek IM, da ima njegov fotr na jadrnici tipa, ki updejta blog preko gmaila iz Kindla 3. Torej očitno to deluje vsaj v CRO, ITA in Malti. Bom ga vprašal kako je v SLO in po drugih državah, če je že kaj bil.

Samo, če se bo to razpaslo bodo valjda omejili.

c3p0 ::

Glede browsanja ni res, kolikor sem testiral, mi je odprlo vsako stran, tudi gmail deluje.

Bor H ::

Ako koga interesira, nova Kindle je bil rootan (sovražim izraz jailbreak..): http://www.mobileread.com/forums/showth...

Redkvica ::

lurker: Za Hrvaško sem tudi jaz slišala, da jim browsanje na 3G deluje neomejeno.

kihc ::

Ali je v USA mogoče kje kupit Kindle v kakšni knjigarni oz. kakšni drugi fizični trgovini?

Ker gre znanec tja, ampak naročat po pošti zna bit tečno če si v hotelu samo par dni.
x

Redkvica ::

Veriga trgovin Target jih prodaja. Ko sem nazadnje brala, je pisalo, da bodo kindle 3 začeli prodajati konec septembra. Malo poguglaj.

kihc ::

Zakon, bom preveru. 8-)
x

ceh ::

Ali je v Kindle mogoče vnos besedila - da imaš en seznam recimo za trgovino ali pa to-do list? čist enostavno besedilo, ki ga lahko urejaš/brišeš/pišeš (na kindlu, ne preko pc-ja)?

recmajkemi ::

če se da brskati potem, lahko uporabljaš google tasks.


Se da tudi v Veliki Britaniji kupitit Kindla v fizični trgovini?

Zgodovina sprememb…

Redkvica ::

ceh je izjavil:

Ali je v Kindle mogoče vnos besedila - da imaš en seznam recimo za trgovino ali pa to-do list? čist enostavno besedilo, ki ga lahko urejaš/brišeš/pišeš (na kindlu, ne preko pc-ja)?


Je možno. Sama sicer trenutno tega ne znam narediti. Ampak zagotovo se da porabiti kindlovo funkcionalnost pisanja opomb, če ne drugega. Sem pa opazila, da v kindle store na amazonu celo prodajajo beležko za kindle (notepad) in pa dnevni koledar, kjer si lahko zapisuješ po urah. Vsako stane nekaj čez 3 dolarje.

Po mojem se da narediti marsikaj, če si človek vzame malo časa in tudi v tehničnem smislu naštudira zadeve. Pri meni to še ni prišlo na vrsto, trenutno me je čisto potegnilo v branje knjig. Z branjem na tem ekranu sem zelo zadovoljna.

podbevna ::

Jaz sem zelo zadovoljen s Kindlom. Imam wifi only varianto.

Navdušen sem tudi nad prenosom knjig po mailu preko whispneta. Prenos knjig od tretjih virov stane 0,15 $ na MB. Kar je glede na majhno velikost knjig OK. S titlom maila "convert" ti spremenijo pdf priponko v kindle native format, kar zelo olajša branje za nas reveže, ki nimamo velikana dx. Poleg tega si lahko mailaš .doc/txt in podobne dokumente.

Sam sem pravkar poskusil prenos zastonj knjige prek maila s strani Baen Free Library. To knjižnjico priporočam za zastonj lahke sci-fi/ fantasy/ alter history knjige. Knjiga je bila na Kindlu v dobesedno 30 sekundah.

Mavrik ::

Meni ni jasno, zakaj toliko ljudi zapravlja denar za ta conversion service, če zna Calibre to narediti za veliko več formatov in sproti poslati to na Kindle čez USB kabel.
The truth is rarely pure and never simple.

Jinto ::

Konverzija je zastonj, plačaš dostavo preko 3g. Če si pošlješ na xxx@free.kindle.com, potem bo dostava počakala, dolker se Kindle ne bo priklopil na WLAN. Amazon ti tako ne bo nič zaračunal.

Mavrik ::

Ja. Sam če vržeš v Calibre imaš zadevo takoj (po mojih testih se lahko dostava kar zavleče) in kot sem omenjal, požere precej več formatov. V čem je point?
The truth is rarely pure and never simple.

Redkvica ::

Meni osebno je bolj komot in hitreje poslati pdf datoteko iz mojega naslova na kindlov naslov in v subject napisati CONVERT, kot pa odpirati calibre za konverzijo. Sicer pa tudi iz caliberja stvari spravljam na kindle tako, da jih calibre avtomatsko pošlja na kindlov e-naslov. Je bolj komot kot pa iskati usb kabel in priklapljati kindle na PC. Res pa je, da ponavadi stvari pakiram na kindle zvečer, berem jih pa tekom dneva drugi dan. Osebno mi ni toliko pomembno, da so že tisti hip naložene na kindlu. Dovolj mi je, da je vse skompletirano do jutra, ko odklopim wi-fi in vzamem kindle s sabo v svet.

Pošiljanje na kindle amazon zaračunava le v primeru, če dejansko pošilje preko 3G, se pravi preko mobilnega omrežja. Če pa ti dela wi-fi pa (po razlagi v navodilih sodeč) vedno poskuša poslati najprej po wi-fi in nič ne računa. Moj kindle je wi-fi only in tudi če pošiljam na naslov mojkindle@kindle.com mi amazon ničesar ne zaračunava za stroške pošiljanja (ali konverzije), ker preko 3G tako ne more poslati.

Če imaš možnost uporabe 3G, pa ne želiš, da ti dejansko pošilja na 3G in zaračunava stroške, lahko na amazonovi spletni strani (področje manage my kindle ali nekaj takega) nastaviš omejitev stroškov pošiljanja na 0 dolarjev. Potem bo v vsakem primeru počakalo, da je na voljo wi-fi, ne glede na to, ali pošiljaš na naslov free.kindle.com ali na kindle.com.

c3p0 ::

Kakor kdo, jaz osebno tudi raje uporabim Calibre.

Zero0ne ::

Je kdo slučajno sprobal, če se poveže na eduroam (wifi omrežje po faksih)? Ker kolikor berem zna imeti probleme z z WPA2 zaščitenimi networki.
uname -o

Zero0ne ::

Danes sem dobil obvestilo od carine za dve pošiljki, v eni je kindle (3g izvedba), v drugi pa EU polnilec in cover z lučjo. Kaj naj za vsako navedem pod "opis vsebine paketa"?
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Gandalfar ::

ja to kar je notr ane

Mavrik ::

Zero0ne je izjavil:

Je kdo slučajno sprobal, če se poveže na eduroam (wifi omrežje po faksih)? Ker kolikor berem zna imeti probleme z z WPA2 zaščitenimi networki.


Eduroam ima EAP avtentikacijo, ki je Kindle ne podpira in zato ne dela.
The truth is rarely pure and never simple.

hudirudi ::

zivjo

dobil sem kindla3 z wifi in 3g. dela super, tudi posiljanje mojih datotek na moj kindle racun in convert v "subject" dela ko sus.

doma imam polno teh knjig, tako da tudi slovenske stvari, sumniki, vse dela.

meni se zdi zadeva fenomenalna.

lp

hudirudi

hotlips ::

Kolk pa kej 3G uporablaš? Se splača dat ekstra 40-50EUR zanga.

KOlk te je točno sploh pršu "3G kindle"?


lp.hl

Zero0ne ::

hotlips je izjavil:

Kolk pa kej 3G uporablaš? Se splača dat ekstra 40-50EUR zanga.

KOlk te je točno sploh pršu "3G kindle"?

lp.hl


Meni so carine izračunali €60 za Kindle wifi+3G, evropski polnilec ter cover z lučjo. Za sam Kindle je $189 + $25 poštnina + €50 carina, torej €204.

Dobil sem ga v petek in mi po polnjenju in dveh dneh intenzivne uporabe še vedno kaže 80% baterije. Sicer doma uporabljam wifi, jutri stestiram še 3G po ljubljani.

btw, če koga zanima, kindle screensaverji s slovenskimi klasiki: 1 2 3 4 5 6 7

(navodila za zamenjavo screensaverja so tu)
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Phantomeye ::

Meni se je pa Kindle pokvaril.

Zadeva zgleda takole:

pokvarjen zaslon



V planu imam zadevo zamenjat. Celotne izkušnje bodo zapisane v tem postu in v postih, ki bodo sledili.

Vse skupaj se je začelo, ko sem bil zjutraj na vlaku in sem želel prebrat par strani. S slajdom sem Kindla želel zbudit iz spanja, ampak začuda se je osvežil samo spodnji del zaslona. Poskusil sem vse možno, a največ kar sem dosegel je, da je nedelojoči del prebledel, na delujočem pa so se pojavile horizonalne črte (vidno na zgornji sliki).
Klical sem na Amazon, kjer sva se s tipom na drugi strani linije 10 min matrala, da je dobil vse moje podatke (problem z mojim mailom je, da ga nikol ne znam razložit, še slovencu ne... in potem sva črkovala... itak sem zajebal pri črkah kot so a,e,s)

Možnosti zamenjave sta dve. Prva je, da vrnem na podlagi 30-day return policy. Pošljem zadevo na Amazon, oni mi dajo kupon v proti vrednosti in jaz kupim novega Kindla. Do sem kul. Potem pa pride v igro naša carina (bojda so par kindlov že menjali. Na začetku so jih spuščali v državo brez davka/carine. Itak naša država vidla biznis v menjavi blaga)

Druga varianta je pa, da mi oni računajo novega Kindla (to pomeni, da moram na viso naložit novih 160$) in mi ga pošljejo.
Jaz novinca vzamem iz škatle in vanjo vržem starega, nato pa pošljem nazaj na Amazon in oni mi vrnejo 150$ + poštnino iz moje strani)
Spet dva problema. Carino verjetno jaz krijem (vsaj tako so mi na UPS rekli). Moram poklicat Amazon in jih vprašat, če MOGOČE to celo oni krijejo. Drugi problem je pa... kaj če se pri drugi metodi, oni odločijo, da je napaka moja (čeprav nisem z njim ravnal nepravilno) in mi ne povrnejo keša in v bistvu plačam za 2 kindla?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

c3p0 ::

Zelo slaba slika, a meni izgleda ekran počen.

Phantomeye ::

c3p0 je izjavil:

Zelo slaba slika, a meni izgleda ekran počen.


To je jasno tudi meni. Ampak ekran je počil samo od sebe. Razen, če se je med mojim spanjem nanj usedla muha.

Delal je ko sem ga odložil.

c3p0 ::

Verjetno res neka serijska napaka:

http://www.ereadernewsandreviews.com/ki...

Torej menjava ne bo problem. Kaj krijejo razen menjave in poštnine k tebi, pa je stvar njihove dobre volje. Vsekakor poročaj.
««
2 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215477 (1580) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142981 (24281) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222418 (15475) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428866 (22121) trnvpeti

Več podobnih tem